Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Monk »

A w czym problem?
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

Jak teraz po kilku update'ach?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Valarus »

prezestomek pisze:Jak teraz po kilku update'ach?
Nie miałem czasu zajrzeć po poniedziałkowym patchu, więc może ominęła mnie jakaś rewolucja, ale pozostałe poprawiały tylko bugi, żadnych znaczących zmian. Czyli wszystkie główne problemy (beznadziejny UI!) dalej są na miejscu. Ale tak, chodzi troszkę lepiej;)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Cześć

Ostatnio mi się nieco nudziło i wpadła mi w ręce rosyjska przeróbka planszy i kart ZW. Po rozmowach z autorem planszy (kotdesign) przysiadłem i przetłumaczyłem jak na razie z 90% (brak nazw lokalizacji geograficznych).
Czy ktoś z szanownych kolegów byłby tak uprzejmy i sprawdził czy na mapie nie ma jakiś koszmarków (miniatura poniżej prowadzi do dużej grafiki)?
Cyrylicę ledwo czytam więc nie było łatwo, podpierałem się w dużym stopniu słabym zdjęciem planszy z II edycji...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 23:55 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

W części tekstu nie ma polskich czcionek, ale to pewnie wiesz (cała ramka Przebieg gry, "wyscig kosmiczny", "obecnosc", "kontrole" itd.).
WaHadłowiec kosmiczny.
Y=PZ dla drugiego graczA...
zamiast "na końcu tury" - "na koniec tury"
Tekst pod wahadłowcem to niestety koszmarek, sprawdzę potem co tam powinno być napisane.
To gra historyczna, a flaga Libii współczesna... Flaga Afganistanu za Nadir Shaha i Zahir Shaha też była inna.
To tak na szybko.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 10:06 przez Lothrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Ale przyznam szczerze, że plansza robi wrażenie. Zdecydowanie bardziej widzi mi się od oryginału. Jedynie tor tur (ale to głupio brzmi) wyglądałby lepiej ze zdjęciami przywódców niż z ich rysunkami.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Lothrain pisze:W części tekstu nie ma polskich czcionek, ale to pewnie wiesz (cała ramka Przebieg gry, "wyscig kosmiczny", "obecnosc", "kontrole" itd.).
WaHadłowiec kosmiczny.
Y=PZ dla drugiego graczA...
zamiast "na końcu tury" - "na koniec tury"
Tekst pod wahadłowcem to niestety koszmarek, sprawdzę potem co tam powinny być napisane.
To gra historyczna, a flaga Libii współczesna... Flaga Afganistanu za Nadir Shaha i Zahir Shaha też była inna.
To tak na szybko.
błedy poprawiłem.
PL znaki jeszcze dodam. Ciężko znaleść ładny PL font wyglądający jak maszyna do pisania.

wiki mówi z flaga libii była cała zielona - poprawiłem. Poprawnie ?
wg tego http://www.wikiwand.com/pl/Flaga_Afganistanu flaga w latach 1930-1974 była taka jak jest na planszy.


Ale przyznam szczerze, że plansza robi wrażenie. Zdecydowanie bardziej widzi mi się od oryginału. Jedynie tor tur (ale to głupio brzmi) wyglądałby lepiej ze zdjęciami przywódców niż z ich rysunkami.
Szaweł to akurat kwestia gustu. Mi się bardzo podoba ale dużo ludzi uważa że jest za bardzo... hmmm. kolorowa i rozpraszająca. Co kto lubi. :)
Jak mi napiszecie po kolei kto jest na tych zdjęciach to mogę spróbować popodmieniac obrazki na foty.

------
Edit1
PL znaki też poprawione.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

Sir_Yaro pisze: wiki mówi z flaga libii była cała zielona - poprawiłem. Poprawnie ?
wg tego http://www.wikiwand.com/pl/Flaga_Afganistanu flaga w latach 1930-1974 była taka jak jest na planszy.
Libia ok. Afganistan miał wówczas flagę z godłem państwowym zachodzącym na wszystkie trzy kolory - większym niż dzisiaj. Zboczenie iranisty, wybacz.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Nie wiem czy kogoś nie pomyliłem ale wydaje mi się, że są kolejno: Józef Stalin, Harry Truman, Dwight Eisenhower, Nikita Chruszczow, John Fitzgerald Kennedy, Leonid Breżniew, Richard Nixon, Jimmy Carter, Ronald Reagan, Michaił Gorbaczow.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Lothrain pisze:
Sir_Yaro pisze: wiki mówi z flaga libii była cała zielona - poprawiłem. Poprawnie ?
wg tego http://www.wikiwand.com/pl/Flaga_Afganistanu flaga w latach 1930-1974 była taka jak jest na planszy.
Libia ok. Afganistan miał wówczas flagę z godłem państwowym zachodzącym na wszystkie trzy kolory - większym niż dzisiaj. Zboczenie iranisty, wybacz.
super. poprawione.
Nie wiem czy kogoś nie pomyliłem ale wydaje mi się, że są kolejno: Józef Stalin, Harry Truman, Dwight Eisenhower, Nikita Chruszczow, John Fitzgerald Kennedy, Leonid Breżniew, Richard Nixon, Jimmy Carter, Ronald Reagan, Michaił Gorbaczow.
Dziękuję. Czy może ktos potwierdzić ?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

Się zgadza.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: DarkSide »

Sir_Yaro pisze: Jak mi napiszecie po kolei kto jest na tych zdjęciach to mogę spróbować popodmieniac obrazki na foty.
Powiedz że napisałeś to dla jaj :shock:

Jedynie co jeszcze zauważyłem (ale to szczegół) w czasach komunistycznych flaga Rumunii miała jeszcze herb na żółtym polu
A poza tym świetna robota :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

DarkSide pisze:
Sir_Yaro pisze: Jak mi napiszecie po kolei kto jest na tych zdjęciach to mogę spróbować popodmieniac obrazki na foty.
Powiedz że napisałeś to dla jaj :shock:
Niestety raczej nie. Połowę rozpoznawałem ale druga musiałbym szukać.
Jedynie co jeszcze zauważyłem (ale to szczegół) w czasach komunistycznych flaga Rumunii miała jeszcze herb na żółtym polu
A poza tym świetna robota :D
Poprawione. Dziekuję.

Jeszcze zostaje to:
Lothrain pisze:Tekst pod wahadłowcem to niestety koszmarek, sprawdzę potem co tam powinno być napisane.
Taki opis znalazłem na grafice od barda:
http://wydawnictwo.bard.pl/wp-content/g ... a-2012.jpg
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

Więc cofam zastrzeżenia wszelakie. Brzmi dziwnie, ale niech będzie.
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

Połóż 7 a nie 6 znaczników dla gracza US. Cyfra w ramce dobra, w tekście zła.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

prezestomek pisze:Połóż 7 a nie 6 znaczników dla gracza US. Cyfra w ramce dobra, w tekście zła.
Poprawiłem. Dziękuję.

Zastąpiłem rysunki zdjęciami. Z niektórymi personami nie było łatwo. Np O dziwo np taki Kennedy nie ma prawie, prawie żadnych sensownych zdjęć w googlu... Gorbaczow i Chruszczow także.... Ale myślę, że nie jest źle..

Obrazek
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

Jak już podorabiałeś polską czcionkę tu i tam, to brakuje jej jeszcze w słowie "wyścig" i na pieczątce "ściśle tajne".
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Yaro masz to w jakimś innym formacie niż .jpg? Zastanawiam się gdzie można by to wydrukować? Najlepiej na takiej gumowanej macie jaką stosuje się przy profesjonalnych podkładkach pod mysz. Czy może w jakiejś innej technologii lepiej?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: costi »

Boska jest ta mapa.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

Teraz jeszcze zauważyłem, że Tajwan i Filipiny wyskoczyły Ci z ramek :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Banan2 »

Szaweł pisze:Yaro masz to w jakimś innym formacie niż .jpg? Zastanawiam się gdzie można by to wydrukować? Najlepiej na takiej gumowanej macie jaką stosuje się przy profesjonalnych podkładkach pod mysz. Czy może w jakiejś innej technologii lepiej?
A może zainteresować tą mapą chłopaków z playmaty.pl ? Wygląda obłędnie :!:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Banan2 pisze:A może zainteresować tą mapą chłopaków z playmaty.pl ? Wygląda obłędnie :!:
Pozdrawiam
O, to, to. Tego właśnie szukałem. Znasz tam kogoś? Albo może kogoś, kto zna kogoś? ;) Mogę coś naskrobać/zadzwonić do nich, ale zawsze lepiej jak się kogoś tam zna :) Ja na pewno się piszę na takową.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Banan2 »

Szaweł pisze:
Banan2 pisze:A może zainteresować tą mapą chłopaków z playmaty.pl ? Wygląda obłędnie :!:
Pozdrawiam
O, to, to. Tego właśnie szukałem. Znasz tam kogoś? Albo może kogoś, kto zna kogoś? ;) Mogę coś naskrobać/zadzwonić do nich, ale zawsze lepiej jak się kogoś tam zna :) Ja na pewno się piszę na takową.
Nie znam, ale wiem, że robią maty na zamówienia indywidualne (wysyłasz swój projekt i oni to drukują). Jakościowo są bardzo dobrzy. Oglądałem ich maty na Pyrkonie.
No, ale najpierw autor grafiki musiałby się zgodzić na jej udostępnienie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Szaweł pisze:Yaro masz to w jakimś innym formacie niż .jpg? Zastanawiam się gdzie można by to wydrukować? Najlepiej na takiej gumowanej macie jaką stosuje się przy profesjonalnych podkładkach pod mysz. Czy może w jakiejś innej technologii lepiej?
Spokojnie. Jak skończę to udostępnie na BGG. W tej Chwili ten jpg jest w słabym formacie i rozdziałce - jakies 120dpi. Do drukowania się nie nadaje.
A jesli chodzi o wydruki to polecam druk na folii w jakiejś agencji reklamowej.
Jak pisałem dziś jednemu koledze ta plansza:
https://goo.gl/photos/4Y8urfWfXXaXennx6
kosztowała mnie 18zł i chyba tylko fotograficzny papier kredowy wygląda lepiej. :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Lothrain pisze:Teraz jeszcze zauważyłem, że Tajwan i Filipiny wyskoczyły Ci z ramek :)
Dziękuję. Przy przesuwaniu jakiejś warstwy musiałem przypadkiem coś więcej zaznaczyć. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ