Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam :D

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: KubaP »

Blacksad pisze:
KubaP pisze:
Blacksad pisze:Pytanie do przebywających w Essen: Chodziły słuchy, że w końcu światło dzienne ujrzy wydanie międzynarodowe Alien Frontiers (Aurora) - prawda to czy mrzonki?
Widziałem na własne oczy!
To może i do PL w końcu dotrze :) Z ciekawości, po ile chodziła?
Szczerze to nawet nie podchodziłem, nie chciałem przeszkadzać Wydawcy ;) Ale sprawdzę i dam znać!
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Board Game Girl »

Tadaaam! Relacja z piątku, drugiego dnia w Essen, w której rozmawiam między innymi z CGE o Alchemists i z... Martinem Wallacem o jego nowych grach!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

Kurczę. Uwielbiam Potwory w Tokio, ale spodziewałem się ze King of New York bedzie starą wersja z nowymi kartami. A tu okazuje sie, ze King of NY, ma kilka świetnych rozwiązań, ślicznie zmieniających to co w Potworach mi sie podobało najmniej (np. jest bardziej rozbudowana plansza).
No, nic-trzeba kupić :(
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: piton »

mig pisze:Kurczę. Uwielbiam Potwory w Tokio, ale spodziewałem się ze King of New York bedzie starą wersja z nowymi kartami. A tu okazuje sie, ze King of NY, ma kilka świetnych rozwiązań, ślicznie zmieniających to co w Potworach mi sie podobało najmniej (np. jest bardziej rozbudowana plansza).
No, nic-trzeba kupić :(
Ja już dawno chciałem kupić, ale myślę - może wresja PL, jak Tokio chwyciło :mrgreen: znając życie kupię angielskie wydanie, a polskie za 3 lata ;)
W każdym razie jak piszesz, jest dobrze w Nu Jork :) warto mieć jak ktoś lubi KoT
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: BartP »

Ja się już KoT-a pozbyłem właśnie z myślą o KoNY, bo niestety kompatybilne to one za bardzo nie są.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

piton pisze:
mig pisze:Kurczę. Uwielbiam Potwory w Tokio, ale spodziewałem się ze King of New York bedzie starą wersja z nowymi kartami. A tu okazuje sie, ze King of NY, ma kilka świetnych rozwiązań, ślicznie zmieniających to co w Potworach mi sie podobało najmniej (np. jest bardziej rozbudowana plansza).
No, nic-trzeba kupić :(
Ja już dawno chciałem kupić, ale myślę - może wresja PL, jak Tokio chwyciło :mrgreen: znając życie kupię angielskie wydanie, a polskie za 3 lata ;)
W każdym razie jak piszesz, jest dobrze w Nu Jork :) warto mieć jak ktoś lubi KoT
No, ja się niestety obawiam, że podobieństwo obu gier może spowodować, że polskiej wersji nie będzie w ogóle. Tym bardziej, że chyba Egmont całkiem dużo natrzaskał nakładu Potworów...
Mam nadzieję, że zależność językowa kart będzie nieznaczna, bo w przypadku tego typu gry to kwestia dość kluczowa...

Ale może poczekam też na kolejne wrażenia (oby jeszcze z targów;). W Potworach wielkim atutem była szybkość i dynamika rozgrywki (i prostota zasad). Nie wiem, czy akcje specjalne dzielnic, niszczenie ich i zmiany w naliczaniu punktów z kości i inne zmiany nie spowolnią gry. Bo King of NY wygląda nie tylko na inną wersję KoT, ale i na bardziej rozbudowaną.

I jeszcze pytanie o prezentacje. Widziałem dziś przez chwilę Ignacego nak Boty prezentował. To wszystko co Portal pokaże w prezentacjach, czy rozbili je na kilka części?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Lothrain »

Wszystko. Settlersów pokazywali na GenConie, więc chyba uznali, że nie ma to teraz sensu.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

Lothrain pisze:Wszystko. Settlersów pokazywali na GenConie, więc chyba uznali, że nie ma to teraz sensu.
Dzięki za info. Lubię sluchać Trzewika, więc czatowałem na ich prezentacje. :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Pan_K »

Wszystkich, którzy się wybierają na targi jutro i pojutrze, a zakwaterowanie mają nieco dalej od Essen, ostrzegam, że dziś o 2:00 w nocy zaczyna się strajk maszynistów, który potrwa do poniedziałku rano. Wobec czego komunikacja pomiędzy miastami Zagłębia Ruhry będzie mocno utrudniona (w ogóle komunikacja kolejowa w Niemczech, bo strajk ma charakter ogólnokrajowy bodaj). Albo zatem autobusy, albo samochód... :(
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: palladinus »

Pierwsza część naszej fotorelacji z essenowych rozgrywek.

http://ciekawegry.wordpress.com/2014/10 ... n-czesc-i/
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Bea »

A powiedzcie mi, czy takie gry jak Imperializm czy Urban Panic tę się pojawiły na Essen, czy premiera dopiero później? Bo w większości sklepów nie widzę w przedsprzedażach.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: vinnichi »

W materiale board game girl (link wyzej) jest stoisko g3 właśnie promujące te tytuły.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: adalbert »

http://essen.znadplanszy.pl/ Obejrzyj Day 1 part 2 gdzieś na początku (chyba po NSKN Games) - jest prezentacja obu gier.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Bea »

adalbert pisze:http://essen.znadplanszy.pl/ Obejrzyj Day 1 part 2 gdzieś na początku (chyba po NSKN Games) - jest prezentacja obu gier.
Ok, zmyliło mnie to, że Planszostrefa nie ma tego w przedsprzedaży, a ma prawie wszystko z Essen :).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: jax »

Wczorajszy dzień obejrzany. Na moją listę zainteresowań wskoczył bardzo fajnie zaprezentowany Spike (lekko-średniociężka gra kolejowa pick&deliver). Potwierdziło się też że co najmniej trzeba zagrać w Colt Express (napad na pociąg). Nie dbam o trójwymiarowy pociąg, ale jest sporo interakcji, programowania ruchów, strzelanin, ciekawych pobocznych mechanizmów (np. zranienie oznacza zaśmiecenie swojej talii kart kartami ran; na dole pociągu krąży szeryf z którym spotkanie też zaśmieca naszą talię kartą 'strachu przed szeryfem' :) ).

Dzisiaj z streamu wyłapałem Murano, ktore mam na liście zainteresowań. Niestety ciut za mało szczegółowo tłumaczył prezentujący, ale to co usłyszałem zdecydowanie utrzymuje to klasyczne euro na mojej liście.

Mam przecieki bezpośrednio z targów, że Frankenstein's Bodies ('budowanie' człowieka a la Frankenstein) są świetne. No i fajna jest koncepcja na The Battle at Kemble's Cascade (symulacja shoot 'em up video game) - z pewnością będę chciał przetestować.

Moja zaktualizowana lista zainteresowań:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/1 ... s-interest
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: KubaP »

Co do Frankenstein's Bodies - 40 euro i bardzo wysoka negatywna interakcja, wygląda ładnie, bardzo sympatyczna ekipa, w dzisiejszej relacji z Essen na BoardGameGirl.pl będzie z nimi krótka rozmowa.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: FortArt »

Środowe nagrania BGG TV jeszcze dało się oglądać. Ale teraz to podziwiam kolegów i koleżanki, którzy są w stanie obejrzeć cały materiał. Skala szumu targowego jest mocno irytująca, po paru minutach mam dosyć. Szkoda, że nie pomyśleli o jakimś wyciszającym boksie.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: jax »

FortArt pisze:Środowe nagrania BGG TV jeszcze dało się oglądać. Ale teraz to podziwiam kolegów i koleżanki, którzy są w stanie obejrzeć cały materiał. Skala szumu targowego jest mocno irytująca, po paru minutach mam dosyć. Szkoda, że nie pomyśleli o jakimś wyciszającym boksie.
Szum jest zdecydowanie. Ale po jakimś czasie się o nim zapomina. Gorzej że wielu prezentujących mówi cicho/niewyraźnie/mamrocze/słabo zna angielski/ma dziwny akcent etc. i czasami ciężko ich zrozumieć.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: rastula »

jax pisze:
FortArt pisze:Środowe nagrania BGG TV jeszcze dało się oglądać. Ale teraz to podziwiam kolegów i koleżanki, którzy są w stanie obejrzeć cały materiał. Skala szumu targowego jest mocno irytująca, po paru minutach mam dosyć. Szkoda, że nie pomyśleli o jakimś wyciszającym boksie.
Szum jest zdecydowanie. Ale po jakimś czasie się o nim zapomina. Gorzej że wielu prezentujących mówi cicho/niewyraźnie/mamrocze/słabo zna angielski/ma dziwny akcent etc. i czasami ciężko ich zrozumieć.

albo gada bez sensu i związku z grami jak pani z G3 - ja wymiękłem po 2 minutach i nadal nie wiem czy Imperializm to fajna gra ...:-/


wiem natomiast, że Urban Panic sobie odpuszczę - nie potrzebują okrojonej Suborbii z fajną grafiką
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: pabula »

mig pisze:D Lubię sluchać Trzewika...
really?!
no ja wymiękam przy jego tłumaczeniu
nic nie rozumiem :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

pabula pisze:
mig pisze:D Lubię sluchać Trzewika...
really?!
no ja wymiękam przy jego tłumaczeniu
nic nie rozumiem :)
Mnie jego entuzjazm i pasja tak zaraża, że jestem gotowy mu wybaczyć inne rzeczy :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Peter128 »

Podpowie ktoś, gdzie można obejrzeć tę prezentację Botów ?
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: palladinus »

Obie gry od G3 są na targach.

Kilka zdjęć polskich stoisk.

http://ciekawegry.wordpress.com/2014/10 ... w-essen-i/
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Board Game Girl »

Kolejny odcinek widorelacji z Essen tutaj.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Tyrek »

Czy u Was LiveStream BGG (sprawdzałem wczorajszy i dzisiejszy) też tak przeskakuje co chwila o kilka sekund do przodu? Strasznie irytuje - nie wiem czy to oni coś poknocili, czy u mnie problem ze streamingiem?
ODPOWIEDZ