Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Sztefan »

Pytanie do osób, które rozegrały już "milion partii". Czy kiedykolwiek wzięliście z infiltracji 2 kredyty? Przecież to jakiś żart. Nawet jak korp nie ma akurat niezrezowanych kart, to chyba zawsze warto przetrzymać infiltrację. No chyba, że robimy skok, który ma dam dać wygraną, wiemy, że na pewno idziemy po projekt i przyda się dodatkowa kasa. Trochę sobie nie wyobrażam innej sytuacji, w której warto brać kredyty, zamiast podglądać kartę.

Druga pytanie - Kształcerze. Zagrałem już wszystkimi runnerami (na podstawowych taliach). Przestępcy wydają się zdecydowanie najsilniejsi. Mają praktycznie same fajne karty. Chcą atakować HQ, ale mogą też robić coś innego.

Anarchowie chcą wirusami osłabić korpa, by mieć łatwiejszą drogę na serwery.

A Kształcerze? Specjalna zdolność sugeruje, że mają fajne programy, lub zasoby, ale na razie tego nie poczułem. Są straszliwie nijacy. W terminologii sportowej mają nawet fajnych zawodników zadaniowych (np. Oko Stwórcy, czy Diesel), ale brakuje im gwiazd. Runnerów i tak jest mniej korporacji, a wydaje się, że tylko dwóch jest grywalnych. Czy jeszcze za mało grałem i jednak coś się nimi da ugrać? A może dodatki coś zmieniają?
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Android: Netrunner

Post autor: syd3r »

Bea pisze:Niestety ja się boję, że będę miała podobnie. Po kilku partiach mąż stwierdził, ze gra jest "dość" fajna, ale jednak nie kręci go składanie talii. Może ze mną grać, ale coś wcześniej mu muszę przygotować.
To największy problem karcianek. Musisz mieć do nich partnera równie zaangażowanego co ty, gotowego spędzać sporo czasu przed grą na układaniu kart w talii, bo pora część zabawy ma miejsce poza samą rozgrywką (chociaż w Netrunnerze trochę inaczej to wygląda niż w innych karciankach).

Można składać przeciwnikowi talie, ale to trochę jak gra ze sobą (takim słabszym "sobą", który nie wie do końca co ma w talii i dlaczego). Mnie to zniechęciło do karcianek, zwłaszcza do regularnego ładowania kasy w dodatki.
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jasiek22 »

@Sztefan

Czasami warto zabrać te 2 kredyty z infiltracji, kiedy ten jeden kredyt więcej jest nam w tej turze niezbędny, albo gdy jesteśmy w tyle i musimy jak najszybciej nazbierać kasę, zawsze to jakieś przyspieszenie.

Tak, ogólnie criminalsi są najlepsi, ale dziwię się że jako początkującemu dobrze grało Ci się Anarchem, oni są po prostu dość trudni na start.

Shaper ogólnie ma dużo rzeczy do wystawienia, dzięki czemu jest dobry w late, kłopot jest taki że zanim wyłoży co chce, jest już dość późno. Jak masz wystawioną ich konsolę + Magnum Opus + 2-3x Personal Touch to wchodzisz gdzie chcesz jak w masło, mając wszystkie łamacze. Criminal znowu jest słabszy w late, ale potężny w early i mid game.
Można próbować przyspieszyć Shapera, ale w końcu dochodzi się do wniosku, że w takiej roli lepiej i tak sprawdzi się Criminal :)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2013, 16:01 przez Jasiek22, łącznie zmieniany 1 raz.
Selverin
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:04

Re: Android: Netrunner

Post autor: Selverin »

Z infiltracji rzadko się bierze pieniądze bo jednak głównym zadaniem tej karty jest podglądanie. Ale czasem zdarza się że trzeba bo np. korporacja strashowała nam kartę dającą kasę a żeby wystawić następną potrzeba nam natychmiast trochę kasy.

Shaperzy mają dużo fajnych kart, dobry hardware i programy. Dzięki Magnum Opus zawsze dobrze stoją z ekonomią. Makers Eye, R&D Interface i Indexing pozwalają im bardzo mocno nękać R&D korporacji. A Notoriety to jedyna karta punktująca którą runner może sam zescorować.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

mat_eyo pisze:Właśnie próbowałem prawoklika i nigdzie nie mogłem znaleźć opcji expose.

Żeby nie było offtopu - Netrunner jest boski! ;) tym bardziej żałuję, że nie mam z kim grać u siebie... Jeśli czyta to ktoś z moich okolic to mógłbym nawet kupić core seta w prezencie żeby kogoś wciągnąć :D
Trzeba pamiętać o tym, że inne opcje się pokazują po PPM na karcie, a inne na stole. I czasem nie jest to intuicyjnie gdzie należ próbować (np. access target card j jest po PPM na stół,a nie na kartę)

Z Infiltracji można też brać kasę, kiedy nie spodziewasz się, że będziesz potrzebował coś oglądać, więc lepiej jest zwolnić miejsce na ręce niż kisić kartę, która pewnie nic nie zrobi. Jednak rzeczywiście, może z 5 razy brałem kasę z Infiltracji a miałem ją chyba w każdej talii.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Ja ani razu nie brałem kredytów z infiltracji, w ogóle nie uznaję tej karty jako źródła kredytów.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: mckil »

syd3r pisze:
Bea pisze:Niestety ja się boję, że będę miała podobnie. Po kilku partiach mąż stwierdził, ze gra jest "dość" fajna, ale jednak nie kręci go składanie talii. Może ze mną grać, ale coś wcześniej mu muszę przygotować.
To największy problem karcianek. Musisz mieć do nich partnera równie zaangażowanego co ty, gotowego spędzać sporo czasu przed grą na układaniu kart w talii, bo pora część zabawy ma miejsce poza samą rozgrywką (chociaż w Netrunnerze trochę inaczej to wygląda niż w innych karciankach).

Można składać przeciwnikowi talie, ale to trochę jak gra ze sobą (takim słabszym "sobą", który nie wie do końca co ma w talii i dlaczego). Mnie to zniechęciło do karcianek, zwłaszcza do regularnego ładowania kasy w dodatki.
Ja dlatego zrezygnowałem z Inwazji. Moja partnerka (żona) grała bardzo chętnie dopóki nie zacząłem kupować dodatków. Dlatego też opieram się dzielnie i na razie nie kupuje Netrunnera. Może kiedyś jak znajdzie się jakiś zapaleniec w okolicy to może...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Zapraszam do lektury "opowiadania" inspirowanego partiami Netrunnera.
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2013/07 ... -klimacie/
Ostatnio zmieniony 07 lip 2013, 19:16 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Rafal_Kruczek »

bazyn pisze:
mat_eyo pisze:
Tehanu pisze:ednak jestem pewien, iż biorac pod uwagę popularność karcianki, lada moment ktoś wyda oprogramowanie dedykowane netrunnerowi z lepiej przemyślana obsługa.
Za to wszyscy trzymajmy kciuki :D tylko oby nie było płatne ;)
Wszystko będzie darmowe bo płatne rzeczy ffg pogoni, a własnej nie zrobią.
A dlaczego mieli by nie zrobić?
The Elder Sign aplikację zrobili.
Poza tym Netrunner jest na licencji od Wizards of the Coast który ma najwieksze doświadczenie w robieniu MMO karcianek z MTG Online. Dla nich zrobienie Android Netrunner Online to pewnie tylko kwestia kalkulacji opłacalności.
Płaciło by się pewnie za postawkę i Datapacki tyle co za rzeczywiste karty jak w MTGO, ale dla wygody grania pewnie warto.
Chociaż może 20-25% realnej ceny byłoby bardziej przystepne. Lub połaczenie sprzedaży realnej i wirtualnej gry na przykład odesłanie proof of purchase dałoby wirtualne karty. Albo zdrapka z kodem do wirtualnych kart z pudełku grą.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: djedi gamer »

Mam pytanie odnośnie dwóch kart Jinteki:
1. Nisei model II - czy mogę kłaść następne znaczniki projektu po jego zapunktowaniu i użyciu pierwszego znaczniki w celu zakończenia skoku?
2. Jak dokładnie działa Lojalność Zaibatsu? Czy może dotyczyć ujawnienia dowolnej karty na stole?
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

djedi gamer pisze:Mam pytanie odnośnie dwóch kart Jinteki:
1. Nisei model II - czy mogę kłaść następne znaczniki projektu po jego zapunktowaniu i użyciu pierwszego znaczniki w celu zakończenia skoku?
2. Jak dokładnie działa Lojalność Zaibatsu? Czy może dotyczyć ujawnienia dowolnej karty na stole?
1. Nie możesz. Na razie. Może kiedys jakaś karta Ci pozwoli uzupełniać znaczniki
2. Tak. Absolutnie dowolnej (pamiętając oczywiście, że ujawnienie dotyczy tylko kart zainstalowanych). Runner mówi "chcę ujawnić tę kartę", Ty mówisz "hola hola, płacę jeden kredyt/trashuje lojalnośc i nie uniemożliwiam Ci tę akcję". O tyle jest to wyjątkowa karta, że możesz ją zrezować poza zwykłymi okienkami na rezowanie.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Sztefan pisze:Pytanie do osób, które rozegrały już "milion partii". Czy kiedykolwiek wzięliście z infiltracji 2 kredyty?
Rzadko, ale się zdarza. Jeśli nie gra się Magnum Opus to 2 kredyty za click to bardzo dobry bilans, wszystkie resource'y poza Bank Jobem i przeładowaną Kati Jones mają gorszą lub taką samą efektywność, Magnum Opus przecież też nie daje tak naprawdę 2 kredytów z click, bo kosztuje 5. Jeśli przeciwnik nie gra na pułapkach i kontrolujemy sytuację, to czasem nawet nie warto robić expose, bo po co.

Jeśli chodzi o kształcerzy to niszczy ich styl gry korporacją - rozkręcają się powoli, a większość korporacji to teraz fast advance. Natomiast dobrze złożony kształcerz zjada bez problemu wolne a ciężkie korporacje, albo Jinteki które stara się coś zdziałać ice'ami. Do tego można nimi nieźle pokombinować i splashowane karty potrafią nieźle zaskoczyć przeciwnika. Mają kilka naprawdę dobrych kart, ale za długo się składa rig przeciwko szybkim korporacjom. Mają duży potencjał, który na pewno zostanie wykorzystany po Creation & Control.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Sztefan »

Jasiek22 pisze: Shaper (...) Jak masz wystawioną ich konsolę
Ich konsola wydaje mi się słaba. Niby ma bardzo fajne umiejętności, ale nie za 9 kredytów. Tyle to mogę dać za Femme Fatale.
Selverin pisze:
Shaperzy mają dużo fajnych kart, (...) R&D Interface i Indexing pozwalają im bardzo mocno nękać R&D korporacji.
Czyli jednak w dodatkach coś tam się pojawia.
Selverin pisze: A Notoriety to jedyna karta punktująca którą runner może sam zescorować.
Ta karta jest grywalna? W jaki sposób można zrobić w jednej turze zarówno skok na R&D, archiwa i HQ. Korp nie jest w stanie bronić wszystkiego, ale przecież coś będzie bronił :)
donmakaron pisze:
Sztefan pisze:Pytanie do osób, które rozegrały już "milion partii". Czy kiedykolwiek wzięliście z infiltracji 2 kredyty?
Rzadko, ale się zdarza. Jeśli nie gra się Magnum Opus to 2 kredyty za click to bardzo dobry bilans, wszystkie resource'y poza Bank Jobem i przeładowaną Kati Jones mają gorszą lub taką samą efektywność, Magnum Opus przecież też nie daje tak naprawdę 2 kredytów z click, bo kosztuje 5.
Pełna zgoda, bardzo dobry przelicznik. Jakby to była jedyna właściwość tej karty, to byłaby całkiem fajna. Podglądanie kart wydaje mi się jednak świetną zdolnością i szkoda by mi było ją "marnować" na 2 kredyty.
donmakaron pisze: Jeśli przeciwnik nie gra na pułapkach i kontrolujemy sytuację, to czasem nawet nie warto robić expose, bo po co.
A skąd mogę wiedzieć, że nie gra? Na razie nie składałem talii, nie wiem zatem jak to wygląda w praktyce, ale 15 punktów wpływu wydaje się dużo. Przecież zawsze ktoś może sobie dołożyć coś złego. A nawet jak z jakiegoś powodu wiem, że nie nie ma pułapek na serwerze, to wydaje się, że warto podejrzeć LÓD w sytuacji, gdy nie jestem w stanie złamać każdy rodzaj, a nie mam czasu na pełen rozwój.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Posiadanie pułapek w talii i granie na pułapki to jednak dwie różne rzeczy. Sam złożyłem sobie HB z samego CS i wrzuciłem tam 3 pułapki. Granie na pułapki to nie jest ale taki Snare mi już kilka gier wygrał, w tym dwie dzisiaj;)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

@sztefan otwórz trzeci dodatek jak chcesz fajną konsole do shaperow :) notoriety jest jak najbardziej grywalne tylko wymaga przygotowania, zebrania kredytów i sztuczek na zwykle jeden duży skok i jeden mniejszy. Przeciwko shaperom zwykle hq jest bronione minimalnie, z r&d jest większy problem a archiwum nikt nie broni.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Notoriety jest świetne z Doppelgangerem i Data Dealerem. Świetnego Criminala na przewinięcie korporacji można zrobić.

@Sztefan - latając na deck i rękę można wyczuć deck przeciwnika. I pisząc o kontroli sytuacji, nie miałem na myśli stanu, w którym nie jestem w stanie złamać wszystkich rodzajów ice'ów, albo dostać się na serwer w inny sposób. I z drugiej strony - podejrzysz takiego ice'a i widzisz, że się nie dostaniesz. A tak masz 2 kredyty na organizację porządnego zestawu icebreakerów, albo Inside Job.

15 Punktów wpływu to potwornie mało. Nic się nie mieści, mało co można combić. Wrzucasz 3 fajne karty i już masz zjedzone 9 z 15 punktów, do tego jakaś fajna operacja na dociąg albo kasę - zostają 3 punkty albo mniej. A jeszcze chciałem wrzucić icebreakery/ice'y...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Jeśli ktoś był zainteresowany tą kwestią:
- w pakietach danych są wkładki z tłem fabularnym dla nowych runnerów itp. :D
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: djedi gamer »

Szybkie pytanie :
Gabriel Santiago dokonuje udanego skoku na HQ. Posiada tylko 1 kredyt, a chciałby skasować Stację badawczą za 3. Czy może użyć swojej zdolności i otrzymać 2 kredyty za udany skok, a później skasować SB?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Szybka odpowiedź: nie ten dział.

Dłuższa odpowiedź: patrz schemat kolejności skoku

"Punkt 4.4 Skok uznaje się za Udany. (Warunki uruchomienia "Gdy skok jest udany" są spełnione)''

"Punkt .45 Uzyskaj dostęp do kart"
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

mat_eyo pisze:Szybka odpowiedź: nie ten dział.

Dłuższa odpowiedź: patrz schemat kolejności skoku

"Punkt 4.4 Skok uznaje się za Udany. (Warunki uruchomienia "Gdy skok jest udany" są spełnione)''

"Punkt .45 Uzyskaj dostęp do kart"
Czyli może użyć tych kredytów do traszowania kart? dobrze, że o tym przypominacie, bo mnie jakoś stale to umyka, ze skok jest udany jeszcze zanim odkryje się karty na serwerze :)
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: djedi gamer »

Dziękować za dłuższa odpowiedź.
(Santiago rozbity 7:0)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Przed chwilą miałem najbardziej epicką grę Netrunnera ;) NBN (jedynie CS) vs Andromeda (wszystkie dodatki), ja byłem corpem. Niezwykle długa gra, runner się sukcesywnie pozbywał wszystkich tagów, a w ręku czekało 3xSpalona Ziemia. W momencie, kiedy w talii została mi 1 karta zrobił ostatnim clickiem run na serwer zdalny, gdzie czekała Filia widmo z 2 tokenami :D Moja tura, dociągnałem ostatnią kartę i poszło SE. Talia działa całkiem dobrze, na 3 gry przeciwko kryminalistom, miałem 2 wygrane i jedyna przegrana głównie przez pech do dociągu kart (w ogóle nie wchodziły mi na ręke LOD-y). Musiałem się z kimś tym podzielić, a że moja piękna nie podziela mojego zapału i jedynie zareagowała westchnięciem, stąd przyszedłem tutaj :)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

Bea pisze:Czyli może użyć tych kredytów do traszowania kart? dobrze, że o tym przypominacie, bo mnie jakoś stale to umyka, ze skok jest udany jeszcze zanim odkryje się karty na serwerze :)
Ogladanie kart jest nagrodą za udany skok wiec najpierw musi być udany zeby następnie była nagroda :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Zakładając że nie byłeś 2/3 punkty od wygranej to Twoj przeciwnik się nie popisał, wystarczyło poczekać aż się przewiniesz :P
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jasiek22 »

To gdzie się podziały agendy? :)
ODPOWIEDZ