Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Sir_Yaro pisze:
Lothrain pisze:Teraz jeszcze zauważyłem, że Tajwan i Filipiny wyskoczyły Ci z ramek :)
Dziękuję. Przy przesuwaniu jakiejś warstwy musiałem przypadkiem coś więcej zaznaczyć. :)
Obrazek
A czy przy przebiegu gry, nie powinno być w ostatnim punkcie: Końcowa Punktacja (tylko po 10 turze)? Zdaje się, że rundy to nie tury :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Szaweł pisze:
Sir_Yaro pisze:
Lothrain pisze:Teraz jeszcze zauważyłem, że Tajwan i Filipiny wyskoczyły Ci z ramek :)
Dziękuję. Przy przesuwaniu jakiejś warstwy musiałem przypadkiem coś więcej zaznaczyć. :)
Obrazek
A czy przy przebiegu gry, nie powinno być w ostatnim punkcie: Końcowa Punktacja (tylko po 10 turze)? Zdaje się, że rundy to nie tury :)
Nie twierdzę, że tak byc nie powinno ale na planszy z 2 edycji jest tak jak ja mam. Jakby ktoś zrobił zdjęcie/zdjęcia planszy z 4 edycji było by super...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Sam nie byłem pewien, ale jednak miałem rację :) Rund jest maksymalnie 8, tur natomiast 10.

http://planszoholik.pl/wp-content/uploa ... 124res.jpg
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Szaweł pisze:Sam nie byłem pewien, ale jednak miałem rację :) Rund jest maksymalnie 8, tur natomiast 10.

http://planszoholik.pl/wp-content/uploa ... 124res.jpg
Czekaj. Teraz to się chyba już pogubiłem. Gdzie jest wg Ciebie źle? Na torze TUR czy gdzie?
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Po lewej stronie jest Przebieg Tur. W ostatnim punkcie w nawiasie masz wpisane rundzie a powinno być turze. Punktację końcową zaliczamy po 10 turze, a nie po 10 rundzie. Runda to część tury.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Szaweł pisze:Po lewej stronie jest Przebieg Tur. W ostatnim punkcie w nawiasie masz wpisane rundzie a powinno być turze. Punktację końcową zaliczamy po 10 turze, a nie po 10 rundzie. Runda to część tury.
Dziękuję. Poprawione.

Obrazek
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Sir_Yaro pisze:Dziękuję. Poprawione.
Ale nie wrzuciłeś jeszcze poprawionej, bo nie widzę zmiany? :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Zapomniałem. Już wgrane.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lubel »

Jakie były różnice pomiędzy III a IV edycją? I czy karta bonusowa "Lata ołowiu" jest dostępna w jakiś sposób?
Alkazz
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:46
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Alkazz »

Cześć,

Odnośnie postu:
Szaweł napisał(a):
Banan2 napisał(a):
A może zainteresować tą mapą chłopaków z playmaty.pl ? Wygląda obłędnie :!:
Pozdrawiam

O, to, to. Tego właśnie szukałem. Znasz tam kogoś? Albo może kogoś, kto zna kogoś? ;) Mogę coś naskrobać/zadzwonić do nich, ale zawsze lepiej jak się kogoś tam zna :) Ja na pewno się piszę na takową.
Jestem z firmy Playmaty.pl. Produkt który może Was interesować (a wspominacie miło naszą firmę, za co bardzo dziękuję i mnie cieszy:)) to mata piankowa:
http://playmaty.pl/index.php?id_product ... ar-60x40cm

oferujemy standardowe rozmiary ale oczywiście możemy wykonać dowolne proporcje do 100 cm włącznie.

Niebawem też wprowadzimy maty a'la podkładkę pod myszkę.

pozdrawiam,
Alkazz
---
http://www.playmaty.pl - producent mat i terenów 2d do gier bitewnych/planszowych/karcianych
http://www.alkazz.eu - fotografia
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Oryginalna plansza na 856x553mm czyli żeby zachować proporcje, musielibyście mieć możliwość zastosowania niestandardowego wykrojnika. Jak tylko będzie taka możliwość, piszę się jako pierwszy...

Znając życie nie skończy się na jednej grze... Taka Gra o Tron na macie.... bajka :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Alkazz
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:46
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Alkazz »

Stworzymy dowolny rozmiar, jesteśmy producentem - więc większość pomysłów jesteśmy w stanie przekuć w rzeczywistość bez dopłat. Ciągle pracujemy nad rozwiązaniem skryptowym wyliczającym koszt. Zapraszam do kontaktu pod kontakt@playmaty.pl :).
---
http://www.playmaty.pl - producent mat i terenów 2d do gier bitewnych/planszowych/karcianych
http://www.alkazz.eu - fotografia
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

A ta mata to się jakos składa czy się ją przechowuje zwiniętą w rulon? Bo w drugim przypadku nie rozumiem jakie zalety taka mata niesie :?:
Wydaje mi się, że to same problemy przy przechowywaniu...
Alkazz
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:46
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Alkazz »

Sir_Yaro pisze:A ta mata to się jakos składa czy się ją przechowuje zwiniętą w rulon? Bo w drugim przypadku nie rozumiem jakie zalety taka mata niesie :?:
Wydaje mi się, że to same problemy przy przechowywaniu...
Przechowuje zwiniętą w rulon. Coś za coś zawsze. Gdy wprowadzimy 'podkładkowe" pod myszkę - będzie można ją dowolnie 'upakować' bez ryzyka odkształcenia.


pozdrawiam,
---
http://www.playmaty.pl - producent mat i terenów 2d do gier bitewnych/planszowych/karcianych
http://www.alkazz.eu - fotografia
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Alkazz pisze: Przechowuje zwiniętą w rulon. Coś za coś zawsze. Gdy wprowadzimy 'podkładkowe" pod myszkę - będzie można ją dowolnie 'upakować' bez ryzyka odkształcenia.
Właśnie to "coś za coś" mi chodzi. Jaka jest wartość dodana?
Dlaczego to jest lepsze (bo koszt sugeruje, że jest) niż porządnie wydrukowana plansza? Pytam się serio bez złośliwości.
Alkazz
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:46
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Alkazz »

Sir_Yaro pisze:
Alkazz pisze: Przechowuje zwiniętą w rulon. Coś za coś zawsze. Gdy wprowadzimy 'podkładkowe" pod myszkę - będzie można ją dowolnie 'upakować' bez ryzyka odkształcenia.
Właśnie to "coś za coś" mi chodzi. Jaka jest wartość dodana?
Dlaczego to jest lepsze (bo koszt sugeruje, że jest) niż porządnie wydrukowana plansza? Pytam się serio bez złośliwości.
  • Oszczędność czasu - nie trzeba szukać drukarni ani rozeznawać się w technologiach
    Możliwość zrolowania (dla niektórych to atut)
    Estetyka (maty piankowe są w pełni matowe, lekko 'vintage')
    Możliwość sprawnego wykonania od 1 sztuki.
Planszę na papierze może wydrukować każdy, w dowolnej drukarni. Gwarantuję jednak że będą po drodze problemy z przestrzeniami barwnymi, DPI, spadami, kontakcie z zabieganymi drukarzami.
Plansze kartonowe tworzone od 1 sztuki również wprowadzimy z czasem. Żetony i elementy terenu takoż.


Ktoś mi kiedyś powiedział, że to tylko kawałek kilkuwarstwowego materiału. Wychodząc z tego założenia - każdy produkt możemy uprościć do takich schematów, łącznie z człowiekiem (worek ze skóry zapakowany w mięso i kości).

Tobie mogą maty nie odpowiadać, komuś innemu będą pasowały. Sądzę że tutaj głównym czynnikiem doboru technologii jest kwestia gustu i.. wolnego czasu. Czasem lepiej rozegrać jedną partię więcej niż biegać od drukarni do drukarni.
---
http://www.playmaty.pl - producent mat i terenów 2d do gier bitewnych/planszowych/karcianych
http://www.alkazz.eu - fotografia
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Mnie osobiście maty widzą się bardzo. Owszem dodatkowe miejsce, ale choćby w przypadku Zimnej Wojny, której temat dotyczy, a z którego niezmiernieśmy zeszli (ale co tam), plansza jest przedmiotem wielu dyskusji (się nie bardzo prostuje). Mata, podejrzewam, lepiej reaguje np. na piwo. Z jakiegoś powodu takie Mare Nostrum takową matę również zaoferowało (i parę osób się skusiło, ja nie, choć bardzo chciałem, ale finansów nie styknęło :) ). Nawet Yaro, powiem Ci szczerze, że już mnie po łbie chodzi Advanced Civilization na macie ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Munchhausen »

Jak już obliczycie koszt, to się podzielcie :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Alkazz pisze:
  • Oszczędność czasu - nie trzeba szukać drukarni ani rozeznawać się w technologiach
    Możliwość zrolowania (dla niektórych to atut)
    Estetyka (maty piankowe są w pełni matowe, lekko 'vintage')
    Możliwość sprawnego wykonania od 1 sztuki.
Planszę na papierze może wydrukować każdy, w dowolnej drukarni. Gwarantuję jednak że będą po drodze problemy z przestrzeniami barwnymi, DPI, spadami, kontakcie z zabieganymi drukarzami.
Plansze kartonowe tworzone od 1 sztuki również wprowadzimy z czasem. Żetony i elementy terenu takoż.
[...]
Tobie mogą maty nie odpowiadać, komuś innemu będą pasowały. Sądzę że tutaj głównym czynnikiem doboru technologii jest kwestia gustu i.. wolnego czasu. Czasem lepiej rozegrać jedną partię więcej niż biegać od drukarni do drukarni.
To nie tak że mi nie pasują. Nie widziałem i nie macałem ich więc głupio było by się wypowiadać. Po prostu ciekawy jestem. Pewnie coś kupię aby zobaczyć jak to naprawdę wygląda. :)
Natomiast jeśli zaczniecie rzeczywiście tworzyć składane, plansze tekturowe w rozsądnej cenie to będę pierwszy aby je zamawiać. Zrobienie samemu planszy w jakości zbliżonej do jakości kupnej planszy zajmuje nawet 2 dni więc chętnie zapłacę aby ten proces skrócić do paru sekund :)
Możliwość wydrukowania tanio heksów czy żetonów tez byłaby super.
Nawet Yaro, powiem Ci szczerze, że już mnie po łbie chodzi Advanced Civilization na macie ;)
Też mi przeszło to przez myśl. Ale obawiam się, że mimo szczerych chęci chłopaki nie mogli by zaoferować akceptowalnej ceny. Za planszę 120x60 stuknęło by pewnie 150-200zł. Nasz wydruk na satynie to tylko 50-70zł. I po 3 grach stwierdzam, że się zarąbiście sprawdza i do tego zajmuje mega mało miejsca w pudełku :) (to zwinięte to plansza 125x65cm)


Wracając do tematu.
Poprawiłem na planszy błędne punktacje za dominację, kontrolę itd - aż dziwne że nikt tego nie zobaczył. Dla Ameryki i Afryki dodałem na mapę opisy lokalizacji.
Obrazek
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: pwitkows »

Nie wiem czy ktoś wcześniej znalazł (nie czytałem wcześniejszych postów):

Obszar notatki "Przebieg gry:"
SCISLE TAJNE - brak polskich znaków
punkt 'I'- zmienił bym treść "tylko po turze 10 " -> "tylko po 10 turze"

BEZ PRZEWROTÓW I
ZMIAN SOJUSZY

'i' przeniósł bym do drugiej linii.
BEZ PRZEWROTÓW
I ZMIAN SOJUSZY
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 19:04 przez pwitkows, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

Nie do końca rozumiem czemu na mapie znajdują się w tle nazwy wszystkich państwa amerykańskich i afrykańskich, a Azja i Europa są puste...
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: GrzeL »

Sir_Yaro pisze:Wracając do tematu.
Poprawiłem na planszy błędne punktacje za dominację, kontrolę itd - aż dziwne że nikt tego nie zobaczył. Dla Ameryki i Afryki dodałem na mapę opisy lokalizacji.
Obrazek
W Afryce za dominacje jest 4, a nie 5.
Dokładanie znaczników to co innego niż punktów wpływów.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

Lothrain pisze:Nie do końca rozumiem czemu na mapie znajdują się w tle nazwy wszystkich państwa amerykańskich i afrykańskich, a Azja i Europa są puste...
LoL :mrgreen: Dlatego, że zrobienie tego zajmuje bardzo dużo czasu i jest nudne jak flaki z olejem :P Po za tym od Konstatina (autora) otrzymałem planszę bez warstw i aby czasem wstawić na mapę nazwę państwa "pod" ramkę (np patrz na ramki z Sudanem, Etiopią, Kenią) trzeba się sporo nagimnastykować i "oszukiwać". A ja nie jestem grafikiem. Nawet nigdy koło żadnego nie stałem :)
Jutro zrobię jeszcze kawałek, a potem jeszcze kawałek i będą nazwy wszędzie :) Chillout.
GrzeL pisze:W Afryce za dominacje jest 4, a nie 5.
Dziękuję bardzo. Już poprawiłem.
Dokładanie znaczników to co innego niż punktów wpływów.
Nie rozumiem. Twoja wypowiedź tyczy się jakiegoś błędu na planszy czy to jakieś takie ogólne spostrzeżenie? Bo nie wiem do czego to przyczepić :D
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: GrzeL »

Sir_Yaro pisze:
GrzeL pisze:Dokładanie znaczników to co innego niż punktów wpływów.
Nie rozumiem. Twoja wypowiedź tyczy się jakiegoś błędu na planszy czy to jakieś takie ogólne spostrzeżenie? Bo nie wiem do czego to przyczepić :D
Na planszy jest napisane: „Na początku połóż 6/7 znaczników w Europie Wschodniej/Zachodniej”.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sir_Yaro »

pwitkows pisze:Nie wiem czy ktoś wcześniej znalazł (nie czytałem wcześniejszych postów):

Obszar notatki "Przebieg gry:"
SCISLE TAJNE - brak polskich znaków
punkt 'I'- zmienił bym treść "tylko po turze 10 " -> "tylko po 10 turze"

BEZ PRZEWROTÓW I
ZMIAN SOJUSZY

'i' przeniósł bym do drugiej linii.
BEZ PRZEWROTÓW
I ZMIAN SOJUSZY
Poprawiłem. Dziękuję.

GrzeL pisze: Na planszy jest napisane: „Na początku połóż 6/7 znaczników w Europie Wschodniej/Zachodniej”.
Przez chwile się głowiłem o co chodzi ale chyba zatrybiło. Zobacz proszę czy teraz jest poprawnie.
ODPOWIEDZ