(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

Mark442 pisze: 15 maja 2024, 10:32 nieudane pytania i odpowiedzi do autora (czemu nie autorów?) gry na YT.
Dlaczego nieudane? o co chodzi?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4523
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Hardkor »

japanczyk pisze: 15 maja 2024, 10:54
Mark442 pisze: 15 maja 2024, 10:32 nieudane pytania i odpowiedzi do autora (czemu nie autorów?) gry na YT.
Dlaczego nieudane? o co chodzi?
Film usunięty. Jedyne co widzę to komentarz z fb "śpieszyłem się do domu,bo myślałem, że to będzie live z czatem..."
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 90
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 251 times
Been thanked: 64 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Mark442 »

japanczyk pisze: 15 maja 2024, 10:54
Mark442 pisze: 15 maja 2024, 10:32 nieudane pytania i odpowiedzi do autora (czemu nie autorów?) gry na YT.
Dlaczego nieudane? o co chodzi?
Film usunięty przez LG ? Autorkę /prowadzącą? Nie wiadomo... W każdym bądź razie po godzinie od emisji filmik usunięto. Jakościowo film fatalnie nagrany, z tragicznie poważnie miną prowadzącej "wywiad" (trudno to nazwać wywiadem, bo zadano dosłownie kilka pytań przewijąjących się w trakcie jednej z dyskusji na FB i zaprezentowano kilka (dosłownie kilka !!) kart z gry i na tym koniec). Pomysł fatalny, wykonanie również.

Po tym podejściu LG uważam, że druga kampania już na starcie jest niewypałem. Szkoda, że stracono kolejny rok przez zaniechanie jakichkolwiek prac nad grą i jej marketingiem (z jednego wpisu LG na FB wynikało, że od zaniechania poprzedniej kampanii do chwili obecnej trwały prace nad poszukiwaniem grona osób, które miało zająć się marketingiem i promowaniem wydania gry).
Chyba nikomu nie zależy na wydaniu tej karcianki...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Mevlex pisze: 14 maja 2024, 21:04 Ludzie od Distilled robią nową grę Luthier. Jesteście tym zainteresowani?
Przyjrzymy się tematowi, ale kwestie licencyjne wyglądają w tym wypadku tak, że nawet jeżeli nam się spodoba, to nie ma gwarancji, że wydamy.
BOLLO pisze: 15 maja 2024, 10:53 700 followersów na całym KSie to chyba słaby wynik jak na grę z IP.
Całą kampanią zajmują się zwykli zjadacze planszowego chleba, którzy uczą się w trakcie. Nie stoją za nami żadni spece od marketingu, bo to nie nasz poziom.

700 folołersów to na mój gust niezły rezultat jak na grę ks-owych debiutantów i mimo wszystko jednak relatywnie niszowe IP. Oczywiście pytanie jak się to przełoży na wsparcia.

Z głowy żadnych szczegółowych informacji co, gdzie i dlaczego tak słabo niestety nie udzielę, bo osobiście z tym projektem styczność mam pobieżną. Zainteresowanym polecam atakowanie pytaniami KS-a i ewentualnie fejsbuka. Jak ktoś koniecznie chce pytać tutaj, to oczywiście postaram się uzyskać odpowiedzi, a jak dostanę jakieś oficjalne materiały, to też rzecz jasna się nimi tu podzielę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Morgon
Posty: 624
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Morgon »

Jakieś wieści odnośnie Darkest Dungeon?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Morgon pisze: 18 maja 2024, 00:53 Jakieś wieści odnośnie Darkest Dungeon?
Dostaliśmy poprawki do nowego wydania, ale nie w formie listy zmian tylko po prostu nowe pliki, które teraz musimy przeanalizować. Coś się jednak dzieje więc przyjmuję to za dobrą monetę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 493
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rand »

Jest jakiś update odnośnie Merchants of The dark Road? Uda się to dowieźć w tym roku czy raczej nastawiać się na przyszły ?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

rand pisze: 18 maja 2024, 08:42 Jest jakiś update odnośnie Merchants of The dark Road? Uda się to dowieźć w tym roku czy raczej nastawiać się na przyszły ?
Na ten moment wciąż obstajemy przy bieżącym roku.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: bartekb8 »

Leser pisze: 18 maja 2024, 01:21
Morgon pisze: 18 maja 2024, 00:53 Jakieś wieści odnośnie Darkest Dungeon?
Dostaliśmy poprawki do nowego wydania, ale nie w formie listy zmian tylko po prostu nowe pliki, które teraz musimy przeanalizować. Coś się jednak dzieje więc przyjmuję to za dobrą monetę.
Czyli musicie teraz przejrzeć wszystko od początku w poszukiwaniu tych zmian i nanieść poprawki po polsku, jak rozumiem? Chodzi o przejrzystość zasad, opisy na kartach itp? Czy macie zatem już wszystko potrzebne do wypuszczenia gry? Gra będzie drukowana przez Was? Kiedy to może nastąpić? Sorki jeśli te pytania padały już wcześniej, ale czasem można zapomnieć o tej grze, tak długo to trwa (nie wasza wina)...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

rand pisze: 18 maja 2024, 08:42 Jest jakiś update odnośnie Merchants of The dark Road? Uda się to dowieźć w tym roku czy raczej nastawiać się na przyszły ?
A ja zrobie follow-up - czy wydacie rowneiz dodatek skoro bedzie z dodrukiem MotDR? :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Ruszyła kampania karcianego Thorgala, patrz: link poniżej.

THORGAL KICKSTARTER
bartekb8 pisze: 19 maja 2024, 09:33 Czyli musicie teraz przejrzeć wszystko od początku w poszukiwaniu tych zmian i nanieść poprawki po polsku, jak rozumiem? Chodzi o przejrzystość zasad, opisy na kartach itp? Czy macie zatem już wszystko potrzebne do wypuszczenia gry? Gra będzie drukowana przez Was? Kiedy to może nastąpić? Sorki jeśli te pytania padały już wcześniej, ale czasem można zapomnieć o tej grze, tak długo to trwa (nie wasza wina)...
Przepraszam, że tak późno odpowiadam. Tak, musimy przejrzeć wszystko plik po pliku. Formalnie niestety kupujemy gotowy towar od Mythica, któremu dostarczamy tłumaczenie. Nie ma niestety mowy o samodzielnym druku przez nas. Kiedy to może nastąpić? Mythic wciąż utrzymuje, że jeszcze w tym roku. Czy można mu wierzyć? Najwyżej średnio, ale jak pisałem wcześniej. Sam fakt, że coś się z ich strony dzieje daje nadzieję, że ten projekt ujrzy wreszcie światło dzienne.
japanczyk pisze: 20 maja 2024, 11:40
rand pisze: 18 maja 2024, 08:42 Jest jakiś update odnośnie Merchants of The dark Road? Uda się to dowieźć w tym roku czy raczej nastawiać się na przyszły ?
A ja zrobie follow-up - czy wydacie rowneiz dodatek skoro bedzie z dodrukiem MotDR? :D
O ile wiem, Merczanci są już przetłumaczeni. Temat dodatku był omawiany, ale zabij mnie, wyleciało mi z głowy, na czym stanęło. Wydaje mi się, że dodatek będzie od razu, ale na wszelki wypadek upewnię się i jutro potwierdzę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 286
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 304 times
Been thanked: 74 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: psborsuk »

Czy rozważacie wydawanie dodatków do Thorgala, czy ma to być zamknięta gra?
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

psborsuk pisze: 21 maja 2024, 20:00 Czy rozważacie wydawanie dodatków do Thorgala, czy ma to być zamknięta gra?
Jest to karcianka, w której większość kart ma swoje unikalne zdolności, więc naturalnie istnieje opcja rozbudowy, składania talii itd. Wstępne pomysły na dodatki są, lecz czy wejdą w życie to pokaże przyszłość. Na pewno gra nie jest wykastrowana ani też nie przewidujemy jej dojenia w nieskończoność. Nie żebyśmy mieli coś przeciwko tej drugiej opcji, gdyby klient sobie tego jednak życzył, więc doprecyzuje - nie ma w planach i na 99,99% nie będzie zagrywek w stylu osobnych dodatków z 5 kartami do jednej z frakcji.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 286
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 304 times
Been thanked: 74 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: psborsuk »

Leser pisze: 21 maja 2024, 21:59 Nie ma w planach i na 99,99% nie będzie zagrywek w stylu osobnych dodatków z 5 kartami do jednej z frakcji.
Nie podejrzewałem Was o tworzenie polskiego LCG :wink: , bardziej chodził mi po głowie duży dodatek, coś w stylu dodatkowej frakcji (o ile się da?), postaci mogących być dołączonych do więcej niż jednej frakcji, dodatkowych lokacji, czy zwiększenia puli kart podstawowych stronnictw.
I zdaję sobie sprawę, że zależy to od popularności, jaką osiągnie tytuł. Trzymam kciuki!
Świt Rebelii... ]:->
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 108 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: poxi »

Czy są szanse na wydanie po polsku dodatku CoraQuest: Keep on Questing?
ODPOWIEDZ