Coup (Światowy konflikt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: pingus »

mig pisze: Graliśmy wczoraj w polską mutację i używaliśmy karty ONZ zamiast karty Media. I rozgrywka sporo na tym zyskała. Wcześniej karta Ambasadora/Mediów wydawała się najsłabszą w talii i raczej pozbywano się jej dość szybko. Opcja podejrzenia (i wymiany) karty innego gracza jest dużo mocniejsza. A pod sam koniec rozgrywki, kiedy ktoś zostaje z jedną kartą na ręku, to jest wręcz mordercza.
Nadal uważam, że ładniejsze i bardziej intuicyjne są karty oryginalne, ale przyznaję, że po kilkudziesięciu grach w Światowy Konflikt, nawet do okropnej ikonologii i mylących kart pomocy można się przyzwyczaić :)
Bardzo ciekawe, u nas Ambasador uchodzi za najmocniejszego i karta ONZ daje mu wymaganego nerfa, żeby nie był zbyt dobry, ale chyba co grupa to opinia. :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Odi »

Recenzja na GF :)
ololo3
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2016, 21:56

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: ololo3 »

Gdyby ktoś potrzebował polskiej karty gracza to wrzucam moją samoróbkę. Mam nadzieje ze komuś sie przyda :D
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2016, 13:29 przez ololo3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: gafik »

Fajne! Biorę :)
dr_Fell
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:52

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: dr_Fell »

Witam :)

Moja dziewczyna kupiła niedawno tą grę - nam tematyka nie przeszkadza (choć trochę się obawiałem po przeczytaniu tego wątku), wprost przeciwnie, daje okazję do świetnej zabawy. Mam jednak zastrzeżenia co do jakości kart. Jedna z nich miała chyba od początku drobne, ale widoczne uszkodzenie na krawędzi (powstałe przy wycinaniu kart, mniej prawdopodobne przy tasowaniu). Dodatkowo po zaledwie kilku grach pojawiają się przetarcia na rogach. Przecież to jest dramat w grze, w której podstawą jest blef dot. posiadanych kart. Czy ktoś miał ten sam problem? Wiem, że zdarzały się serie gier, gdzie nawaliła drukarnia...

Druga sprawa - czy ktoś jeszcze mógłby opisać swoje doświadczenia w koszulkowaniu tej gry koszulkami Mayday 65x100 ?
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: aigimig »

dr_Fell pisze:Druga sprawa - czy ktoś jeszcze mógłby opisać swoje doświadczenia w koszulkowaniu tej gry koszulkami Mayday 65x100 ?
ja koszulkowałem tymi Maydayami i wszystko jest OK, karty w koszulkach mieszczą się w wyprasce
dr_Fell
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:52

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: dr_Fell »

Dzięki, za 2 dni u mnie będą, to też dam znać - jeśli do tego czasu będzie co koszulkować, bo lakier złazi błyskawicznie...
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: RunMan »

dr_Fell pisze:Druga sprawa - czy ktoś jeszcze mógłby opisać swoje doświadczenia w koszulkowaniu tej gry koszulkami Mayday 65x100 ?
Ja próbowałem upakować karty w Mayday Magnum 65x100 z nieprzezroczystym, kolorowym tyłem koszulki. Niestety karty się do nich nie mieściły. Inna sprawa, że ledwo, ledwo wchodziły również karty z 7 Cudów, także może dostałem jakąś wadliwą partię.
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: aigimig »

RunMan pisze:
dr_Fell pisze:Druga sprawa - czy ktoś jeszcze mógłby opisać swoje doświadczenia w koszulkowaniu tej gry koszulkami Mayday 65x100 ?
Ja próbowałem upakować karty w Mayday Magnum 65x100 z nieprzezroczystym, kolorowym tyłem koszulki. Niestety karty się do nich nie mieściły. Inna sprawa, że ledwo, ledwo wchodziły również karty z 7 Cudów, także może dostałem jakąś wadliwą partię.
dokładnie, też kiedyś tak miałem. zwróciłem wadliwą partię do sklepu, bo nie wchodziły karty 7 Cudów.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Coup (Światowy konflikt)

Post autor: Olgierdd »

RunMan pisze:
dr_Fell pisze:Druga sprawa - czy ktoś jeszcze mógłby opisać swoje doświadczenia w koszulkowaniu tej gry koszulkami Mayday 65x100 ?
Ja próbowałem upakować karty w Mayday Magnum 65x100 z nieprzezroczystym, kolorowym tyłem koszulki. Niestety karty się do nich nie mieściły. Inna sprawa, że ledwo, ledwo wchodziły również karty z 7 Cudów, także może dostałem jakąś wadliwą partię.
Nie tylko Ty, te koszulki są beznadziejne. Niestety dodatek do angielskiej wersji Coup miał nieco inny odcień rewersu na kartach, dlatego kupiłem kolorowe maydaye - karty ledwo zmieściły się do kilku koszulek, resztę ze złości wyrzuciłem.
ODPOWIEDZ