Essen 2013

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: yosz »

Ale to też dlatego że RGG ogólnie zmniejszyło produkcję gier - czy to oznacza że się zwijają? Możliwe. Jak zaczynali byli tylko oni i Mayfair z większych wydawców. Teraz jest dużo więcej wydawnictw z którymi muszą konkurować.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: MichalStajszczak »

Rio Grande zajmuje się przede wszystkim wydawaniem europejskich gier na rynek amerykański. Ponieważ wiele gier niemieckich i innych europejskich producentów wydawana jest w wersji kilkujęzycznej, anglojęzyczne wydania, zwykle droższe od niemieckich, nie są na targach w Essen szczególnie poszukiwane. No może tylko przez polskich klientów, mających często awersję do języka niemieckiego.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: FortArt »

MichalStajszczak pisze:No może tylko przez polskich klientów, mających często awersję do języka niemieckiego.
No taką awersję jak do niemieckiego polscy klienci czują jeszcze do suahili, koreańskiego i baskijskiego - w żadnym z nich nic nie rozumieją.

By nie być OT, po ogłoszeniu cen na Glass Road i Cavernę (razem ... 500zł!) tegoroczne Essen w zasadzie uznaję za zakończone.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Essen 2013

Post autor: witek »

FortArt pisze:po ogłoszeniu cen na Glass Road i Cavernę (razem ... 500zł!) tegoroczne Essen w zasadzie uznaję za zakończone.
Dla mnie pewnie tez Essen na tych dwoch grach sie skonczy, tyle ze za 408,32 zl :p
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: kwiatosz »

Ma ktoś może sprawdzoną listę, która nie sypie okruszkami przy przewijaniu? Przebijałem się przez kilka, ale jakoś tak nie mogę pozbyć się wrażenia, że sporo mnie omija - no chyba że w tym roku faktycznie będą ze 4 gry z sensownym klimatem, a reszta to festiwal eurosucharzystów.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: pan_satyros »

kwiatosz pisze:Ma ktoś może sprawdzoną listę, która nie sypie okruszkami przy przewijaniu? Przebijałem się przez kilka, ale jakoś tak nie mogę pozbyć się wrażenia, że sporo mnie omija - no chyba że w tym roku faktycznie będą ze 4 gry z sensownym klimatem, a reszta to festiwal eurosucharzystów.
Które to te 4? :D bo też jestem zainteresowany hehe
Nie żebym nie lubił sucharów, ale w tym roku ich cena jest niebezpiecznie wysoka.
Na tyle, by ostudzić mój zapał jak nigdy przedtem.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2013, 13:44 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Essen 2013

Post autor: KubaP »

kwiatosz pisze:Ma ktoś może sprawdzoną listę, która nie sypie okruszkami przy przewijaniu? Przebijałem się przez kilka, ale jakoś tak nie mogę pozbyć się wrażenia, że sporo mnie omija - no chyba że w tym roku faktycznie będą ze 4 gry z sensownym klimatem, a reszta to festiwal eurosucharzystów.
Obrazek
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: kwiatosz »

pan_satyros pisze:Które to te 4? :D bo też jestem zainteresowany hehe
Nie żebym nie lubił sucharów, ale w tym roku ich cena jest niebezpiecznie wysoka.
Na tyle, by ostudzić mój zapał jak nigdy przedtem.
Nie powiem :P 4 były przykładowe, znalazłem Hegemocnic tylko ;) Może Proxima też.

KubaP =>
Obrazek
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2013

Post autor: jax »

Lista Vestera wyczerpuje temat.

Inne listy nie mają sensu.



:twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Essen 2013

Post autor: KubaP »

Nie zgadzam się, parę ciekawych gier pominął, a moja racja jest najmojsza!

Kwiatosz:

Obrazek
kosmokrator
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:05

Re: Essen 2013

Post autor: kosmokrator »

Witam,

Czy jest ktoś jeszcze chętny na wycieczke do Essen. Mogę zabrać auto z Krakowa koszt dojazdu do Essen i spowrotem to jakies 320 zł na 5 osób. Jacyś chętni?
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2013

Post autor: Cierń »

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... PnHGyfsb-I

Top 10 gier z Essen dla Toma Vasel - spoiler - na pierwszych dwóch miejscach polskie gry 8).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: pan_satyros »

Cierń pisze:https://www.youtube.com/watch?feature=p ... PnHGyfsb-I

Top 10 gier z Essen dla Toma Vasel - spoiler - na pierwszych dwóch miejscach polskie gry 8).
Czytam i myślę, hmm przecież z nowości Portalu został tylko Tezeusz ;p
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Essen 2013

Post autor: BartP »

Gratulacje dla Wookiego za stworzenie gry wzbudzającej takie zainteresowanie u czołowego recenzenta. Niewątpliwie jest to sukces, bo dzięki temu tysiące osób usłyszało nagle o grze. Co ciekawe na 10 gier znalazły się dwie polskie i dwie rosyjskie.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: Tycjan »

http://essen.znadplanszy.pl/index.php?mod=games;1
Aktualizacja listy gier Essen 2013. Tym razem 42 nowe tytuły i jak zwykle coś nowego od strony technicznej - widać, które gry na liście są nowe :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2013

Post autor: Cierń »

Hobbity wydają Madeirę po polsku - rewelacja :). Powoli wykruszają się tytuły które chciałem kupić w ciemno - liczba wydawców bardzo ładnie przekłada się na liczbę zapowiedzianych już premier wersji pl...
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: TTR_1983 »

w zasadzie chyba słuszne podejście. Gdyby polscy wydawcy ogłosili, co z nowości wydadzą można by się było wstrzymać z zakupem na targach. Z drugiej strony tak naprawdę na razie nie wiadomo, co jest grą b. dobrą i w sumie nie jest dziwne, że nie wszyscy chcą w ciemno podpisywać kontrakty.
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Essen 2013

Post autor: cezaras »

Hobbity wydają Madeirę po polsku - rewelacja :).
czadzik :)
jeden dylemat mniej
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2013

Post autor: sipio »

Ostatnio zmieniony 18 paź 2013, 10:53 przez sipio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Essen 2013

Post autor: kwiatosz »

Dwa razy ten sam link.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2013

Post autor: sipio »

Dzięki już poprawione.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen 2013

Post autor: uyco »

nikt nie pisze nic o City Council, a powiem szczerze, po obejrzeniu prezentacji Rahdo gra trafiła na moją listę, zwłaszcza, ze cena jest "w normie".
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Essen 2013

Post autor: KubaP »

uyco pisze:nikt nie pisze nic o City Council, a powiem szczerze, po obejrzeniu prezentacji Rahdo gra trafiła na moją listę, zwłaszcza, ze cena jest "w normie".
Ja piszę, będzie dzisiaj noteczka na GF :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Essen 2013

Post autor: BartP »

Czytałem instrukcję do City Council, wygląda ciekawie, ale boję się kupować, "zagram u znajomego". Recenzenci duży nacisk kładą na negocjacje, za którymi nie przepadam. Równocześnie podkreślają, że nie są to negocjacje typowe, raczej budujemy szpital czy więzienie? Obie opcje są dobre, ale jedna z nich może bardziej służyć któremuś z graczy.
Poza tym, czy dobrze zrozumiałem, że wszystkie punkty zdobywamy z tajnych celów? Trochę to dla mnie takie granie na ślepo, wolę mniej więcej widzieć, do czego kto dąży, a tu trzeba dobrze obserwować i znać możliwe cele / misje. Co oczywiście znajdzie swoich zwolenników ;].
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Essen 2013

Post autor: Vester »

Ja się boję autora. Na poprzednie Essen tak pędził z Fallen City of Karez, że aż gry nie dokończył, i co gorsze, do dziś nie napisał dobrej instrukcji do tejże.

Za taką postawę nic u niego w ciemno nie kupię.

Z drugiej strony, kolo się zawziął na pół-kooperacje. Kto wie, może w końcu znajdzie w nich złoty środek...?

Napalonym przypomnę, że ów Izraelita szykuje jeszcze grę Alliances.

http://www.kickstarter.com/projects/451 ... -a-politic

EDIT: Obejrzałem filmik i widzę, że karty misji mogą się nawzajem wykluczać (sprzedaj zoo/zbuduj zoo). Już widzę tę kooperację przy stole...
Ostatnio zmieniony 18 paź 2013, 12:24 przez Vester, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ