Doomtown: Reloaded (Dave Williams, Mark Wootton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

zomboni pisze:Czy ktoś ma informację kiedy rozpoczyna się sprzedaż Doomtown: Reloaded Premium Set i w jakiej będzie cenie?
http://www.alderac.com/doomtown/retailer-promotion/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Gambit »

Darboh pisze:
zomboni pisze:Czy ktoś ma informację kiedy rozpoczyna się sprzedaż Doomtown: Reloaded Premium Set i w jakiej będzie cenie?
http://www.alderac.com/doomtown/retailer-promotion/
Jedna sztuka na sklep, cena wyjściowa 120$ (czyli 360pln). Szykuje się towar baaaardzo deficytowy.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Trochę lipa wyszła z tym deluxem, ale cena mnie przekonała :)

Jeszcze odnośnie gry, to na pewno powinny się nią zainteresować osoby które lubią gry mniej abstrakcyjne. W Doomtown czuć klimat, w sensie że nasi kolesie (nie wiem czy to dobry odpowiednik "dudes") gdzieś sobie chodzą, jak dochodzi do strzelaniny to są to konkretne lokacje, a nie jakaś wirtualna przestrzeń.

A tak na marginesie, jestem ciekaw czy wprawni pokerzyści radziliby sobie dobrze w tej grze podczas strzelanin.
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

Ja używam właśnie tłumaczenia koleś. :) Można by jeszcze "gościu/gościówa". :P
A tak na marginesie, jestem ciekaw czy wprawni pokerzyści radziliby sobie dobrze w tej grze podczas strzelanin.
Rangi są trochę pozmieniane [kolejność], więc nie wiem, czy sami by się nie oszukiwali. :D

Myślę - już na poważnie - że znając dobrze skład swojej talii mogliby mieć bonus. Ale musieliby dobrze zapamiętywać to, co jest na stole, w discardzie i na ręce. Wtedy mogliby liczyć prawdopodobieństwo uzyskania takiej ręki, na jakiej im zależy. Dla "zwykłych śmiertelników" pozostaje tak składać deck, by i tak zwiększać to prawdopodobieństwo.

Pozdrawiam
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Teraz się zastanawiam co mi z tymi pokerzystami przyszło do głowy :D pewnie przez to że układa się tu figury pokerowe. Tak naprawdę tutaj koncepcja jest trochę inna, możemy panować nad swoimi kartami, ale już nad kartami przeciwników jest to trochę trudne, bo przecież każdy używa swojej talii, a nie jednej wspólnej.
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

To prawda. :) Ciężko znać układ wartości i kolorów. Chyba żeby grać w formacie Texas [tak się to chyba nazywało], gdzie trzeba mieć deck dokladnie 52 różnych wartości i kart. Wtedy można by trochę próbować też analizować, co ma rywal. Ale to takie tam akademickie rozważania. :)

Pozdro
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

@Repek
Taka prośba, czy mógłbyś w jakiś skrótowy sposób ująć zasady, taki mini poradnik :) Ułatwiłoby to nowym graczom ogarnięcie instrukcji, a i sam skonfrontuję chętnie szczegóły :)
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Radeku »

SeeM pisze:
Radeku pisze:Wchodznie z karcianke dla sceny itp. to powinniśmy grać w Magicka ;)

Ludzie będą kupowac to co jest na topie i ma dobrą reklame. Niestety doomtown ma premiere tochę w złym czasie ale kto wiem może przebije conquesta w późniejszym okresie.
A wiesz, że niekoniecznie. Zależy kogo szukasz. Średnia wieku graczy w Inwazje i Netrunnera jest tak na oko o 10 wyższa niż graczy Magicowych. I nic dziwnego, skoro próg wejścia to 3x Core Set po 110 złotych każdy, co młodszym stawia bariere nie do przeskoczenia. MtG zbiera narybek, który potem gra w naprawdę przeróżne rzeczy.

Ostatnio mnie zaczęły interesować stare karcianki, które pamiętam z zaczytywania się w Duelist: Shadowrun, Star Trek, Battletech, L5R i Doomtown właśnie. Zobaczymy, może to to czego szukam.
Wiem jak wygla scena jakiego kolweik lcga. Jeśli gra na samym początku nie zachwyce tak jak w przypadku sw lcg to chyba bez sensu sie w to ładować tylko daltego że inni bedą grać.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Radeku pisze: Wiem jak wygla scena jakiego kolweik lcga. Jeśli gra na samym początku nie zachwyce tak jak w przypadku sw lcg to chyba bez sensu sie w to ładować tylko daltego że inni bedą grać.
Conquestowcy tego nie rozumiejo, wszak WHC jest najlepsza. Keep calm and zasilaj szeregi turniejów conquesta, największej i najwspanialszej społeczności we wszechświecie. Bo lajków jest 4 tyś.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: pridebowl »

Darboh nie ma co szydzić z ludzi, którzy graja w karcianki bo jest nas naprawdę niewielu ;)
Zwłaszcza, że mieliśmy swego czasu dobrą ekipą co potwierdziliśmy na pamiętnym Galaktikonie - 2 pierwsze miejsca dla Sącza
http://www.warhammer-inwazja.pl/index.php?p=5&&t=849 :D
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

pridebowl pisze:Darboh nie ma co szydzić z ludzi, którzy graja w karcianki bo jest nas naprawdę niewielu ;)
Zwłaszcza, że mieliśmy swego czasu dobrą ekipą co potwierdziliśmy na pamiętnym Galaktikonie - 2 pierwsze miejsca dla Sącza
http://www.warhammer-inwazja.pl/index.php?p=5&&t=849 :D
Nie szydze z ludzi, tylko z tego co Wy robicie z tą grą :)
Przestałem Was ogarniać :) Obruszacie się na jakkąkolwiek krytykę, sami jadąc na inne gry (używam tu liczby mnogiej nie mając oczywiście wszystkich na myśli a jedynie co głośniejszych przedstawicieli nurtu na kilku forach na które zaglądam - co poprzez bycie głośnym czyni ich widocznymi i niestety w odbiorze reprezentatywnymi).
Już mniejsza z tym - może faktycznie przesadziłem z tamtym postem...

Nie róbmy offtopa w wątku o DT - ale faktycznie ekipa inwazyjna u nas była zacna, szkoda że tak późno zacząłem grać. Z tego co widzę to macie szansę uzbierać coś na podobieństwo. Czego Wam życzę :) koniec offtopa

Wracamy na dziwny zachód.
Ciekawy artykulik na temat budowania decku w DT. Ogólnie polecam tą stronę, głównie sa materiały o L5R, ale jak widać o DT także będą pisać.
http://www.strangeassembly.com/2014/sad ... t-dead-yet
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Neoko »

Chetnnie bym w to zagral. Nestety mam za slaby angielski zebym przeczytal instrukcje i wszystkie karty rozumial
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: janekbossko »

wiadomo blizej juz kiedy gra pojawi sie w polskich sklepach?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Gambit »

janekbossko pisze:wiadomo blizej juz kiedy gra pojawi sie w polskich sklepach?
Stawiam na drugą połowę sierpnia. Nawet bliżej końca miesiąca.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Valarus »

Na stronie gry jest oficjalne info, że premiera będzie 8 września. Można więc zapomnieć o sierpniu.

http://www.alderac.com/doomtown/2014/08 ... confirmed/
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Temat trzeba wygrzebać :) jest wideo z gry demo na GenConie - https://www.youtube.com/watch?v=9BThMuccCvI.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Radeku »

Okładaka pierwszego małego dodatku dla zainteresowanych


Obrazek
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Radeku pisze:Okładaka pierwszego małego dodatku dla zainteresowanych


Obrazek
Listopad 2014
:D
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Markus »

Ile jest wzorów kart w małym dodatku? Czy otrzymujemy playset każdego wzoru? Czy jakieś udziwnienia w stylu niektóre wzory w 1 sztuce?
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Markus pisze:Ile jest wzorów kart w małym dodatku? Czy otrzymujemy playset każdego wzoru? Czy jakieś udziwnienia w stylu niektóre wzory w 1 sztuce?
Wiemy tyle samo czyli znamy okładkę. Bo więcej nic nie wiadomo. Chyba ze gdzieś przy opisie formatu ECG było to opisane.

Wywiad z głównym szeryfem Doomtown'a:
https://www.youtube.com/watch?v=dZ2RJ6tHpRk
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

W tych małych paczkach mają być po 4 karty każdego wzoru. Karty które mogły by występować pojedynczo to tylko Outfity, a te raczej będą się pojawiać w dużych paczkach.
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

@Darboh
Taka prośba, czy mógłbyś w jakiś skrótowy sposób ująć zasady, taki mini poradnik :) Ułatwiłoby to nowym graczom ogarnięcie instrukcji, a i sam skonfrontuję chętnie szczegóły :)
Tak sobie u mnie z czasem [nowa graczka w rodzinie :) ]. Poza tym - jak to miałoby wyglądać? Tłumaczenie zasad na polski skrótowe, tak?

Pozdrawiam
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

repek pisze:@Darboh
Taka prośba, czy mógłbyś w jakiś skrótowy sposób ująć zasady, taki mini poradnik :) Ułatwiłoby to nowym graczom ogarnięcie instrukcji, a i sam skonfrontuję chętnie szczegóły :)
Tak sobie u mnie z czasem [nowa graczka w rodzinie :) ]. Poza tym - jak to miałoby wyglądać? Tłumaczenie zasad na polski skrótowe, tak?

Pozdrawiam
Raczej o tłumaczenie mi nie chodzi :) Bardziej abyś swoimi słowami skrótowo opisał najbardziej newralgiczne momenty w rulebooku :)
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

A które to są te newralgiczne? :) Pytam serio, bo spotkałem się z opiniami, że rulebook tej gry w ogóle jest trudny.

Pewnie dlatego do podstawki jest dołączana cała broszura pokazująca, jak się gra. Trudno mi dlatego powiedzieć, co się dla ludzi wydaje trudne. Wiem, że na początku sporo zamieszania zawsze robi poruszanie się [adjacency] oraz joby. :)

Pozdro
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

repek pisze:A które to są te newralgiczne? :) Pytam serio, bo spotkałem się z opiniami, że rulebook tej gry w ogóle jest trudny.

Pewnie dlatego do podstawki jest dołączana cała broszura pokazująca, jak się gra. Trudno mi dlatego powiedzieć, co się dla ludzi wydaje trudne. Wiem, że na początku sporo zamieszania zawsze robi poruszanie się [adjacency] oraz joby. :)

Pozdro
To do tego zestawu dołożę strzelaniny i jest :)
Faktycznie rulebook w kilku miejscach mocno mnie zirytował :) Ale im głębiej szło się w las tym bardziej się podobało :)
ODPOWIEDZ