Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Niech wydadzą po polsku, bedzie idealny prezent na gwiazdkę. Mi się nie spieszy i mogę poczekać nawet kilka miesięcy.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Muttah »

Z figurkami cóż, kwestia gustu, ale jak już robić plastikowy bling w świecie WH40K, to chorągiewki zamiast figurek piechoty są imho nieporozumieniem. Zarzut skali kompletnie mnie nie przekonuje, no ale ja tam jestem fanboyem SCBG, tak więc moja opinia jest w oczywisty sposób kształtowana przez to co znam i lubię ;)

Na tę chwilę mam jeszcze kilka innych zarzutów, no ale wstrzymam się z nimi aż do pierwszej rozgrywki - może uda mi się gdzieś zagrać, to wtedy sam ocenię czy warto się w to pakować czy nie. W każdym razie o ile jeszcze niedawno był to dla mnie absolutny 'must buy', to jednak po obejrzeniu gry w akcji spada raczej do statusu 'może kiedyś', głównie ze względu na mechanizm walki, wykonanie, oraz (tak mi się wydaje) spłycenie szeregu aspektów gry bez jej szczególnego przyspieszenia (na to właśnie liczyłem najbardziej - że będzie to 'SCBG turbo', gdyż nie zawsze jest czas oraz siła na to by spokojnie rozegrać partyjkę).

Reasumując: pogramy - zobaczymy. Jak znam siebie to pewnie prędzej czy później się skuszę, ale na chwilę obecną wolę wpakować tę kasę w nowe statki do SW Armady, lub w coś jeszcze innego.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: galthran »

Kolejny materiał informacyjny na stronie FFG Tym razem potyczka chaosu z orkami.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dexterus »

Jakoś smutno mi się zrobiło jak zobaczyłem ten recykling grafik... (z perspektywy właściciela Relica)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Gothik »

Muttah pisze:Z figurkami cóż, kwestia gustu, ale jak już robić plastikowy bling w świecie WH40K, to chorągiewki zamiast figurek piechoty są imho nieporozumieniem.
Przy okazji premiery Relica na amerykańskich forach pojawiło się coś w rodzaju przecieku/pogłoski, że umowa FFG z GW zakazuje tym pierwszym produkcji komponentów do planszówek, które w jakikolwiek sposób mogłyby konkurowac czy być stosowanymi jako zamienniki dla produktów GW (stąd popiersia w Relicu zamiast figurek). Być może taki sam casus ma miejsce w sprawie niektórych modeli do Forbidden Stars.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Vandal »

Możliwe. Już ogłoszone że ta nowa gra bezpośrednio od Games Workshop (sorry tytuł mi umknął) będzie używać figurek w tej samej skali co WH40000 i będzie można ich używać oficjalnie w bitewniaku.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dexterus »

Assassinorum: Execution Force. Wzorcowy przykład pazerności GW. Chcecie mieć figurki Caliduski czy Eversora? Kupcie sobie naszą badziewiastą grę! Ka-ching!

Ale, jak napisałem wyżej, nie sądzę aby to była tego kwestia. Wystarczyłoby zrobić podwójną figurkę (dwie postaci na jednej podstawce - w bitewniaku nie przejdzie) albo odlać ją w odpowiedniej skali, tak aby nie pasowała do Apocalypse (bo niemożliwością jest, aby figurka do gry formatu Forbidden Stars pasowała do "podstawowego" Młotka). W Horus Heresy jakoś dało się to zrobić.

Nie doszukujcie się spisków tam, gdzie nie ma potrzeby...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Kolejne sklepy twierdzą, że znają datę premiery. Podobno będzie to 19 czerwca. Niby to jeszcze nie są przysłowiowe "tysiące much", ale może coś jest na rzeczy?
http://www.amazon.com/Fantasy-Flight-Ga ... 616617772/

https://www.funagain.com/control/produc ... _id=033286
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Vandal »

Od polskiego sklepu dostałem datę że w tygodniu po 22.06 ma dotrzeć do nich wedle FFG, więc wygląda na to że zagramy za 4 tygodnie jednak.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Vandal pisze:Od polskiego sklepu dostałem datę
Czyżby Planszostrefa?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: kaimada »

Wygląda to bardzo dobrze, ale... ja chcę TI4 :oops:
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

A po co ? ;) jest wiele lepszych (czyli możliwych do zagrania) gier, ładniejszych itp itd ... ;)

A tak naprawde, podejrzewam że będzie napewno 2 x krótsze od obecnego, na co licze ;)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Ja już od momentu jak pokazano FS jestem przekonany, że to miało być TI4. Ale mieli licencję, a Warhammer to bardziej znana marka niż TI, więc i sprzeda więcej.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

Po obejrzeniu recenzji w sumie potwierdza się to czego oczekiwałem od tej gry :)

Jedyne co mi się nie podoba to pasowanie bez żadnego bonusu jeżeli masz wszystkie rozkazy zasłonięte.

A tak to jest super :)

Ale napewno to nie miało być TI4, w ogóle go nie przypomina.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Epyon »

Szczerze mówiąc, to ten downtime przy walkach faktycznie może być problemem. Nie sądzę, bym siadał do FS w dwie osoby, a powyżej tego to faktycznie może wyglądać kiepsko - dwóch graczy jest zainteresowanych (a w dodatku przy bardziej istotnych potyczkach może występować paraliż decyzyjny...), a reszta czeka aż skończą trzy rundy. Gra póki co spada na listę "najpierw przetestować, potem ewentualnie kupić".
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Forbidden Stars

Post autor: Drakkainen »

Z moich spostrzeżeń:

Dlaczego ta gra nie jest na 3 osoby - zgadzam się z Samem (Dice Tower) że przestój w czasie walki eliminuje na 5-10 minut jedną osobę z gry, może patrzeć w pustkę, wyjść na papierosa, ewentualnie jeśli za chwilę będzie mieć konflikt z innym graczem popatrzeć jakie karty spadają. Dodatkowo jest spore prawdopodobieństwo że jedna osoba zostanie uwikłana w konflikt z pozostałymi dwiema co sprawi że po dwóch godzinach będzie wiadomo że nie wygra i jedynie co będzie robić przez najbliższą godzinę to pomóc lub przeszkodzić jednemu z pozostałych.

Czy ta gra jest na 4 osoby? Jak najbardziej, 4 to dobra liczba graczy by gra się balansowała. Niemniej muszą to być osoby które się dobrze znają tak by w czasie kiedy dwie z nich będą walczyć pozostała dwójka mogła pogadać o sytuacji na studiach / w pracy / w rodzinie, ewentualnie rzucać żartami w stronę walczących i popijać piwo. Ja w tej chwili mam tylko jedną taką osobę na miejscu i jedną pół Polski stąd, chociaż może bym wziął FS na spotkanie w klubie gier i nie byłoby tak źle ;)

Gra wydaje się być idealna na 2 osoby i jest to jedna z nielicznych gier tego formatu, które świetnie chodzą na 1 vs 1. Czy warto zainwestować w ten tytuł dla takich potyczek? Muszę sobie odpowiedzieć na to pytanie, tym bardziej że gry 1 vs 1 dadzą wolniejszą stopę zwrotu z tak poważnego zakupu plus znając FFG do osiągnięcia pełnej regrywalności trzeba będzie wejść w przynajmniej 2-3 dodatki (co widać tylko po jednej rozgrywce obejrzanej na yt :sigh:).

Niech ktoś powie coś nakręcającego na ten tytuł to może się skuszę :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Już znowu nie przesadzajmy w drugą stronę - jakie 5-10 minut? Żeby rzucić kośćmi i wyłożyć 3 karty?
Nawet zakładając, że gracze nie znają kart, to nie może to tyle trwać. W Starcrafcie miałeś jeszcze dylemat jak ustawić jednostki, żeby atakowały właściwe cele, ale w FS to nie ma znaczenia.

Właśnie ten aspekt niezbyt mi się podoba - zadajemy sobie rany, ale to przeciwnik decyduje które jego jednostki dostaną obrażenia... Trochę to bez sensu. Czasem może mi zależeć żeby rzucić wszystkie siły na konkretną jednostkę żeby ją wyeliminować, a tu każda rana wchodzi w inną...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

W Cthulu Wars też obrońca decyduje co ma zginąć, ale każda jednostka ginie od strzału, więc zaskoczeń przeważnie nie ma ;) Tu są różne wytrzymałości jednostek? Jeżeli tak to jeśli nie ma przepisu mówiącego o konieczności niszczenia jednostek (jak w Chaosie) to nie wiem jak to ma działać...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Muttah »

Haha, recka Vasela dokładnie potwierdza to co myślałem - trzy rundy walki przekładaja się na 5-10 minut downtime'u dla pozostałych dwóch graczy. Czyli generalnie Starcraft FTW, gra spada z listy zakupów.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Forbidden Stars

Post autor: Drakkainen »

Curiosity pisze:Już znowu nie przesadzajmy w drugą stronę - jakie 5-10 minut? Żeby rzucić kośćmi i wyłożyć 3 karty?
Nawet zakładając, że gracze nie znają kart, to nie może to tyle trwać.
1. Podliczenie czy każdy gracz wziął właściwą ilość kostek.
2. Rzut i pogrupowanie wyników.
3. Dobór kart i zastanowienie których 3-ech gracz chciałby użyć.
4. Chwila na zastanowienie czym może zagrozić oponent i wybór pierwszej karty.
5. Wprowadzenie efektów karty, zadanie ran.
6. Zastanowienie nad wyborem przeciwnika, kalkulacja -> wybór drugiej karty.
7. Wprowadzenie efektów karty, zadanie ran.
8. Zastanowienie nad wyborem przeciwnika, kalkulacja (czy w defens czy jednak ostateczny szturm), wybór 3 karty.
9. Wprowadzenie efektów karty, zadanie ran, ostateczne rozmieszczenie jednostek.

To trwa, w czasie gier nie jestem robotem który ma już policzone wszystko w momencie wykonywania rozkazu. Nie trudno sobie wyobrazić że wykonanie sekwencji może zająć 4-5 minut, sprawdzili to zresztą recenzenci Dice Tower.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forbidden Stars

Post autor: Kpt. Bomba »

Nie no, bez przesady. Ten koleś co z Tomem robił recenzje to jakiś mega wolnomyśliciel. Na drugim filmie jest pokazana cała rozgrywka dwu osobowa. Juz go nawet Tom popędzał żeby karty zagrywał. Z takim typem to każda gra dostaje downtime'y.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Muttah »

No niestety, ale to właśnie w walce przeważnie rozstrzygają się decydujące momenty w tego typu grach, tak więc ja sobie muszę zawsze na spokojnie skalkulować (i większość ludzi z którymi gram też nie robi tego na szybko, tylko raczej właśnie na spokojnie, żeby czegoś nie przeoczyć itp.).

Jasne, w Starcrafcie też to trochę bierze, ale jak już pójdą karty to rozstrzygnięcie jest raczej szybkie - inna sprawa, że jeśli dwóch graczy długo się zastanawia nad wyłożeniem kart, to reszta może grać swoje kolejne rundy dalej (o ile akurat wynik tej konkretnej walki nie dotyczy ich bezpośrednio). W Forbidden Stars też powinno się dać wprowadzić tego typu system, tak więc może jednak nie wszystko stracone?

Tak czy inaczej FFG zaprzepaściło 'selling point' na jaki liczyłem w tej produkcji (na zasadzie 'Kostki? Czyli walka powinna teraz być znacznie szybsza!'). Za bardzo kombinowali i efekt jest jaki jest...
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: kaimada »

Porzadna gra musi swije trwac :p.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

Kpt. Bomba pisze:Nie no, bez przesady. Ten koleś co z Tomem robił recenzje to jakiś mega wolnomyśliciel. Na drugim filmie jest pokazana cała rozgrywka dwu osobowa. Juz go nawet Tom popędzał żeby karty zagrywał. Z takim typem to każda gra dostaje downtime'y.
Zgadzam sie w zupełności :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
ODPOWIEDZ