Call of Cthulhu LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: xel4 »

Jeśli chodzi o skale trudności to nie jest wyzwanie gralismy w magic'a, warhammera,veta,nightfalla,dominiona, legenda 5 kregow i wiele wiele innych wiec nie ma problemu:) A jak z czasem gry? Czytajac ten watek ludzie pisali ze jedna rozgrywa potrafi trwac nawet 3h.

Co do deckbuildingu to wszystko pokolei pierw core set a w przyszlosci pewnie jak sie spodoba to i dodatki beda kupowane;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Trolliszcze »

3 godziny? To chyba ich ten paraliż decyzyjny łapał co turę :)
Wydaje mi się, że z początku ludzie mają tendencję grać zbyt defensywnie - boją się poświęcać postaci i rzeczywiście może się wtedy gra dłużyć, ale najdłuższa rozgrywka, z jaką miałem do czynienia, trwała około godziny, raczej mniej niż więcej. CoC, jak to karcianka, bywa losowy i czasem gra kończy się w 10 minut. Fajnie gra się frakcjami, które mają ikony śledztwa (investigation), wtedy gra jest bardziej dynamiczna.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

Witam szukam gry karcianej z jakas innowacyjna mechanika dla dwóch osób, dla mnie i dziewczyny. Jestem po przeczytaniu instrukcji do call of cthulhu LCG i nie wyglada to zle do tego, lubimy klimaty fantasy, a klimat Lovecrafta nam przypadl dlatego zastanawiam się nad call of cthulhu? Co o tym myslicie? Czy core set jest warty swojej ceny? Jak z replayabilility i z grywalnoscia tej karcianki? Prosze o pomoc.
tak jak pisałem wcześniej, Core-set do CoC lcg jest tragiczny, po jednym egzemplarzu każdej karty, trzeba łączyć frakcje, nie da się grać mono- deckami, źle pomyślane i wykonane, trzeba inwestować w dodatki, albo dokupić dwa kolejne CS. Powyżej 80zł za taki CS, to już gruba przesada. mechanika moim zdaniem też nie jest zbyt innowacyjna( trochę się to poprawia z czasem i kolejnymi dodatkami- jak lubicie kliamty fantasy- to polecam cykl " dreamlands" niestety 40 kartowe jeszcze AP), ale wszystko rekompensuje niesamowity Lovecraftowski klimat, wyzierający z każdej karty. Dla fanów Mistrza, na pewno nie lada gratka.
a co nowego :?: po ostatnim cyklu " revelations" zaprzestano wydawania asylum packów, stawiając na frakcyjne de- luxy. Ukazał się już jeden do Miscatonicu( ale inne frakcje też znajdą tam kilka kart dla siebie) a zapwiadany jest już dodatek dla fanów Yogiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Dreadnought »

Co tak umarł temat ? Warto się zainteresować. Wychodza teraz reedycje 3 kartowe sekretów i dreamlandsów.

Jak ktoś ma to mi się przydadzą sekrety arkham. Mianowicie mam wydanie dwukartowe (wszystko po 2 sztuki ) secrets of arkham. Kupię takie samo kolejne albo połowę (żeby uzupełnić karty do 3 sztuk). Co więcej karty plot a nawet neutralne nie są mi niezbędnie potrzebne, jest możliwość, że kupie same frakcyjne.
Prawdopodobnie ostatnia szansa na sprzedanie tego bo w styczniu wychodzi reedycja już porządnie wszystko po 3 karty w pudle.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

Czy jeszcze ktoś gra w CoC LCG z tego forum? Jeśli tak, to proszę o pomoc i bądź raz na zawsze wybicie pomysłu z głowy, bądź przekonanie, że warto i nie ma się co zastanawiać. Mianowicie chodzi o to, że co jakiś czas krząta się w mej głowie pomysł zakupu podstawki + ewentualnie 1-2 dużych dodatków do gry w zaciszu domowego ciepła :) Przeraża mnie jednak, że często pojawiają się wpisy w sieci, iż bez 3 core setów, to nie ma szans na sensowne granie ale mam nadzieję, że tak naprawdę dotyczy to tylko tych graczy, którzy planują grać w turniejach, a dla par grających w domu wystarczy jedna podstawka. Dajcie znać, czy warto inwestować wyłącznie w podstawkę, bądź ewentualnie dodatkowo w 1-2 dodatki, które poprawią jakość gry i zapewnią dodatkowe godziny sensownej rozgrywki. Zauważyłem też, że od pewnego czasy na core secie uległa zmianie grafika, czy to oznacza, że został odświeżony, a zawartość również uległa jakiejś poprawie? Niech Cthulhu będzie z Wami ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Trolliszcze »

Jedna podstawka do zabawy casualowej wystarczy. Możliwości budowania talii nie ma zbyt wielkich, ale można łączyć różne frakcje i sprawdzać, jak ze sobą współdziałają, co daje sporo frajdy. My z żoną na samym core secie zrobiliśmy kilkadziesiąt partii i dopiero ostatnio z ciekawości kupujmy dodatki. CoC to naprawdę fajna gra, trzeba się czasem sporo namóżdżyć, bo przy zastawionym stole zmiennych jest od groma. I jeszcze jedna zaleta: każda partia wygląda inaczej (tak to jest przynajmniej w naszym przypadku). Są partie szybkie, które kończą się po 10 minutach, a są i 30 minutowe z wieloma zwrotami akcji :)
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

ja jestem może trochę spaczony, bo grałem w COC jeszcze gdy była CCG i dla mnie Core Set jest dość słaby do grania. Owszem, karty są mocne i dobre, ale tylko po 1 sztuce i rozgrywki samym CSem były dla mnie mało satysfakcjonujące.
Ale przyzwyczajony byłem wcześniej do grania "turniejowego" (w cudzysłowiu, bo w Warszawie niewiele się działo w tym zakresie) i może stąd ten efekt.

Także na podstawie własnych doświadczeń doradzałbym albo 2 CSy albo ze 2 duże dodatki. A jeśli pograsz na samym CSie i nie bardzo Ci się spodoba, to pamiętaj, że Cthulhu rozwija żagle przy większej puli kart, a gra jest naprawdę dobra :)

Jak mawiają starożytni Anglicy - "your mileage may vary", co potwierdzają wrażenia Trolliszcza powyżej :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

No dobra, a w takim razie, jakie dwa duże dodatki, które zapewniłyby najlepszą synergię z kartami z podstawki?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

na pewno Secrets of Arkham, tylko sprawdź, czy to będzie nowsze wydanie, gdzie są po 3 kopie każdej karty (wcześniej były po 2).
Order of Silver Twilight wprowadza dodatkową frakcję, więc dodatek koncentruje się na niej, mało kart do innych frakcji, ten bym odpuścił.
Kolejne dodatki też koncentrują się na jednej z frakcji (Seekers... na Miskatonic University,, The Key... na Yogu, a Denizens... na Syndykacie), więc balans kart będzie na korzyść danej frakcji, co też nie jest plusem dla początkującego gracza.

Jest jeszcze Terror in Venice - nigdy nie miałem go w ręku, może opisze Ci go ktoś, kto go już ograł.

Na początek najlepiej chyba Core Set plus Secrets of Arkham.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

Pech chciał, że dodatek Secrets of Arkham, to pierwszy z dużych jakie się pojawiły i raczej będzie problem z jego dostępnością na naszym rynku. Muszę poczytać na BGG o TinV, bo faktycznie wygląda na to, że może to być dodatek, który nie faworyzuje szczególnie którejś z frakcji.

Ostatnio Cthulhu znowu chwycił mnie w swoje obślizłe macki i nie daje spokoju ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Tyrek »

Secrets of Arkham został dodrukowany w tym miesiącu w wersji 3x każda karta. Kwestia chwili, aż ktoś sprowadzi z zza oceanu świeżutkie pudełko :) Sam czekam :D
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: BartP »

Czy gracie w CoC jakoś bez tworzenia talii przed grą? Jakąś formę drafta z puli kart ze wszystkich dodatków czy coś w ten deseń?
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

cube draft?

http://www.cardgamedb.com/forums/index. ... aft-a-lcg/

http://boardgamegeek.com/thread/381882/ ... cube-draft

zawsze chciałem spróbować, bo lubię drafty, ale nigdy do realizacji nie doszło.

pobieżne szperanie w google też nie wypluło gotowej recepty na cuba dla cthulhu... ;)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

A to nie jest czasem ten Twój "cube" w wydaniu Cthulhu? 8)

https://img1.etsystatic.com/000/0/54002 ... 349943.jpg
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

Będzie ktoś z Was w maju na Festiwalu GRAMY? Chętnie rozegrałbym 2-3 partie szkolne na core secie aby ogarnąć zasady i ewentualne wątpliwości.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

Fantasy Flight Games zapowiedziało nowy duży dodatek: The Sleeper Below

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Tyrek »

Yeah! Pudło do Cthulhu! :) Baaardzo fajnie, już zacieram rączki :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: zbajszek »

Kurde intryguje mnie ta gra strasznie bo lubię Cthulhu, karty wydają się fajnie klimatyczne, nie mam pojęcia jak jest z gameplayem (choć po tym co widziałem jest dosyć podobne do Blood Bowl: MD (czyli rywalizacja o poszczególne karty na środku).

Jednak poza gameplayem interesuje mnie jak jest z dostępnością dodatków? Bo o ile starter się pojawił to widzę że wiele dodatków wcześniejszych jest już niedostępne. Czyli mam się liczyć że nie uda mi się złapać wszystkiego? Czy w ogóle warto, czy wystarczy że ograniczę się do dużych dodatków?
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Tyrek »

Co do dodatków to ciężko mi się wypowiedzieć. Sam poluję bardzo pomalutku, żeby cały set sobie uzbierać.

Co do gempleju - zbajszek widzę, że jesteś z Wrocławia - 31 maja jest planowane małe granie na mieście - zapraszam w imieniu organizatorów :) Pewnie nawet jakiś deck rezerwowy uda się załatwić :)

Gra jest trochę droga na wejściu - ale moim zdaniem jest bardzo fajna - klimatyczna i promuje wyszukiwanie fajnych combo z zazębiających się kart, zazwyczaj z układów, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka :) Możliwości budowania talii są ogromne, przez to łatwo zaskoczyć przeciwnika czymś oryginalnym (takie przynajmniej mam odczucia jako początkujący gracz w CoC, a trochę już wprawiony w innych karciankach :) )
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: zbajszek »

Tyrek podejrzewam że do 31 maja to się zdecyduję bo do tej pory powstrzymywała mnie niedostępność podstawki :D. Teraz zacząłem głębiej się zastanawiać nad wejściem :D.

Co byście polecili żeby dobrać do podstawki? I czy ewentualnie trzeba kupować podstawkę x2 bo też mogę to rozważyć, chodź pewnie tego nie zrobię :D. Turniejowo raczej grać nie będę (o ile jakaś scena w ogóle istnieje). Kwestia dobrej zabawy :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Tyrek »

Turniej, który był organizowany we Wro ostatnio końcem kwietnia to był czysty fun play bez żadnej spiny, w bardzo fajnej atmosferze :) Polecam! :)

Co do zakupów, wiele osób poleca na start Core set + dodatek Terror in Venice (zawiera karty do każdej frakcji w równych proporcjach). Ukazuje się też teraz wznowienie Secrets of Arkham, któe może być nawet lepszym wyborem (reedycja, po 3 sztuki każdej karty w pudle). Czekam aż któryś z naszych sklepów to pudło udostępni i sam będę zamawiał, bo mi brakuje :) Potem już Asylumy wedle uznania plus deluxy pod frakcje, które najbardziej się podobają :) Każdy w zasadzie jest fajny :) Co do kolejności zakupów zapytać warto na pewno bardziej doświadczonych kolegów.

Proponuję, wbić na facebooka: https://www.facebook.com/pages/Call-of- ... 44?fref=ts
No i forum - chociaż aktywność na facebooku chyba większa ;) http://www.cthulhu.otchlan.pl/forum/

Co do zakupów Core Seta - problem jest taki, że w Core Secie jest tylko po jednej sztuce każdej karty - da się tym grać i wiele ludzi sobie chwali. Ci bardziej ograni krytykują. Niestety problem pojedynczych kart czyni grę bardzo losową - ale wystarczy żeby poznać mechanikę i pobawić się z kolegą/koleżanką :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: zbajszek »

Dzięki napisałem na FB może będą dobre rady ;). Coś czuję że mojemu portfelowi się one nie spodobają, ale cóż Live is brutal :D.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

Rebel.pl odpowiedział mi na FB, że sprowadzą nową edycję dodatku Secrets of Arkham, jak tylko będzie dostępny w Europie. Ja już mam podstawkę z nową grafiką ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Aduanath »

Rune pisze:Ja już mam podstawkę z nową grafiką ;)
Orientujesz się może, czy ta nowa grafika to tylko na pudełku, czy w środku też coś odświeżyli? :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

Hmm...nie miałem poprzedniej edycji, a więc tak na dobra sprawę nie jestem w stanie tego ocenić. Zrobię wideo z otwierania pudła i wrzucę tu link, wówczas doświadczeni kultyści będą mogli porównać i zawyrokować, co się zmieniło,a co się nie poddało nowoczesnej modzie :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ