Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: kudlacz135 »

Żeby nie pozostawić wrażenia olania sprawy, odpowiedzi na swoje pytania otrzymałem na Pionku. Promki też się tam znalazły, więc dokładając ich już ogólną dostępność spokojnie mogę polecić :) A o dodatku też co nieco usłyszałem, ale w myśl zasady "wiem, ale nie powiem" to powiem, że wiem, ale nie powiem ;p Raczej jako ciekawostka/plotka można tylko zdradzić, że wyjdzie dwóch nowych, samodzielnych herosów :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Fegat »

Herosami bardzo byłem zainteresowany, tak więc trafiły na mój stół.
Początkowo cholernie mi się podobały, deck builder z kostkami real time, to musiało się udać ;)

Liczyłem na ekscytujące rzuty, wyścig z czasem. I to też właśnie dostałem, niestety tylko przez kilka pierwszych partii...
Gra jest ciekawa, ale nie wciąga.
Czary z różnych żywiołów są bardzo podobne. Albo może nie tyle czar, co efekt jego zagrania. Obojętnie jakim herosem grasz, suma sumarum będzie to prawie wszystko jedno.
Grałem kilka razy na taktykę "przerzutu" (bodajże syreny miały tą umiejętność) ale przy tak wielu kartach z kosztem 3/4 i brakiem (chyba, że przeoczyłem) kart z kosztem 6, rzuty kośćmi nie są aż tak epickie, jak mogłyby być.

Mam cichą nadzieję, że dodatek wprowadzi z 2 nowe kostki do gry, oraz czary wymagające wieeeeeeelu symboli. Tak, żeby przeciwnik czuł strach, kiedy ktoś chce dozbierać do sześciu symboli ognia ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: kudlacz135 »

Podobno w Warszawie na "Rzuć kostką" ma odbyć się prezentacja dodatku. Może zdradzilibyście o nic co nieco? :) kiedy pojawi się w sklepach, co będzie obejmować, jakich czarów i potworów możemy się spodziewać?
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Sienio »

Potwierdzam :)
Na "Rzuć kostką" będzie można zobaczyć dodatek do "Herosów". Jeszcze wcześniej będzie można go wypróbować w Poznaniu na Pyrkonie. A także oczywiście w Lublinie na spotkaniach przez nas organizowanych.

W tym dodatku pojawią się dwie nowe armie. A razem z nimi oczywiście dwaj nowi herosi oraz dwa zaklęcia specjalne. Do tego dojdzie jeszcze jedno zaklęcie (niezwiązane z żadnym żywiołem). Sam dodatek wejdzie do sprzedaży w tym półroczu. Dokładną datę poznamy w kwietniu (pozostało nam przygotować jeszcze ostatnie grafiki oraz oczywiście skład i produkcja).
Elya
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2017, 00:25

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Elya »

Wiadomo, co z tymi dodatkami? Bardzo polubiłam tę grę i strasznie chciałabym móc ją odświeżyć nowymi taliami :/
ODPOWIEDZ