Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

rajgildia pisze:Ale nie bądźmy już takimi purystami bo każdy robi jakieś błędy.
Owszem. Sęk w tym, że niektórzy przyjmują krytykę i starają się poprawić. Druga strona negatywne uwagi ignoruje albo wręcz idzie w zaparte.
rajgildia pisze:Obrazek
Ten mem nieźle pokazuje, jak mierna i żenująca jest to kalka.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Z tym śmianiem się bardziej w nagraniu niż może słuchacz to sprawa jest taka, że gramy w tym samym gronie, w którym recenzujemy. Więc wchodzi metagra i metażarty. Wycinanie tego pewnie zajmowałoby więcej niż ogrywanie i nagrywanie razem wzięte, więc po prostu robimy tak, że zostawiamy - a jak komuś to za bardzo przeszkadza, żeby słuchać, to jest sporo innych osób robiących dobrą, recenzencką robotę i można wybierać :) Nie ma sensu zmieniać rdzenia podcastu, ale oczywiście nie ma też sensu przechodzić nad błędami do porządku dziennego - więc jak ktoś przyuważy coś uwierającego to nie mamy zamiaru się obrazić, tylko w miarę możliwości zwalczyć (błąd, nie piszącego).

A teraz chłopaki pojechały zbierać ciężarówkę gier z Essen, a ja o tych grach tylko z daleka usłyszę :cry:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

Baartoszz pisze:
detrytusek pisze:
kdsz pisze:Jeszcze jak piją piwo podczas nagrywania - ok ale ostatnio jakiś gostek z jeszcze niewytartym mlekiem pod nosem postawił przed sobą wielkie bongo i cały filmik bawił się w lokomotywę nie odzywając się chyba ani razu.
Ja to wyreżyserowałem, więc biorę na klatę ;-) Franek był tylko wykonawcą




Sent from my Androminion console


'dzie to było? muszę to zobaczyć? :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Pan_K »

Melanżownia o wybuchających kotkach, wydaje mi się.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

dzięki


eeeee, to nie bong , to shisha ! :)
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Kal-El83 »

Zanim zaczal sie bawic to wyrazil swoja opinie ... :twisted:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Baartoszz »

To miało być górnolotne (w melanżowej skali) przesłanie: "bez używek nie graj w koteczki". Ale najwyraźniej było odległe niczym podpowiedzi ducha w Tajemniczym Domostwie. Następnym razem za wzór weźmiemy Hanabi.

Sent from my Androminion console
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Pan_K »

Top 10 Gradania wywindował je do bodaj top 1 moich ulubionych podcastów 8)
I może w końcu nauczę się dopasowywać ksywki do głosów ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kdsz »

detrytusek pisze: Game Troll jest specyficzny. Żarówka mi mocno się zapaliła jak w ich podsumowaniu najlepszych gier na koniec roku triumfy święcił Belfort. Aczkolwiek nie zapomnę mu tego, że "nauczył" mnie Agricoli na tyle, że chyba do dziś nie przeczytałem całej instrukcji choć rozgrywek trochę już mam na koncie. Irytuje mnie Melanżownia TV. Może i ta nazwa usprawiedliwia formę z jaką się spotykam ale też nieraz pokazuje poziom z jakim się tam spotkamy. Jeszcze jak piją piwo podczas nagrywania - ok ale ostatnio jakiś gostek z jeszcze niewytartym mlekiem pod nosem postawił przed sobą wielkie bongo i cały filmik bawił się w lokomotywę nie odzywając się chyba ani razu. Może jemu się jeszcze wydaje jaki jest cool ale dla mnie pokazał coś dokładnie odwrotnego. Jest jeszcze szansa, że ja już za stary jestem :)
Specyficzny chyba nie jest, skoro jego kanał jest jednym z najchętniej oglądanych. Format przyjęty przez Game Trolla pasuje więc szerokiemu gronu odbiorców. Ja sobie odpuściłem subskrybowanie, bo nie ma w jego recenzjach choćby próby ocenienia prezentowanych gier (poza liczbową, pozostawioną zresztą bez argumentacji). Nie każdy musi rozkładać gry na czynniki pierwsze, jak to robią chłopaki z Gradania, ale oczekiwałbym jakiejkolwiek analizy. Przynajmniej podstawowych zalet i ewidentnych zgrzytów, jak u Wookiego. Ale tego w GTTV po prostu nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2015, 07:22 przez kdsz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

Coś w tym jest. Piotrek jest po prostu zbyt grzeczny.
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ronin »

kdsz pisze:
detrytusek pisze:Game Troll jest specyficzny.
Specyficzny chyba nie jest, skoro jego kanał jest jednym z najchętniej oglądanych. Format przyjęty przez Game Trolla pasuje więc szerokiemu gronu odbiorców. Ja sobie odpuściłem subskrybowanie, bo nie ma w jego recenzjach choćby próby ocenienia prezentowanych gier (poza liczbową, pozostawioną zresztą bez argumentacji). Nie każdy musi rozkładać gry na czynniki pierwsze, jak to robią chłopaki z Gradania, ale oczekiwałbym jakiejkolwiek analizy. Przynajmniej podstawowych zalet i ewidentnych zgrzytów, jak u Wookiego. Ale tego w GTTV po prostu nie widziałem.
Subuje ale rzadko oglądam. Ostatnimi czasy strasznie drętwy kanał. Poczucie humoru wręcz irytujące. No i ostatnimi czasy reklama stołu rodem z zakupów Mango dobiła go w moich oczach. Przykro mi, ale czuje w nim specyficznego cwaniaczka. Akcja na 'Wpieram to', wypożyczalnia gier, itd... każdy chce zarobić, ale niektórzy potrafią się z tym kryć :P
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

ronin pisze:
kdsz pisze:
detrytusek pisze:Game Troll jest specyficzny.
Specyficzny chyba nie jest, skoro jego kanał jest jednym z najchętniej oglądanych. Format przyjęty przez Game Trolla pasuje więc szerokiemu gronu odbiorców. Ja sobie odpuściłem subskrybowanie, bo nie ma w jego recenzjach choćby próby ocenienia prezentowanych gier (poza liczbową, pozostawioną zresztą bez argumentacji). Nie każdy musi rozkładać gry na czynniki pierwsze, jak to robią chłopaki z Gradania, ale oczekiwałbym jakiejkolwiek analizy. Przynajmniej podstawowych zalet i ewidentnych zgrzytów, jak u Wookiego. Ale tego w GTTV po prostu nie widziałem.
Subuje ale rzadko oglądam. Ostatnimi czasy strasznie drętwy kanał. Poczucie humoru wręcz irytujące. No i ostatnimi czasy reklama stołu rodem z zakupów Mango dobiła go w moich oczach. Przykro mi, ale czuje w nim specyficznego cwaniaczka. Akcja na 'Wpieram to', wypożyczalnia gier, itd... każdy chce zarobić, ale niektórzy potrafią się z tym kryć :P
Dlaczego miałby się kryć z tym, że chce zarabiać pieniądze wykonując pracę recenzenta/prowadząc kanał na youtube? Sam ostatnio przestałem oglądać jego filmiki bo nauczycielskie podejście do prezentacji gier mnie odrzuciło, ale sugerowanie, że ma się wstydzić chęci zarabiania na swojej pracy nie rozumiem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

poza tym nic o stole nie kłamie... kupiłem taki sam za żywą gotówkę i tylko mogę potwierdzić to co powiedziano w recenzji...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Piotrek się sprzedał! I rastula też!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: orzeh »

Też "poprę" GameTrola - raczej już nie oglądam kanału ale w pełni rozumiem/popieram jego działania. Nie oglądam ze względu, jak ktoś to już przytoczył:
kdsz pisze: "Wykonanie jest napraaawdę dobre. Całkiem dobrze bawiłem się przy tej grze. Osobom zainteresowanym tematyką polecam sprawdzić. A na dzisiaj to tyle, do następnego razu. Cześć"
Dla mnie PlanszówkiTV, Gambint, Granie w chmurach i GameGirl to topy, Gradanie świetne ale okrutnie mnie drażnią "śmichy" - też ktoś już to napisał, wookie, szczególnie z Olą jest ok z tym że raz na jakiś czas bo męczą (i bez pppp).
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Błysk »

Też nie wiem, czemu miałby nie chcieć zarobić, skoro ludzie go oglądają i chcą wspierać kanał. O ile zgodzę się, że wielkich analiz Troll w recenzjach nam nie daje (a szkoda, bo naprawdę dobrze mi się go słucha) to nie rozumiem co złego w tym, że stara się klika groszy dorobić na swoim hobby. Zwłaszcza, że nikogo nie zmusza do płacenia czegokolwiek, nie ma nawet pracowników, którym może nie płacić, lub płacić za mało w stosunku do tego co robią. A tu jeszcze jakieś posądzenia o cwaniactwo... Serio? ;)

Jedyne co mni boli, to to, że wygrałem konkurs a na nagrodę ciągle bardzo cierpliwie czekam i czekam...
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kudlacz135 »

@Ronin

Nie rozumiem czemu ktoś miałby się kryć z tym, że chce zrobić na tym co robi. Wręcz przeciwnie, właśnie nie kryjąc się różni youtuberzy są bardziej fair (jeżeli w ogóle trzeba to rozpatrywać). Stoły prezentowane na GTTV najpierw zyskały kilka przychylnych komentarzy od innych forumowiczów, a styl prezentacji/reklamy na pewno nie był "mangowy", tj. wciskajacy ludziom bubel ja siłę. Poczucie humoru, może się nie podobać, ale nazywanie kogoś "cwaniaczkiem" bo robi inne okołoplanszówkowe rzeczy, a przy okazji udaje się mu zdobywać jakiekolwiek pieniądze na tym, to spora przesada. No, chyba że czegoś nie wiem i GTTV wyłudza te pieniądze.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

kdsz pisze:
detrytusek pisze:Game Troll jest specyficzny.
Specyficzny chyba nie jest, skoro jego kanał jest jednym z najchętniej oglądanych. Format przyjęty przez Game Trolla pasuje więc szerokiemu gronu odbiorców. Ja sobie odpuściłem subskrybowanie, bo nie ma w jego recenzjach choćby próby ocenienia prezentowanych gier (poza liczbową, pozostawioną zresztą bez argumentacji). Nie każdy musi rozkładać gry na czynniki pierwsze, jak to robią chłopaki z Gradania, ale oczekiwałbym jakiejkolwiek analizy. Przynajmniej podstawowych zalet i ewidentnych zgrzytów, jak u Wookiego. Ale tego w GTTV po prostu nie widziałem.
Jakbyś nie wyrwał z kontekstu jednego zdania to ta polemika miałaby jakikolwiek sens.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kdsz »

detrytusek pisze:Jakbyś nie wyrwał z kontekstu jednego zdania to ta polemika miałaby jakikolwiek sens.
Na Twoje specjalne życzenie wyedytowałem swój post i zacytowałem Twoją wypowiedź w całości. Zastanawiam się tylko w jakim celu? Mój wpis nie odnosił się do fragmentu o Belforcie i Agricoli, więc o jakim kontekście mowa?

I żeby była jasność - nie atakuję Game Trolla. Robi bardzo fajne prezentacje gier, stworzył znaczną bazę subskrybentów, a prezentowane materiały technicznie są dobrej jakości. Nie przeszkadza mi też, że próbuje zarabiać na kanale. Prawie wszystko jest ok. Poza jedną rzeczą, o której pisałem wcześniej.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

kdsz pisze:
detrytusek pisze:Jakbyś nie wyrwał z kontekstu jednego zdania to ta polemika miałaby jakikolwiek sens.
Na Twoje specjalne życzenie wyedytowałem swój post i zacytowałem Twoją wypowiedź w całości. Zastanawiam się tylko w jakim celu? Mój wpis nie odnosił się do fragmentu o Belforcie i Agricoli, więc o jakim kontekście mowa?

I żeby była jasność - nie atakuję Game Trolla. Robi bardzo fajne prezentacje gier, stworzył znaczną bazę subskrybentów, a prezentowane materiały technicznie są dobrej jakości. Nie przeszkadza mi też, że próbuje zarabiać na kanale. Prawie wszystko jest ok. Poza jedną rzeczą, o której pisałem wcześniej.
Skoro polemizujesz ze moim stwierdzeniem "specyficzny" to chyba trzeba wziąć mój kontekst pod uwagę, prawda? Specyficzny bo u nich wygrywa Belfort w kategorii gra roku, a właściwie i nawet to nie jest do końca prawdziwe. To są podsumowania gier do roku xxxx czyli wygrywa w znacznie szerszej kategorii. Innymi słowy specyficzny gust. Może gdybym napisał to w jednym zdaniu to by było lepiej ale wydawało mi się, że jest czytelnie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kdsz »

Rzeczywiście źle zrozumiałem, przepraszam. Sądziłem, że słowo "specyficzny" odnosi się do kanału a nie gustu autora.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

kdsz pisze:Rzeczywiście źle zrozumiałem, przepraszam. Sądziłem, że słowo "specyficzny" odnosi się do kanału a nie gustu autora.
nic się nie stało. Mogłem napisać w jednym zdaniu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: misioooo »

Idealna praca: taka, jaką lubimy/kochamy i jeszcze nam za to zapłacą :)
Spora część społeczeństwa chciałoby tak dobrze, ale... Pozostaje jedynie wieszać psy na tych, którym przynajmniej po części udało się to osiągnąć.

Żyjemy w XXI wieku. Zawody typu "operator drona" to normalka, ludzie biorą za to grubą kasę... Zawód - jutjuber - czemu nie? Dla mnie to się nazywa postęp. Zdecydowanie nie cwaniactwo.
Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zacząć to robić - czy to jutjub czy podcasty. I niech nikt nie spodziewa się, że to lekkie i przyjemne! Spora część "zawodowców" od lat udzielających się medialnie (czy to hobbystycznie czy zarobkowo) wkłada w to bardzo dużo pracy. Mało kto zdaje sobie sprawę, ile wysiłku zajmuje postprodukcja... Samo nagranie 2h, posprodukcja... ze 20h ;P Za to efekt końcowy cieszy zarówno odbiorców jak i samego "zawodowca" (przynajmniej ja mam ogromną satysfakcję z pomontowanych fajnie filmów z imprez rodzinnych, choć nieraz mam chęć rzucicć to w pi*** po np 30h pracy...)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Nie znam żadnego recenzenta, dla którego to jest pracą, tj. źródłem utrzymania. Ba, nawet większość designerów gier nie jest w stanie utrzymać się z projektowania. Myślę, że przez długi czas, recenzenci będą jeszcze jechać głównie na paliwie własnej pasji. Płacić za to w stabilnym wymiarze nikt chyba jeszcze nie chce. A że wysyłane planszówki za darmo... niestety tektura jest niesmaczna. Z dwojga złego lepiej chyba zarabiać gdzie indziej tyle, by na wymarzone tytuły było stać, niż polegać na łasce pańskiej (która jak wiemy, na pstrym koniu jeździ). Tak więc, jeśli ktokolwiek z recenzentów jest jeszcze w stanie wycisnąć jakoś z tego parę złotych, good for them.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

rattkin pisze:Nie znam żadnego recenzenta, dla którego to jest pracą, tj. źródłem utrzymania. Ba, nawet większość designerów gier nie jest w stanie utrzymać się z projektowania. Myślę, że przez długi czas, recenzenci będą jeszcze jechać głównie na paliwie własnej pasji. Płacić za to w stabilnym wymiarze nikt chyba jeszcze nie chce. A że wysyłane planszówki za darmo... niestety tektura jest niesmaczna. Z dwojga złego lepiej chyba zarabiać gdzie indziej tyle, by na wymarzone tytuły było stać, niż polegać na łasce pańskiej (która jak wiemy, na pstrym koniu jeździ). Tak więc, jeśli ktokolwiek z recenzentów jest jeszcze w stanie wycisnąć jakoś z tego parę złotych, good for them.
Mam wrażenie, że przynajmniej jeśli chodzi o Polskę, to owo "wyciskanie paru złotych" jest bardziej w celu polepszenia jakości tego co się prezentuje, niż jakiejś faktycznej prywatnej korzyści.
Tegoroczne Essen i wszelkie informacje puszczane przez Ciekawe Gry, czy Board Game Girl, uświadomiły mi jak cholernie ważna jest możliwość włożenia w to sporej kasy. Niektórych na to stać i będą się rozwijać. Niektórych nie i pewnie będą się tułali w mrokach YT.
ODPOWIEDZ