Blood Bowl: Team Manager / Menedżer Drużyny (Jason Little)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

Jak regrywalność jest duża to dobrze, bo na tym mi też zależy.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

Powiedzcie mi jeszcze czy gra jest równie fajna na 2,3,4 osoby? Czy dobrze sie skaluje? W więcej osób jest trudniej czy łatwiej?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Kosma »

Lipa na 2 osoby.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Na 3 oraz 4 jest bardzo dobrze. Szczególnie problem jest zazwyczaj w grach gra na 3 a tu jest to rozwiązane dobrze.
Natomiast na dwóch jest inaczej. Moim zdaniem nie tak źle ale zauważalnie gorzej.

Przedmówcy mają rację - nie ma co się pakować od razu w dodatek. Podstawka jest bardzo regrywalna i zróżnicowana.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Kosma »

Na 3 osoby świetne chodzi. Potwierdzam.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

A dlaczego na 2 jest gorzej?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Olgierdd »

W moim odczuciu na 2 graczy BB cierpi na syndrom uciekającego lidera
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Odp: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

Olgierdd pisze:W moim odczuciu na 2 graczy BB cierpi na syndrom uciekającego lidera
tzn.?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Olgierdd »

Gdy jeden z graczy wcześnie zdobędzie przewagę, to drugiemu trudno jest go dogonić. Gdy graczy jest więcej, to łatwiej temu zapobiec.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Antioch Seleucyda »

Wiele razy grałem na dwie osoby. Nie zauważyłem problemu uciekającego lidera. Większość partii tak naprawdę rozstrzygała się w ostatniej kolejce. Gra na dwie osoby jest jakby bardziej taktyczna, mnie się to akurat podoba.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: pan_satyros »

Również jestem zadowolony z partii 2 osobowych. Jeśli weźmie się poprawkę na losowość i klimat gry to jest bardzo fajnie. Szkoda tylko, że w 2 osoby gramy bez części kart.
Gra zdecydowanie warta uwagi. Masa zabawy w stosunkowo niewielkim pudełku, a i dodatek bardzo obszerny.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

pan_satyros pisze:Również jestem zadowolony z partii 2 osobowych. Jeśli weźmie się poprawkę na losowość i klimat gry to jest bardzo fajnie. Szkoda tylko, że w 2 osoby gramy bez części kart.
Gra zdecydowanie warta uwagi. Masa zabawy w stosunkowo niewielkim pudełku, a i dodatek bardzo obszerny.
Dlaczego bez części kart?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: walkingdead »

Podejrzewam,że podobnie jak w przypadku wielu innych gier, czasem przy niepełnym składzie, jakieś karty się wycofuje z samej rozgrywki, aby gra była bardziej zbilansowana. Czasem należy się posiłkować "wirtualnym graczem".
Takie warianty sa zwykle określone w instrukcji.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 11:10 przez walkingdead, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

aaa pewnie masz na myśli te karty, które były przegięte..
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: walkingdead »

Nie pamiętam dokładnie jakie to karty, grałam dość dawno temu i to w pełnym składzie.
Sama gra, fantastyczna. Świetny klimat, spójne elementy.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: NTomasz »

z tego co ja wiem to na 2 osoby jedyną różnicą w ilości kart jest brak kart nagłówków magazynu spike w wydarzeniach
gra trwa 4 rundy i nie ma 2giego miejsca w turniejach. fajna opcja są 4 wydarzenia z czego 2 odpadają...Co do uciekania lidera to w grze to nie wiem czy tak super fajnie gdy osoba która nic nie robiła pół gry nadal ma równe szanse na wina.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

A ma ktoś z was może gre Lewis & Clark i może sie wypowiedzieć, która gra jest fajniejsza, bo waham się miedzy nimi
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Olgierdd »

W moich rozgrywkach dwuosobowych przewaga z pierwszej rundy dawała jeszcze większą przewagę w kolejnych. Słabszy gracz zwyczajnie nie miał narzędzi by dotrzymać kroku oponentowi.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Odp: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: evenstar »

Olgierdd pisze:W moich rozgrywkach dwuosobowych przewaga z pierwszej rundy dawała jeszcze większą przewagę w kolejnych. Słabszy gracz zwyczajnie nie miał narzędzi by dotrzymać kroku oponentowi.
Nie brzmi to zachęcająco, bo jednak zalezy mi, żeby gra dobrze chodziła też przy 2 osobach..
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: NTomasz »

zaczynając z tego samego poziomu raczej nie jest to problemem... jak ktoś zaczyna grać a inny ma za sobą już jakieś doświadczenia to wtedy może uciec.. ale to raczej każda gra jest taka...
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Olgierdd »

Opinie jak widzisz są różne, może moje rozgrywki były bardziej pechowe (to w końcu gra karciana). Dla uczciwości dodam, że bardzo mało miałem partii dwuosobowych.
Yogi
Posty: 12
Rejestracja: 07 gru 2006, 16:55

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Yogi »

Gra na 2 osoby nie jest zła, jednak o wiele więcej fanu było przy 4 osobach. Losowość tym większa im większe ryzyko chcesz podjąć, ale da się ją trochę modelować budując jakieś combo. Chyba najbardziej mi w grze na 2 osoby brakowało możliwości zderzenia się z inna drużyną, bo w efekcie gramy wtedy przez 4 rundy (tygodnie w grze) ciągle przeciwko jednej drużynie.

Ale gra regrywalna, godna polecenia o ile lubisz gry, w których nic nie wyliczysz do końca.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: NTomasz »

gra poprostu posiada dużo losowości w sobie która może wyrównać grę lub wykrzywić... najlepiej pograć i ocenić samemu!
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Kosma »

Pierwowzór figurkowy też był mocno losowy ,więc mnie ,jako wroga losowości jakoś to specjalnie nie razi.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: kwiatosz »

Mnie się o dziwo na 2 osoby podobało - gra się inaczej, generalnie zdobyłem na początku kilku mocnych zawodników i zamiatałem przeciwnikiem jak chciałem, ale za to on kartami nadrobił i wygrałem o kilka raptem punktów. Grałem tylko jedną partię, bo jednak wolę grać na więcej ogólnie, więc na ile to było typowe to nie odpowiem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ