Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Ok, dzięki za wszystkie opinie. Będziemy sprawę badać, szacować koszty itp.
A co powiedzielibyście na płócienną matę ewentualnie?
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

FactoryOfIdeas pisze:Ok, dzięki za wszystkie opinie. Będziemy sprawę badać, szacować koszty itp.
A co powiedzielibyście na płócienną matę ewentualnie?
A to jest Wasz pomysł, czy ktoś już to kiedyś robił?
Pytam w kontekście tego, czy są gdzieś np. zdjęcia i można zobaczyć jak to by mogło wyglądać.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

Tylko i wyłącznie jeśli będzie ona dobrej jakości, coś na zasadzie mat do karcianek od FFG bądź Ultra Pro pod MtG. Ale z tego co się orientuje cenowo wychodzi to tak samo albo i jeszcze gorzej.
Powinien być to temat dodatkowy, po master secie, dla graczy którzy chcieli by mieć lepsza plansze do transportowania.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Płócienna mata to moim zdaniem bardzo słaby pomysł. To jednak muszą być twarde, solidne plansze. Płócienna mata była chyba próbowana we francuskim wydaniu? Zamiast tych papierowych i chyba nie został dobrze przyjęta.
Diaboliq
Posty: 35
Rejestracja: 28 sie 2013, 14:43
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Summoner Wars

Post autor: Diaboliq »

Myślę że jakby się łatwo nie niszczyła(czyt. dobry materiał) to była by to dobra opcja, przede wszystkim łatwiej z transportem
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Myśleliście o custom dice do Summoner Wars? Chciałem kiedyś kupić komplety, ale niestety z przesyłką wychodziło bardzo niekorzystnie.
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: piogal »

Właśnie zauważyłem, że w 3Trollach pojawiła się przedsprzedaż dodatków. Czy ktoś, kto zna grę mógłby doradzić, które są ciekawsze? Stać mnie na maksimum dwa..
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

pan_satyros pisze:Myśleliście o custom dice do Summoner Wars? Chciałem kiedyś kupić komplety, ale niestety z przesyłką wychodziło bardzo niekorzystnie.
Nie mogę niczego zdradzić, ale jeśli chodzi o kostki, to polecam wstrzymać się z kupnem tych brzydali :-)
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

FactoryOfIdeas pisze:
pan_satyros pisze:Myśleliście o custom dice do Summoner Wars? Chciałem kiedyś kupić komplety, ale niestety z przesyłką wychodziło bardzo niekorzystnie.
Nie mogę niczego zdradzić, ale jeśli chodzi o kostki, to polecam wstrzymać się z kupnem tych brzydali :-)
W tej chwili wstrzymuję się ze wszystkim co związane z angielską edycją SW ;) Od cyklu Second Summoner zapewne wybiorę PL.

PS. http://www.plaidhatgames.com/store/48 - nie dość, ze jedna z moich ulubionych talii to jeszcze wybrali świetny art ;/
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Jest duża szansa, że koszulki też będziemy mieć :-)
Generalnie plan jest taki, żeby mieć ABSOLUTNIE WSZYSTKO, co wcześniej wyszło na zachodzie.
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

FactoryOfIdeas pisze:Jest duża szansa, że koszulki też będziemy mieć :-)
Generalnie plan jest taki, żeby mieć ABSOLUTNIE WSZYSTKO, co wcześniej wyszło na zachodzie.
fap fap fap ... trzymam kciuki i ustawiam się w kolejce z rezerwacją na L hehe
Z jeszcze większą werwą szykuję się do cyklu poświęconego Summonersom na naszym blogu ;)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

piogal pisze:Właśnie zauważyłem, że w 3Trollach pojawiła się przedsprzedaż dodatków. Czy ktoś, kto zna grę mógłby doradzić, które są ciekawsze? Stać mnie na maksimum dwa..
Jako, że każda frakcja ma zupełnie inny styl gry, to ciężko stwierdzić, która jest ciekawsza. Na fb wydawcy pojawiają się opisy poszczególnych frakcji i czego można się po danych taliach spodziewać. Z tych 4 talii wydawanych w pierwszej kolejności, ja najbardziej lubie Płaszcze (za ich podstępną nieprzewidywalność) oraz Straż Przednią (bo to chyba najlepsza armia obronna w grze).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Summonoersów uwielbiam za to, że każda talia to zupełnie inny styl gry i inne zaplecze taktyczne, a przy tym odpowiedni balans rozgrywki.
W przypadku tej gry możesz bez obaw wybierać to co Ci się podoba pod względem "wizualno-fabularnym".
Ja bardzo lubię Filth i dodatkowe jednostki do niej, niestety ta ukarze się zapewne nieco później.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

FactoryOfIdeas pisze:
pan_satyros pisze:Myśleliście o custom dice do Summoner Wars? Chciałem kiedyś kupić komplety, ale niestety z przesyłką wychodziło bardzo niekorzystnie.
Nie mogę niczego zdradzić, ale jeśli chodzi o kostki, to polecam wstrzymać się z kupnem tych brzydali :-)
Widziałem wasz zestaw kości na Polconie. Jeśli te do SW będą podobnej jakości to już zacieram rączki :D
piogal pisze:Właśnie zauważyłem, że w 3Trollach pojawiła się przedsprzedaż dodatków. Czy ktoś, kto zna grę mógłby doradzić, które są ciekawsze? Stać mnie na maksimum dwa..
Obserwuj stronę Facebookową wydawcy, za jakiś czas powinni zdradzić nam szczegóły nowych talli.
Póki co możesz zapoznać się z Królestwem Umarłych które mi osobiści najbardziej odpowiada ze względu na ich klimat, arty i strategię gry:) Przypomina mi troszkę PCtowe Diablo :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Ja już zacieram ręce na Second summonera Królestwa umarłych.
Obrazek
http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... d-summoner


z innej beczki.
W mało której grze prowadzę tak zacięte i wyrównane boje z drugą połówką, jak właśnie w Summoner Wars.
Zazwyczaj walka trwa do samego końca.
Zaś sama gra mocno przypomina walkę z serii Heroes of Might and Magic, co dla mnie jest wielkim plusem.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

No właśnie, to jest jedyny zarzut, jaki mój współgracz miał do tej gry. Że jest zbyt "zbalansowana", że kończy się na szachowości, że w trakcie gry jest w zasadzie cios za cios i nic z tego nie wynika do samego końca. Muszę pograć więcej, bo mam nadzieję, że jednak lepszy gracz wygrywa ;].
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hehe, nie widziałem jeszcze żeby ktoś narzekał na genialny balans :-) Wolałbyś, żeby jedna frakcja niszczyła pozostałe w 3 rundy niezależnie od umiejętności gracza ? ;-)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Nie, opacznie mnie zrozumiałeś. Kolega odnosił wrażenie (mnie się to udzieliło również), że początek gry to cios za cios, prawie że bez względu na nasze poczynania. Wierzę, że wynika to z nieznajomości synergii w taliach, nieogarniania możliwych kombosów we frakcji itp. Poniekąd się to potwierdziło, gdyż jak grałem z mniej doświadczonym graczem, to ja już wiedziałem co i jak i wygrałem.
Zbyt "zbalansowany", w sensie, że w Summoner Wars zadaje się raczej takie małe ciosu tu, prztyczek tam. Zazwyczaj nie ma takiego wielkiego PIERDUT co robi masakrę, vide drogie czary w Magicu lub innych karciankach, wyraźnie przechylające szalę zwycięstwa z jednej na drugą.

Ale, ale. Raczej lepszy wygrywa, co PODOBNO (tak tylko słyszałem) weryfikują turnieje.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

pan_satyros pisze: W mało której grze prowadzę tak zacięte i wyrównane boje z drugą połówką, jak właśnie w Summoner Wars.
Zazwyczaj walka trwa do samego końca.
Zaś sama gra mocno przypomina walkę z serii Heroes of Might and Magic, co dla mnie jest wielkim plusem.
BartP pisze:No właśnie, to jest jedyny zarzut, jaki mój współgracz miał do tej gry. Że jest zbyt "zbalansowana", że kończy się na szachowości, że w trakcie gry jest w zasadzie cios za cios i nic z tego nie wynika do samego końca. Muszę pograć więcej, bo mam nadzieję, że jednak lepszy gracz wygrywa ;].
Szachy to bardzo złożona gra strategiczna w której wygrywa zawsze lepszy, czyli ten kto potrafi wyprzedzić myślami o kilka ruchów przeciwnika :) Bardziej pod twój argument pasowały by warcaby :P

Wracając do tematu nie zgodzę się z Tobą, gra ma bardzo dobry balans i walka trwa do samego końca, dzięki czemu przy końcówce nie ma efektu znużenia.
Przy okazji przechlapałeś sobie u czytających forum kobiet, skazując je w pewnym sensie z góry na przegrana :D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Trolliszcze »

Ostatnio pojawił się spory wątek na BGG, w którym jeden z doświadczonych graczy dowodził, że wiele frakcji w chwili ataku traci swoją przewagę, bo są lepsze defensywnie. Podobno w niektórych partiach prowadzi to do sytuacji, w której żaden z graczy nie chce atakować (bo wie, że w momencie ataku praktycznie rzecz biorąc odda partię) i partia kończy się remisem po stwierdzeniu przez obu graczy, że żaden nie wykona ruchu.

Domyślam się, że ten problem ma realne znaczenie wyłącznie na najwyższym szczeblu rozgrywek, ale ponoć istnieje.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Mitrel pisze:Wracając do tematu nie zgodzę się z Tobą, gra ma bardzo dobry balans i walka trwa do samego końca, dzięki czemu przy końcówce nie ma efektu znużenia.
Sory, ale to jest bez sensu. Z czym się nie zgadasz?

Już wiem, jak to inaczej powiedzieć. Na naszym poziomie gra wybaczała błędy. W Neuroshimie Hex jak się niefortunnie ustawisz, coś tam przegapisz (podobnie w innych dwuosobówkach), przeciwnik może to często natychmiast wykorzystać i spuścić takie bęcki, że hej. U nas takich sytuacji nie było, no chyba że mówimy o wystawionym summonerze, którzy szybko ginie ;].

Edit:
Trolliszcze pisze:Domyślam się, że ten problem ma realne znaczenie wyłącznie na najwyższym szczeblu rozgrywek, ale ponoć istnieje.
Też tak myślę. To jest problem ludzi, co grają w jedną, maks dwie gry non stop, znają talie na pamięć, wiedzą, co zeszło, a co jeszcze może dojść; u przeciwnika również.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Summoner Wars

Post autor: Mitrel »

BartP pisze: Sory, ale to jest bez sensu. Z czym się nie zgadasz?
Z tym że jest to zwykle przesuwanie kart i zadawanie obrażenia po obrażeniu przez "przegięty" balans gry :lol:
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

FactoryOfIdeas pisze: A co powiedzielibyście na płócienną matę ewentualnie?
Na pewno sprawiłbym sobie taką jesli byłaby dostepna. Premium board jest bardo nieprzenosny.


Mitrel pisze:Tylko i wyłącznie jeśli będzie ona dobrej jakości, coś na zasadzie mat do karcianek od FFG bądź Ultra Pro pod MtG. Ale z tego co się orientuje cenowo wychodzi to tak samo albo i jeszcze gorzej.
To miałem na mysli zadając pytanie. Podejrzewam że do SW potrzebne byłyby maty wielkosci 2 razy wiekszej od tych do innych karcianek ALBO 2 maty po jednej dla kazdej ze stron. Cena moze byc mocno zależna od jakosci i kosztów wykonania, ale przede wszystkim od kosztów licencyjnych.

Rózne próby drukowania mozna zobaczyc na ilustracjach w dyskusji pod plikiem
http://bgg.cc/filepage/51077/summoner-w ... stom-board
Sporo ludzie wydrukowali mat na róznych materiałach.
Plaid Hat Games juz wydało serię kości pod każda z frakcji. Może wypuszczą serie mat pod kazdą z frakcji, takie wydanie mogło by miec sens, jeśli nakład mogłby sprzedać sie na kilku rynkach( maty mogły by byc niezalezne jezykowo)
pingus pisze: Płócienna mata to moim zdaniem bardzo słaby pomysł. To jednak muszą być twarde, solidne plansze. Płócienna mata była chyba próbowana we francuskim wydaniu? Zamiast tych papierowych i chyba nie został dobrze przyjęta.
Jeśli dokładali maty do starterów, to mogli chyba ciąć koszty i zrobić slabe maty. Jesli maty byłby sprzedawane oddzielnie to warunkiem dobrej sprzedaży byłaby dobra proporcja jakości do ceny.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2013, 17:51 przez Rafal_Kruczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

BartP pisze:
Mitrel pisze:Wracając do tematu nie zgodzę się z Tobą, gra ma bardzo dobry balans i walka trwa do samego końca, dzięki czemu przy końcówce nie ma efektu znużenia.
Sory, ale to jest bez sensu. Z czym się nie zgadasz?

Już wiem, jak to inaczej powiedzieć. Na naszym poziomie gra wybaczała błędy. W Neuroshimie Hex jak się niefortunnie ustawisz, coś tam przegapisz (podobnie w innych dwuosobówkach), przeciwnik może to często natychmiast wykorzystać i spuścić takie bęcki, że hej. U nas takich sytuacji nie było, no chyba że mówimy o wystawionym summonerze, którzy szybko ginie ;].

Hmm.. Myślę, że nawet na niezbyt "wysokim" poziomie gry, mechanika wybacza błędy w pierwszych 2-maks 3 turach. I to też zależy od poziomu graczy. Później każdy błąd może się bardzo źle skończyć.

Ja zagrałem wczoraj z gościem, który grał pierwszy raz (sam mam ponad 500 gier rozegranych) i nawet mimo moich słabych rzutów - padł w 3 turze. I to tylko przez dwa głupie błędy w pierwszej i drugiej turze.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Dobrze to słyszeć. My niestety nie mieliśmy 500 gier za pasem. Zatem wszyscy, którzy zaczynacie zabawę z Summoner Wars, wiedzcie, że nie zawsze będzie wszystko wyrównane do samego końca.
ODPOWIEDZ