Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: skolo »

niektorzy wciaz czekaja az przyjdzie dostawa z KS.... :shock:
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Jeszcze sie okaże, że polskie wydanie będzie szybciej, niż to z KS ;)
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Borek224 »

Wassago pisze:Jeszcze sie okaże, że polskie wydanie będzie szybciej, niż to z KS ;)
nie zapeszaj...
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Jest nadzieja, że kiedyś dostaniemy paczki...
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

To twoje zdjecia ? ja juz powoli trace cierpliwosc. Rok temu S1 przyszlo do mnie w polowie wrzesnia a teraz ani sladu co gorsza informacji ze ludzie w ue dostaja swoje egzemplarze tez jak na lekarstwo :-( a juz powoli planowalem kolejna mape na konkurs bo jeszcze kyoko zombi mi do kolekcji brakuje .
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Niestety nie moje, ktoś na ks wrzucił na pocieszenie ( a może żeby innych wkurzyć :twisted: ) Niby w ostatnich updatach piszą ze do końca miesiąca chcą wszystko wysłać ale jak patrze ile do tej pory w eu wysłali (500 paczek w 3 tygodnie? a zostało im jeszcze 1,7k) to ciężko to widzę ;/ W us to przynajmniej już połowę rozesłali.
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Zombicide!

Post autor: Predi »

Nie będzie ktoś z polski sprzedawał swojego kickstartera :D?
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: rzaba »

wracając do oryginalnej gry: jest w instrukcji taka misja (09 Might Makes Right) gdzie można zagrać solo i to prawdziwe solo bo zaczynamy z jednym bohaterem. Czy ktoś grał ten scenariusz w takim układzie i najważniejsze czy udało się komuś to wygrać? Jakieś porady?
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Borek224 »

Solo nie próbowałem, robiłem tę misję w 2 osoby. Dwie porażki, za trzecim razem sukces dzięki fartownemu dociągnięciu piły spalinowej w ostatnim momencie.

Główne problemy:
- bochaterowe szybko levelują. Masz ich za mało żeby można było rotować kto teraz strzela do zombiaków i przedłużać gre "na miebieskim"
- mapa jest mała więc nie ma miejsca na berka z hordą, trzeba regularnie czyścić ulice (które są bardzo zatłoczone z powodu punktu wyżej
- uratowane postacie są gołe - więc chwile zajmie zanim będą użytecznym dodatkiem do drużyny

Rady:
- jak najszybciej otwórz wszystkie drzwi
- postaraj się mieć w plecaku jakąś broń dla uratowanych postaci
- samochód jest twoją najsilniejszą bronią na tej mapie
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: rzaba »

Borek224 pisze:Solo nie próbowałem, robiłem tę misję w 2 osoby. Dwie porażki, za trzecim razem sukces dzięki fartownemu dociągnięciu piły spalinowej w ostatnim momencie.

Główne problemy:
- bochaterowe szybko levelują. Masz ich za mało żeby można było rotować kto teraz strzela do zombiaków i przedłużać gre "na miebieskim"
- mapa jest mała więc nie ma miejsca na berka z hordą, trzeba regularnie czyścić ulice (które są bardzo zatłoczone z powodu punktu wyżej
- uratowane postacie są gołe - więc chwile zajmie zanim będą użytecznym dodatkiem do drużyny

Rady:
- jak najszybciej otwórz wszystkie drzwi
- postaraj się mieć w plecaku jakąś broń dla uratowanych postaci
- samochód jest twoją najsilniejszą bronią na tej mapie
Grałem 4 razy solo, 4 razy ciężka porażka. 2 razy uderzyłem na budynek w lewym dolnym rogu (4 pokoje), 2 razy na budynek z jednym pokojem i tak jak piszesz miałem problem z levelovaniem bo pierwszy bohater wchodził na pomarańczowy i zlatywało się tyle zombiaków, że miałem problem wyjść z tych budynków. No nic, dzięki rady, trzeba spróbować jeszcze raz ;)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

w bardzie już przedsprzedaż polskiej edycji sezonu 2 i Toxic Mall. Ciekawe, czy któryś ze sklepów zrobi jakąś promocję na zestaw obu dodatków, albo w ogóle set sezon 1 + sezon 2 + toxic mall :)

poczytałem trochę i dość mi się gra spodobała - nie rażą mnie nawet te dla wielu dziwaczne reguły dot. obrażeń zadawanych przez samochód czy przypisywania ran przy ostrzale bronią palną. Wydaje się to dość dobrze pasować do klimatu filmów, w których jeśli coś może pójść źle, to na pewno pójdzie :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide!

Post autor: Benedetto XVII »

Ta zasada ma jasny sens, podnosi atrakcyjnosc (czy raczej rpzymusza do użycia) broni do melee, inaczej mogłoby dojsc do sytuacji gdy zombie giną wystrzelane na dystans i polowa ekwipunku okazalaby sie nieużyteczna.. Przynajmniej tak myślę :mrgreen: I tez dużo sobie po grze obiecuję, jak "siądzie" to na pewno będę chcial Toxica.
Zamówiłem juz "prison outbreak" w calkiem przyzwoitej cenie w pewnym "smoczym" sklepie - będzie świetnym prezentem urodzinowym :mrgreen: , ciekawe jak wyjdzie realizacja ;)
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Benedetto XVII pisze:Zamówiłem juz "prison outbreak" w calkiem przyzwoitej cenie w pewnym "smoczym" sklepie - będzie świetnym prezentem urodzinowym :mrgreen: , ciekawe jak wyjdzie realizacja ;)
To jest przyzwoita cena? Pytam, bo sam jestem zainteresowany zarówno dodatkiem jak i sezonem 2. IMO drogo, patrząc na fakt, że normalna cena preordera za gramanicą to 50 dolców. Ale wiadomo - amerykańce mają taniej. W sklepie na B to całkiem cena z kosmosu i do tego informacja, że "Cena w sklepach firmowych: 276,00 PLN". Aż tyle ma kosztować dodatek? :O
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide!

Post autor: Benedetto XVII »

Za "prison outbreak" 319 z groszami - patrząc na oferty innych sklepów całkiem przyzwoicie, chociaz dalej drogo. Toxic City za 206,44.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: janekbossko »

Napisz w jaki sklepie tylko bez zagadek
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide!

Post autor: Benedetto XVII »

u smoka dragomira :wink:
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Benedetto XVII pisze:Za "prison outbreak" 319 z groszami - patrząc na oferty innych sklepów całkiem przyzwoicie, chociaz dalej drogo. Toxic City za 206,44.
I właśnie o te ceny mi chodzi. Niby są mniejsze niż w reszcie sklepów, ale na moje oko wciąż spore. No cóż, chwilkę jeszcze poczekam i jak coś zamówię u smoka.

EDIT 1 I to mówi ktoś, kto zamawiał BSG: Pegasus'a tańszego o 30 zł niż podstawka tylko i wyłącznie dla figurek Basestarów;)

EDIT 2 Akurat Prison Outbreak jako druga podstawka ma więcej contentu niż pierwsza podstawka, także cena jest powiedzmy - uzasadniona ;)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 11:16 przez to tylko ja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Prison outbreak, nie jest dodatkiem lecz pełnoprawna edycją. Dlatego cena podobną do sezon 1. Niefajnie natomiast, że toxic city ma tak wysoką cenę, a jest zwykłym dodatkiem. :-\
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

cena na Ks byla 50$ TCM 100$ PO do tego psy dodatkowe zombiaki i masa bohaterow. przesylka 35$ wiec razem wyszlo mi taniej niz to po proponuje wspomniany sklep. problem jest taki ze wciaz czekam na moja kopie z ks.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

A ja jestem ciekaw czy w polsce zostaną wydane mini dodatki, psy, dodstkowe zombiaki itp.
Ja czekam na cene od R bo ze zniżka 26% powinna być przyzwoita cena.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Zombicide!

Post autor: Qlaqs »

Cena "PO" to jakaś masakra... O Toxic Mall nie wspominając..
A miało być tak fajnie :(

Mam podstawkę, czyli sezon 1. Trzeba było poczekać na sezon 2... bo jest bardziej interesujący.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide!

Post autor: Banan2 »

To jest chyba rekord świata, jeśli chodzi o cenę za dodatek :shock: Ponad 200 PLN za 43 figurki, 10 dwustronnych kart postaci, 56 kart, 4 kafelki planszy, 43 znaczników, 12 znaczników poziomu. Niewiele więcej kosztują duże gry wypełnione po brzegi figurkami, planszami, itd (Eclipse czy Wojna o Pierścień). A PO + dodatek to wydatek ponad 500 PLN :( Mam 1. sezon i chyba na nim poprzestanę. Niestety :(
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Banan2, rekord jak na razie dla mnie to był dodatek Cyklady: Hades i w porównaniu z nim, Zombicide wygląda bardzo przyzwoicie względem ilość/cena
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Zombicide!

Post autor: Qlaqs »

PO raczej kupię ... Ale o Toxic już nie myślę nawet...

PO - klimat serialu "Walking Dead" tylko czemu tak drogo... bo gra zrobiła furorę na KS?
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

co do ceny to chyba winic nalezy nasze sklepy na wysoka marze. dodatek na ks byl po 50$ czyli po kursie kolo 150 zl tyle ze cena z ks jest wyzsza niz to co mozna bylo dostac pozniej w detalu o hurcie nie wspomne. dla przykladu 1 sezon na ks byl po 75$ a czesc sklepow w USA po 64 sprzedawala.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ