Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2366
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

ozy pisze:
Tak. Podstawka jest planowana dla 3-5 graczy, choć widziałem w roboczej instrukcji wariant rozstawienia dla 2 osób. Ale przy tym tempie 60k to raczej formalność. Każdy, kto kupi grę na akcji otrzyma wszystkie cele dodatkowe (w tym te wyłącznie dla wspierających) oraz komplet dodatków. Za darmo.
I właśnie dlatego wsparłem ten a nie inny projekt. Aby za wsparcie mieć dodatki za to, że wspieram. A nie aby mieć możliwość dokupienia odblokowanych dodatków.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

karawanken pisze:I właśnie dlatego wsparłem ten a nie inny projekt. Aby za wsparcie mieć dodatki za to, że wspieram. A nie aby mieć możliwość dokupienia odblokowanych dodatków.
My wyznajemy tą samą filozofię co Academy Games, czego daliśmy wyraz tutaj: www.wspieram.to/magnaci. Dlatego wspólnie tworzymy Mare Nostrum, bo to nasze klimaty i nasze podejście do crowdfundingu.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

ozy pisze:
karawanken pisze:I właśnie dlatego wsparłem ten a nie inny projekt. Aby za wsparcie mieć dodatki za to, że wspieram. A nie aby mieć możliwość dokupienia odblokowanych dodatków.
My wyznajemy tą samą filozofię co Academy Games, czego daliśmy wyraz tutaj: http://www.wspieram.to/magnaci. Dlatego wspólnie tworzymy Mare Nostrum, bo to nasze klimaty i nasze podejście do crowdfundingu.
I tak trzymać :D Artbooki nam niepotrzebne :wink:
Też zwróciłem uwagę na Magnatowość :wink: kampani.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

Latwo sie mowi "artbooki nie potrzebne", bo przeciez byle ksiazka historyczna z obrazkami to taki artbook dla tych nacji :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Amerykanie nie zawiedli i w nocy przebili $83K. Ufundowane są już prawie wszystkie cele dodatkowe odsłonięte 1 dnia kampanii. Niedługo trzeba będzie odsłonić kolejną falę. ;)

To już pewne, że obok gry wydany zostanie dodatek Mare Nostrum: Atlas, zawierający zasady dla 2 graczy oraz wariant dodający do gry barbarzyńców. Wszyscy, którzy wesprą nas na Kickstarterze, otrzymają go za darmo!

A sama gra urosła już do duuużych rozmiarów. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2366
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

Wow nie myślałem że tak szybko pójdzie [ASTONISHED FACE] To moja pierwsza wsparta akcja i nie mogę się doczekać co jeszcze znajdzie się w pudłach :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

karawanken pisze:Wow nie myślałem że tak szybko pójdzie [ASTONISHED FACE] To moja pierwsza wsparta akcja i nie mogę się doczekać co jeszcze znajdzie się w pudłach :D
Porównaj z: https://www.kickstarter.com/projects/61 ... escription

Tam cele rozpisane były do $225K, kampania uzbierała ponad $408K. A to było rok temu. ;) Mam nadzieję, że MN wyjdzie jeszcze lepiej, wersji językowych jest więcej, zatem są takie szanse.
Prosimy o Wasze wsparcie dla polskiej edycji gry! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2366
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

Z tego co wyczytałem na KS przygotowali więcej dodatków niż do Fiefa aby zapobiec podobnej sytuacji :D
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: adamo »

Mam pytanie do znawców Kickstartera, zamówiłem grę korzystając z karty kredytowej i teraz pytanie, z karty nie ściągnięto mi żadnej kwoty to dobrze czy coś zrobiłem źle i tylko mi się wydaje, że zamówiłem grę ??? Po zalogowaniu na swoje konto w Kickstarter pisze, m.in. "Active pledges" i jest tam gra Mare Nostrum.

Jeszcze jedno pytanie czy mam coś zrobić dodatkowo aby wesprzeć PL edycję, bo ja po prostu zamówiłem grę i tyle, system nic mi nie wskazywał czy wersja PL czy inna.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bea »

adamo pisze:Mam pytanie do znawców Kickstartera, zamówiłem grę korzystając z karty kredytowej i teraz pytanie, z karty nie ściągnięto mi żadnej kwoty to dobrze czy coś zrobiłem źle i tylko mi się wydaje, że zamówiłem grę ??? Po zalogowaniu na swoje konto w Kickstarter pisze, m.in. "Active pledges" i jest tam gra Mare Nostrum.
A czy w zasadach wsparcia nie jest tak, że pieniądze zostają ściągnięte z karty dopiero w momencie pomyślnego zrealizowania projektu?
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: grabash4u »

adamo pisze:Mam pytanie do znawców Kickstartera, zamówiłem grę korzystając z karty kredytowej i teraz pytanie, z karty nie ściągnięto mi żadnej kwoty to dobrze czy coś zrobiłem źle i tylko mi się wydaje, że zamówiłem grę ??? Po zalogowaniu na swoje konto w Kickstarter pisze, m.in. "Active pledges" i jest tam gra Mare Nostrum.

Jeszcze jedno pytanie czy mam coś zrobić dodatkowo aby wesprzeć PL edycję, bo ja po prostu zamówiłem grę i tyle, system nic mi nie wskazywał czy wersja PL czy inna.
Z karty ściągnie ci kasę dopiero po zakończeniu akcji, czyli za 1,5 miesiąca. Nic nie zrobiłeś źle, KS w przeciwieństwie do wspieram.to ściąga kasę po akcji a nie w momencie składania zamówienia (bo tak powinieneś traktować akcję wyboru pledgea, zamawiasz a nie kupujesz).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2366
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

Gdzieś na stronie jest informacja kiedy zostanie ściągniętą opłata. W każdym razie po zakończeniu akcji. Wydaje mi się ze po zakończeniu wybierasz też wersję językową.
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: adamo »

Chyba masz rację, zmyliło mnie to co było na wspieramto tam jest inaczej od razu kasa jest ściągana.

OK chyba już wszystko wiem, dziękuję WAM bardzo.
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Marcosii »

Wsparte, zapowiada się wysmienice. . . . trochę poczekamy ale do ogrania pozostalo jeszcze dużo innych ciekawych gier :) wiec jakos ten czas minie. . .
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: kaimada »

Kupic przez kickstartera mozna tylko za pomoca karty kredytowej a Phalanx nie bedzie prowadzic innej sprzedazy niz przez KS tak?
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: glorfindel »

będzie można kupić poza KS, ale:

rzeczy oznaczone jako KS exclusive są tylko dla kupujących przez KS
rzeczy oznaczone jako KS free są za darmo dla kupujących przez KS, w normalnej sprzedaży ten dodatek będzie do kupienia oddzielnie
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

kaimada pisze:Kupic przez kickstartera mozna tylko za pomoca karty kredytowej a Phalanx nie bedzie prowadzic innej sprzedazy niz przez KS tak?

1. Karty płatniczej, niekoniecznie kredytowej
2. Autorzy projektu mogą przyjmować również inne formy płatności np. przelew czy Paypal. Jest to ich dobra wolna.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: kaimada »

A gdzie na KS mozna sprawdzic dopuszczalne formy platnosci?
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: eltadziko »

Czy czas gry oszacowany na 90 minut to faktycznie te 90 minut przy 5 osobach? :P Czy może ejst tak jak przy Zimnej wojnie albo Grze o tron, ze ten czas trzeba pomnożyć razy dwa? ;)
Dla mnie to ważne, bo w grę tego typu trwającą tylko 1,5h bardzo chętnie zagram, ale jakby miała trwać 3h to już nie wiem...
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wothan »

Widze, że klimat nieco podobny do Cyklad. Czy te gry różnią się znacznie?
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Blacksad »

kaimada pisze:A gdzie na KS mozna sprawdzic dopuszczalne formy platnosci?
Tu szczegóły: https://www.kickstarter.com/help/faq/ba ... #faq_41774

W skrócie karty kredytowe i debetowe - tak, PayPal - z FAQ wynika, że nie, ale zależy od projektu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Pay pal nie oficjalnie ale jak się dogadasz z autorem to możesz mu i gotówkę wręczyć.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Marcosii pisze:Wsparte, zapowiada się wysmienice. . . . trochę poczekamy ale do ogrania pozostalo jeszcze dużo innych ciekawych gier :) wiec jakos ten czas minie. . .
Dziękujemy bardzo!
eltadziko pisze:Czy czas gry oszacowany na 90 minut to faktycznie te 90 minut przy 5 osobach? :P Czy może ejst tak jak przy Zimnej wojnie albo Grze o tron, ze ten czas trzeba pomnożyć razy dwa? ;)
Dla mnie to ważne, bo w grę tego typu trwającą tylko 1,5h bardzo chętnie zagram, ale jakby miała trwać 3h to już nie wiem...
Tu raczej max 120 min, ale to gra, w której wszystko zależy od graczy i ich efektywności. Co jak co ale to rasowa strategia, nie ma tu licznika tur, tylko jest świat do podbicia. ;)
kaimada pisze:Kupic przez kickstartera mozna tylko za pomoca karty kredytowej a Phalanx nie bedzie prowadzic innej sprzedazy niz przez KS tak?
Tu już koledzy odpowiedzieli - warto wesprzeć w trakcie akcji, bo ilość darmowych dodatków to uzasadnia. Ale do zwykłej sprzedaży gra potem też trafi.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Vester »

Dla wszystkich posiadaczy starej wersji, którzy poczuli smutek, udostępniam spolszczone dość zawodowo WSZYSTKIE karty (oprócz surówców) - nawet te z dodatku. Napisy nieco się różnią od oryginału, bo uwzględniają wyjaśnienia z BGG. Ergo, moje spolszczenie powinno być lepsze od oryginału, ale któż to wie. :) W każdym razie, polecam. Sprawdzone w boju. Jakby co, ślijcie PW.

https://www.dropbox.com/s/wbjnuinl85br6 ... L.zip?dl=0
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

Ponad 97 tysięcy $. Wszystkie dodatki odblokowane. Co teraz?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ