Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Ja na te numerki z poziomem trudności w ogóle nie patrzę. Są robione pod dwóch graczy. Solo wszystko wygląda inaczej.
Anduina to super scenariusz. Dobrze jest złożyć talię tak by startowe zagrożenie było poniżej 30. Wtedy jest trochę czasu na przygotowanie się na trolla.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Pamiętaj, że w drugim etapie wrogowie nie wchodzą z Tobą w zwarcie.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Maxel
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2014, 20:40

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxel »

Ostatnia rozgrywka była epicka :P Ukończona z 47 punktami zagrożenia, dla takich chwil warto grać !

Eowyna zginęła w 3 fazie, Thalin z jednym punktem życia, Gimli miał zbrojkę, został mu również jeden punkt życia z 9 przez co udało mi się wygrać i w trzeciej fazie poradzić sobie z trollem górskim, wargiem, orkami i goblinami naraz. Tutaj nasuwa mi się jedno pytanie, czy jak przechodzę z drugiej fazy, gdzie można po jednym wrogu na siebie brać niezależnie od poziomu zagrożenia, to jak wkroczę w 3 etap tuż po wyprawie nakładając żetony postępu i przechodząc i zostają mi dwa potwory z 2 etapu to jak wylosuję z 3 etapu dwa kolejne to rozumiem, że licznik zagrożenia wchodzi już w grę i atakują mnie wszystkie 4 naraz, bo mam te 45+ pkt zagrożenia ?

Dzięki za odp. (Chyba niedługo zaopatrzę się w pierwszy dodatek - Hobbita cz1)
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

Tak, atakują wszystkie, oczywiście zgodnie z poziomem zagrożenia.
Mam | Mam mieć
Oh, what sad times are these when passing ruffians can say ni at will to old ladies... There is a pestilence upon this land, nothing is sacred.
Awatar użytkownika
Emerem
Posty: 71
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:54
Lokalizacja: B-stok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Emerem »

Kluczem do relaksującego spacerku w dół Anduiny [solo] jest trzymanie niskiego zagrożenia (do końca poniżej 30), szybkie stworzenie maszynki do dociągu i atakowanie strefy przeciwności.

Dla wątpiących, podłamanych i zrezygnowanych dowód:

Anduina zagrożenie poniżej 20

W rolach głównych Eowina, Beravor, Dunhere. Karty z podstawki i pierwszego cyklu.

Moje doświadczenie z Andiuną - z Gimlim, Legolasem i Glorfindelem - dwie sromotne porażki i trzy zwycięstwa (na styk, zagrożenie 47,47,48).
For more information on lung cancer, keep smoking
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Antioch Seleucyda »

Chyba muszę odkupić tę grę :-)
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kaspian »

Władca pierścieni LCG jest moją ulubioną grą.
Niestety wygląda, że nie dam rady zebrać wszystkiego :(
Co radzicie więc kupić

Khazad-dum + Czatownik, Kamienne podstawy ziemi, Cień i płomień

czy

Hobbit : Górą i dołem, Hobbit : Na progu

czy

Czarni jeźdźcy, Droga mrocznieje
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

Takie pytanie: czy w ramach tego, że galakta postanowiła sprzedawać ring-maker'a w trybie DNŻ to jako gracz nowy, ale chcący zebrać całość, powinienem wspierać tą akcję kupując ring-makera (bo np. później zabraknie / zachęcę galaktę do kontynuowania) czy mogę sobie spokojnie po kolei zbierać dodatki w kolejności wydawania?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

kaspian pisze:Władca pierścieni LCG jest moją ulubioną grą.
Niestety wygląda, że nie dam rady zebrać wszystkiego :(
Co radzicie więc kupić
Skup się na dużych dodatkach, bo oferują najlepszy stosunek jakość/cena. Dodatki z serii Saga na początek to dobry trop.
kamron6 pisze:Takie pytanie: czy w ramach tego, że galakta postanowiła sprzedawać ring-maker'a w trybie DNŻ to jako gracz nowy, ale chcący zebrać całość, powinienem wspierać tą akcję kupując ring-makera (bo np. później zabraknie / zachęcę galaktę do kontynuowania) czy mogę sobie spokojnie po kolei zbierać dodatki w kolejności wydawania?
Szczerze nie widzę większego sensu w kupowaniu dodatków z czwartego cyklu, jeśli nie masz wcześniejszych przygód.

Zbieraj spokojnie starsze rozszerzenia, polecam ewentualnie przyśpieszyć zakup dużych dodatków.
To od nich zależą dalsze decyzje Galakty, ale i tak przyszłość WP po polsku jest przez najbliższy rok absolutnie pewna :wink:

W przyszłości jak będziesz zainteresowany czwartym cyklem, to w najgorszym razie kupisz używany. Myślę jednak, że sklepy złożą odpowiednio większe zamówienie i nie będziesz miał problemu z dostępnością!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: janekb »

Czy gdzieś w internecie jest spis kart które są w poszczególnych dodatkach, podstawce itp wraz z ilością sztuk? Naszła mnie chęć pogrania zestawami z podstawki, ale jako, że mam półtorej podstawki to nie jestem pewien ilości sztuk poszczególnych kart.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: janekb »

Dzięki dokładnie tej strony szukałem, kiedyś ją widziałem ale wyleciał z głowy adres :)
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

kamron6

Pytanie od kogoś (czyli mnie) kto Władcy LCG nie ma: czy w tej grze, zwłaszcza po kupieniu kilku dodatków, będzie problem z leżącymi odłogiem kartami, bo nie opłaca się ich umieszczać w talii gracza, bo są za słabe/drogie
Ten problem występuje, jak w każdej karciance.
Ostatnio trafiłem na taki ciekawy temat odświeżający karty z podstawki, (niektóre) z jeszcze ładniejszymi grafikami.

http://community.fantasyflightgames.com ... t-revised/

Jeśli ktoś nie używa już pewnych kart, może sobie wydrukować i cieszyć się ich nowym życiem. Poprawiono między innymi: Brok Iron Fist, córka Nimrodel, Łaska Pani, mroczna wiedza, power in the earth, krasnoludzki zabójca orków.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jax »

No ładnie. Widzę też że niektóre karty zostały osłabione (np. Gandalf, Nieoczekiwana Odwaga). W tę stronę bym nie szedł. Te karty są używane non stop a tu chodzi pobudzenie do życia martwych kart. Najlepiej wybrać sobie z powyższego linka co komu odpowiada i wydrukować. Jako całość - nie. Za dużo rewolucji.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Dla maniaków zmian (ja tych akurat nie polecam) temat nowych kart z forum:
http://community.fantasyflightgames.com ... rds/page-9

Na uwagę zasługują:
strona 9 grafiki Elladana i Elrohira,
strona 16 grafika Konia - steed of mark + Aragorn (Eleonorowy)
od strony 12 rozważania nad palantirem (FFG wymyśliło lepszy od fanów),
strona 17 - grafika Firefoota.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

W sumie nawet nie trzeba drukować wystarczy zapamiętać (i zapisać), bo to są dość drobne zmiany, a dodrukowane karty wkładane do koszulek i jeszcze po angielsku to nie dla mojego sumienia estetycznego ;) Zwłaszcza, że te ulepszenia kart są dość dobre (jak poszukiwania Gandalfa, kto wymyślił ten X w podstawce?).

Pytanie z innej beczki: czy scenariusz Ucieczka z Dol Guldur nie jest przypadkiem samobójstwem dla jednego gracza? (Chodzi mi o to losowe odjęcie bohatera na początku ... ), bo poza wielkim fartem na początku (jak Namiestnik Gondoru) to ja nie widzę sposobu na przejście tego solo :evil:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

kamron6 pisze:Pytanie z innej beczki: czy scenariusz Ucieczka z Dol Guldur nie jest przypadkiem samobójstwem dla jednego gracza? (Chodzi mi o to losowe odjęcie bohatera na początku ... ), bo poza wielkim fartem na początku (jak Namiestnik Gondoru) to ja nie widzę sposobu na przejście tego solo :evil:
Na samej podstawce jest to prawie niemożliwe (ale przy mega farcie i ekstra tali np. z BGG może się udać). Mnie udało się złożyć talię o sensownym % zwycięstw dopiero na puli kart: podstawka, 2 pierwsze cykle (chyba nie użyłem żadnych kart z hobbitów ale na 100% nie pamiętam). Jeżeli ktoś lubi spoilery to TUTAJ jest zapis moich rozgrywek i tali (ENG).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Wariant solo dla tej przygody jest piekielnie trudny, wręcz niegrywalny. Talia gracza musi być skrojona idealnie i należy też liczyć na sporą dawkę szczęścia, zwłaszcza przy losowaniu strażników dla kart celów. Kluczem jest też szybkie uwolnienie więźnia i granie trójką bohaterów. Ucieczka z Dol Guldur świetnie działa dla 2 graczy, bo wtedy poziom trudności jest optymalny.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sewhoe »

A Galakta właśnie oficjalnie poinformowała na stronie, że wydadzą kolejny duży dodatek "Zdrada Sarumana" :)
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ripsento »

Na stronie FFG znalazłem informację że 20 listopada pojawi sie dodruk pierwszego cyklu władcy. Tylko na stronie galakty nie ma info o dodruku polowania na goluma. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Zapomnij o dodruku w wersji polskiej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Galakta już kiedyś zapowiedziała, że nie planuje kolejnego druku dotychczas wydanych dodatków.
Jest to zrozumiałe, bo dzięki temu, swoje środki może przeznaczyć na kontynuowanie polskiej wersji WP.

Duże dodatki miały większy nakład, więc ich dostępność jest niezagrożona, ale w przyszłości niektóre małe rozszerzenia będzie trzeba kupować z drugiej ręki.
Nie jest to jednak wielka niedogodność, bo sprzedający trzymają karty prawie zawsze w koszulkach.

Dodatki można nabyć na tym forum lub na allegro.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Sklep Internetowy pisze:Zamówienie wyjdzie od nas dopiero w środę, zbrakło nam Droga Mrocznieje
Muszę powiedzieć, że zabrzmiało mi to całkiem optymistycznie :)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Hej,
To jak to teraz będzie, najpierw wychodzi Saruman czy Angmar? Ciekawe też, kiedy pojawi się w sprzedaży pierwszy mamy dodatek, realnie obstawiam początek lutego;) Angmar będzie przetłumaczony na Utracone Królestwo?
gregee123
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:43

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gregee123 »

tommifon pisze:Hej,
To jak to teraz będzie, najpierw wychodzi Saruman czy Angmar? Ciekawe też, kiedy pojawi się w sprzedaży pierwszy mamy dodatek, realnie obstawiam początek lutego;) Angmar będzie przetłumaczony na Utracone Królestwo?
Wg. planów FFG Lost Realm ma być nieco wcześniej. Pierwsza paczka "Angmar Awakened" w lutym? troszke optymistycznie wg. mnie. Mniej wiecej w tym czasie ma ukazać się Saruman.
Kupię: Playmaty do LOTR LCG (inne niż z wiosny 2014)
ODPOWIEDZ