Love Letter / List miłosny (Seiji Kanai)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Love Letter

Post autor: charlie »

Ja jeszcze nigdy nie używałem kostek, ani żadnych counterów. A grałem w to pewnie ponad 100 razy. Zawsze przed grą umawiamy się do ilu zwycięstw gramy i każdy pamięta, ile kto ma. Przy maksymalnie czterech osobach chyba nie trudno zapamiętać. Countery są zbędne w tej grze.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8777
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Love Letter

Post autor: Curiosity »

charlie pisze:Ja jeszcze nigdy nie używałem kostek, ani żadnych counterów. A grałem w to pewnie ponad 100 razy. Zawsze przed grą umawiamy się do ilu zwycięstw gramy i każdy pamięta, ile kto ma. Przy maksymalnie czterech osobach chyba nie trudno zapamiętać. Countery są zbędne w tej grze.
Ale tu nie tylko o to chodzi, żeby pamiętać - przede wszystkim o to, żeby inni widzieli ile kto ma. Żeby lać najlepszego. Trochę sobie nie wyobrażam pytania każdego: "ile masz zwycięstw, bo chcę kogoś u*upić"...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Love Letter

Post autor: FortArt »

Dokładnie. Zwłaszcza, że co parę minut punktacja się zmienia. Brak znaczników jest jednak błędem wydawcy.

Co do czerwonego woreczka to jest uroczy i fajnie go mieć. Grałem z kimś kto nie znał wystarczająco angielskiego i to nie był żaden problem wyjaśnić co robi osiem kart, zresztą i grając polską wersją musiałbym to zrobić. Podsumowując zakup Love Letter za 40 zł, a nie Listu Miłosnego za 15 nie jest czymś czego żałuję.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Love Letter

Post autor: rastula »

no jakoś sobie te 25 zł przecież musisz wytłumaczyć ;) - ludzie nie takie rzeczy przed sobą usprawiedliwiają :twisted:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8777
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Love Letter

Post autor: Curiosity »

A ja mam jedno i drugie (w preorderze). Z szacunku za doskonałą robotę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Love Letter

Post autor: FortArt »

rastula pisze:no jakoś sobie te 25 zł przecież musisz wytłumaczyć ;) - ludzie nie takie rzeczy przed sobą usprawiedliwiają :twisted:
Tylko, w którą stronę to działa. :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Love Letter

Post autor: bartek_mi »

FortArt pisze:Dokładnie. Zwłaszcza, że co parę minut punktacja się zmienia. Brak znaczników jest jednak błędem wydawcy.

Co do czerwonego woreczka to jest uroczy i fajnie go mieć. Grałem z kimś kto nie znał wystarczająco angielskiego i to nie był żaden problem wyjaśnić co robi osiem kart, zresztą i grając polską wersją musiałbym to zrobić. Podsumowując zakup Love Letter za 40 zł, a nie Listu Miłosnego za 15 nie jest czymś czego żałuję.
Worek to tandeta :), 35 zeta za 16 kart to za dużo i nie ma co racjonalizować (tak tak, płaci się za pomysł a jak widać ten pomysł może kosztować 12.5 zł :) )

Dziwię się, że nikt w Bardzie nie wpadł na to żeby kupić czegoś takiego worek http://www.sklep-onyks.pl/pl/p/e-Raptor ... vol2./9628 i dorzucić po te kilka sztuk do każdej gry (nawet po cenie detalicznej to są jakieś grosze). Choć pewnie koszt pakowania mógłby być wyższy niż żetonów. Ktoś to sobie pewnie policzył...

Wersję PL kupię pewnie komuś na prezent (jak nie będzie jakiś megababoli, które naszym wydawcom się zdarzają nader często), a grać będę swoją anglo dopchaną do uniwersalnego pudełka z innymi karciankami :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Love Letter

Post autor: tomb »

Curiosity pisze:A ja mam jedno i drugie (w preorderze). Z szacunku za doskonałą robotę.
Aż takie dobre? No, to muszę sobie w końcu wydrukować...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Love Letter

Post autor: kwiatosz »

Całkiem niezłe - tylko na 4 osoby, ale faktycznie w niewiele gier tak dużo zagrałem (czytaj - z 7 partii) ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Love Letter

Post autor: Lubel »

Na początku roku miałem kupić wersję angielską, teraz w pre orderze kupiłem "List miłosny" i czuję, że zaoszczędziłem trochę kaski (będzie na koszulki). Mam nadzieję, że w wersji PL nie będzie rażących niedoróbek i jest dobrze przetłumaczona (w sensie opisy na kartach).
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Love Letter

Post autor: Karit »

Lubel pisze:Na początku roku miałem kupić wersję angielską, teraz w pre orderze kupiłem "List miłosny" i czuję, że zaoszczędziłem trochę kaski (będzie na koszulki). Mam nadzieję, że w wersji PL nie będzie rażących niedoróbek i jest dobrze przetłumaczona (w sensie opisy na kartach).
Myśle że przy takiej ilości kart tłumaczowi udało się sprawnie wykonać swoją pracę ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Love Letter

Post autor: Lubel »

Jakiego formatu są karty?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Love Letter

Post autor: Przemek Bard.pl »

Standardowe pokerowe 63x88
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Love Letter

Post autor: MattCarnall »

Pierwsza rozgrywka i kilka następnych. 3 graczy. 1 nigdy nie grał w nowoczesne planszówki. Pytanie. Po co trzymasz te gry w szafie, skoro ta jest taka wciągająca? Kupuj tylko takie :lol: Coś w tym jest. Polecam.
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Love Letter

Post autor: szon »

Wejdzie do pudełka w Mayday Standard Premium? Czy potrzeba ultra fit?
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Love Letter

Post autor: szon »

Standard premium - za szerokie, nie wchodzą.
Ultra fit - wchodzą, lekkie problemy z wyjęciem.
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Love Letter

Post autor: Christoforos »

Kolejna recenzja małżeńska na Board Times, czyli dwie opinie w jednym tekście

http://www.boardtime.pl/2013/10/recenzj ... pisza.html

Zapraszam do lektury i ewentualnej polemiki pod tekstem :).
maclis
Posty: 70
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:43

Re: Love Letter

Post autor: maclis »

Czy ktoś wie kiedy premiere będzie miało love letter w w wersji lord of the rings albo munchkin?
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Love Letter

Post autor: Baartoszz »

Brylantino pisze:W jednym z internetowych sklepów, można zamówić Love Letter w wersji PL za 12,50 :) Bardzo fajna cena za taką grę.
berni pisze:Tyle, że wydanie jest nieco uboższe od pierwotnego. Nie ma woreczka ani kosteczek. Nie jest to zły pomysł, ale szkoda, że do pudełeczka raczej nie zmieszczą się kości ani inne countery.
Brylantino pisze:Mnie akurat bardzo cieszy, iż będzie pudełko zamiast tego worka. Łatwiej będzie mu zorganizować miejsce na półce.
Do Melanżowni Love Letter przyszło jeszcze przed planami o polskim wydaniu, więc problemu z brakiem kostek nie mieliśmy. Woreczek wg mnie jest bardzo ładny, a jego niestandardowość nie przeszkadza z racji niedużego rozmiaru. Przeszkadza nam natomiast sama rozgrywka, o czym opowiadamy :)

Zachęcam do oglądania i komentarzy
List Miłosny / Love Letter
Obrazek
Obejrzyj wideorecenzję w serwisie ZnadPlanszy
Obejrzyj wideorecenzję na YouTube
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 402
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 376 times

Re: Love Letter

Post autor: Ciuniek »

Recenzja Listu miłosnego w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Love Letter

Post autor: seki »

Dzisiaj w jednym ze sklepów internetowych znalazłem love letter w wersji Premium za 120 zl. Jest ładne pudełko ale mimo to cena jak dla mnie z kosmosu.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Love Letter

Post autor: michcic »

Czy istnieje jakiś oficjalny dodatek do Listu Miłosnego? Niedawno grałem sześcioosobową partię na BGA, gdzie w grze występowały dodatkowe karty z nowymi profesjami. Tymczasem przeglądając największe polskie sklepy internetowe nic takiego nie znalazłem...
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Love Letter

Post autor: sigmarpriest »

Wersja podstawowa + oficjalne rozszerzenie: http://mepel.pl/love-letter-premium-edition

Tak jak ktoś wyżej napisał troche drogo. ;)
Ja zrobiłem re-theme z Wiedźminem powyższej wersji, ale muszę znaleźć chętnych na druk. Wychodzi około 45zł przy min. 5 taliach (po 41kart) , a jak na razie brakuje 3 chętnych.
Przykładowa karta:
Obrazek
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Love Letter

Post autor: vincentblack »

Mam pytanie do posiadaczy nowej polskiej edycji rozszerzonej (czyli polskiej wersji love letter premium): jaki jest rozmiar kart? W oryginale rozmiar Tarot (70x120) ale nie wiem czy Bard utrzymał ten rozmiar.
Nesmeer

Re: Love Letter

Post autor: Nesmeer »

vincentblack pisze:Mam pytanie do posiadaczy nowej polskiej edycji rozszerzonej (czyli polskiej wersji love letter premium): jaki jest rozmiar kart? W oryginale rozmiar Tarot (70x120) ale nie wiem czy Bard utrzymał ten rozmiar.
Rozmiar został zachowany, standard tarot sleeves 70x120 pasują
ODPOWIEDZ