Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: uyco »

Bardzo przepraszam, nie chciałbym się narazić na zarzut lenistwa, ale nie obserwowałem kampanii, nie czytałem tego wątku - ciężko teraz nadrobić ten stracony czas :wink: a czytając stronę kampanii nie jestem pewien - czy w skład zestawu oferowanego przez nasze sklepy "Lords of Hellas (edycja polska Kickstarter) + Leonidas" wchodzą wszystkie KS exclusives tzn: aż do Kronosa i Hephaestusa (cele za 1,5 i 1,6 mln GBP), dodatek Lords of Underworld i 5th player expansion ?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Moim zdanie wszystkie dodatki były, jako SG wiec powinny wchodzić. Jedynie trzeba pamiętać, czy sklepy sprzedają ta grę w jednej turze, czy dwóch.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: uyco »

w jednej, napisane że dostawa z drugą falą w kwietniu.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

uyco pisze:Bardzo przepraszam, nie chciałbym się narazić na zarzut lenistwa, ale nie obserwowałem kampanii, nie czytałem tego wątku - ciężko teraz nadrobić ten stracony czas :wink: a czytając stronę kampanii nie jestem pewien - czy w skład zestawu oferowanego przez nasze sklepy "Lords of Hellas (edycja polska Kickstarter) + Leonidas" wchodzą wszystkie KS exclusives tzn: aż do Kronosa i Hephaestusa (cele za 1,5 i 1,6 mln GBP), dodatek Lords of Underworld i 5th player expansion ?
Według mnie tak.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

uyco pisze:w jednej, napisane że dostawa z drugą falą w kwietniu.
Czyli na raz wszystko powinni wysłać jeszcze zależy jaka wersje językowa chcesz
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: uyco »

zdecydowanie PL, ze względu na współgraczy
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

To ciekawe, ja zamówiłem ta grę na dwie fale wersja polska wyjdzie 3 miesiące po wersji angielskiej. A wersja angielska jeszcze nie została wysłana do wspierających. A mówimy tylko o podstawce. SG mają być wysłane w 2 fali. Wiec niewiem czy kwiecień jest prawdziwym terminem.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

Wybaczcie, ale ta gra dla mnie to nieporozumienie. Jeśli chodzi o cenę i ilość podobnych gier :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

pavel pisze:Wybaczcie, ale ta gra dla mnie to nieporozumienie. Jeśli chodzi o cenę i ilość podobnych gier :)
Wybaczamy.
A dyskusja na ten temat jest kilka(naście) stron wcześniej.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

pavel pisze:Wybaczcie, ale ta gra dla mnie to nieporozumienie. Jeśli chodzi o cenę i ilość podobnych gier :)
A wytlumaczysz o co Ci chodzi z cena? Bo nie rozumiem :) plus podobna nie znaczy taka sama, to moze byc bardzo duza roznica?
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

AkitaInu pisze:
pavel pisze:Wybaczcie, ale ta gra dla mnie to nieporozumienie. Jeśli chodzi o cenę i ilość podobnych gier :)
A wytlumaczysz o co Ci chodzi z cena? Bo nie rozumiem :) plus podobna nie znaczy taka sama, to moze byc bardzo duza roznica?
Nie zaczynajcie :)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czeczot »

AkitaInu pisze:
pavel pisze:Wybaczcie, ale ta gra dla mnie to nieporozumienie. Jeśli chodzi o cenę i ilość podobnych gier :)
A wytlumaczysz o co Ci chodzi z cena? Bo nie rozumiem :) plus podobna nie znaczy taka sama, to moze byc bardzo duza roznica?
Autor lubi zarabiać kasę, zresztą powiem Ci w tajemnicy że ja też to uwielbiam. I namówił nas wszystkich i kupę ludzi na świecie żeby mu dali zarobić. No i my mu dajemy i nie mamy z tym problemu. Bo tak jak ci powiedziałem wcześniej sami też to uwielbiamy.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

AkitaInu pisze:
pavel pisze:Wybaczcie, ale ta gra dla mnie to nieporozumienie. Jeśli chodzi o cenę i ilość podobnych gier :)
A wytlumaczysz o co Ci chodzi z cena? Bo nie rozumiem :) plus podobna nie znaczy taka sama, to moze byc bardzo duza roznica?
Wytłumaczę co miałem na myśli. Cena podstawki LoH to ponad 500 zł. Np. taki Scythe z 2 dodatkami tyle kosztuje. Nie rozwijamy tego wątku. Po prostu cena. Tak podobnych nie znaczy takich samych, oczywiście. Ale dla mnie jest za mało nowych rozwiązań w tej grze. Przepraszam, że tak tak wyskoczylem z tym nieporozumieniem, nie chciałem urazić fanów tej gry. Tylko wyszło to po przeczytaniu całego wątku tej gry i rozmowy z kumplem o tym co było w Essen. To wszystko.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

pavel pisze:Wytłumaczę co miałem na myśli. Cena podstawki LoH to ponad 500 zł. Np. taki Scythe z 2 dodatkami tyle kosztuje. Nie rozwijamy tego wątku. Po prostu cena.
No i wytłumaczyłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz, co wyjaśnia czemu nie chcesz kontynuować wątku ceny.
Ponad 500 zł to na KS kosztuje wersja Mythic, czyli podstawka, 3 duże dodatki, kilka małych, wszystkie figurki malowane techniką sundrop.
Podstawka, bez malowania figurek i bez jednego dużego dodatku była na KS do wzięcia za ok 380 zł (przy zakupie grupowym, wliczona przesyłka).
Sama podstawka w sklepach będzie zapewne do kupienia w okolicach 300 zł.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

raj pisze:
pavel pisze:Wytłumaczę co miałem na myśli. Cena podstawki LoH to ponad 500 zł. Np. taki Scythe z 2 dodatkami tyle kosztuje. Nie rozwijamy tego wątku. Po prostu cena.
No i wytłumaczyłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz, co wyjaśnia czemu nie chcesz kontynuować wątku ceny.
Ponad 500 zł to na KS kosztuje wersja Mythic, czyli podstawka, 3 duże dodatki, kilka małych, wszystkie figurki malowane techniką sundrop.
Podstawka, bez malowania figurek i bez jednego dużego dodatku była na KS do wzięcia za ok 380 zł (przy zakupie grupowym, wliczona przesyłka).
Sama podstawka w sklepach będzie zapewne do kupienia w okolicach 300 zł.


Tak wiem OBECNIE na KS 82£ przy zamówieniu grupowym niecałe 400. W momencie kiedy ruszyła na KS było to 450zł bez przesyłki. Nie porównuje ceny LoH z kampani, tylko z informacji odnośnie ceny z polskich sklepów. Gra ma pojawić się na wiosnę. Dla mnie cena jest za wysoka. Co do tych 300zł, to jest 1/4 ceny mniej niż w KS i mimo wszystko wątpię.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

pavel pisze:
raj pisze:
pavel pisze:Wytłumaczę co miałem na myśli. Cena podstawki LoH to ponad 500 zł. Np. taki Scythe z 2 dodatkami tyle kosztuje. Nie rozwijamy tego wątku. Po prostu cena.
No i wytłumaczyłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz, co wyjaśnia czemu nie chcesz kontynuować wątku ceny.
Ponad 500 zł to na KS kosztuje wersja Mythic, czyli podstawka, 3 duże dodatki, kilka małych, wszystkie figurki malowane techniką sundrop.
Podstawka, bez malowania figurek i bez jednego dużego dodatku była na KS do wzięcia za ok 380 zł (przy zakupie grupowym, wliczona przesyłka).
Sama podstawka w sklepach będzie zapewne do kupienia w okolicach 300 zł.


Tak wiem OBECNIE na KS 82£ przy zamówieniu grupowym niecałe 400. W momencie kiedy ruszyła na KS było to 450zł bez przesyłki. Nie porównuje ceny LoH z kampani, tylko z informacji odnośnie ceny z polskich sklepów. Gra ma pojawić się na wiosnę. Dla mnie cena jest za wysoka. Co do tych 300zł, to jest 1/4 ceny mniej niż w KS i mimo wszystko wątpię.

Nie ma wersji sklepowej:) Znawco tematu. To co można znaleźć w sklepach to wersja KS, a nie retail.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Tak chciałbym tylko zwrócić uwagę, że porównywanie cen gier i nazywanie ich drogimi, bez porównania zawartości, którą otrzymujemy za daną kwotę jest lekko... niekonwencjonalne. Albo głupie. Na tej zasadzie można powiedzieć, że Scythe, którego przykład podałeś jest mega drogie. W porównaniu do gier za 60zł. Że o tych za 30 nie wspomnę...
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

Nic nie pisałem o wersji sklepowej :) Przecież to oczywiste, że w wersji KS. Np. 3trolle. A czy to ważne sklepowe, czy nie... Cena bedzię i tak ponad 500zł
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

mmag pisze:Tak chciałbym tylko zwrócić uwagę, że porównywanie cen gier i nazywanie ich drogimi, bez porównania zawartości, którą otrzymujemy za daną kwotę jest lekko... niekonwencjonalne. Albo głupie. .
Czyli podsumowałeś tym zdaniem, większość polskich recenzentów, bo temat ceny pojawia się u każdego z nich jako jeden z wyznaczników, oceny gry. Aha, zawartość jest doskonale znana.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

pavel pisze:
mmag pisze:Tak chciałbym tylko zwrócić uwagę, że porównywanie cen gier i nazywanie ich drogimi, bez porównania zawartości, którą otrzymujemy za daną kwotę jest lekko... niekonwencjonalne. Albo głupie. .
Czyli podsumowałeś tym zdaniem, większość polskich recenzentów, bo temat ceny pojawia się u każdego z nich jako jeden z wyznaczników, oceny gry. Aha, zawartość jest doskonale znana.
Może inaczej - jest różnica pomiędzy stwierdzeniami:
a) Gra jest droga - kosztuje 500zł (ot stwierdzenie faktu)
b) Gra jest droga - bo XYZ jest tańsze (subiektywna ocena, która ma tylko sens, gdy dane pozycje są faktycznie porównywalne w kwestii mechaniki oraz oferowanej zawartości)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Nie wiem jak z recenzentami ale ceny w sklepach to wersja kickowa, w tej cenie to sie oplaca mocno. Nie jest co prawda tanio ale nie mozna powiedziec ze gra jest za droga w stosunku do tego co za to dostajemy
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ink »

Usunąłem całą końcówkę niemerytorycznej pyskówki (i kilka postów wcześniej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które zawierają wulgaryzmy, nawet wykropkowane).
Liczę na to, że uczestnicy ochłoną i nie będę musiał już więcej interweniować.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

... Także moje negatywne podejście do tego tytułu bierze się również z posiadanych i ogranych do tej pory grach area control. No nic...życzę wam oby egzemplarze jak najszybciej do was dotarły i czekam na pierwsze wrażenia i relacje z rozgrywek :)
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: dziobanes »

pavel pisze:... Także moje negatywne podejście do tego tytułu bierze się również z posiadanych i ogranych do tej pory grach area control. No nic...życzę wam oby egzemplarze jak najszybciej do was dotarły i czekam na pierwsze wrażenia i relacje z rozgrywek :)

Ok pavel, to wymień, te podobne tytuły area control, której dają podnobne tryby rozgrywki i różne możliwości zwycięstwa, z podobnym settingiem w klimacie "Greek sci-fi mythology" i toną mega fajnych figurek, które także tworzą klimat rozgryki. Tylko proszę nie wyjeżdżaj z "chaosem w starym świecie" , czy "terraformacją marsa" albo innymi "cykladami" :wink:
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Nowy update:
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2056902

Czyli tradycyjny już dla AR problem z oszacowaniami terminów i kolejne opóźnienie. Nie wierzę, że wersje językowe nie będą opóźnione wbrew temu co twierdzą i myślę że większość tutaj się ze mną zgodzi.
ODPOWIEDZ