GambitTV - Pagan: Tajemnica Roanoke

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Odp: GambitTV - Dungeon Bazar

Post autor: Gambit »

Maxxx76 pisze:
Gambit pisze:Czas na kowbojskie LCG, czyli przeładowaną edycję karcianki Doomtown. Jak wypada starcie w samo południe w miasteczku Gomorra? Zobaczcie sami.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Szanowny Tomku,
Twoja recenzja Doomtown przyczyniła się do zakupu przeze mnie tej gry. Rozegrałem kilka partyjek i chciałbym napisać, że wtopiłem na całego za co - jak pisałem wcześniej - jesteś współodpowiedzialny.
Ostatnią grą, która mnie tak wciągnęła była Magia i Miecz. Było to ćwierć wieku temu :-) Nie lubię deckbuildingu, a jednak ślęczę z wywieszonym językiem nad kartami, próbując je złożyć w pasującą mi talię.
Moja żona twierdzi, że o żadnej grze nie mówiłem tak dużo i tak często jak o Doomtown. Jeszcze jej nie powiedziałem, że to poniekąd Twoja wina, ale wiesz jak jest... :-D
A tak na poważnie, kończąc tego przydługiego posta, dzięki za fajną recenzję, która pozwoliła mi zakupić naprawdę fajną grę :-)
Pozdrawiam
Dziękuję za miłe słowa :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Alchemicy

Post autor: Gambit »

Wszyscy wielcy już tę grę Wam zaprezentowali, więc czas na mnie. Planszówka o tym, że praca alchemika, to nie zabawa w piaskownicy, tylko walka o życie. Innymi słowy, oto Alchemicy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Intryganci

Post autor: Gambit »

Dziś materiał trochę przedpremierowy. Wiele osób zapoznało się z tą grą na konwentach, ale czas przedstawić ją tym, którzy na konwenty nie jeżdżą. Oto Intryganci, czyli polska wersja gry Palastgeflüster.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Herosi

Post autor: Gambit »

Kiedy gra ma dedykowane kości i dużo kart, powoduje u mnie ślinotok. Dlatego napaliłem się na Herosów. Jakie mam wrażenia po randkach z grą, Adama Kwapińskiego? Zobaczcie sami.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Homeland

Post autor: Gambit »

Kolejna majowa wideorecenzja to powrót na stół najbardziej serialowego wydawnictwa, czyli Gale Force Nine. A opowiem o ich najnowszej grze zatytułowanej Homeland.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Elizjum

Post autor: Gambit »

Dziś zaglądamy w okolice starożytnej Grecji, gdzie gracze pod okiem Zeusa i reszty greckich bogów, będą starali się stworzyć jak najlepsze legendy. Oto Elizjum.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gaja

Post autor: Gambit »

Czerwiec rozpocznę od odrobiny boskości. Stworzymy razem świat i zaludnimy go. Takie rzeczy można robić w grze Gaja.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Waleczne Piksele 2

Post autor: Gambit »

Tym razem mam dla Was drugą część taktycznej karcianki dla dwóch osób od wydawnictwa Portal, czyli Waleczne Piksele 2. Zapraszam do oglądania.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Megawojownicy

Post autor: Gambit »

Jako, że syn bardzo chętnie gra ze mną w różne planszówki, szukałem gry, w której byłaby "fajna" negatywna interakcja. Taka, która nie zraziłaby go do grania. I chyba znalazłem. Oto Megawojownicy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Monstrous

Post autor: Gambit »

Kiedyś recenzowałem gry, o których nikt w Polsce nie słyszał. Czas wrócić do tej tradycji. Oto Monstrous. Zręcznościówka z wielkimi potworami.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Tikal recenzja i konkurs

Post autor: Gambit »

Dziś mam dla Was wideorecenzję polskiej edycji klasyka, czyli gry Tikal. A do tego konkurs, jeśli ktoś chciałby wygrać Tikala dla siebie.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9483
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Tikal recenzja i konkurs

Post autor: MichalStajszczak »

Do tej pory uważałem (i chyba nawet pisałem o tym w jakiejś dyskusji na forum), że recenzowanie gier jest znacznie trudniejsze niż książek czy filmów, bo książkę wystarczy raz przeczytać, a film raz obejrzeć, żeby mieć wyrobione zdanie. Natomiast do tego, aby zrecenzować grę, trzeba zagrać kilka razy, najlepiej w różnym gronie i z różną liczbą współgraczy, bo dopiero wtedy można mieć pogląd, jak sie gra skaluje, jak działa przy różnych strategiach itd. Ale po obejrzeniu wideorecenzji Tikala na GambitTV zrozumiałem, że byłem w błędzie. Po to, by stworzyć recenzję gry, wcale nie potrzeba w nią grać. Wystarczy z grubsza przejrzeć przepisy.
Na czym polega "przeglądanie z grubsza"? Przede wszystkim na tym, że pomija się fragmenty mało istotne, chociażby tekst wprowadzający w klimat gry. W instrukcji gry zaczyna się on tak "TIKAL był jednym z najważniejszych miast starożytnych Majów. Jego ruiny znajdują się obecnie w Gwatemali w środku nieprzebytej dżungli". A co słyszymy w recenzji (pod koniec drugiej minuty)? Gracze wcielają się w poszukiwaczy skarbów, przemierzających AMAZOŃSKĄ najprawdopodobniej dżunglę Można by wprawdzie pomyśleć, co za różnica, w której dżungli gra się toczy, gdyby nie jeden "drobiazg". Otóż istotnymi dla przebiegu rozgrywki są płytki z wulkanami, a wulkany w Amazonii nie występują.
Zresztą właśnie przedstawiony na przełomie 7 i 8 minuty opis tego, co się dzieje po wylosowaniu płytki z wulkanem, stworzył u mnie wrażenie, że recenzent ani jednej partii Tikala nie rozegrał, a instrukcję tylko przejrzał. W przepisach gry, które można zobaczyć na stronie www.krainaplanszowek.pl, wygląda to tak:
Gracz, który wylosował płytkę z wulkanem, kładzie ją tymczasowo przed sobą na stole. Następnie wykonuje dodatkową turę, wykorzystując
maksymalnie 10 PA, i podlicza swoje punkty.
Teraz do rundy punktacji przystępuje następny gracz. Wykorzystuje maksymalnie 10 PA i podlicza swoje punkty. Podobnie robią pozostali gracze.
Gdy kolejka dojdzie do gracza, który odkrył płytkę z wulkanem, kładzie on ją na planszy i wykonuje normalną turę (wykorzystuje 10 PA).
A co widzimy i słyszymy w recenzji? Płytkę z wulkanem odkłada się całkiem na bok, a zamiast niej gracz kładzie na planszy kolejną płytkę.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Tikal recenzja i konkurs

Post autor: Gambit »

MichalStajszczak pisze:Do tej pory uważałem (i chyba nawet pisałem o tym w jakiejś dyskusji na forum), że recenzowanie gier jest znacznie trudniejsze niż książek czy filmów, bo książkę wystarczy raz przeczytać, a film raz obejrzeć, żeby mieć wyrobione zdanie. Natomiast do tego, aby zrecenzować grę, trzeba zagrać kilka razy, najlepiej w różnym gronie i z różną liczbą współgraczy, bo dopiero wtedy można mieć pogląd, jak sie gra skaluje, jak działa przy różnych strategiach itd. Ale po obejrzeniu wideorecenzji Tikala na GambitTV zrozumiałem, że byłem w błędzie. Po to, by stworzyć recenzję gry, wcale nie potrzeba w nią grać. Wystarczy z grubsza przejrzeć przepisy.
Cóż mogę rzec...złapałeś mnie na dwóch rzeczach.
1. Nie przeczytałem tekstu wprowadzającego w instrukcji. Generalnie czytam je dość rzadko i to też dopiero po dłuższym okresie posiadania gry, kiedy zaczynam wertować instrukcję "for fun"
2. Koncertowo spierdzieliłem czytanie zasad punktacji i cały czas grałem źle.
W jednym jednak muszę Ci przyznać rację. Nie jest fajnie, jeśli błędy recenzenta powodują, że można poddać w wątpliwość to, czy grał w grę przed jej zrecenzowaniem. Rozumiem Twoje rozczarowanie i niestety nie mam jak tego naprawić. Bo nawet zapewnienie, że w Tikala grałem tu raczej nie pomoże. Damage is done...Posypuję głowę popiołem, ale błędy zdarzają się najlepszym, więc i tym z tyłu stawki (czyli mnie) też mogą się trafić.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Dominant Species

Post autor: Gambit »

Moje zmagania z tą grą były krwawe. Lał się pot, płynęły łzy. Ale w końcu udało mi się zrecenzować Dominant Species.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: GambitTV - Dominant Species

Post autor: Fegat »

Od samego słuchania zasad mam dość tej gry :lol:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Dominant Species

Post autor: Gambit »

Fegat pisze:Od samego słuchania zasad mam dość tej gry :lol:
Łatwa nie jest. Ale grywalność wynagradza trudy.
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: GambitTV - Dominant Species

Post autor: Majek10 »

Jak dla mnie gra jest rewelacyjna. Zgadzam się również z tym, że po jednej grze potem można zagrać już tylko w jakąś imprezówkę.

p.s.
Wpadnij kiedyś do Polufki na partyjkę.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Dominant Species

Post autor: Gambit »

Majek10 pisze:Jak dla mnie gra jest rewelacyjna. Zgadzam się również z tym, że po jednej grze potem można zagrać już tylko w jakąś imprezówkę.

p.s.
Wpadnij kiedyś do Polufki na partyjkę.
Wpadnij raczej do Schronu. Polufka ma dla mnie niezbyt dobry dzień na spotkania planszowe.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Spartacus: The Shadow of Death

Post autor: Gambit »

Spartacus: A Game of Blood and Treachery, to jedna z moich ulubionych gier. Dlatego z dziką rozkoszą dorwałem drugi już dodatek do tej planszówki zatytułowany The Shadow of Death. Co o nim sądzę? Zobaczcie poniżej.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Przebiegłe Wielbłądy: SuperPuchar

Post autor: Gambit »

Nowa kamera, nowy mikrofon i nowy miesiąc. Dziś zaglądamy na tor wyścigowy dla wielbłądów. Zobaczmy jakie dodatki na tor wprowadza Przebiegłe Wielbłądy: SuperPuchar.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: GambitTV - Przebiegłe Wielbłądy: SuperPuchar

Post autor: Fegat »

Na przyszłość proponuję nagrywać w 24 fps/ach, 25 lub 29.97. 50 klatek na sekundę wygląda mega nienaturalnie :P
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Przebiegłe Wielbłądy: SuperPuchar

Post autor: Gambit »

Fegat pisze:Na przyszłość proponuję nagrywać w 24 fps/ach, 25 lub 29.97. 50 klatek na sekundę wygląda mega nienaturalnie :P
Nagrywane było w 25. Pewnie nie ta opcja podczas produkcji się mi klikła :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - We Didn’t Playtest This at All

Post autor: Gambit »

Czas na skok na główkę w morze absurdu, pokręconego humoru, głupkowatego rechotu i losowości do potęgi. Czas na imprezową grę, w której można spokojnie wyłączyć myślenie. A czy można się dobrze bawić? Odpowiem na to w recenzji We Didn’t Playtest This at All
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Versailles

Post autor: Gambit »

Zmiana klimatu. Z oparów absurdu przenosimy się do Francji Ludwika XIV by zbudować dla niego Wersal. A to wszystko w grze Versailles od NSKN Games.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: GambitTV - One Night Ultimate Werewolf

Post autor: Gambit »

Dziś bardzo mroczny i futrzasty odcinek. A dla mnie osobiście bardzo ważny, bo z niesamowitym gościem specjalnym, który już powiedział, że chce ze mną nagrać więcej materiałów. Kto to taki? Zobaczcie sami w recenzji One Night Ultimate Werewolf.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ