Zombicide Edycja Polska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

@Wassago, fajnie ;-) ja też juz maluje swoje. Dziś kończę Phila i zaczynam Wandę :cool: wrzucę fotki jak nie będzie wstydu :-)
@Rocy7
O ile mnie pamięć nie myli instrukcja jest też na BGG.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Rocy7 »

Dzieki za link.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

Phil prawie gotowy.
Obrazek
To jest moja druga figurka w życiu (pierwsza to żaba z Talizmana :P ), więc pozostawia wiele do życzenia. Ale najważniejsza jest zabawa :)

Next: Wanda. Póki co schnie z podkładu :)
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Malash »

Te oczy :shock: :D
Spoiler:
A na serio: wyczyść mu tylko g**** z butów (popraw podstawkę na czarno) i będzie super :wink: Ładne detale.
Ja jeszcze każdemu maznąłem podstawkę w kolorze postaci, by łatwiej było znaleźć swoją postać wśród zombie. Polecam.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

Hehehe no ciężko było wycelowac ze źrenicami:-D
A podstawka jeszcze nie gotowa. Chciałem napisać nie zwracajcie uwagę na łajno pod butami :-P Poza tym Phil jeszcze przejdzie cieniowanie, także powinno być jeszcze ciut lepiej ;-)
Noah2
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, 15:44

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Noah2 »

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na tym forum i od razu chciałem się pochwalić moją pierwszą pomalowaną figurką do Zombicide. Generalnie jestem raczej figurkowcem a w planszówki grywam tylko przy okazji. Zombicide kupiłem głównie ze względu na modele. Muszę powiedzieć, że jak na figurki do planszówki są naprawdę świetnej jakości. Bardzo fajne rzeźby i dobre proporcje. A oto i wspomniany malunek. Starałem się wyciągnąć z niego ile się da :

Obrazek

Dajcie znać co sądzicie.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

Wow, nieźle. A co to za bohater? Z którego Zombicide?
Noah2
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, 15:44

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Noah2 »

Dzięki. To Joshua z Prision Outbrejka.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

Bardzo fajnie, zwłaszcza cieniowanie.

Tak przy okazji, jaką kolejność macie przy malowaniu rozcięć w jeansach? Teoretycznie najpierw dolne ("wewnętrzne") warstwy, potem górne (zew.), ale też ważna jest zasada od ogółu do szczegółu... Więc jak być powinno? Najpierw skóra, potem jeansy, czy odwrotnie? :)
Noah2
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, 15:44

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Noah2 »

Ja zaczynam zawsze od najgłębszych warstw. Czyli najpierw rozcięcie i skóra, potem dopiero dżinsy. Swoją drogą do malowania dżinsów polecam farbkę shadow grey / fenris grey GW (podstawa na zbroję space wolves, nie wiem jak się nazywa aktualna wersja). Kolor jest idealny.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Galatolol »

Podoba mi się to malowanie w oldschoolowym, komiksowym stylu - każdy kolor jest oddzielony od innych czarną linią. Teraz chyba jest trend na jak najpłynniejsze przejścia (czasem przeglądam galerię na forum WFB).
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

Noah2 pisze:Swoją drogą do malowania dżinsów polecam farbkę shadow grey / fenris grey GW (podstawa na zbroję space wolves, nie wiem jak się nazywa aktualna wersja). Kolor jest idealny.
Mam akurat shadow grey ;) Mam jeszcze enchanted blue i ice blue. No i zawsze mozna pokombinowac z innymi kolorami.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Wassago »

Malowaliscie już zombiaki? Jakich kolorów używacie do ich skóry? Albo co proponujecie?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

Zombiaków jeszcze nie malowałem, ale zobacz sobie layer Citadel Ushabti Bone i podkład Rakarth Flesh oraz Death World Forrest. Ten drugi to raczej będzie się nadawał np. na wywalające się bebechy, flaki i takie tam :)
Ze starej palety mam jeszcze Bleached Bone. Trochę jaśniejsza od tej Ushabti Bone.
Na razie mam problem z czasem, ale jak pomaluje zombiaka i nie będzie obciachu, to go tu wrzucę :P
Noah2
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, 15:44

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Noah2 »

Zależy jaki mają mieć odcień skóry. Jeżeli chcesz bladoszarą to faktycznie niezłym rozwiązaniem będzie rakarth flesh jako podkład, jakiś wash (np. lekko rozwodniony ogryn flesh) i ze dwa rozjaśnienia.

Jeżeli wolisz skórę zielonkawą to polecam nurgling green, ewentualnie nurgling green zmieszany z odrobiną eldar flesha. Tylko, że tutaj problemem jest, że nurgling green słabo kryje i musiałbyś dać na to jakiś podkład.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Gizmoo »

Witam wszystkich fanów Zombicide!

Otóż stwierdziliśmy ze znajomymi, że przyjemność z gry związana jest BARDZO z atrakcyjnością scenariusza. Te z sezonu 1 (poza pierwszym) są łagodnie ujmując średnie. Szukam więc sprawdzonych, dobrych i skomplikowanych scenariuszy do Zombicide (+ew. TCM), które przynoszą frajdę i dają mnóstwo satysfakcji. Wiem, że na oficjalnej stronie jest mnóstwo dodatkowych scenariuszy do pobrania, ale chciałbym już zagrać konkretne, z którymi macie doświadczenie i przy których dobrze się bawiliście.

Które zatem z dodatkowych/customowych scenariuszy możecie polecić? Mogą być w języku angielskim, byle były by dobre. ;)
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: miszcz »

Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: anonim »

A ja tylko dodam, dla tych co nie wiedzą, że na stronie polskiego wydawcy też są przetłumaczone scenariusze te z oficjalnej strony angielskiej. http://zombicide.pl/materialy/instrukcje-i-erraty/
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Gizmoo »

Ja nie mam problemu ze znalezieniem dodatkowych scenariuszy. Ja tylko chcę wiedzieć, KONKRETNIE które są SPRAWDZONE przez Was i DOBRE. :wink:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: vinnichi »

Ja bardzo lubię:
Mission_C19 A LITLE SETBACK (bo tutaj zombiaki nie wychodzą bez końca)
MISJA-C2 Oblężeni (fajny scenariusz na 2 postacie)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: sewhoe »

Hipke pisze:Hehehe no ciężko było wycelowac ze źrenicami:-D
A podstawka jeszcze nie gotowa. Chciałem napisać nie zwracajcie uwagę na łajno pod butami :-P Poza tym Phil jeszcze przejdzie cieniowanie, także powinno być jeszcze ciut lepiej ;-)
Pochwali się jak już będzie pocieniowany/zwashowany bo sądzę że będzie o niebo lepiej wyglądał :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Gizmoo »

vinnichi pisze:Ja bardzo lubię:
Mission_C19 A LITLE SETBACK (bo tutaj zombiaki nie wychodzą bez końca)
MISJA-C2 Oblężeni (fajny scenariusz na 2 postacie)
Dzięki Vinnichi! Będą pierwsze w kolejce do pogrania na najbliższym spotkaniu z Zombicidem!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: vinnichi »

W Oblężonych cała trudność polega na odpowiednim dobraniu postaci, to chyba jeden z niewielu scenariuszy gdzie to ma znaczenie bo zazwyczaj grasz wszystkimi albo prawie wszystkimi a tutaj źle połączone postacie szybko kojfną na wirusowe zapalenie zombicy. Ja mam już swój zestaw ale daj znać kim Ci się najlepiej grało.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ