Planszolandia.pl: Ranking Top7 - najlepsi projektanci gier planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Lucf pisze:Czy z tego vimeo da się oglądaćfilm od środka? Albo ściągnać na dysk?

odnośnie osadnikow - to nie zapomniałbyś powiedzieć o SKANDALICZNEJ losowości w DRAŻLIWYCH momentach : ) jak wypadnie 7 :)
No niestety z Vimeo jest tak, że film musi się naładować i wtedy można ogladać jak się chce. Co do "Osadników" to były początki i nie do końca widziałem jak ma wyglądać przedstawienie reguł. Co do losowości i 7 to zgadzam się bez dwóch zdań. Ale interakcja jak wystepuje w tej grze jest jednak niezapomniana. To dzięki Osadnikom zajmuje się grami i to właśnie dzięki nim powstało tyle filmów.
Czy istnieje taka potrzba aby siągać filmy na Kompa?
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: veljarek »

Generalnie dla mnie vimeo jest zły ze względu na oglądanie "online"

Zdecydowanie byłoby dla mnie lepiej odtwarzać sobie filmiki np w mp4 czy innym przenośnym urządzeniu
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: yosz »

Na vimeo jest możliwość umożliwienia ( ;) ) ściągania filmów dla oglądających. Kwestia ustawień przy wrzucaniu filmiku. No a vimeo ma tę przewagę nad youtube, że pozwala na wrzucanie filmów dłuższych niż 10 minut. Mi niestety ani razu się nie udało zmieścić w 10 (nie wiem jak Tom Vasel to robi). Poszukaj może jakiś serwisów do ściągania filmów z takich stron jak youtube czy vimeo
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

veljarek pisze:Generalnie dla mnie vimeo jest zły ze względu na oglądanie "online"

Zdecydowanie byłoby dla mnie lepiej odtwarzać sobie filmiki np w mp4 czy innym przenośnym urządzeniu
Od jutra będzie można pobrać filmy na kompa w formacie MP4. System pobierania wideo - Zapisz jako. Pod wideo na stronach będzie podany rozmiar pliku oraz wielkość formatu MP4.
Nie sądziłem, że będzie taka potrzeba, cieszę się, że filmy wideo znajdują coraz więcej swoich zwolenników.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: WRS »

Maras pisze: Czy istnieje taka potrzba aby siągać filmy na Kompa?
Tak. Czasem chciałbym zabrać laptoka na spotkanie do Klubu - gdzie net niezbyt śmiga - by szybciej i inaczej objaśnić reguły. A tak do tej pory to nic z tego...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Lucf »

to będzie super - ja czasem nie mam miejsca na C i w połowie mi sięzacina :)
i wolę ściągnąć na necie gdzie nie mam limitu zgrać na USBka i oglądać sobie tam gdzie limit mam:)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: veljarek »

Nie wiem jak u was ale u mnie nie mogę ściągnąć ze strony żadnego filmiku. Informacja by użyć "zapisz jako" jest bezużytwczna bo ....hmmm..... nie działa.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

veljarek pisze:Nie wiem jak u was ale u mnie nie mogę ściągnąć ze strony żadnego filmiku. Informacja by użyć "zapisz jako" jest bezużytwczna bo ....hmmm..... nie działa.
Zgadza się funkcja zapisu wideo ze strony nie działa poprawnie. Wszystkich zainteresowanych ściągnięciem wideo (jeżeli tacy są) informuję, że obecnie jedyną możliwością ściągnięcia filmu jest zalogowanie się na portalu Vimeo.com i odnalezienie kanału Planszolandia lub nazwy filmu ze strony, który chcemy zapisać.
Pod każdym filmem po lewej stronie, pod statystykami filmu znajduje się Downloads. Pliki do pobrania w występują w formacie MP4.
Ze strony usunąłem funkcję zapisz jako. Może znacie adresy darmowych serwerów, na których można umieścić filmy z możliwością podpięcia pod stronę i pobieraniem przy następnych filmach? Mój serwer niestety jest za mały na tyle filmów.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

W końcu po długiej przerwie mam przyjemność zaprosić wszystkich na kolejną odsłonę podcastu wideo. Tym razem proponuje wam wideo na temat Factory Managera.

Zapraszam do oglądania i komentowania. Mam nadzieję, że nie wyszedłem z wprawy i nic nie pomyliłem.

Ps. Mam nadzieję, że już niedługo będzie można pobierać bez probelemu wszytskie filmy wideo ze strony (może nawet w kilku formatach). Bardzo mocno nad tym pracuje.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Kolejna odsłona wideo recenzji na portalu planszolandia - Endeavor. Zapraszam na projekcję. Tym razem pozwolilem sobie na 7 minut gadania o samej grze. Przesadziłem, ale co tam :D
Na pewno film jest krótszy niż czytanie samej instrukcji, myśle, że po obejrzeniu będziecie wiedzieli czy to gra dla was czy nie.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Furan »

Proponuję pod filmem podawać czas w którym pojawiają się kolejne części - np. opis zasad 1:06-4:22; przemyślenia własne 5:12-6:10 itd.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Rochwald pisze:Proponuję pod filmem podawać czas w którym pojawiają się kolejne części - np. opis zasad 1:06-4:22; przemyślenia własne 5:12-6:10 itd.
Co jest dla Ciebie ważniejsze?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Furan »

Własny subiektywny komentarz końcowy. :) Reguły wolę czytać.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Odcinek nr 29 - AIRSHIPS Gracze wcielają się inwestorów biorących udział w budowie najsłynniejszego sterowca na świecie- Hindenburga. Ostatnia gra Andreasa Seyfartha.
Dla Rochwald-a :opis zasad 0,00-14,32 z podziałem na wstęp, intro, słowo wstępne, elementy gry, przygotowanie rozgrywki, zasady rozgrywki; przemyślenia własne 14,32- do końca. :wink:
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Furan »

Dzięki.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Artrem
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Artrem »

Maras czy jest możliwość, żeby Twoje bardzo dobre filmiki znalazły się na gamesfanatic.pl? Więcej ludzi je obejrzy, będzie więcej komentarzy itd. Pomyśl o tym.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Artrem pisze:Maras czy jest możliwość, żeby Twoje bardzo dobre filmiki znalazły się na gamesfanatic.pl? Więcej ludzi je obejrzy, będzie więcej komentarzy itd. Pomyśl o tym.
Skąd ten pomysł? Każdy kto obecnie obejrzy film może zostawić dowolny komentarz, nie ma żadnych przeszkód. Jeżei chodzi ilość obejrzeń to nie jest projekt komercyjny i wg. mnie nie jest to najważniejsza kwestia. Obecna skala i tak grubo wykroczyła poza moje najśmielsze oczekiwania. W tym tygodniu będzi kolejne wideo, a poźniej następne i oby jak najdużej i jak najcześciej :)
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Palmer »

Liczę, że wreszcie będzie to Agricola :)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Palmer pisze:Liczę, że wreszcie będzie to Agricola :)
Jeszcze nie w tym tygodniu ale obiecuje, że będzie :D
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Stukneła 30. Bardzo nietypowy odcinek podcastu wideo, ale za to bardzo krótki. KONIECZNIE OGLĄDAJCIE DO KOŃCA. Zapraszam wszystkich na film Czarne historie.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Tym razem bez zbędnej zwłok i bez dłuzszych przestojów zapraszam na kolejną odsłonę podcastu wideo o grach planszowych. W odcinku #31 obejrzycie kontynuacje wielkiego hitu Filarów Fiemi- Świat bez końca

Zaparszam na na dłuuuuuuuuugie wideo. :D
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Znów udało się dpiąć zaległe wideo. Mam nadzieje, że nie bedzi żadnych wpadek i niespodzianek.
Wideo recenzja # 32 - Yspahan. Wg mnie to klasyka tzw. lekkiej gry planszowej. Zapraszam do monitorów.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Tommy »

planszolandia,pl - nie działa
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: rand »

Mi tam działa :-)

Fajnie że ostatnio podcasty wychodzą w miarę czesto i nie trzeba czekać już paru miesięcy ;-)
Co do realizacji to właściwie perfekcyjna, zawsze z niecieprliwością czekam na kolejne odcinki. Podoba mi się że potrafisz wytłumaczyć zasady od A do Z, tak że właściwie czytanie instrukcji jest zbędne ;-)
No i muszę przyznać że właśnie jakieś 2 tygodnie temu zacząłem się interesować Yspahan, wiec z odcinkiem wpasowałeś się idealnie :-)
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Palmer »

Chyba się nie doczekam na tą Agricole :twisted:
ODPOWIEDZ