Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: berni »

Czy gra ma profil na BGG? Nie mogę znaleźć? Może już pora założyć? :)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

berni pisze:Czy gra ma profil na BGG? Nie mogę znaleźć? Może już pora założyć? :)
Spokojnie jeszcze jest czas ;)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Dalsze pytanie do wszystkich forumowiczów związane z badaniem rynku a konkretnie przymiarkami do crowdfundingu ;)

Jaką waszym zdaniem cenę końcową powinna mieć gra z poniższą zawartością(nie wyceniamy mechaniki tylko zawartość pudełka patrząc na produkty już istniejące – jakość komponentów na najwyższym poziomie):
- Plansza w formacie 530 x 790mm oklejona obustronnie zadrukowanym papierem płótnowanym, brzegi planszy oklejane
- Pudełko w formacie 295x295x70mm, oklejone papierem płótnowanym.
- Instrukcja 290x290 mm 12 stron - papier kredowy.
- 120 okrągłych żetonów
- 40 żetonów heksagonalnych
- 21 szt żetonów punktacji regionów
- 4szt dwustronne karty scenariuszy Vuko
- 4 szt karty postaci - 250x150mm oklejone obustronnie zadrukowanym papierem płótnowanym
- 4 szt karty pomoc dla graczy
- 121 szt. drewnianych znaczników w pięciu różnych kolorach
- plastikowa figurka głównego bohatera Vuko 30-35mm wysokości
- plastikowa figurka budowli – Cierń
- Totemy reprezentujące jednostki specjalne w sumie 24szt(specjalnie przygotowane odlewy w klimacie gry jak i ksiązki) – oprócz kształtów totemy będą zróżnicowane wysokościowo w zależności do jakiego poziomu jednostki specjalnej się odnoszą
Dzikie dzieci – 3szt
Faun – 2szt.
Sen– 1szt
Straż świątynna– 3szt.
Kapłan w masce(Oświecona Istota)– 2szt
Czyniący Szpieg– 1szt
Krab– 3szt.
Szczurzy Grajek– 2szt.
Wywern – 1szt
Emisariusz – 3szt.
Lodowy Drakkar– 2szt.
Bracia Drzewa – 1szt

Beware
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Jeśli komponenty będą dobrej jakości, to myślę, że przedział 150-200 zł.

Przy okazji coś mi się rzuciło w oczy. Patrząc na liczbę totemów wynika, że kraby siłą odpowiadają dzikim dzieciom i straży świątynnej, a lodowy drakkar jest gorszy (mniej "magiożerny") od Brata Drzewa... Jedno i drugie według mnie nie zgadza się z klimatem książki :(
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

mat_eyo pisze: Przy okazji coś mi się rzuciło w oczy. Patrząc na liczbę totemów wynika, że kraby siłą odpowiadają dzikim dzieciom i straży świątynnej, a lodowy drakkar jest gorszy (mniej "magiożerny") od Brata Drzewa... Jedno i drugie według mnie nie zgadza się z klimatem książki :(
Błąd to tylko poziom jednostek a nie to jak działają :) Bez obaw kraby są masakryczne ale szarpią po moralności.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Słyszeliście ten huk i krzyk chwilę później? To kamień spadł mi z serca prosto na stopę ;)

Wiem, że pewnie się nie zgodzicie, ale może dałoby radę określić procentowo poziom ukończenia gry? Tak choć orientacyjnie ;)

Kiedy i gdzie będzie można zagrać w prototyp?
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Najszybciej Festiwal Gier Planszowych w Brzegu i może Zajva w Warszawie
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tomiz123 »

mat_eyo pisze:Jeśli komponenty będą dobrej jakości, to myślę, że przedział 150-200 zł.

Przy okazji coś mi się rzuciło w oczy. Patrząc na liczbę totemów wynika, że kraby siłą odpowiadają dzikim dzieciom i straży świątynnej, a lodowy drakkar jest gorszy (mniej "magiożerny") od Brata Drzewa... Jedno i drugie według mnie nie zgadza się z klimatem książki :(
Zgadzam się z powyższa cena. Myślę że 170 byłoby idealnie. Zapewne dojdą tez jakieś bonusowe rzecz typu figurki itp. Jako że to ma być coś w stylu kickstartera. Oby koszty tych dodatków nie był przesadzone i powinno być ok. Czekam niecierpliwie startu projektu ;-)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ernin »

Byłbym w stanie za te komponenty dać 150-170zł.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

Kurde tak sie napalilem na figurki, ze myslalem ze figurki beda:/ za totemy to 150 maks.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2014, 13:03 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

150

EDIT: mam deja vu - przedwczoraj zapukał do drzwi mojego domu Pan, który zaczął rozmowę w bardzo podobny sposób: ile by Pan był skłonny dać za (i tu nastąpił długi opis funkcji i szczęściodajnych możliwości przenośnego odkurzacza, który Pan usiłował sprzedać). Moja odpowiedź musiała go nie usatysfakcjonować, bo do transakcji nie doszło ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Sandman »

RedImp pisze: Jaką waszym zdaniem cenę końcową powinna mieć gra z poniższą zawartością
40 złotych. 8)
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Einar »

Jak dla mnie 170-180 zł, może nieco więcej.

Od siebie dodam, że zakupię właściwie niezależnie od ceny. No w granicach rozsądku rzecz jasna, nie chciałbym aby przeskoczyła cenowo Wojnę o Pierścień ;)

Wątek czytam od samego początku i nie mogę się już doczekać premiery. Sama gra zapowiada się doskonale (z uwagi na podobieństwo do świetnego CitOW), a realia PLO to już rewelacja.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Nie widzę powodu by specjalnymi gadżetami sztucznie podnosić koszt gry.
Dajcie zwykłe żetony i grę w normalnej cenie, jak najniższej (zachowując jakość), by kupiło jak najwięcej ludzi.

Figurki i odlewy zawsze można wypuścić jako dodatek dla maniaków.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Kiler
Posty: 122
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiler »

100 plnów
Spoiler:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

Mozna jakies szkice koncepcyjne tych totemow prosic, wolalbym wiedziec jak bedzie to wygladac, by ocenic ile warto dac?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Piehoo »

155zł - myślę że jest to taka granica między: "znam grę i niezależnie od ceny kupię", a "nie jest aż tak droga, można sprawdzić"
Nie ma co ryzykować że kupią tylko zafiksowani na PLO i geeki.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: aspo »

Piehoo pisze:Nie ma co ryzykować że kupią tylko zafiksowani na PLO i geeki.
Ale prawdopodobnie tak będzie.
Ludzie słabo związani z planszówkowym hobby kupują na ogół gry:
- familijno-imprezowe
- przetestowane u geeków lub polecone w sklepie (najlepiej familijno-imprezowe)
- o szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej (Kolejka, która zresztą pasuje pod kategorię fam-impr, lub nieszczęsny Monopol)
- w niezłej cenie (choć i to niekoniecznie - za 80-100zł można mieć parę dobrych książek)
- lub nawiązujące do już uprawianego hobby (książki - np. Pratchett; wspinaczka - K2; filmy - BSG itp).
Miłośnicy Grzędowicza dadzą za PLO każde pieniądze (w granicach rozsądku), geek rozważy temat, a gracz niedzielny kupi Dobble lub Tickety. I tego nie przeskoczycie, bo PLO nie zapowiada się na tanią i lekką gierkę dla całej rodziny (co mnie osobiście cieszy)
FortArt pisze:Nie widzę powodu by specjalnymi gadżetami sztucznie podnosić koszt gry.
Dajcie zwykłe żetony i grę w normalnej cenie, jak najniższej (zachowując jakość), by kupiło jak najwięcej ludzi.

Figurki i odlewy zawsze można wypuścić jako dodatek dla maniaków.
Zgadzam się w zupełności.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Przykład z sieci pokazujący o co nam chodzi: Obrazek
W PLO totemy będą na zintegrowanej podstawce i nie będą zawierać lampek choinkowych ;)
Wysokość 2,5-3,5cm
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Ok, ale dlaczego totemy a nie po prostu figurki jednostek? Skoro już chcecie dawać plastik to ja bym wolał figsy. Można je przecież zrobić na jednakowych podstawkach żeby na planszy zajmowały takie samo pole.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

Wymiatacie - takie totemy oddają klimat w 100 % i są czymś oryginalnym, co wyróżni PLO od innych gier figurkowych. Cena spokojnie 200zł, bo które z polskich gier zwierają figurki, totemy i taka masę drewna – zachodnich gier nie ma, co porównywać, bo mają bardzo wysokie nakłady i produkcję w Chinach. Druga sprawa patrząc na Piwne Imperium za 163zł w akcji przy skromnych komponentach i słabej, jakości to cena PLO powinna być dwukrotnie wyższa.
Osobiście nie mogę się doczekać i macie moje wsparcie finansowe. Kiedy startujecie z akcją?
mat_eyo pisze:Ok, ale dlaczego totemy a nie po prostu figurki jednostek? Skoro już chcecie dawać plastik to ja bym wolał figsy. Można je przecież zrobić na jednakowych podstawkach żeby na planszy zajmowały takie samo pole.
Przypuszczam, że przy 26 figurkach cena byłaby przynajmniej o 100 zł większa.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

Kiran pisze:Cena spokojnie 200zł, bo które z polskich gier zwierają figurki, totemy i taka masę drewna – zachodnich gier nie ma, co porównywać, bo mają bardzo wysokie nakłady i produkcję w Chinach.
naprawde sadzisz, ze dla ludzi az takie znaczenie bedzie mialo, ze to Polska gra, albo to ze inne polskie gry mialy gorszy stosunek jakosc/cena? Za ponad 200 zl. mozna miec Runewars z 196 figurkami czy Wojne o Pierscien z 205. Wydanie ponad 200 zl za gre z 36 totemami musialbym powaznie przemyslec.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

Rocy7 pisze:
Kiran pisze:Cena spokojnie 200zł, bo które z polskich gier zwierają figurki, totemy i taka masę drewna – zachodnich gier nie ma, co porównywać, bo mają bardzo wysokie nakłady i produkcję w Chinach.
naprawde sadzisz, ze dla ludzi az takie znaczenie bedzie mialo, ze to Polska gra, albo to ze inne polskie gry mialy gorszy stosunek jakosc/cena? Za ponad 200 zl. mozna miec Runewars z 196 figurkami czy Wojne o Pierscien z 205. Wydanie ponad 200 zl za gre z 36 totemami musialbym powaznie przemyslec.
Masz rację, że ludzi nie będzie interesować czy to polska gra i jaki jest jej nakład - pewnie zerkną na półkę z grami wybierając tytuł albo tani albo modny. Swoją droga zastanawiałam się czy jest możliwe, aby gra była dostępna w dwóch opcjach: pierwsza z totemami i figurkami a druga zamiast totemów i wymienionych figurek zadrukowane kartoniki z podstawkami jako zamiennik plastikowych elementów. Ta druga opcja byłaby dla tych co im nie zależy na elementach gry a liczy się cena. :lol:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

Jak dla mnie to przedział 100 - 150 zł, najchętniej bliżej dolnego progu.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Jeśli byłyby figurki (nie totemy) to dla ,mnie cena wtedy nie gra dużej roli pewnie koło 200 mógłbym dać.
Co do totemów jestem raczej negatywnie nastawiony. Render przykładowy parę postów powyżej jest jak najbardziej ładny ale wydaje mi się ze po zmniejszeniu skali do faktycznej oraz po paru redukcjach innych detali wyjdzie zwykły słupek z paroma wypustkami który się mało różni od drugiego (może kolorem i wielkością). W takiej sytuacji to juz wolę grę tańszą ze zncznikami kartonowymi zamiast totemów. Dałbym wtedy ok 100zł i później dokupił same figurki za kolejne 100 zł np. Jeśli jednak się mylę i ten totem będzie faktycznie taki ładny jak render to dałbym troche powyżej 150 zł.
Figurki wg mnie dają jeszcze jeden fajny bonus. Zwiększają klimat co będzie bardzo ważne w tej grze. Totem mi się kojarzy raczej z magicznym przedmiotem który powoduje jakieś klątwy albo błogosławieństwa w okolicy a nie jednostkę która moze zrobic jakąś krzywdę.
ODPOWIEDZ