Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: akahoshi »

Relo pisze:Dodatkowo szkoda, że nie dołożono więcej podstawek pod postaci wrogich agentów. Podczas wyciskania już kafelki agentów delikatnie się rozwarstwiały, a co dopiero będzie jak trzeba zmienić agentów do kolejnego scenariusza?
Ja zaraz po kilku pierwszych grach dokupiłem podstawki. Nie są drogie, 10 sztuk, to niecałe 4 zł.
Tutaj możesz kupić czarne: http://battle-models.com/Podstawki-pod- ... and,p,6192 i czerwone http://battle-models.com/Podstawki-pod- ... and,p,6199.
robertos pisze:Od jutra rozpoczynamy testy trzeciej grupy agentów, którzy umożliwią grę na 3 graczy. Do akcji ruszają Brytyjczycy i MI6.
Jeśli chodzi o balans postaci, to się o to nie martwię. Doskonale ten aspekt wyszedł w podstawce.
Zastanawiam się tylko, czy klimat na tym nie ucierpi.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: krisow »

Dopiero zaczynam przygodę ze "Stawką większą niż życie". Na razie rozegrałem z kumplem kampanię szkoleniową. Troszkę rozgrywka kulała, bo zasady poznawaliśmy w miarę rozgrywki (nie obyło się oczywiście, bez złych interpretacji z naszej strony). Po rozgrywce jeszcze raz przeczytana instrukcja i wyjaśniło się sporo. Rozegrałem też jeden raz scenariusz pojedynczy. Grałem stroną polską i wg mojego odczucia miałem ciężej. Strasznie psuły mi grę żetony zagrożenia, które moim zdaniem strona niemiecka ma silniejsze (oczywiście znając realia II wojny, tak powinno być), no ale... Żetony ze studzienkami, kiedy się przydadzą? Wylosuje (przypominam, że muszę mieć dwa, żeby je użyć), wystawię, a jeden Niemcy mi sprzątną z planszy i nieprzydatne. Jak sobie dajecie radę z deficytem PA? Jak zbierać kafelki, przekazywać misję (Kloss jest mobilny, ale przecież nie da się jednocześnie przeszukiwać lokacji i rozdzielać misji agentom?!). Inni agenci, którymi grałem to 4 do 6 punktów akcji. Starsza pani np. w scenariuszu GODZINA POLICYJNA, 6 etapów razy 4 PA = 24, na głowie ścigający ją SS-mani z 9 i 8 punktami, co wymyślać? Na razie skupiam się na zbieraniu dowodów, chociaż użycie jednego z przedmiotów zapewniło mi wygraną w drugim scenariuszu szkoleniowym. Misji z moim przeciwnikiem w ciągu trzech scenariuszy szkoleniowych wykonaliśmy chyba w sumie 3. Wg. mnie jest bardzo trudno zebrać wszystkie warunki poszczególnych misji. A taki zamach? Zdobycie broni jest trudne, a jeszcze musisz dopaść wrogiego agenta w odpowiednim momencie. Zobaczę jak to będzie się rozwijać w miarę nabierania przez nas doświadczenia z grą. Gdybym na dzisiaj miał podsumować, to chyba największym problemem jest dla mnie deficyt czasu, mało rund, a dużo do zrobienia. Karty lokacji, fajne, ale agenci daleko od wylosowanego miejsca i co dalej? Jak zrobić misję, uciec ścigającym Niemcom (jeszcze te aresztowania !!!) i dostać się do odpowiedniej lokacji? Macie jakieś ciekawe przemyślenia z rozgrywek, porady? Troszkę opis chaotyczny, ale dopiero cztery scenariusze za mną, a na szybko chciałem się podzielić przemyśleniami.

PS. Wydanie gry pierwsza klasa, piękna, modułowa plansza, wszystko czytelne. Jedyny problem to mała ilość podstawek pod figurki, ale te sobie dokupiłem :)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Na początku gra Polakami wydaje się być trudniejsza, wręcz przytłaczają niemieckie zagrożenia. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.
A tak na poważnie.
To tylko pozory. J 23 pozostaje najlepszym Agentem. Jego szybkość sprawia, że jest w stanie szybko przemieścić się, np. aby np. dać misje. Ma najlepszy współczynnik czujności - to on najlepiej rozbraja żetony zagrożenia.
Martwisz się o "starszą panią"? niesłusznie. Jeśli otrzyma misje, często może z zaskoczenia wykonać swoje zadania. Jej misje bazują na błędach niemieckich!
Słowem, Polacy muszą kombinować i.. zwłaszcza w pierwszy scenariusz jest dla nich... "łatwy" - to przewrotne, ale z czasem to dostrzeżesz :)...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Andy »

Jeszcze jestem przed pierwszą rozgrywką w Stawkę, którą znalazłem pod choinką, ale już chciałbym się podzielić pozytywnymi doświadczeniami. Mimo okresu świątecznego bez trudu nawiązałem kontakt mailowy z wydawnictwem i w krótkim czasie dostałem komplet żetonów postaci z prawidłowymi nadrukami z obu stron. Wzorowe podejście do klienta!

Miałbym propozycję na przyszłość: talie kart powinny być jednak foliowane, jak to jest w przypadku innych wydawnictw. W moim pudełku małe karty wysunęły się spod papierowej opaski i latały luzem, a w taliach dużych kart zdarzyło się kilka z naddartymi narożnikami. Szkody nie były wielkie i sam je podkleiłem, a mówię o tym tylko z czystej sympatii do Inte-gry i z troski o wizerunek firmy! :)

Przy okazji pytanie: do żetonów postaci dołączone były dwie naklejki na niemieckie żetony zagrożenia (kontroli). Mam w zestawie cztery takie żetony, wszystkie o wartości modyfikatora -1. Na naklejkach są dwie wartości modyfikatora: -2 i -3. Czy dobrze rozumiem, że została wprowadzona zmiana i teraz żetony zagrożenia (kontroli) mają być następujące:
-1 (dwie sztuki)
-2 (jedna sztuka)
-3 (jedna sztuka)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: myszor »

Andy pisze:Czy dobrze rozumiem, że została wprowadzona zmiana i teraz żetony zagrożenia (kontroli) mają być następujące:
-1 (dwie sztuki)
-2 (jedna sztuka)
-3 (jedna sztuka)
Dokładnie tak.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Najnowsza recenzja...
Tym razem na warsztat grę wzięła redakcja portalu strategie net.... Obszernie, wnikliwie, szczegółowo. Czy zgadzacie się z recenzentem?
http://portal.strategie.net.pl/index.php
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

relacja Jaxa z poniedziałkowej potyczki w scenariusz Wiem kim jesteś. (przeniesiona z wątku ze spotkania w Chwila Klub).

Mocna rozgrywka dziś wyszła w Stawkę większą niż życie.
Kuba jako Polacy miał uruchomić radiostację i nadawać nieprzerwanie przez ponad 1 turę gry.
W rękawie miał przeróżne sztuczki, gdy radiostacja w końcu zaczęła nadawać ale ja też chowałem co nieco ;)
Stedtkem wezwałem Klossa do siedziby Gestapo aby go przepytać. Musiał przerwać nadawanie i tura dla Polaków w plecy (choć Klosss wrócił potem w miejsce nadawania).
3 polskich agentów zgromadziło się w lokacji z radiostacją. Gdyby któryś zginął albo został aresztowany, miałby zastępstwo. Kuba bardzo dobrze kombinował, ale nie przewidział jednego. Mi brakowało sił, czasu i broni żeby wyłapać po kolei wszystkich dywersantów, zatem do lokacji z radiostacją (mieszkania oficerów, notabene - jeśli mieszkał tam Kloss, to przesadził z lokalizacją radiostacji) weszła niepozorna Marta Becher. W teczce miała dynamit. Postawiła ją na podłodze w korytarzu i wyszła. Eksplozja zmiotła nie tylko radiostację, ale i trzech polskich agentów łącznie z Klossem. Game over.
Największe szczęście miała babcia - czwarta członkini polskiej siatki. Po wyczerpującym czołganiu się kanałami (sic! :D) wyszła koło lokacji radiostacji i już miała tam wejść, gdy zatrzymała ją niespodziewana niemiecka kontrola, którą tam postawiłem w ostatniej chwili (w ciemno). Babcia dzięki temu ocalała. To się nazywa fart :)
Co do Marty to ok. 2 tur wcześniej okradł ją na ulicy złodziej, ale z dwóch przedmiotów, które miała wylosował whisky wzgardzając dynamitem. Butelka zapewne wydawała się atrakcyjniejsza lepkim palcom :)

Czas gry: 2h.
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: pike »

Ależ nęcicie. Chyba w końcu się jednak złamię i kupię Stawkę do grania z żoną, choć czas rozgrywki i ilość zasad mnie trochę odstrasza, bo wiem że żona może tego nie wytrzymać. Ale do grania z żoną przymierzam się też do Alchemików, a tu i czas i zasady na początek też nie przekonują.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

A to kusimy dalej..
To cytat z opinii kogoś kto kupił grę w Empiku...

W przypadku gry planszowej "Stawka większa niż życie" autorom udało się w sposób doskonały odzwierciedlić jeden z najważniejszych aspektów pracy agentów wywiadu. Jak, co z resztą sugeruje sam tytuł ducha serialu na którym gra została oparta. Rozgrywka w głównej mierze polega na gromadzeniu dowodów na agentów wroga. Do tego celu prowadzą, rozmowy pomiędzy agentami jednej i drugiej strony czy chociażby pozyskiwanie dowodów z odnalezionych przedmiotów, Dodatkowo, co jest jednym z lepszych elementów rozgrywki, wraz ze wzrostem ilości dowodów na danego agenta, trudność z jaką można pozyskać nowe na niego dowody maleje. Wszystko to ma odpowiednie odzwierciedlenie w mechanice systemu. Kolejne rzeczy, które zasługują na duży plus to modularność planszy, budowanej tutaj z tzw. sektorów. Każdy sektor to tekturowy kafel o wielkości 22x22. W pudle znajduje się ich co prawda siedem, jednak trzy z nich są dwustronne, co w końcowym efekcie daje nam sektorów dziesięć. W ten sposób autorzy dostarczają graczom różne plansze bazujące na wariacjach ułożenia sektorów względem siebie. Nierzadko jest to uwzględnione w samym scenariuszu. Poza wspomnianymi przeze mnie wcześniej kaflami przedmiotów - 130, po pięć na każdą z lokacji - gra ma jeszcze sporo do zaoferowania. Dwie dodatkowe talie kart zwane kartami Lokacji oraz kartami Reakcji. O ile pierwsze można zagrywać podczas tzw. aktywacji swojego agenta, drugie mogą posłużyć do skutecznego przeszkadzania przeciwnikowi. Poza taliami gracz dostaje żetony zagrożenia. Innymi słowy dodatkowe przeszkadzajki, które po ustawieniu na planszy oczekują na aktywację we właściwym momencie rozgrywki.
Co ciekawe. Autorzy pokusili się o rozbicie zasad na trzy części: podstawowe, rozszerzone oraz zaawansowane. W celu ułatwienia graczom przyjaznego zaznajomienia się z zasadami podręcznik zasad zawiera kampanię szkoleniową. Owa składa się z trzech części, gdzie każda z nich reprezentuje dany poziom złożoności względem wykorzystania mechaniki. Czyli, scenariusz pierwszy to zasady podstawowe, drugi rozszerzone, a trzeci zaawansowane. Po ukończeniu kampani gracze powinni być już wprawieni w stosowaniu mechaniki i następnie otrzymują trzy dodatkowe scenariusze, bazujące na odcinkach serialu. Poza rzecz jasna gotowcami, autorzy oddają w ręce co sprawniejszych fanów gry zasady konstruowania własnych scenariuszy. Jakby tego było mało na stronie produktu, co jakiś czas publikowane są nowe scenariusze. Zarówno dla dwóch graczy jak i dla jednego gracza. Wszystkich chcących się najpierw dokładniej zapoznać z zasadami zachęcam do odwiedzenia strony produktu http://j23.com.pl/ , z której można pobrać instrukcję. Jest to świetny sposób na wyrobienie sobie opinii jeszcze przed opróżnieniem portfela.

trudno się nie chwalić.... ;)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: jax »

robertos pisze:Tym razem fotorelacja....
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121
Bardzo fajna relacja. Szczególnie z punktu widzenia osoby która juz grała w Stawkę.

Na miejscu Niemców Jacek doprowadziłby mnie do szału :) (3 razy unika aresztowania - 2 razy przez pieczątkę i raz znika w czeluściach Kamienicy (mocna karta)).

Tym niemniej pytania do autora:
- czy Kloss faktycznie musiał przechodzić przez kontrolę dokumentów (z żetonu) przy Rikszach? (nie musi przechodzić, gdy kontrola jest narysowana na mapie). To go blokowało wg tej relacji.
- no i co z pytaniem autora relacji czy śmierć Klossa to automatyczne zwycięstwo Niemców? Faktycznie chyba nie ma nic na ten temat w instrukcji. Analogicznie czy śmierć czarnej niemieckiej postaci to automatyczne zwycięstwo Polaków?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Mi też opis rozgrywki bardzo się spodobał...
odpowiadając na pytania.
- oczywiście Kloss musiał przejść przez Kontrolę Dokumentów przy rikszach (dlaczego nie?). Nie musiał pokonywać kontroli z sektora wojskowego bo.. opuszczał ubezpieczany teren (kontrola obowiązuje tylko wchodzących a nie wychodzących agentów)!
- co do "śmierci" Klossa. Początkowo chcieliśmy zrobić, że jego śmierć kończy rozgrywkę, ale przecież tak jak w odcinku Wiem kim jesteś, czy w odcinku VII Podwójny nelson - J23 potrafił doskonale ją upozorować. Oczywiście jego strata to poważne osłabienie siatki (ale można się jeszcze ratować kartą DWORZEC)!..
Tak samo Niemcy.. wszak ss-manów im nie brakuje.
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: ATomek07 »

robertos pisze: - co do "śmierci" Klossa. Początkowo chcieliśmy zrobić, że jego śmierć kończy rozgrywkę, ale przecież tak jak w odcinku Wiem kim jesteś, czy w odcinku VII Podwójny nelson - J23 potrafił doskonale ją upozorować. Oczywiście jego strata to poważne osłabienie siatki (ale można się jeszcze ratować kartą DWORZEC)!..
W takim przypadku przyjeżdża inna wersja Klossa? Oczyszczona z zarzutów do "0"?
To bardzo zmienia rozgrywkę :roll: Kloss przy zgrywaniu szybkim kart lokacji, może pojawiać się powtórnie 2+ razy 8)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

ATomek07 pisze: W takim przypadku przyjeżdża inna wersja Klossa? Oczyszczona z zarzutów do "0"?
To bardzo zmienia rozgrywkę :roll: Kloss przy zgrywaniu szybkim kart lokacji, może pojawiać się powtórnie 2+ razy 8)
Dokładnie tak...
Zatem gracz musi się poważnie zastanowić czy likwidowanie Klossa lub ss-mana - to najlepszy pomysł, zwłaszcza gdy mamy na któregoś z nich zgromadzoną już pokaźną ilość donosów... To jak najbardziej logiczne. Likwidacja agenta czyści podejrzenia, oczywiście osłabia siatkę ale nie daje gwarancji zwycięstwa.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Krótka relacja z rozgrywki solo nadesłana przez Jaxa... Dwa razy spróbował swych sił w scenariusz Godzina Policyjna. Oto jak przedstawił losy tej ostatniej:

Nie wiem jakim cudem, ale tym razem zdobyłem 14VP.
W zasadzie to już była mega-porażka. W ostatniej rundzie Starsza Pani i Jacek w areszcie, a ja tylko z 1VP za mydło.
Wydawało mi się że Erik Kopf dojdzie do Ingrid, porozmawia i wyjdzie z jej lokacji nie dając jej szansy na rozmowę (Polacy nie mogą kończyć aktywacji na ulicy z Niemcami). A jednak - jak dzisiaj siadłem dokończyć scenariusz, ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jednak Erik zakończy ruch na Ingrid. Zatem Ingrid porozmawiała z nim i wyciągnęła sekret - w Oficerskiej Willi (zapewne przy drinkach i w luźnej atmosferze ;) ). Zrobiła w ten sposób 5VP za duży cel i 11VP za sekret od czarnego oficera. Ingrid miała modyfikator +4. Specjalnie przed grą Erika ustawilem jako czarnego, bo nastawiłem się na te 11VP a od niego najłatwiej wyciągać sekrety. Później w czasie gry też starałem się celować tak aby Erika ciągnęło do Ingrid żeby skorzystać z jej modyfikatora +2. Ale że wyjdzie tak idealnie w ostatniej chwili w tej Willi, to się nie spodziewałem...

Jacek po nieudanym zamachu na Targowisku dynamitem na Stedtkego został aresztowany przez niego podczas ucieczki z miejsca swego wybryku (Jacek był obciążony 3 dowodami zatem -3VP).

Starsza Pani z kolei była totalnie oblegana w Szkole przez 3 SS-manów w początkowej fazie gry i w końcu pękła i została aresztowana (z aż 6 dowodami). Całe szczęście że miałem Gestapo na ręce w ostatniej turze i uwolniłem ją Klossem... W ostatniej heroicznej próbie chciała wykonać dużą misję na Posterunku (przejście kontroli w sektorze z polskim agentem). Niestety nie było Niemca w tym sektorze i nie udało mi się wyturlać ani 11 ani 12 żeby zdobyć 5 kolejnych VP-ków. A byłby wynik 'mistrzowski' (19VP) gdyby ten ostatni rzut w grze się udał :)
Z kolei gdyby Jacek wybronił się przed aresztowaniem w ostatniej turze, to tylko 3VP więcej i 17VP, czyli wynik nadal tylko 'doskonały' ;)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Jutro i w sobotę jesteśmy na Strategosie..
Po raz pierwszy zaprezentujemy nowe scenariusze... a w śród nich wariant gry.... "na ciemno" - z sędzią.!
Poprowadzimy partie, w której gracze siądą plecami do siebie.. będą mieli ten sam obszar miasta i swoją siatkę agentów.
Będzie megaszpiegowsko!... Widoczność na ulicach 3 pola, z lokacji na uilcę - 1 pole.. z ulicy do lokacji nie!
ktoś jeszcze zainteresowany!
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: tassman »

Czy były jakieś dwa wydania? Różnice cenowe (rozstrzał na necie od 68 do 140) dają do myślenia.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Cena 68 zł?... brać... a było na razie tylko jedno wydanie. Choć już pracujemy nad dodatkiem ;)
Na FB już pokazujemy kolejne postacie.
https://www.facebook.com/Stawka-wi%C4%9 ... 25/?ref=hl
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Drodzy Stawkowicze.
Mamy do Was pytanie. W naszych głowach zrodził się pomysł stworzenia wyjątkowego scenariusza. Nie zdradzając jego fabuły miałby on wyjątkową mechanikę opartą o elementy które posiadacie.
Rozgrywka byłaby swoistą przygodą pokierowaną przez nas w oparciu o opowiadanie absolutnie w klimacie filmowej Stawki. Scenariusz de facto byłby dla jednego gracza, drugi pełniłby rolę narratora i nanosił zmiany na planszach. Byliby wśród Was zainteresowani taką rozgrywką.
Czy też jeszcze ambitniej, z większą dawką tajemnicy, gdy my pełnimy rolę narratora i mailem raz dziennie wysyłamy zmiany sytuacji na planszach. Mamy to obmyślone aby nie trzeba było rezerwować na dłuugo zbyt dużej powierzchni stołu, a rozgrywkę można by w pewien sposób zapisywać...
Zatem?

Zainteresowanych proszę o info na pv
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Prace na ukończeniu.. Ci co się zgłosili, wkrótce dostaną pliki...
Aż korci wydać to także w eleganckiej formie teczuszki STRENG GEHEIM...
a fabularny opis zaczyna się tak:
Wiosna 1942 r. Generalna Gubernia

Hans Kloss jako agent J 23, już od 4 tygodni przebywa w mieście. Regularnie, dwa razy w tygodniu przesyła meldunki do Centrali. Działająca polska radiostacja, mimo usilnych starań Gestapo nie została jak dotąd namierzona.

Kloss jako oficer Abwehry ma dostęp do wielu tajnych dokumentów. Ponadto ma kilka innych źródeł informacji. Doskonale zakonspirowany Georg, jako SA-Sturmbannführer pozyskuje dokumenty o charakterze cywilnym. Tchórzliwy i gadatliwy Puschke łatwo zdradza sekrety wojskowe. Meldunki do radiostacji dostarcza osobiście Edward, który równocześnie dowodzi polską siatką w mieście.

Słane do Centrali raporty coraz dotkliwej odczuwalne są przez niemieckie władze wojskowe. SS-Sturmbannführer Lothar żąda od Stedtke wyników prowadzonego śledztwa. Wydaje się, że w końcu Niemcy trafili na trop…
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: ATomek07 »

Miałem niewątpliwą przyjemność zagrania testowego, najnowszego scenariusza do Stawki... Wprowadza bardzo dobre i ciekawe fabularne mechanizmy. To rozgrywka na zupełnie nowym i doskonalszym poziomie opisowym. Historia w jej trakcie rozwija się, nie wszystko jest wiadome, kluczem są rozmowy, które to dostarczają informacji o sytuacji ale mogą stać się pułapką. Planowaniu wykonania misji ściśle związanych z linią fabularną. Jestem pod wrażeniem pomysłu i wykonania przez Autorów. Taka rozgrywka plasuje w moim głębokim przekonaniu tę grę przy tej formie scenariusza na poziomie 10 skali BGG.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: vinnichi »

Gdyby gra była w klimacie cthulu albo post apo wątek miałby 10 więcej stron :) gra jest naprawdę dobra i dziwię się że fani przygodówek omijają ten tytuł może właśnie nie każdemu pasuje element historyczny
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: mauserem »

vinnichi pisze:Gdyby gra była w klimacie cthulu albo post apo wątek miałby 10 więcej stron :) gra jest naprawdę dobra i dziwię się że fani przygodówek omijają ten tytuł może właśnie nie każdemu pasuje element historyczny
chtulhu - nieeee! już strach do lodówki zaglądać :mrgreen:

Jestem pod wielkim wrażeniem tej gry - mechanicznie dość złożona i wymagająca - ale za to w zamian dająca niesamowite emocje, w dodatku w czasie gry ciągle mam jakieś filmowe sytuacje. Myślę, że powolutku ale za to niepowstrzymanie ta gra przebije się do sporej liczby graczy - bo jest po prostu bardzo dobra. Dużo może zmienić dodanie możliwości aktywnej gry większej liczbie graczy (obecnie jest to też jak najbardziej możliwe). Setting jest pozornie trudny i hermetyczny, ale dobrze rozwinięty może dać jeszcze sporo ciekawych możliwości. Wyobraźcie sobie przeniesienie akcji do Lisbony podczas wojny - gdzie walka wywiadów wszystkich stron rzeczywiście miała miejsce. Albo akcja przeniesiona do Jałty podczas szczytu w 1945. (nawet tam mogli pojawić się niemieccy agenci a odwrócenie ról jest jak najbardziej możliwe).

Grając w tę grę ciągle myślę na możliwymi settingami dla tego tytułu, umożliwiającymi skuteczny marketing na całym świecie.
Franczyza 007?
Zimna wojna - Berlin Wschodni/Zachodni
A może mroczne wieki i inkwizycja? (albo książki Piekary)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Maxxx76 »

Mi też się marzy gra Ja, Inkwizytor :-D Byleby nie suchar w stylu PLO...
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Nowy jednoosobowy scenariusz wysyłamy do tych co się zgłosili :)
Fabularnie, przygodowo, niebezpiecznie..
jak kogoś pominąłem to proszę na pv
ODPOWIEDZ