Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Fegat »

Gdyby ktoś chciał sobie dodrukować "ściągi" z dodatkowych armii na wzór tych z podstawki, to zrobiłem prowizoryczne pliki graficzne dla smarta i neodzungli.

"Smart"
Obrazek
Obrazek


"Neodżungla"
Obrazek
Obrazek

Pliki w dużej rozdziałce: http://www.wyslij-plik.pl/pokaz/875423---mfm6.html
hasło: sanex
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: warlock »

Hohoho super robota! :o
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Kisun »

Świetne. Bardzo przydatna sprawa. Inne armie też by było fajnie mieć ;)
"Errare humanum est"
Matti_C
Posty: 347
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Matti_C »

Wygląda spoko, dziwię się, że wydawca sam nie wpadł na to, by coś podobnego zrobić. Tylko na planszetce z neodżungli jest chyba grafika mephisto.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: warlock »

Wynika to pewnie z ograniczenia związanego z wielkością opakowań do dodatków. No i obecne broszurki zawierają jednak dużo więcej informacji (np. "sytuacje szczególne" z tyłu każdej z nich). Zupełnie inaczej sprawy by się miały w sytuacji, gdyby Portal wydał Neuroshima Hex! BIG BOX EDITION - i wtedy w instrukcji dostępny byłby szczegółowy opis każdej armii, a to pozwoliłoby umieścić w pudle takie "okrojone", ale ujednolicone karty pomocy :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Fegat »

Matti_C pisze:Wygląda spoko, dziwię się, że wydawca sam nie wpadł na to, by coś podobnego zrobić. Tylko na planszetce z neodżungli jest chyba grafika mephisto.
Fakt!
Ale wtopa. Poprawię.


Wydawca mi odpisał, że takich grafik nie mają, a że coś tam graficznie ogarniam to postanowiłem sobie takowe zrobić, do swoich żetonów.
Godzina pracy dla jednej armii, więc nie ma tragedii. Gdyby ktoś udostępnił mi armie/skany (w dobrej rozdzielczości) tych składanych instrukcji, to myślę, że mogę tego zrobić więcej.

W zamian ktoś mi kiedyś jakieś piwo postawi albo da suba jak reaktywuję recenzje i będziemy kwita :lol:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Kisun »

warlock pisze:Wynika to pewnie z ograniczenia związanego z wielkością opakowań do dodatków
No ograniczenie związane z opakowaniem jest oczywiste.
Chyba Matti_C chodziło o to że wydawca nie zrobił tego w formie do wydruku. Takie ściągi są świetne zwłaszcza jak się dopiero poznaje i zaczyna grać nową armią.
"Errare humanum est"
Matti_C
Posty: 347
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Matti_C »

Kusin pisze:Chyba Matti_C chodziło o to że wydawca nie zrobił tego w formie do wydruku. Takie ściągi są świetne zwłaszcza jak się dopiero poznaje i zaczyna grać nową armią.
Potwierdzam, mogłem pisać jaśniej
warlock pisze:gdyby Portal wydał Neuroshima Hex! BIG BOX EDITION - i wtedy w instrukcji dostępny byłby szczegółowy opis każdej armii, a to pozwoliłoby umieścić w pudle takie "okrojone", ale ujednolicone karty pomocy :)
To Twoje marzenie czy jakaś nieoficjalna wiadomość od wydawcy? A BIG BOX nie musiał by być większy od boxu podstawki ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: warlock »

Moje marzenie :mrgreen: Master Set do jednej gry już zrobili, chciałem być bardziej kreatywny :mrgreen:
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Fegat »

To jak, podeśle ktoś skany?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: DarkSide »

Raczej o Master Secie można zapomnieć.
- Portal jedzie na 150% mocy i póki co robią ekspansję na Zachód = nowe tytuły, nowe kontakty, nowi partnerzy
- Z tego co zdołałem wywnioskować z rozmaitych wypowiedzi, to raczej uniwersum NH nie będzie już rozwijane. Bo i po co? Poza armiami fanowskimi raczej nowych armii nie należy się spodziewać (szkoda tracić czas i środki na wymyślanie, testowanie, balansowanie)
- W magazynach chyba jeszcze zalega co nieco podstawki w wersji 3.0 + armie z dodatków, więc raczej polski rynek jest mocno nasycony
- Powiedzmy sobie szczerze ile osób byłoby chętnych (a zwłaszcza po opublikowaniu SCD) wyłożyć gruby pieniądz na Master Seta? Kilkadziesiąt osób, które nie miały wcześniej NH? Plus drugie tyle właścicieli wydania 2.5? Co innego kupić podstawkę i przez rok-dwa dokupować kolejne armie, a co innego wydać jednorazowo circa about 400zł. Może w porywach 150-200 sztuk zeszłoby. A teraz policzcie czas i kasę poświęcone na projekt tegoż Seta oraz zamrożenie kasy na minimalny nakład (pewnie 1000-2000 sztuk)
Myślę, że żadne wydawnictwo w Polsce nie zdecydowałoby się zaryzykować, nawet gdyby Portal oddał licencję na NH gratis.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: toblakai »

W którymś vlogu/podcascie/filmiku Trzewik powiedział, że na ten moment temat zbiorczego wydania NH! został zarzucony. Po ustaleniu ceny takiego zestawu doszli do wniosku, że to by się nie sprzedawało - chociaż ostatni rok pokazuje, że ten maksymalny pułap cenowy został znacznie przesunięty.

Oczywiście ja uważam, że takie zbiorcze wydanie nie ma sensu. Armie do NH! są tanie i można na spokojnie skompletować pełen zestaw za przyzwoite pieniądze, a ciężko by było znaleźć nabywcę na pudło pełne heksów za ~400zł :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: AkitaInu »

z tego co wiem trwają prace nad nową armią, death breath :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Fegat »

http://przystole.znadplanszy.pl/2016/08 ... ty-gracza/

Trzy armie już gotowe ;)
Reszta "soon".
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Matti_C
Posty: 347
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Matti_C »

Mam nadzieje , że skany doszły (mogły wpaść do spamu) Mam jeszcze jedną uwagę - błąd na planszy smarta powielony z instrukcji. Bio-droid strzela w dwie strony, tak mam na żetonie i tak jest na stronie http://neuroshimahex.pl/taktyka/taktyka ... taktyczne/ "Bio-droid – najdziwniejsza jednostka w armii Smarta. Jest szybki, strzela w dwóch kierunkach (choć rozstawienie strzałów może być irytujące) i do tego, zawsze gdy zginie to… wraca na wierzch żetonów dociąganych przez kontrolującego Smartem!"
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Fegat »

Tak, dziękuję.

Będzie mi to ciężko poprawić, ponieważ nie znam nazwy czcionki jakiej Portal używał do swoich planszetek :P
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Zaberish »

AkitaInu pisze:z tego co wiem trwają prace nad nową armią, death breath :)
Miałem okazję widzieć prototyp tej armii na spotkaniu z autorem w ramach "Board Manii" w Lublinie. Nie wiem, ile mogę powiedzieć, więc powiem tylko tyle: zapowiada się naprawdę, naprawdę ciekawa armia, która wywróci grę do góry nogami. Uwierzcie, jest na co czekać, zwłaszcza jak ktoś lubi kombinować :D
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Matti_C
Posty: 347
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Matti_C »

Fegat pisze:Będzie mi to ciężko poprawić, ponieważ nie znam nazwy czcionki jakiej Portal używał
Ale tam nie trzeba poprawiać napisów tylko wkleić odpowiednio wyskalowany cały kafelek albo tylko biały trójkąt strzału.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Fegat »

Teraz czaje... Poprawię przy następnej aktualizacji :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 399
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 92 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Backero »

Zaberish pisze:
AkitaInu pisze:z tego co wiem trwają prace nad nową armią, death breath :)
Miałem okazję widzieć prototyp tej armii na spotkaniu z autorem w ramach "Board Manii" w Lublinie. Nie wiem, ile mogę powiedzieć, więc powiem tylko tyle: zapowiada się naprawdę, naprawdę ciekawa armia, która wywróci grę do góry nogami. Uwierzcie, jest na co czekać, zwłaszcza jak ktoś lubi kombinować :D
Kurde to chyba pozostaje mi tylko śledzić, kiedy i gdzie da radę znaleźć autora na jakiś imprezach :/ Mógłbyś chociaż powiedzieć coś o poziomie skomplikowania, balansu i stanu prac nad frakcją? Bo nie wiem czy nastawia się na "zaraz", na te "kilka miesięcy" czy jeszcze dłużej :)
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Zaberish »

Backero pisze:
Zaberish pisze:
AkitaInu pisze:z tego co wiem trwają prace nad nową armią, death breath :)
Miałem okazję widzieć prototyp tej armii na spotkaniu z autorem w ramach "Board Manii" w Lublinie. Nie wiem, ile mogę powiedzieć, więc powiem tylko tyle: zapowiada się naprawdę, naprawdę ciekawa armia, która wywróci grę do góry nogami. Uwierzcie, jest na co czekać, zwłaszcza jak ktoś lubi kombinować :D
Kurde to chyba pozostaje mi tylko śledzić, kiedy i gdzie da radę znaleźć autora na jakiś imprezach :/ Mógłbyś chociaż powiedzieć coś o poziomie skomplikowania, balansu i stanu prac nad frakcją? Bo nie wiem czy nastawia się na "zaraz", na te "kilka miesięcy" czy jeszcze dłużej :)
Z tego, co pamiętam, frakcja jako taka jest skończona. Gotowa znaczy. Nawet są już grafiki (klimatyczne, musze przyznać). Jeśli chodzi o prace nad nią, to zostaje tylko dopieścić balans, więc raczej co najwyżej kilka miesięcy czekania przed Tobą :)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Neuroshima Hex

Post autor: wrzesien »

DarkSide pisze:Raczej o Master Secie można zapomnieć.
- Portal jedzie na 150% mocy i póki co robią ekspansję na Zachód = nowe tytuły, nowe kontakty, nowi partnerzy
- Z tego co zdołałem wywnioskować z rozmaitych wypowiedzi, to raczej uniwersum NH nie będzie już rozwijane. Bo i po co? Poza armiami fanowskimi raczej nowych armii nie należy się spodziewać (szkoda tracić czas i środki na wymyślanie, testowanie, balansowanie)
- W magazynach chyba jeszcze zalega co nieco podstawki w wersji 3.0 + armie z dodatków, więc raczej polski rynek jest mocno nasycony
- Powiedzmy sobie szczerze ile osób byłoby chętnych (a zwłaszcza po opublikowaniu SCD) wyłożyć gruby pieniądz na Master Seta? Kilkadziesiąt osób, które nie miały wcześniej NH? Plus drugie tyle właścicieli wydania 2.5? Co innego kupić podstawkę i przez rok-dwa dokupować kolejne armie, a co innego wydać jednorazowo circa about 400zł. Może w porywach 150-200 sztuk zeszłoby. A teraz policzcie czas i kasę poświęcone na projekt tegoż Seta oraz zamrożenie kasy na minimalny nakład (pewnie 1000-2000 sztuk)
Myślę, że żadne wydawnictwo w Polsce nie zdecydowałoby się zaryzykować, nawet gdyby Portal oddał licencję na NH gratis.
Mogą wrzucić na jakiś crowdfunding i zobaczyć czy chętni się zbiorą, nie ryzykując mrożenie pieniędzy ani wkładania pracy w projekt o zbyt małym nakładzie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: kwiatosz »

Czas na balansowanie armii rośnie tak szybko, że na kolejne to i z rok to za mało, jakiś czas temu już się spodziewałem zamknięcia, bardzo mnie cieszy, że wychodzi coś nowego mimo mego czarno-rozsądnowidztwa :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Zaberish »

kwiatosz pisze:Czas na balansowanie armii rośnie tak szybko, że na kolejne to i z rok to za mało, jakiś czas temu już się spodziewałem zamknięcia, bardzo mnie cieszy, że wychodzi coś nowego mimo mego czarno-rozsądnowidztwa :)
Jeśli dobrze pamiętam to, co mówił Autor zapytany o możliwość pojawienia się kolejnych (poza Death Breath) armii, to w planach jest jeszcze kilka kolejnych :) Generalnie są to armie fanowskie uznane za najlepsze przez Autora, testerów i wydawnictwo, więc chyba jeszcze przez jakiś czas co jakiś czas coś się będzie nowego pojawiać :D
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 399
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 92 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Backero »

A później nowa gra na podobnej mechanice jak z 51 Stanem i Osadnikmi xD Choć w sumie szczere mówiąc bym się nie obraził
ODPOWIEDZ