Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mikelo75
Posty: 61
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:23
Lokalizacja: Warszawa / Komorów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mikelo75 »

Piszę się na warszawskie zamówienie - 1 egz
Pozdrawiam,
Michał

Moje gry
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: espresso »

Nowe grafiki są rewelacyjne! Miałam odpuścić zakup Zamków, ale jeśli przejdzie nowy layout, to się skuszę.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: 8janek8 »

Przejdzie jak się skusisz. I jeszcze ze 200 osób.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: espresso »

8janek8 pisze:Przejdzie jak się skusisz. I jeszcze ze 200 osób.
Wiem, ale dopóki nie ma oficjalnego stanowiska, że nowa grafiki będą (chociażby jako cel dodatkowy), to jednak poczekam. Do końca kampanii jeszcze sporo czasu, w tym Święta, więc trzeba rozsądnie rozkładać wydatki w czasie ;)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pixa »

Beda jako cel dodatkowy na sto procent.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Macok »

Szkoda tylko, ze az 60 dni trwa akcja. Polowa z tego czasu i tak pojdzie na marne a jeszcze komus sie zdarzy zapomniec w tym czasie o calej akcji.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

A ja mam nadzieje ze grafiki po prostu beda nowe ale nie jako cel :) zresztą ankieta wskazuje na to ze po prostu będa nowe grafiki :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

Ja chcę tę grę, ale pod warunkiem, że będą nowe grafiki... Oby więc Planszóweczka zdecydowała się na nowe grafiki tak w ogóle, a nie jako cel dodatkowy...
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Aduanath pisze:Ja chcę tę grę, ale pod warunkiem, że będą nowe grafiki... Oby więc Planszóweczka zdecydowała się na nowe grafiki tak w ogóle, a nie jako cel dodatkowy...
Niestety sam koszt grafik i osobnego druku to kilka tysięcy.... dolarów. A rosnąca cena dolara ostatnimi czasy wcale nie pomaga. Z wielką chęcią byśmy zrobili nową wersję z nowymi grafikami bez zawracanie głowy społeczności, gdybyśmy mieli tylko wolne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Każda wpłacona złotówka przybliża nas do opcji że w ogóle wydamy grę, bo nawet przecież jeszcze to nie jest pewne, a co dopiero nowe grafiki ;)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: TTR_1983 »

tym bardziej cel kwotowy odnośnie nowych grafik powinien być podany już teraz.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

mulek18 pisze:tym bardziej cel kwotowy odnośnie nowych grafik powinien być podany już teraz.
+1!!
Poza tym wiedząc, że gra wyjdzie, ale niewiele będzie do nowych grafik brakować, mogę się np. zdecydować na dokupienie koszulki/kubka itp, by osiągnść próg grafik (zakładając, że jeszcze kilka osób tak zrobi, lub w ogóle ze względu na grafiki zdecyduje się na dotację tej gry)...
Co więcej, uzbieranie wymaganej kwoty byłoby łatwiejsze, gdyby osoby spoza Polski mogły dotować grę... Nawet jeśli nie oficjalnie przez wspieram.to, to może zorganizowanie kogoś, kto by przez BGG, jako osoba prywatna zbierał zamówienia, w imieniu tych osób dotował i potem jako osoba prywatna poza granice kraju grę wysyłała...?
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Aduanath pisze: Co więcej, uzbieranie wymaganej kwoty byłoby łatwiejsze, gdyby osoby spoza Polski mogły dotować grę... Nawet jeśli nie oficjalnie przez wspieram.to, to może zorganizowanie kogoś, kto by przez BGG, jako osoba prywatna zbierał zamówienia, w imieniu tych osób dotował i potem jako osoba prywatna poza granice kraju grę wysyłała...?
My nic o tym wiedzieć nie możemy, umowa która udało się wynegocjować zakłada, że wysyłamy grę tylko do polski. Nie będziemy "nieoficjalnymi" sposobami łamać umowy ze swoim partnerem, a nuż chciałbym jeszcze kiedyś wydać jakąś grę z Bezier games? Takie działanie w "szarej strefie" naszej umowy uważam za raczej słabe posunięcie, zwłaszcza że to oni idą nam na rękę.

Po pojawieniu się wątku na BGG dostaliśmy informację z ameryki:
"If this becomes an issue the “new” artwork will not be allowed in the Polish version.
Get this fixed right away, please!!"
Temat udało się uspokoić, ale Ted był delikatnie rzecz ujmując wściekły.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

Hmm wściekły na kogo dokładnie?

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

AkitaInu pisze:Hmm wściekły na kogo dokładnie?
Nooo na nas. Nasza wina, że nie mówiliśmy tego od samego początku akcji :wink:

Sytuacja się generalnie uspokoiła. Czekamy na wyniki ankiety i w poniedziałek rano dajemy Wam znać jaki dalej plan z nowymi kaflami.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Bea »

A ja nie wiem o co tyle krzyku i jakie issue, w sumie na bgg tylko jedna niezadowolona osoba a krzyku robi za dwadzieścia.
Ja już wiem, że na 100% poprę, niezależnie od wyboru grafik, choćby na złość tym pieniaczom.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: BartP »

Jak zwykle głośna mniejszość robi najwięcej szumu. A pan Ted chyba trochę spanikował, powinien się nauczyć, że po pierwsze każdemu nie dogodzi. A po drugie że należy powiedzieć coś w stylu "jeśli nowa szata graficzna okaże się równie dobra w praktyce jak w teorii, to możecie spodziewać się drugiego wydania Zamków również z nową oprawą". Jeszcze dodać coś w stylu, że na Polakach będziemy eksperymentować, mniejsze ryzyko dla was, nie-Polacy itd. Wtedy wszyscy by się uspokoili, że nie muszą polować na jakąś egzotyczną wersję gry z niewiadomokąd, nie będą musieli żyć z myślą, że gdzieś tam we francuskim piśmie wyszła trudno dostępna dodatkowa karta do Lewis & Clarke, bo sytuacja analogiczna.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tommifon »

Hej,

Aktualizacja warszawskiego zamówienia:
Edit:

Temat zamknięty, kolejną zbiórkę prowadzi glorfindel :wink:

Pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniony 25 lis 2014, 14:50 przez tommifon, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: hadrian »

tommifon pisze:Hej,

Aktualizacja warszawskiego zamówienia:

glorfindel - 2 szt
tommifon - 2 szt
azz - 1 szt
mikelo75 - 1 szt
7koliberek9 - 1 szt

Jak widać to ostatni dzwonek, aby kupić z nami 1 egzemplarz.
Jeśli coś się nie zgadza, to dajcie znać;)

Pozdrawiam,
Tomek
+1 szt. ale poczekałbym jeszcze na ogłoszenie od jakiego progu będą nowe grafiki, plus w takim tempie możemy się wstrzymać aż będzie 15 osób ;)
Large Hadrian Collider
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tommifon »

hadrian pisze:+1 szt. ale poczekałbym jeszcze na ogłoszenie od jakiego progu będą nowe grafiki, plus w takim tempie możemy się wstrzymać aż będzie 15 osób ;)
Ja oczywiscie mogę pisać tylko za siebie.
Myślę, że nie musimy się obawiać, bo mamy do czynienia z solidną marką;)
Oszczędność też żadna, bo 4 złotówki to nie majątek. A inni mogą pójść w nasze ślady i zebrać kolejnych chętnych.
Kupując teraz w większym stopniu wspieramy kampanię, bo maja one czesto charakter kuli śnieżnej.
Wiadomo przecież, że jak każdy będzie się oglądał na innych to nic z tego nie będzie...
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: xelos80 »

tommifon pisze:Hej,

Aktualizacja warszawskiego zamówienia:

glorfindel - 2 szt
tommifon - 2 szt
azz - 1 szt
mikelo75 - 1 szt
7koliberek9 - 1 szt

Jak widać to ostatni dzwonek, aby kupić z nami 1 egzemplarz.
Jeśli coś się nie zgadza, to dajcie znać;)

Pozdrawiam,
Tomek
Dolaczylbym się do zamówienia.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

tokage pisze:
Aduanath pisze: Co więcej, uzbieranie wymaganej kwoty byłoby łatwiejsze, gdyby osoby spoza Polski mogły dotować grę... Nawet jeśli nie oficjalnie przez wspieram.to, to może zorganizowanie kogoś, kto by przez BGG, jako osoba prywatna zbierał zamówienia, w imieniu tych osób dotował i potem jako osoba prywatna poza granice kraju grę wysyłała...?
My nic o tym wiedzieć nie możemy, umowa która udało się wynegocjować zakłada, że wysyłamy grę tylko do polski. Nie będziemy "nieoficjalnymi" sposobami łamać umowy ze swoim partnerem, a nuż chciałbym jeszcze kiedyś wydać jakąś grę z Bezier games? Takie działanie w "szarej strefie" naszej umowy uważam za raczej słabe posunięcie, zwłaszcza że to oni idą nam na rękę.

Nie wiedziałam, że są takie ustalenia. Jeśli było gdzieś pisane, to niedoczytałam. Oczywiście, że w takiej sytuacji nie ma sensu bawić się w "szarą strefę" i przez to się narażać ;) .
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Witam

Wyniki ankiety. W skrócie - 95% za nowymi grafikami.
Spoiler:
EDIT:

Nowe grafiki zostaną wprowadzone jako tak zwany stretch goal (cel dodatkowy) po osiągnięciu kwoty 45 000 czemu tak a nie inaczej?
tokage pisze: Czy nowe grafiki będą na pewno?
Ano nie wiadomo. Po pierwsze mogą wam się nie spodobać. Po drugie nawet jak się spodobają to nie koniecznie uda się je ufundować.
Jak zwykle to nie taka prosta sprawa. Agnieszka ma do przerysowania ponad 100 grafik od samego początku (a coś jeść musi, nie?) , koszt druku trochę wzrasta (bo odłączamy się od druku międzynarodowego) - nową grafikę chcemy więc uruchomić jako jednego ze streach goal. Ale o tym porozmawiamy jak już będziemy wiedzieć czy Wam się podobają.

Co ważne - przez jakiś czas Polska wersja nie dość, że będzie najtańszą na świecie to jeszcze najładniejszą.
Nowy cel
Spoiler:
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

No to z nowymi grafikami możemy się pożegnać. 45tys. na polskie warunki to zawrotna kwota...
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

Niestety mam takie samo zdanie :(:( u nas to raczej niemożliwe, chyba ze bedzie sponsor jak w przypadku pana lodowego ogrodu.

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Ja wiem? Magnaci uzbierali prawie 60 tysięcy, czemu Zamki nie miały by dojść do 3/4 tej kwoty?
ODPOWIEDZ