(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: morciba »

westwood pisze:Jako, że większość spotkań odbywa się nieco za wcześnie na moje możliwości, to na nich nie bywam. Jednak właśnie zauważyłem, że te w YMCA są dla mnie realne :) I pytanie mam następujące: czy ktoś tam się w najbliższą środę wybiera i miałby ochotę na Mare Nostrum? Mam MN+ME, grałem do tej pory raz i chętnie bym powtórzył :twisted:
kilka osob na pewno bedzie, wiec smialo mozesz przychodzic. na MN nie wiem czy znajdziesz chetnych, ale w cos na pewno zagrasz :).
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Stax »

Ja za MN dziekuje rowniez.
Zabiore do ymca: Origo, Giganten der Lufte (i ewentualnie Imperial). Ktos ma ochote sie podpiac?
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: westwood »

morciba pisze: na MN nie wiem czy znajdziesz chetnych, ale w cos na pewno zagrasz :).
A co, MN jest w Krakówku nielubiane?
Tak czy inaczej nikt się nie zgłosił :( A takiego wielkiego pudła taszczyć na darmo mi sie nie chce...
Niemniej jeżeli jacyś chętni na Mare Nostrum się znajdą [niekoniecznie na dzisiaj] niech się odezwą :)
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: khaox »

z tego co pamietam MN juz kilka razy bylo na stole grane przez stałą grupę. A problem z nie przepadaniem za MN przez niegrajacych to hm... jak to ladnie napisac... duza ilosc emocji i okrzykow ktora tej grze towarzyszyla
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dzej »

Witam.Poszukuje chetnych do grania w planszówki.

Pograc mozna w sklepie arena na florianskiej 24.Jak sie uda to niedługo u mnie w domu.

Oczywiscie z checia spotkam sie/podłacze do jakiejs grupy grajacej

GG:8136728

W obecnej chwili posiada:Warcrafta z dodatkiem,i prawdopodobnie arkhama(za 30 min po niego jade:P)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: morciba »

Dzej pisze:Witam.Poszukuje chetnych do grania w planszówki.

Pograc mozna w sklepie arena na florianskiej 24.Jak sie uda to niedługo u mnie w domu.

Oczywiscie z checia spotkam sie/podłacze do jakiejs grupy grajacej

GG:8136728

W obecnej chwili posiada:Warcrafta z dodatkiem,i prawdopodobnie arkhama(za 30 min po niego jade:P)

W pierwszym poście tego tematu jest informacja o miejscach gdzie odbywa się jakieś granie. Wszędzie będziesz mile widziany.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dzej »

Poszukuje chetnych na pogranie w Arkham horror z dodatkiem curse of the pharaoh.

Co prawda bedzie to moja pierwsza gra ale istrukcje napewno bede mial opanowaną.Spotkanei odbedzie sie w Krakowskiej Arenie (Florianska 24) aby sie dostac musicie wejsc do podwórka.Potrzebuje jeszcze 2-3 graczy.Jacys chetni?

gg:8136728

Grac bedziemy od godziny 11:30 do skutku:)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: aswiech »

Dzisiaj mnie w Caffe Latte nie bedzie.
Nie bedzie tez wielu osob ktore ze mna graja, bo gramy w Myslenicach.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: khaox »

pisze wczesniej... bo kwestia przyniesienia dosyc duzego pudla...

mam ochote w srode (do YMCA) wziasc TuT z 2gim dodatkiem (Wszystkie drogi prowadza do Rzymu)... czy znajda sie chetni na rozgrywke w wiekszym gronie?
Awatar użytkownika
FilipK
Posty: 34
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FilipK »

Ja z kolei na temat wtorkowego spotkania w Imperium.
W tym tygodniu moge siedziec do oporu, wiec moze uda nam sie w Conquest'a zagrac? Chetnie bym cos nowego poznal :) Co Wy na to, drodzy wspolgracze?
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: EstEst »

Zgodnie z zapowiedzią mnie ciągle nie ma (klasyfikacja...), ale za tydzień bym raczej zagrał w jakąś kobyłę. Conquest byłby w sam raz.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Vilk »

FilipK pisze:Ja z kolei na temat wtorkowego spotkania w Imperium.
W tym tygodniu moge siedziec do oporu, wiec moze uda nam sie w Conquest'a zagrac? Chetnie bym cos nowego poznal :) Co Wy na to, drodzy wspolgracze?
Dziś już na pewno wpadnę. Conquest chętnie. Byłoby nas na razie dwóch :)

EDIT:

Dzięki za partyjkę. Mam ochotę na więcej :)
Awatar użytkownika
FilipK
Posty: 34
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FilipK »

Ja niestety dotarlem z duzym opoznieniem, wiec tylko troche pokibicowalem. Tak z ciekawosci - kto wygral? :D
Est, czy Ty przypadkiem nie dysponujesz Tide of iron? Jak tak to moze za tydzien? :) Albo jak pisales - jakas inna kobyle? :)
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Vilk »

Wygrał oczywiście Szef Wszystkich Szefów. Skoro udostępnia nam lokal i gry, to musimy się czasem podłożyć :wink:
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: EstEst »

Nie...Tide of Iron akurat nie mam.

Z kobył (mówię o kobyłach do zagrania w popołudnie,a zazwyczaj powyżej 3 godzin, a nie o heksówkach TiS-u na ten przykład) to mam GoTa, Hannibala Barkasa, Warrior Knights, Twilight Struggle (niestety-wyłącznie 2-osobówka), Die Macher, Waterloo (Phalanxowe -też 2-osobówka praktycznie), Serenissimę...Może coś jeszcze, ale chwilowo mi nic nie przychodzi do głowy.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Red Baron »

Ja mam Tide of Iron mogę przyniesc, wezme tez Age of Empire III, to może znowu się podłożycie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Hatar »

Ja chetnie bym poznał Age of Empire III :)
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: EstEst »

Pewnie też bym sobie zagrał, tym bardziej, że Caylusa uwielbiam, a AoE III ponoć podobne.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Vilk »

To zabieram się za instrukcję do AoE III.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: khaox »

Tak wiec sprawa jest krotka i stosunkowo konkretna.... zainteresowani powinni byc wszyscy chcacy korzystac z grania w planszowki w YMCA

W dniach 26.01 do 9.02 YMCA organizuje ferie dla dzieciaków, jedną z atrakcji jaką obmyślono jest zorganizowanie im kontaktu z grami planszowymi, karcianymi i ogolem tego typu rozrywek. Gry zapewnia GGFF i Bard, można jednak przynieść własne tytuły. Naszym celem jest organizowanie / zajęcie dzieciom czasu przy grach, nie bierzemy za nie bezposrednio odpowiedzialności. Konkretny czas: poniedzialek - piatek w godzinach 14-16 oraz 9-10, przy czym godziny główny nacisk jest na godziny popołudniowe. Zainteresowanych mniej czy bardziej proszę o kontakt (do poniedzialku) z Jeszua ( jeszua@gmail.com )

Walczymy o salke... w tym tygodniu mielismy dostep do fajniejszej (wiekszej, dobrze oswietlonej) sali niz dotychczas, w ktorej nie będziemy aż tak zagęszczeni i bedziemy mogli bardziej dać ponieść się emocjom.. i taka salka moze byc nasza. Bardzo zależy nam na zaciśnieniu współpracy z YMCA, bo może to nieść różne korzyści dla nas wszystkich. Zasadniczym problemem są niezbyt przyjazne godziny (zwykle ludzie wtedy pracuja lub maja sesje). Walka jest więc trudna, ale cel jest wart zachodu, zachęcam więc osoby mogące i chcące pomóc choćby w jeden dzień do kontaktu.
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: piterek »

khaox pisze:W dniach 26.01 do 9.02 YMCA organizuje ferie dla dzieciaków, jedną z atrakcji jaką obmyślono jest zorganizowanie im kontaktu z grami planszowymi, karcianymi i ogolem tego typu rozrywek. Naszym celem jest organizowanie / zajęcie dzieciom czasu przy grach, nie bierzemy za nie bezposrednio odpowiedzialności. Konkretny czas: poniedzialek - piatek w godzinach 14-16 oraz 9-10, przy czym godziny główny nacisk jest na godziny popołudniowe.
Temat jest mi znany. Jeszcze w okresie przedswiatecznym zadeklarowalem sie ze pomoge i dwa razy w tygodniu bede mogl podjechac. Widze teraz jeden dosc powazny problem :( Pracuje zwykle do 15, i zanim dojade na miejsce (przy dobrych wiatrach) to bedzie 15:30. A w ciagu pol godziny to ja moge z dzieciakami w bierki zagrac :( Czy te godziny zostaly sztywno usawione, czy bedzie mozna spotkania przedluzyc? Bo jezeli po godzinie 16 maja miejsca inne atrakcje w YMCA, to ja w tym momencie wypadam. Obawiam sie, ze podobne problemy moga miec inni pracujacy.
Pozdrawiam,
piterek
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: khaox »

piterek pisze:Czy te godziny zostaly sztywno usawione, czy bedzie mozna spotkania przedluzyc? Bo jezeli po godzinie 16 maja miejsca inne atrakcje w YMCA, to ja w tym momencie wypadam. Obawiam sie, ze podobne problemy moga miec inni pracujacy.
Ja niestety w tej kwestii nie jestem w stanie sie wypowiedziec... prosilbym raczej o kontakt z Jeszua. Wiem, ze i GGFF i YMCA sa swiadomi tego, ze ludzie w tych godzinach pracuja, moze sie cos fajnego da zorganizowac.

Eh, jak ja chcialbym pracowac do 15 zamiast do 17.30 :/
Awatar użytkownika
FilipK
Posty: 34
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FilipK »

Red Baron pisze:wezme tez Age of Empire III, to może znowu się podłożycie :mrgreen:
To ja bym sie tez pisal. Tym razem postaram sie dotrzec w bardziej tradycyjnej porze. ;)
futro
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2008, 15:48

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: futro »

Witam serdecznie!

Parę miesięcy temu przybyłem do Krakowa pracować, a jakiś czas temu znalazłem to forum i zobaczyłem, że można tutaj pograć z ludźmi w różne takie. Ja tam szalonego doświadczenia nie mam, a najlepszy też może nie jestem, ale chętnie bym się kiedyś zjawił na jakimś spotkaniu. Z tego co czytam we wtorek szykuje się raczej "cięższa" sprawa...
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: EstEst »

Zapraszamy, zapraszamy...Jeśli będzie AoE III to ja np. też nie znam zasad - zwykle zasady się tłumaczy już przy stole, więc nie masz co się obawiać. Ja wezmę pewnie niegraną jeszcze Razzię - powinna być niezła na szybki i niegłupi przerywnik.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
ODPOWIEDZ