(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Jak bog da i partia pozwoli to w piatek powinienem wrocic na lono politechniki.

Bede zapewne przed 18.
Zagralbym najchetniej w Through the Ages(przyniose), Age of Steam (jak ktos przyniesie) i moze cos krotkiego.

Jak wygladaja Wasze checi i mozliwosci w przypadku w/w tytulow?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

age of steam nie przyniose bo mnie nie bedzie...
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Don Simon pisze:Jak bog da i partia pozwoli to w piatek powinienem wrocic na lono politechniki.

Bede zapewne przed 18.
Zagralbym najchetniej w Through the Ages(przyniose) [...] i moze cos krotkiego.

Jak wygladaja Wasze checi i mozliwosci w przypadku w/w tytulow?
Tez nareszcie najprawdopodobniej moge sie w piatek wyrwac
Jesli .tylko nie mialbys nic przeciwko uzeraniu sie z kims, kto Through the Ages bedzie pierwszy raz widzial na oczy, to jestem chetny - niech wreszcie zobacze to cudo. Czy sa gdzies w sieci reguly? (Najwyzej przeczytam hiszpanska wersje z BGG, ale jakos wole oficjalna wersje, bo jest jakas tam pewnosc, ze nikt nic nie sknocil w tlumaczeniu). :)
W ramach rewanzu moge przyniesc fajne "cos krotkiego" czyli Manoeuvre.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Wilk pisze: Jesli .tylko nie mialbys nic przeciwko uzeraniu sie z kims, kto Through the Ages bedzie pierwszy raz widzial na oczy, to jestem chetny - niech wreszcie zobacze to cudo. Czy sa gdzies w sieci reguly? (Najwyzej przeczytam hiszpanska wersje z BGG, ale jakos wole oficjalna wersje, bo jest jakas tam pewnosc, ze nikt nic nie sknocil w tlumaczeniu). :)
W ramach rewanzu moge przyniesc fajne "cos krotkiego" czyli Manoeuvre.
Do TtA reguł raczej nie znajdziesz; jest za to dość rozbudowana recenzja - link jest na BGG. A Manoeuvre przynieś - chętnie spróbuję.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Luz, te hiszpanskie w pdf sa zrobione na tyle profesjonalnie, ze wydaje mi sie, ze gra jest z nimi sprzedawana w krajach hiszpanskojezycznych (przynajmniej niektorych ;) ). Reguly zatem juz mam. Manoeuvre przyniose, bede tez kolo 18, moze wczesniej.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Wilk pisze: Jesli .tylko nie mialbys nic przeciwko uzeraniu sie z kims, kto Through the Ages bedzie pierwszy raz widzial na oczy, to jestem chetny - niech wreszcie zobacze to cudo.
Jesli znajdziesz kilka (2-3) chetnych nowicjuszy to moge Wam udostepnic gre i wytlumaczyc zasady. Sam gram juz tylko w wariant najbardziej rozbudowany, a nie polecam go na pierwszy raz...
W ramach rewanzu moge przyniesc fajne "cos krotkiego" czyli Manoeuvre.
A w to chetnie sprobuje :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Vidocq
Posty: 121
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa Wilanów/Ursynów

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Vidocq »

Don SImon jeli chodzi o 2 greenow to ja z kolega mysle ze jestesmy za jesli nie znajdzie sie nikt do Gota kto dobrze zna zasady.
Nec Hercules contra plures
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Vidocq pisze:Don SImon jeli chodzi o 2 greenow to ja z kolega mysle ze jestesmy za jesli nie znajdzie sie nikt do Gota kto dobrze zna zasady.
O, swietnie. Tym samym mam nadzieje, ze sie nie znajdzie... :twisted:

Edit: jak sie znajdzie, to trudno, najwyzej lapanke urzadze czy jak. :)
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

Vidocq pisze:Don SImon jeli chodzi o 2 greenow to ja z kolega mysle ze jestesmy za jesli nie znajdzie sie nikt do Gota kto dobrze zna zasady.
Jak juz wczesniej pisalem ja zbieram ekipe na GoT na najblizszy piatek. I juz sie pogubilem kto gra w koncu?
Zbieramy piatke i odpalamy :)

Jax dawno z toba w nic dluzszego nie gralem, moze sie podlaczysz? :)

Wpisywac sie kto chetny :)
Start o 17.15

s
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Ja zagram w GoT, ale wolałbym w 6 osób jak już pisałem (chociaż nie mam dodatku), oraz żadnych cudaków w stylu odsłaniania kart Westeros na 3 tury do przodu ani losowania dowódców z trzech, za to bardzo chętnie "stosy" w taliach (tzn. mamy gwarancję że w 5 kartach z talii I będą 2 musteringi, 2 supply i 1 last days of summer, w talii II 2 clash of kings i 2 game of thrones, talia III bez zmian - losowa).
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Czy można w piątek rozegrać/przyłączyć się z moją zarażoną planszówkami żonką do gry w 3 lub powyżej 3 osób w: Caylusa, Tikal, Filary Ziemi lub Taluvę (mamy te gry i znamy i możemy którąś przynieść)? Jeśli nie wypali to może ktoś ma ochotę na partyjkę w „1960 Making of President”, a może będzie Conquest of the Empire (to zdążyłbym jeszcze poczytać instrukcję po angielsku - tylko w którą wersję instrukcji bo na Rebelu pokazują dwie)? Ale priorytet dla mnie to te pierwsze wymienione gry.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Mysle, ze jak przyniesiesz w/w gry i chwile poszukasz na miejscu to nie powinienes miec problemu ze znalezieniem chetnych graczy.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: eazydoor »

Jako, że mam ochotę wpaść ponownie w najbliższy piatek, to rodzą się pytania:
1. czy masa krytyczna jest problemem w okolicach politechniki?
2. czy byłby chetny do zagrania w Brass'a (ja grałbym pierwszy raz), ewentualnie też pierwszy raz dołączyłbym do Shogun'a?
Dziedzic cukrowej pamięci :)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Chciałbym upewnić sie na 100% czy ktoś chętny jest, bo dla nas nie takie łatwe by razem stawić sie do klubu. Dodatkowo nie bedziemy tych wszystkich gier targać ze sobą.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

berem pisze:Chciałbym upewnić sie na 100% czy ktoś chętny jest, bo dla nas nie takie łatwe by razem stawić sie do klubu. Dodatkowo nie bedziemy tych wszystkich gier targać ze sobą.
Obawiam sie, ze takiej pewnosci nie zdobedziesz. Czesc osob nie czyta forum, czesc ma inne plany, ktore ulegna zmianie itp. Moze ktos sie zdeklaruje. Ale nawet jesli nie to warto wpasc - jak nie w te, to w inne gry zagracie i na pewno bedziecie sie dobrze bawic.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Chciałbym jeszcze na chwilę wrócic do piatkowej rozgrywki w Conquest of the Empire. yosz napisał:
nie wadząc nikomu Michał powoli zdobywał prowincje na obrzeżach mapy i po cichu (jeszcze ciszej niż robił to Jax) razem z Marcinem wysunął się na czoło.
Wydaje mi się, że gra preferuje tego typu strategię (nie angażować się w konflikty). Grający aktywnie (Sebastian, yosz, Mikołaj) byli ciągle z tyłu punktacji, bo kazdy konfikt dawał komuś żetony chaosu, które obniżały wartość punktów zwycięstwa, utrata jednostek wymuszała rekrutację i ściąganie podatków, co też zwiekszało chaos. Ponadto graczom zaangazowanym w konflikty brakowało akcji na punktodajne operacje. Być może należałoby wprowadzić przepis, nagradzający wygrane konflikty np. 5 punktami. Mozna to "uzasadnić" tym, że zwycięzca konfliktu zyskuje chwałę i prestiż.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

waffel pisze:Ja zagram w GoT, ale wolałbym w 6 osób jak już pisałem (chociaż nie mam dodatku), oraz żadnych cudaków w stylu odsłaniania kart Westeros na 3 tury do przodu ani losowania dowódców z trzech, za to bardzo chętnie "stosy" w taliach (tzn. mamy gwarancję że w 5 kartach z talii I będą 2 musteringi, 2 supply i 1 last days of summer, w talii II 2 clash of kings i 2 game of thrones, talia III bez zmian - losowa).
Ja chetnie dolacze sie do GOTa i przyniose dodatek na 6 osob.
kiedy planowany start?
p.s.Pozdrawiam Waffel, dawno nie gralismy:)
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

Franek Strzała pisze:
waffel pisze:Ja zagram w GoT, ale wolałbym w 6 osób jak już pisałem (chociaż nie mam dodatku), oraz żadnych cudaków w stylu odsłaniania kart Westeros na 3 tury do przodu ani losowania dowódców z trzech, za to bardzo chętnie "stosy" w taliach (tzn. mamy gwarancję że w 5 kartach z talii I będą 2 musteringi, 2 supply i 1 last days of summer, w talii II 2 clash of kings i 2 game of thrones, talia III bez zmian - losowa).
Ja chetnie dolacze sie do GOTa i przyniose dodatek na 6 osob.
kiedy planowany start?
p.s.Pozdrawiam Waffel, dawno nie gralismy:)

Start 17.15 :) a ktos ma porty? bo ja mam GoT w wersji podstawowej tylko.

seba
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

sebastianbl1 pisze:Jax dawno z toba w nic dluzszego nie gralem, moze sie podlaczysz? :)

Wpisywac sie kto chetny :)
Start o 17.15

s
W ten piatek dla odmiany zagralbym w krotsze tytuly. 'Zamrazanie' piatku na dluzsza gre preferuje w cyklu min. co 2 tygodnie. Czyli w nastepny piatek chetnie dolacze do GoTa (ktorego pewnie wtedy nie bedzie :P ), Conquest of the Empire czy np. Friedricha. :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Inermis »

Dopisuje się do GoTa. :mrgreen:
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

jax pisze:
sebastianbl1 pisze:Jax dawno z toba w nic dluzszego nie gralem, moze sie podlaczysz? :)

Wpisywac sie kto chetny :)
Start o 17.15

s
W ten piatek dla odmiany zagralbym w krotsze tytuly. 'Zamrazanie' piatku na dluzsza gre preferuje w cyklu min. co 2 tygodnie. Czyli w nastepny piatek chetnie dolacze do GoTa (ktorego pewnie wtedy nie bedzie :P ), Conquest of the Empire czy np. Friedricha. :)
To ja sie pisze w takim razie na Conquest :) za tydzien

seba
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

sebastianbl1 pisze: Start 17.15 :) a ktos ma porty? bo ja mam GoT w wersji podstawowej tylko.

seba

przepraszam ale niestety dowiedzialem sie ze albo wogole mnie nie bedzie w piatek albo bede bardzo pozno wiec niestety z wielkim smutkiem musze wycofac sie z planowanej rozgrywki w piatek
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

jax pisze: W ten piatek dla odmiany zagralbym w krotsze tytuly.
I to jest słuszna droga, towarzyszu. Może by tak sobie Amun-Re odświeżyć (w końcu grałem tylko raz i to było sto lat temu)?. Gdybyś przyniósł, to bardzo chętnie zagram (sęp mode off). Poza tym chętnie zagram w Wilkowe Manouevre i co tam jeszcze się pojawi. Powinienem być wcześniej, najpóźniej o 16.30 (mam szkolenie, które powinno się skończyć o 16tej a może uda się nawet wcześniej). Sam chyba nic nie biorę.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

Mi Amun-Re też ostatnio chodzi po głowie, więc może też bym się pisał. Ale ja będę o 17,30 najwcześniej. Będę miał ze sobą Goa i może Książęta Floremcji jakby ktoś reflektował.
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Jans »

Na Conquesta w przyszłym tygodniu też się piszę - jeszcze bardziej ciągnie mnie na podobne Struggle of Empires, ale skoro na razie nie pojawia się w klubie...

A w ten piątek mogę podłączyć się do GoTa (ale tylko z dodatkami, im więcej tym lepiej) lub na coś ekonomicznego (wezmę Puerto Rico).
Kiedyś chciałbym też poznać Through the Ages jako wieloletni wielbiciel Civa.
ODPOWIEDZ