Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: garg »

Piękne :) . A z ciekawości - jak je zrobiłeś?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
sumek81
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:50

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: sumek81 »

Witam,
może komuś zawalają miejsce na dysku pliki z scanami kart lub grafiką kart z Heroes of graxia :DDD
w celach edukacyjnych obejrzałbym chętnie :d
pozdrawiam
Awatar użytkownika
telon
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2012, 10:55

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: telon »

garg pisze:Piękne :) . A z ciekawości - jak je zrobiłeś?
Mam nadzieje że opis nikogo nie zniechęci do podobnych przyjemności :)

Znalazłem w pracowni protetycznej metal który topi się w okolicach 80 stopni Celsjusza (stop cyny?), więc wystarczyło chwilę aby go roztapiać/studzić.
Wlewany był ten tajemniczy metal (jak się tylko dowiem co to za stop to dam znać, chyba że ktoś mnie uprzedzi i przejdzie się do sklepu z materiałami protetycznymi i spyta o niego) do formy z masy sylikonowej (alginatowej).
Formę utworzyłem gdy odcisnąłem w niej model monety, który zrobiłem z wosku (ale myślę że w czymkolwiek innym byłoby łatwiej wyrzeźbić model, ale nie chciałem czekać tyle czasu do otwarcia sklepów po świętach).
Na koniec obróbka wiertłami na mikrosilniku i "postarzone" zostały rozwodnioną farbą akrylową, która wlała się w zagłębienia.

PS:Dostrzegłem jeszcze jeden plus całej akcji - mogę zanudzać znajomych wiedzą na temat monet z tamtego okresu kolonialnego ;)
Przybył z dalekiej Północy i nawet on sam nie wie, dlaczego na boiteajeux.net zwą go hałabała ... (kiedyś pumpernikiel)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Lothrain »

Szacun pełen - kawał dobrej roboty!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Mam nadzieję, że zrobiłeś również łyżeczki do straszenia koleżanek? :twisted:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

telon pisze:...jak się tylko dowiem co to za stop to dam znać, chyba że ktoś mnie uprzedzi ...
Pierzasty pisze:Mam nadzieję, że zrobiłeś również łyżeczki do straszenia koleżanek? :twisted:
Stop Wooda
Kiedyś namiętnie eksperymentowałem z chemią i książkami Sękowskiego... heh stare dobre dzieje ;)

@telon: robota przednia! gratulacje!
Awatar użytkownika
telon
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2012, 10:55

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: telon »

Dzięki Gafik! :)

Pierzasty, jesteś geniuszem zła :twisted:
Przybył z dalekiej Północy i nawet on sam nie wie, dlaczego na boiteajeux.net zwą go hałabała ... (kiedyś pumpernikiel)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Bea »

telon pisze:Czas ukazać światu owoc pracy i główkowania trzech dni wyjętych z przerwy świątecznej na stworzenie monet do Puerto Rico.
Genialne, powinieneś sobie dorabiać i robić takie cuda na zamówienie innych graczy :)
Awatar użytkownika
telon
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2012, 10:55

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: telon »

Bea pisze:Genialne, powinieneś sobie dorabiać i robić takie cuda na zamówienie innych graczy :)
Dziękuję.
Oczywiście myślałem o tym, ale niestety nie dysponuję w tej chwili taka ilością czasu.
Może następnym razem gdy będę szykował jakiś "projekt odlewniczy" ;) to go nagłośnie i zobaczę czy może ktoś jeszcze by chciał ulepszyć jakąś swoją planszówkę.
Przybył z dalekiej Północy i nawet on sam nie wie, dlaczego na boiteajeux.net zwą go hałabała ... (kiedyś pumpernikiel)
krasnalik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2013, 12:33

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: krasnalik »

@telon
Wykonanie rewelacyjne! A jak uzyskałeś złote dublony?!

A co do stopu Wooda, jeśli to rzeczywiście on został wykorzystany do zrobienia tych cacuszek to lepiej żeby dzieci daleko od tego się trzymały bo jest tam 25% ołowiu i 10% Kadmu, a sa to paskudztwa jeśli jakieś dziecko weźmie i zacznie kosztować jak takie coś smakuje :/
sumek81
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:50

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: sumek81 »

Posiada ktoś materiały z dodatków Thunderstone? chętnie rzuce na nie okiem :)
Awatar użytkownika
damogari
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: damogari »

Chciałem pochwalić się samoróbką Summoner Wars w wersji pocket, zrobioną głównie z powodu braku polskiej wersji, chociaż niedawno dowiedziałem się że gdybym jeszcze z rok się wstrzymał to grałbym w oryginał ;)

Przetłumaczyłem 6 nacji które uważałem za najciekawsze wraz z dodatkami, plus dorzuciłem trochę kart najemników. Karty wydrukowałem na solwencie 220gr w formacie plakatów B2 (na allegro po 5zł). Zmniejszyłem rozmiar kart do mini american, dzięki czemu na jednym plakacie zmiescilo się 112 sztuk ;) Pokoszulkowałem je, do tego zrobiłem składaną na 3 razy planszę na tekturze (mysle juz jednak o nowej, wykonanej staranniej). Do tego zrobiłem pudełko na wymiar, wielkości 18x14x5cm, dzieki czemu latwo miesci się do torby/plecaka. Zamiast znaczników ran użyłem małych kości k6, które razem z dużymi k6 i ściągami elegancko mieszczą się w pudle.

Generalnie jestem zadowolony z całości, chociaż trzeba przyznać że tasowanie kard mini american w koszulkach jest mniej wygodne od standardowych kart. Tłumacząc karty powiększyłem czcionkę, tak żeby podczas rozgrywki nie było żadnych problemów z odczytaniem napisów na kartach. Może jak znajdę wenę to dorzucę jeszcze kilka nacji, chociaz i tak jestem pozytywnie zaskoczony ile zabawy miesci się w takim małym pudełku ;)

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: hsiale »

Wygląda ciekawie, przeliczyłem, przy zmieszczeniu na arkuszu A2 36 standardowych kart cena za kartę wychodzi poniżej 8 groszy. Jest jakiś ogólny powód, że B2 jest lepsze mimo wyższej ceny za metr kwadratowy wydruku, czy po prostu akurat z tej konkretnej ilości kart wyszło że drukowanie na B2 było lepsze?

Jak wycinałeś karty? Jak duże odstępy między nimi zostawiałeś?
Awatar użytkownika
damogari
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: damogari »

Możliwe że nie był to najtańszy sposób ;) zależało mi na dobrej jakości druku na grubym i sztywnym papierze, a niespecjalnie mialem gdzie tanio drukowac np na A2 w dobrej jakości, stad taki wybor ;)

Karty w projekcie dałem bez przerw, ciąłem nożykiem do tapet od linijki.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: hsiale »

Ta sama firma na allegro oferuje dokładnie to samo tylko na A2 po 2,80 od sztuki.

Metoda ciekawa, jest na tyle tanio że zdecydowanie warto to wykorzystać przy większych wydrukach. Jedna rzecz trochę mnie martwi: poczytałem o stosowanej technice i znalazłem coś takiego:
Atramenty solwentowe zawierają pigmenty rozpuszczone lub zawieszone w roztworach organicznych. Najczęściej stosowanym rozpuszczalnikiem jest cykloheksanon. Ze względu na szkodliwe oddziaływanie tej substancji na organizm ludzki, czynione są próby na wyeliminowanie go lub częściowe zastąpienie innymi chemikaliami. Stężenie cykloheksanonu określa w pewien sposób charakter danego atramentu. Dlatego w żargonie branżowym rozróżniamy trzy podstawowe ich rodzaje:
Eco solvent ........ ekosolwentowy - nie zawierający cykloheksanonu (co nie oznacza, że nie jest szkodliwy dla ludzi i środowiska).
Milde solvent ..... średniosolwentowy (Roland)- zawierający pośrednią wartość cykloheksanonu.
Hard solvent ...... mocnosolwentowy, "twardy solwent" (Jeti, Flora) - zawierajacy pełną dawkę cykloheksanonu.
Nie wiem, czy używanie czegoś takiego (a firma, którą podałeś, używa twardego solwentu) jako kart do gry jest całkiem bezpieczne. Widziałem że jest tak też opcja wydruku w jakości foto, będę musiał się dowiedzieć czy ten atrament jest mniej toksyczny i wydruki wychodzą równie sztywne, dużo droższe to na szczęście nie jest.
sumek81
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:50

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: sumek81 »

Kolego Hsiale,
cyklohenanon jest powszechnie stosoany w brwnikach głównie w garbarstwie. Nie wiem ale ja nie liże kart :D Pozatym dawka w farbie na karcie bedzie minimalna. Pozatym w wyschniętym tuszu jeszcze się zmniejszy. Opary powodują uszkodzenie nerek i wątroby. Doustnie działanie narkotyczne. Mysle, że w takiej dawkce jest absolutnie bezpieczny. Bez paniki :D
Awatar użytkownika
damogari
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: damogari »

Ah a ja już się przestraszyłem ;) niemniej i tak karty są w koszulkach, więc raczej nic by mi nie groziło ;) pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Trzeba dodać do instrukcji ostrzeżenie "Nie lizać kart, farba ma działanie narkotyczne" :lol:
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: poooq »

Pierzasty pisze:Trzeba dodać do instrukcji ostrzeżenie "Nie lizać kart, farba ma działanie narkotyczne" :lol:
Wtedy gra w pewnych kręgach otrzyma status kultowej...
Może warto by tak spreparować Onirima albo Tajemnicę Opactwa?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
sumek81
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:50

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: sumek81 »

Ja ciągle licze na scany thunderstona advance z dodatkami :D
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

poooq pisze:Wtedy gra w pewnych kręgach otrzyma status kultowej...
Może warto by tak spreparować Onirima albo Tajemnicę Opactwa?
W sumie dobry pomysł, wydrukować te karty na "trefnej" farbie... po czym zalaminować :lol:
sumek81
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:50

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: sumek81 »

Życzliwi wygineli, czy co? :D Niech ktoś się podzieli scanami dodatków Thunderstona :D
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: Zrób to sam cz. 2

Post autor: costi »

Kolego sumek81, wątek nie służy do wymieniania się pirackimi kopiami.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Odp: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

costi pisze:Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Proszę, zlituj się i wyłącz to :cry:
sumek81
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:50

Re: Odp: Zrób to sam cz. 2

Post autor: sumek81 »

costi pisze:Kolego sumek81, wątek nie służy do wymieniania się pirackimi kopiami.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
pewnie że nie słuzy do wymiany, tylko do chwalenia się nimi :D :lol: :?
ODPOWIEDZ