Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: elayeth »

trzewik pisze:Zaprezentowaliśmy kafelki z gry, polecam: http://boardgamegeek.com/image/1428262/ ... sed-island
Obserwuję ostatnio grę. Zapowiada się ciekawie. Kafelki ładne... tylko czy ich pocztówkowy charakter nie spowoduje mniejszej czytelności mapy?
Ja tam najbardziej lubię (ale może to moje skrzywienie) rzut z góry lub izometryczny... tak jak np: w Mage Knight czy Osadnikach.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Dabliu »

Dziś nowego filmiku nie będzie?
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Skorzeny »

Tak jak pisze elayeth, że bardzo ładne te obrazki, ale czy przez to układana mapa nie straci na przejrzystości, do nieba dokładany ląd itp.? Może wyjść lekki misz-masz. Jedno jest pewne - na ostatecznej wersji kafelków na pewno ikonki będą bardziej czytelne niż w przedstawianych wcześniej wersjach próbnych (z rzutem z góry).
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Vincent »

Na BGG Ignacy pisał, że kafelki prezentują się na planszy bardzo dobrze i nie wychodzi z tego misz-masz ;) Ja mu ufam :D
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Myszaq36 »

Vincent pisze: Ja mu ufam :D
Przecież autor nie napisze tuż przed sprzedażą, że "wiecie, macie racje, połączenie kafelków wychodzi marnie i wygląda kiepsko - mogliśmy jednak dać widok z góry" :):)
Ja wolałbym zobaczyć zdjęcie z przykładowym rozłożeniem np. 9 kafelków (3x3) i samemu to ocenić :] Przynajmniej po otworzeniu pudełka będę wiedział co mnie czeka -> nie lubię sytuacji, kiedy ktoś obiecuje, że jest super a później wychodzi kiepsko. Już wole wiedzieć i być przygotowany, że coś nie jest najlepsze a niżeli się rozczarować po obietnicach.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Vincent »

Jestem pewien że Ignacy sam zaakceptował te kafelki, przed akceptacją na pewno mógł zobaczyć jak wyglądają rozłożone. Gdyby mu się nie podobało to by po prostu ich nie zaakceptował.
W grach Portalu (i Trzewiczka) nigdy nie narzekałem na szatę graficzną, zawsze robiła na mnie wrażenie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: yosz »

Vincent pisze:Jestem pewien że Ignacy sam zaakceptował te kafelki, przed akceptacją na pewno mógł zobaczyć jak wyglądają rozłożone.
Ok będę lekko złośliwy: a przed wydaniem 51 Stanu na pewno ktoś zagrał w preprodukcyjną kopię i sprawdził że są wszystkie żetony potrzebne do grania ;)
Tu trochę inna sytuacja wiem, ale wolę niczego nie zakładać i po prostu samemu się przekonać.. ostatnio jakiś nieufny jestem (nie w stosunku do Portalu tylko ogólnie :P)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Vincent »

Jak to możliwe że 4 epizod video blogu jest już na BGG a na stronie wydawnictwa ani słychu o tym? :D
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Wassago »

Wybory w grze
http://vimeo.com/50126454

Najlepszym tekstem, który nie raz padał podczas gry w fazie ustalania kto co robi, zawsze będzie "Dobra, to kto nie je?". Czasami trzeba zrobić tyle rzeczy, że nie ma czasu (ludzi) którzy zebrali by odpowiednią ilość jedzenia :D Ale w końcu kto powiedział, że wszyscy musza jeść :D?
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: broda81 »

Mam pytanie , takie troche naiwne, ale czy w grze bedą dostępne żetony postaci( o figurkach nie marze) czy tylko nowu paskudne, drewniane meeple? Niestety mamy z ekipą alergie na drewno w planszówkach
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: sipio »

broda81 pisze:Mam pytanie , takie troche naiwne, ale czy w grze bedą dostępne żetony postaci( o figurkach nie marze) czy tylko nowu paskudne, drewniane meeple? Niestety mamy z ekipą alergie na drewno w planszówkach
A ja sobie bez drewna planszówek nie wyobrażam. :D

Kiedy będzie o problemie lidera?
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Figas »

Drewno rulez. A Trzewiczek nawija jeszcze szybciej niż zwykle. Trochę wolniej :]
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Skorzeny »

broda81 pisze:Niestety mamy z ekipą alergie na drewno w planszówkach
Współczuję, ale przynajmniej przy wyborze gier są mniejsze wątpliwości ;)
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Dabliu »

broda81 pisze:Niestety mamy z ekipą alergie na drewno
To smutne. Alergia na tak powszechnie występujące tworzywo z pewnością musi przysparzać Wam w życiu wielu trudności. Już sobie wyobrażam taką sytuację:
- Proszę usiąść.
- Dziękuję, postoję. Po drewnianych krzesłach dostaję wysypki.

Całe szczęście, że odnaleźliście siebie nawzajem. W grupie możecie się wspierać.

Rad jestem, że ominęło mnie podobne schorzenie. Dzięki temu mogę cieszyć oczy i paluchy tymi wszystkimi wspaniałymi drewnianymi komponentami w grach planszowych.
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
trzewik

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: trzewik »

1. W jednym z najbliższych Gwiezdnych Piratów będzie bardzo ciekawy materiał prezentujący odrzucone pomysły z Robinsona (takie jakby making of...), będzie tam można obejrzeć różne warianty kafelków (widok z gory, z boku itp). Ostateczny wybór na kafelki takie jakie są odbył się oczywiście po dyskusji i głosowaniu w Portalu. Na pewno są miłośnicy rzutu z góry (była taka opcja), miłośnicy rzutu 3d... cóż, wszystkich zadowolić się nie da. Wybrane kafle prezentują się na planszy bardzo dobrze i spełniają swoją funkcję.

2. Piony graczy są drewniane, tak jak w grze Pret-a-Porter.

3. O problemie lidera będę pisał w tym tygodniu.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Vincent »

Kiedy można spodziewać się zasad gry opublikowanych?
trzewik

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: trzewik »

W przyszlym tygodniu.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Jan Madejski »

Czy, poza pionkami, gra jest zależna kolorystycznie? Da się grać z dichromatyzmem albo przy świetle świec? ;)
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: broda81 »

Jakie są podstawoe klasy? W ekipie sami fani "Lost" , wieć to must have, ale chieliśmy przygotować figurki na święta:)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Trolliszcze »

Sądząc po grafikach na BGG, postaci są cztery: kucharz, cieśla, odkrywca i żołnierz.
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: broda81 »

Trolliszcze pisze:Sądząc po grafikach na BGG, postaci są cztery: kucharz, cieśla, odkrywca i żołnierz.
podziękował
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: dragosani »

Oczywiście są takie postacie męskie i żeńskie. Czyli razem 8
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Dabliu »

I każdą oznacza się dwoma pionkami, które rozdzielamy, jeśli gracz robi kilka rzeczy na raz :)
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: godpuppet »

Dabliu pisze:I każdą oznacza się dwoma pionkami, które rozdzielamy, jeśli gracz robi kilka rzeczy na raz :)
to jak będzie znowu jakiś problem z nazwą (że wychodzą 3 Robinsony naraz itd), to się zmieni na pasujacy do mechaniki tytuł - Schizophrenia: Adventure on Cures Island.

Żeby nie całkiem OT: padłem ofiarą Trzewikowych prezentacji i gra jest na szczycie wishlisty z oznaczeniem "must buy". Ale ze oduczyłem się już "kupowania impulsowego", poczekam do premiery :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 147
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Post autor: Zodd »

dragosani pisze:Oczywiście są takie postacie męskie i żeńskie. Czyli razem 8
niedokładnie, postaci jest 4 ale każda może być w wersji męskiej lub żeńskiej prezentowanej przez jedną ze stron karty postaci

ps. ja już niemal zdecydowałem się na zakup przedpremierowy, tak więc cały ten szum nieźle działa. sądzę że najbliższe teksty/video tylko mnie utwierdzą w słuszności zamówienia ;)
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
ODPOWIEDZ