Doomtown: Reloaded (Dave Williams, Mark Wootton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

Tak jak pisałem - u mnie w tej chwili krucho z czasem, a już robię coś innego fanowskiego. :)

W razie pytań o cokolwiek - wal tutaj albo zapraszamy na facebookową grupę, gdzie gadamy sobie o DT.

Pozdro
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

repek pisze:Tak jak pisałem - u mnie w tej chwili krucho z czasem, a już robię coś innego fanowskiego. :)

W razie pytań o cokolwiek - wal tutaj albo zapraszamy na facebookową grupę, gdzie gadamy sobie o DT.

Pozdro
Ok. W grupie FB już jestem, a jak już dorwę karty to wszelkie pytania będziemy pytać :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Fajny pomocnik do gry - też byłby fajny po naszemu :)
http://boardgamegeek.com/filepage/106997/cheatin-sheets
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 723
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: kempy »

http://www.gomorragazette.com/

Całkiem sensowna strona poświęcona grze.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Orientuje się ktoś w cenie podstawki i ile jej trzeba mieć dla kompletu kart? Słyszałem, że potrzeba dwóch, ale tylko od jednej osoby.
+ (BGG)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Cena podstawki oscyluje w pobliżu 119zł, minus wszelkie rabaty. Jeśli chce się mieć po cztery karty z każdego wzoru to trzeba kupić dwie podstawki.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Jacek_PL pisze:Cena podstawki oscyluje w pobliżu 119zł, minus wszelkie rabaty. Jeśli chce się mieć po cztery karty z każdego wzoru to trzeba kupić dwie podstawki.
Dzięki. No to czekam na listonosza.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Gambit »

Mam nadzieję, że 8 września to finalna data premiery. Co więcej, że AEG wyśle grę do sklepów wcześniej, tak że będzie ona 8 września już dostępna.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

8 września będzie w sklepach w USA, u nas kilka dni później, zależy czy na cle nie przytrzymają. Ostatni dodatek do L5R był w sklepach 2 dni później jak w USA.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Gambit pisze:Mam nadzieję, że 8 września to finalna data premiery. Co więcej, że AEG wyśle grę do sklepów wcześniej, tak że będzie ona 8 września już dostępna.
Biorąc pod uwagę, że gra została wydana w 1998, a to wydanie jest generalnie dodrukiem z odrobinę zmienionymi ikonkami, to nie ma pośpiechu. Jestem ciekawy, czy będzie można grać z przeciwnikiem mającym stare karty. Mam nadzieję, że tak.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: adikom5777 »

Do sklepów trafi nie wcześniej niż 9 września.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

BartP pisze:A ja chyba właśnie wolę, jak mechanika jest prosta, a karty fajnie łamią reguły i powodują tysiące możliwości. Im bardziej pogmatwane bazowe reguły, tym trudniej casualowo pograć i kogoś nowego wciągnąć.
O, a ja właśnie odwrotnie. Władca Pierścieni nie ma za prostej mechaniki (trzeba samemu grać przeciwnikiem), ale mimo to jest popularny. Lubię się trochę pogryźć z zasadami. Zresztą jestem przekonany, że prowadzony za rączkę nowy gracz poradzi sobie z każdą grą.

Proste bazowe reguły mają tendencję do puchnięcia. Instrukcja do DoomTown zawiera za to zasady do kart, które jeszcze się nie ukazały (np. szamańskich). Mam więc nadzieję, że nie będzie ich przybywać z każdym dużym dodatkiem, jak to miało miejsce w Inwazji.
+ (BGG)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

SeeM pisze:Proste bazowe reguły mają tendencję do puchnięcia. Instrukcja do DoomTown zawiera za to zasady do kart, które jeszcze się nie ukazały (np. szamańskich). Mam więc nadzieję, że nie będzie ich przybywać z każdym dużym dodatkiem, jak to miało miejsce w Inwazji.
Zgodzę się. Jak już pisałem DT ma trochę odmienną "filozofię" gry, ale patrząc na to jak się "wydaje" gra skomplikowana to instrukcja nie jest znowu taka obszerna. Chociaż przyznaje niedosyt pozostaje.
Podobną odmienną "filozofię" przedstawia także sztandarowe dziecko AEG czyli Legend of the Five Rings CCG (z którym mam kontakt od roku). Także z początku wydaje się jakieś takie przygmatwane w zasadach, ale po ograniu wszystko chodzi lekko, a sama mechanika pozwala naprawdę na dużo kombinacji i możliwość działania kart. A wprowadzając nowości np. dodając warunek zwycięstwa, czy też modernizując działanie jakiegoś rodzaju karty nie wywraca to podstawowych zasad do góry nogami - mnie osobiście zaskakując pozytywnie, ale że ja wciąż świerzynka jestem to pewnie starzy wyjadacze i tak wiedzą czego się spodziewać :)
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Borek224 »

Po obejrzeniu prezentacji nasuwa mi się pytanie: jak bardzo mechanizm testów na bazie rąk pokerowych wpływa na losowość gry? Bo z jednej strony można zwiększyć sobie szanse wystawiając do pojedynku lepsze postacie, ale z drugiej decyduje to co wyciągniemy z góry talii (a że talie są niestandardowe to trudno nawet oszacować szansę powodzenia). Trochę mi to wygląda jakby do pojedynków szło się w ciemno.

I jak bardzo przy budowie talii zwraca się uwagę na dobór odpowiednich "wartości karcianych"?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Borek224 pisze:Po obejrzeniu prezentacji nasuwa mi się pytanie: jak bardzo mechanizm testów na bazie rąk pokerowych wpływa na losowość gry? Bo z jednej strony można zwiększyć sobie szanse wystawiając do pojedynku lepsze postacie, ale z drugiej decyduje to co wyciągniemy z góry talii (a że talie są niestandardowe to trudno nawet oszacować szansę powodzenia). Trochę mi to wygląda jakby do pojedynków szło się w ciemno.

I jak bardzo przy budowie talii zwraca się uwagę na dobór odpowiednich "wartości karcianych"?
Wartości pokerowe na pewno ograniczają ladowanie do talii 4 kopii każdej najlepszej karty i już za to je lubię. Jeśli mam 4 takie same karty, to z jednej strony będę miał dobre wyniki w pokerze (trzy ósemki pik to źle? :) ), ale będą to oszustwa, które można ładnie skarcić.

I szanse powodzenia można jak najbardziej oszacować. Zrzutki są jawne i warte przejrzenia przed pojedynkiem. Twoja głowa w tym, żeby iść na strzelanie, kiedy mniej więcej wiesz jakie karty masz w talii.
+
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2014, 20:51 przez SeeM, łącznie zmieniany 1 raz.
+ (BGG)
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Borek224 »

SeeM pisze: I szanse powodzenia można jak najbardziej oszacować. Zrzutki są jawne i warte przejrzenia przed pojedynkiem. Twoja głowa w tym, żeby nie na strzelanie, kiedy mniej więcej wiesz jakie karty masz w talii.
+
Ale nie wiesz co ma przeciwnik w talii, więc możesz najwyżej oszacować swoją rękę?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Borek224 pisze:Ale nie wiesz co ma przeciwnik w talii, więc możesz najwyżej oszacować swoją rękę?
Jak ktoś będzie do tego podchodził zbyt matematycznie to raczej straci całą frajdę z gry. Przecież w wielu grach karcianych pojawia się pewien element nieprzewidywalny, bo nawet jeśli określisz jaką figurę pokerową przeciwnik wyciągnie, to nie ma pewności co ma jeszcze na ręce.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Borek224 pisze:
SeeM pisze:I szanse powodzenia można jak najbardziej oszacować. Zrzutki są jawne i warte przejrzenia przed pojedynkiem. Twoja głowa w tym, żeby nie na strzelanie, kiedy mniej więcej wiesz jakie karty masz w talii.
+
Ale nie wiesz co ma przeciwnik w talii, więc możesz najwyżej oszacować swoją rękę?
W drugiej grze już mniej więcej wiem.
+ (BGG)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Już za kilka dni, za dni parę
będę pudło miał, mientosił talię :D
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Darboh pisze:Już za kilka dni, za dni parę
będę pudło miał, mientosił talię :D
Trzeba wydawcy przyznać, że z terminem (zapewne przypadkowo) strzelił w dziesiątkę. Conquesta jeszcze nie ma, a gracze są napaleni na karciankę. :) Jeśli dobrze wykorzystać ten miesiąc, to znajdzie się kilku nowych graczy.

+
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Pasza26 »

To kiedy to bedzie w sklepach bo z kumplami chcemy to wypróbować?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: adikom5777 »

Od środy powinna rozpocząć sie wysyłka, przynajmniej w niektorych sklepach
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

SeeM pisze: Trzeba wydawcy przyznać, że z terminem (zapewne przypadkowo) strzelił w dziesiątkę. Conquesta jeszcze nie ma, a gracze są napaleni na karciankę. :)
Swoją drogą to obaj wydawcy zaliczyli poślizg, bo obie gry miał być na GenCon. Akurat Conquest się pojawił w limitowanej ilości dzięki transportowi lotniczemu, ale patrząc na obecną obsuwę to chyba byli baaardzo optymistyczni, natomiast Doomtown miał szansę. Notabene Doomtown jest już dostępny w kilku sklepach w UK.
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: ivan2k5 »

Jacku czy ja dobrze pamiętam że Grywałeś w "Deadlands`a" jeszcze jak Jaro prowadził Fantasy w Czewie ? Czy mi się coś pomyliło i zbieżność imion :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

W UK pewnie szybciej przeszło przez cło (o ile musiało siedzieć), u nas siedziało tam od piątku do dzisiaj godz. 16.00. Jest wszystko jak ma być, standardowy poślizg AEG w stosunku do USA to właśnie 2-3 dni :) W środe będzie w sklepach - potwierdzone przez ISA.
ODPOWIEDZ