Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

I to jest dobry trop :)

Jeśli Ci się spodoba, to prędzej, czy później będziesz chciał zdobyć wszystko. Polecam zacząć od samej podstawki, ew. podstawka + Cykl Cienie Mrocznej Puszczy lub podstawka + Hobbity lub podstawka + Czarni Jeźdźcy.

@pridebowl - chyba nie ma wydrukowanych poprawionych kart. Na pewno są dwie edycje ZP, ale z tego co pamiętam różnią się jedynie instrukcją i oznaczeniem na żetonie "dowód zakupu" ;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Czy ktoś Z was ograł juz "Droga Mrocznieje"?
Warto kupić?
Trzyma poziom?
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Samanar »

farmer pisze:Czy ktoś Z was ograł juz "Droga Mrocznieje"?
Warto kupić?
Trzyma poziom?
Gandalf.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Jacek_PL »

No ja nie wiem czy ten Gandalf to taki dobry jest, ale na pewno jest ciekawą opcją. Dziś sobie pyknąłem kilka partyjek solo Gandalf + Sam + Merry plus Frodo oczywiście i miałem w tali karty do wszystkich pięciu sfer :D ale chyba daleko jej było do optymalnej talii, chociaż jak już się przeżyje pierwsze dwie-trzy tury to niezły czołg się z tego robi. Niestety co do pytania o "Droga Mrocznieje" to nawet nie zajrzałem do przygód więc się nie wypowiem.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

farmer pisze:Czy ktoś Z was ograł juz "Droga Mrocznieje"?
Warto kupić?
Trzyma poziom?
Swoją recenzję już kiedyś napisałem i ją podtrzymuję!
O ile pierwszy scenariusz ma normalny poziom trudności, o tyle dwie kolejne misje są naprawdę trudne. Gram zawsze w trybie kampanii, pewnie gdybym szykował sobie talię pod poszczególne scenariusze byłoby troszkę prościej, a tak mamy bardzo uciążliwe brzemiona i trudności z optymalizacją talii. Ogólnie poprzeczka dla kolejnych rozszerzeń Saga, została zawieszona bardzo wysoko.

Polecam wątek na stronie FFG:
http://community.fantasyflightgames.com ... d-darkens/
W skrócie powiem, że opinie są bardzo pozytywne!
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Dla tych, którzy wchodzą lub rozwijają swój karciany świat Tolkiena (a nie mogą kupować wszystkiego) jeszcze dwa krótkie poradniki:

co dokupić do poszczególnych ras/frakcji (niziołki, Gondor, Rohan itp.)
http://talesfromthecards.wordpress.com/ ... urchasing/

poradnik o dodatkach-taliach koszmarnych do scenariuszy
http://talesfromthecards.wordpress.com/ ... ing-guide/

Z tego drugiego wynika, że niektóre scenariusze stały się bardzo ciekawe, dzięki talii koszmarnej
If you want the best value in terms of transforming the worst quests into some of the best… The Hills of Emyn Muil and The Dead Marshes
Maxel
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2014, 20:40

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxel »

Jutro zaczynam swoją przygodę z LotRem LCG, podstawka została zamówiona :)
Wprowadzenia od FFG do LotRa obejrzane, cała seria Watch It Played również, jutro zajmę się instrukcją, FAQ i samą grą. Z początku myślałem, że te 3 scenariusze znudzą mi się strasznie szybko, ale teraz jak tak myślę, wiedząc, że są jeszcze dodatkowe (fanowskie) to chyba mi to starczy na kilkadziesiąt rundek. Mam nadzieję, że w razie czego mogę zgłosić się do starych wyjadaczy LotR LCG o odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. W sumie obecnie mam tylko jedno, dotyczące waszych opinii nt. rozszerzeń :
- Khazad-Dum
- Hobbit : Górą i Dołem
- Czarni Jeźdźcy
Które z tych trzech byłby najlepszym wyborem po podstawce ? Który najbardziej przypadł wam do gustu ?

Czytałem:
http://winonboard.blogspot.com/2014/02/ ... raczy.html
oraz
http://www.blog.xjoy.pl/wladca-pierscie ... upujacego/
i przez to z górki nastawiłem się na kupno Hobbita zaraz po podstawce. Na chwilę obecną mam zamysł w myślach na talię krasnoludzką bądź hobbicką.

Dzięki za pomoc.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Maxel pisze:Jutro zaczynam swoją przygodę z LotRem LCG, podstawka została zamówiona :)
Wprowadzenia od FFG do LotRa obejrzane, cała seria Watch It Played również, jutro zajmę się instrukcją, FAQ i samą grą. Mam nadzieję, że w razie czego mogę zgłosić się do starych wyjadaczy LotR LCG o odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Jasne, że tak :wink: Jeśli miałbyś jakieś problemy z zasadami, to napisz post w wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ni#p585856

Maxel pisze:- Khazad-Dum
- Hobbit : Górą i Dołem
- Czarni Jeźdźcy
Które z tych trzech byłby najlepszym wyborem po podstawce ? Który najbardziej przypadł wam do gustu ?
Wybierz Hobbita lub Jeźdźców, bo oferują zdecydowanie więcej kart gracza. Khazad-Dum to dobry wybór po Hobbicie lub małych dodatkach z Mrocznej Puszczy.
Najciekawsze jest ostatnie rozszerzenie, ale trzeci quest byłby dla Ciebie raczej niegrywalny przy tej puli kart.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Hej wszystkim,

Nikt nic nie pisze, a tu mamy wiadomość ROKU!
Galakta wyda wszystko po polsku, co tylko się ukaże po angielsku :!:

Na potwierdzenie tych słów:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.p ... 439#139439

Niech każdy szykuje portfel i gorąco zachęcam, aby napisać coś miłego Galakcie!
Naprawdę cieszę się jak dziecko!

Pozdrawiam wszystkich fanów,
Tomek
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

świetna wiadomość. co prawda będzie to DNŻ, ale myślę, że nie ma co narzekać :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

No proszę, proszę...
Świetne wieści :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Jacek_PL »

Chociaż nie jestem jakimś wielkim fanem to i tak się cieszę, mam tylko taką wątpliwość: kolejne rozszerzenie Sagi to raczej "The Treason of Saruman", a nie jak podano w poście od Galakty "The Lost Realm", czy jednak się mylę ?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Nie mylisz się :-)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Podoba mi się jasne postawienie sprawy. Trzeba było tak otwarcie zawczasu pisać, może sprawy potoczyłyby się inaczej.
Dobra, teraz czekam na cenę i zamawiam na próbę pierwszy dodatek.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

TomB pisze:Podoba mi się jasne postawienie sprawy. Trzeba było tak otwarcie zawczasu pisać, może sprawy potoczyłyby się inaczej.
Dobra, teraz czekam na cenę i zamawiam na próbę pierwszy dodatek.
Nie mogli pisać za wczasu bo czekali na decyzję od ffg. Gdzieś o tym pisali na forum Galakty.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

I to są super wiadomości :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: 7koliberek9 »

Bardzo się cieszę :D Teraz tylko czekać na przedsprzedaż i zrobić zapasy koszulek.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

zioombel pisze:
TomB pisze:Podoba mi się jasne postawienie sprawy. Trzeba było tak otwarcie zawczasu pisać, może sprawy potoczyłyby się inaczej.
Dobra, teraz czekam na cenę i zamawiam na próbę pierwszy dodatek.
Nie mogli pisać za wczasu bo czekali na decyzję od ffg. Gdzieś o tym pisali na forum Galakty.
Chodzi mi o całą sytuację z WP, zanim zrezygnowali z wydawania, a nie o DNŻ.

Ciekawe, ilu ludzi zamówi ten DNŻ i czy się uda?
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zwieżak »

Kluczem są chyba duże dodatki, bo druk na żądanie - przynajmniej tak to wynika z informacji Galakty oraz z dotychczasowej polityki firmy - nie stanowią dużego ryzyka finansowego.
Jak dla mnie znakomita informacja i pochwała dla Galakty. Swoją drogą zastanawiam się nad samopoczuciem tych, którzy sprzedali wersję polską.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

TomB pisze:Ciekawe, ilu ludzi zamówi ten DNŻ i czy się uda?
DNŻ nie zależy przecież od liczby zamówień, udać się musi na pewno, później może być jedynie problem z dostępnością :wink:
Marketingowo to było dobre zagranie Galakty. O grze ciągle było głośno na forach, dało to też szansę, aby w miejsce starych graczy weszli nowi. A na koniec zdobyli powszechne uznanie wśród graczy, podejmując najlepszą z możliwych dla nas decyzję.
Wydaje mi się, że bez tego hałasu, gra by nie miała racji bytu w polskiej wersji językowej.
Teraz w naszych rękach pozostaje, aby zainteresowanie tą grą podtrzymać! No i kupujemy przynajmniej wszystkie nowe duże dodatki :!:

A jeśli chodzi o jakość druku to ostatnio robiłem sobie porównanie DNŻ 2011-2014 i jakość ulega systematycznej poprawie.
Nie zmieniła się może grubość kart, ale z jakością barw i ostrością jest coraz lepiej.
Zrobiłem nawet parę fotek, ale mam za słaby aparat w telefonie, aby można było coś sensownego wywnioskować.
Najważniejsze, że przy grubych koszulkach, przeciętny gracz nie dostrzeże praktycznie różnicy. W przypadku cienkich się nie wypowiem, bo nie używam. Jedno jest pewne, źle nie będzie i co najważniejsze będzie po POLSKU!

Podsumowując radzę spokojnie wypróbować zapowiedziany dodatek, ponoć pierwszy jest póki co najlepszy z cyklu :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Nie rozumiem skąd ta słabsza jakość druku na życzenie. Przecież i tak jest drożej to przynajmniej jakość nie powinna spadać.
Akurat niedawno zamawiałem KT i zarówno grubością jak i kolorystyką odstają na minus.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2014, 12:23 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

sqb1978 pisze:Nie rozumiem skąd ta słabsza jakość druku na życzenie. Przecież i tak jest drożej to przynajmniej jakość nie powinna spadać.
Drożej jest bo jest drukowane w mniejszym nakładzie. A żeby nie było bardzo drogo jest drukowane gorzej mniejszym kosztem. Ja tak to widzę.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

tommifon pisze:
TomB pisze:Ciekawe, ilu ludzi zamówi ten DNŻ i czy się uda?
DNŻ nie zależy przecież od liczby zamówień, udać się musi na pewno, później może być jedynie problem z dostępnością :wink:
Ciekawe, czy Galakta + FFG będą chętni do pracy przy, dajmy na to, 30 zamówieniach? Trzeba pamiętać, że z każdym sezonem liczba aktywnych klientów maleje, a do tego dochodzi spadek jakości DNŻ.
Ale teraz Galakta ma rację - wszystko w naszych rękach!
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

TomB pisze:Ciekawe, czy Galakta + FFG będą chętni do pracy przy, dajmy na to, 30 zamówieniach?
Mam nadzieję, ze ja takich paskudnych czasów nie dożyję :D
Tak na serio nie popadajmy w skrajności, skoro koszmarne talie się jakoś sprzedają, to i tutaj źle nie będzie!

Wydaje mi się, że do jakości DNŻ trzeba się przyzwyczaić, ja to sobie tłumaczę, że mają bardziej bajkową kreskę :lol:
A dywagacje jak będą wyglądały karty, lepiej przełóżmy na moment, gdy rozpakujemy pierwszy dodatek!
Może FFG tym razem nas zaskoczy jakością, bo przecież dotąd tak długo formatowali pliki, aby ten druk był w ogóle możliwy.
I zasłaniali się też brakiem możliwości DNŻ dla małych dodatków ze względu na spadek jakości.

Myślę, że finalnie nie wyszło to im tak źle, skoro dostaliśmy pozytywną odpowiedź!
Mi w grze brakuję różnorodności w talii elfów, dlatego ten cykl po prostu kupić muszę :wink:
Maxel
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2014, 20:40

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxel »

No to tak, od piątku, kiedy dostałem grę pograłem trochę poczytałem poradniki, pograłem również taliami z :
https://hallofbeorn.wordpress.com/beorns-path/

O ile pierwszy scenariusz z podstawki [Przeprawa przez Mroczną Puszczę] wydaje się (już) być łatwy - ostatnie 5 gier zagranych - wszystkie wygrane. To jak rozpocząłem zabawę z drugim[Podróż w Dół Anduiny] to myślałem, że po prostu nie wyrobię, poziom trudności tego scenariusza powinien wynosić 10/10, o ile jakoś z pierwszym trollem idzie sobie radę dać to potem podwójne ciągnięcie kart jest zbyt dużym wyzwaniem jak dla mnie. Nie wiem, może z czasem będzie coraz lepiej, ale obecnie nie wyobrażam sobie wykonywania trudniejszych scenariuszy. Raz jak sobie rękę startową ustawiłem to udało mi się przejść ten scenariusz chyba z 48~~ punktami zagrożenia (Aragorn, Denethor, Theodred) Pewnie powinienem zacząć grać na dwie talie. Pytanie, czy w dodatkach również są tak trudne/trudniejsze scenariusze ?
ODPOWIEDZ