This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: gaseki »

Jaka jest scd?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Marx »

Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: DarkSide »

Jeśli tempo wsparcia się utrzyma to gra zostanie ufundowana na KS po niecałych 3h akcji :shock:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Muad'Dib »

Pewnie gra zostanie ufundowana w 3h od momentu startu. Natomiast zwróciłem uwagę, że jest bardzo krótka, raptem 3 tygodnie. Ciekawe czy to wystarczy abyśmy się dowiedzieli o wersji PL przed jej końcem.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: gaseki »

Ja sobie odpuszczam, nie sądzę aby gra normalnie miała kosztować prawie 60 funtów (choć mogę być zaskoczony), więc w sklepach online będzie do kupienia dużo taniej
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Pan_K »

gaseki pisze:Ja sobie odpuszczam, nie sądzę aby gra normalnie miała kosztować prawie 60 funtów (choć mogę być zaskoczony), więc w sklepach online będzie do kupienia dużo taniej
licząc po 5,7 zł wychodzi 342 zł. Nie wiem, czy to nierealna cena w sklepach i to po zniżkach.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: gaseki »

Biorąc pod uwagę to, że wiele gier da się z przesyłką kupić w Anglii poniżej SCD to i tak wolę poczekać. Np TTA ostatnio widziałem za 35 z przesyłką. SCD to 39.99.
Awatar użytkownika
Martens10
Posty: 136
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:59

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Martens10 »

Zwrócił ktoś uwagę, że napisane jest ze produkcja gry w Polsce (po za figurkami), MOŻE wersja PL będzie wysyłana z Polski i koszt będzie minimalny?

Tapnięte z zet3ki
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: gaseki »

Jest napisane, że będzie połowa kosztu wysyłki w Polsce.
Awatar użytkownika
Martens10
Posty: 136
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:59

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Martens10 »

Martens10 pisze:Zwrócił ktoś uwagę, że napisane jest ze produkcja gry w Polsce (po za figurkami), MOŻE wersja PL będzie wysyłana z Polski i koszt będzie minimalny?

Tapnięte z zet3ki
Już sobie nawet doczytalam dalej że tak będzie i że koszt dla zamówień do Polski będzie o połowę niższy

Tapnięte z zet3ki
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: vojtas »

Michał Oracz pisze:Problem w tym, że nie za bardzo możemy w tej chwili potwierdzać oficjalnie TYLKO polską wersję dostępną na KS, jeśli w tym samym momencie byłaby to JEDYNA wersja językowa poza ENG (byłoby: wersja ENG - tak, PL - tak, ESP - nie, DE - nie,itd). Najpierw musimy potwierdzić przynajmniej niemiecką i hiszpańską na etapie KS, wtedy dopiero będziemy mogli rozprzestrzeniać info o ewentualnej wersji PL. Mam nadzieję, że ten drugi warunek wyklarują już pierwsze dni kampanii, ale lepiej nie zgadywać. Dzięki za duchowe wsparcie dla gry i zainteresowanie, które mocno przerosło nasze wstępne założenia sprzed miesięcy. Zrobimy wszystko (znaczy w tym przypadku WSZYSTKO), żeby polska wersja była od razu na KS.
Jeśli wersja PL będzie na WT albo gdzieś indziej (a nie na KS), to wcale się nie obrażę. Szczerze mówiąc nawet wolę ceny w złotówkach niż w funtach. :) To, że czekacie z potwierdzeniem, mnie jakoś szczególnie nie dziwi - ludzie łatwo strzelają focha, co dobrze widać na przykładzie Zamków króla Ludwika - flame war tak dotknął Bezier Games, że do tej pory nie dali zielonego światła Planszóweczce/Lacercie na wydanie polskiego dodatku (poszło o oprawę graficzną podstawki, która w wersji PL jest z zupełnie innej, piękniejszej bajki).

Tak czy siak mnie nie interesuje TWoM w wersji ENG. Jeśli nie będzie polskiej edycji, to po prostu gry nie kupię. Całkowicie pomijając fakt, że planszówka została zaprojektowana po polsku (przynajmniej częściowo) przez polskich projektantów w polskich firmach nad Wisłą i Odrą, w mojej grupie nie wszyscy znają język na tyle dobrze, by wszystko zrozumieć. Inna sprawa, że w gry tego typu ja po prostu nie chcę grać w innym języku niż polskim. :) Odmawiam. Brzmi to być może nieco absurdalnie, ale taka jest prawda.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

gaseki pisze:Biorąc pod uwagę to, że wiele gier da się z przesyłką kupić w Anglii poniżej SCD to i tak wolę poczekać. Np TTA ostatnio widziałem za 35 z przesyłką. SCD to 39.99.
Tyle tylko, że zgodnie z opisem kampanii, wersja z Kickstartera będzie zawierała wiele elementów niedostępnych w wersjach sklepowych ;)

Szkoda tylko, że figurki nie będą tak ładne jak na filmiku Rahdo :<
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Pan_K »

Dla porządku: ufundowane w 3 godziny.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
MisioKret
Posty: 180
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: MisioKret »

Rahdo w swoim runthrough wspomniał o ciekawym pomyśle na wyeliminowanie problemu alfa gracza - najpierw osoba, która obecnie jest liderem wykonuje działania, a dopiero po tym następuje dyskusja.

Co o tym myślicie? Mi pomysł wydał się bardzo ciekawy. Dzięki temu:
- nikt mnie nie przekrzyczy (choć to zwykle ja krzyczę na innych :) )
- każdy decyduje w zgodzie z własnym sumieniem
- (chyba najważniejsze) wymaga to od każdego grającego zaangażowania w rozgrywkę, a nie biernego jej śledzenia

Widzę jedną zasadniczą wadę - może to prowadzić to lekkiego znużenia pozostałych graczy, kiedy jedna osoba siedzi i myśli a reszta ma zakaz odzywania się :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Ja bym to usprawnił: podzielił na rzeczy przy których decydujemy wspólnie (np. akcje w domku) i rzeczy kiedy nie ma czasu na decyzję i gracz sam wybiera (wydarzenia, ataki)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: schizofretka »

Ale problem alfa-gracza polega na tym, że alfa-gracz to zdecydowanie nie to samo co łider (tu: trzymający dziennik). Jak ktoś ma tendencję do rozstawiania ludzi (albo potrzebuje być rozstawiany, podobnie częste), to w kategorii full coop chyba tylko space alert i T.I.M.E (jak dobrze rozumiem - zakaz czytania kart oraz tak szczegółowe informacje, że nie wiadomo co jest naprawdę istotne i wszystkiego się nie zrelacjonuje).


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: DarkSide »

MisioKret pisze:Rahdo w swoim runthrough wspomniał o ciekawym pomyśle na wyeliminowanie problemu alfa gracza - najpierw osoba, która obecnie jest liderem wykonuje działania, a dopiero po tym następuje dyskusja.
A w jaki sposób ma to przeszkodzić liderowi/graczowi alfa w dyskusji nad tym, co ma najpierw zrobić właśnie ta osoba, a by potem znowu dyskutować przed ruchem pozostałych? Chyba, że to quasi-koop gdzie jednak "każdy sobie rzepkę skrobie".
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
MisioKret
Posty: 180
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: MisioKret »

Ja to zrozumiałem w następujący sposób - dostajesz dziennik -> decydujesz o danej akcji/akcjach (reszta mordeczki w kubeł :)-> ewentualna dyskusja o tym, co się właśnie wydarzyło i dlaczego dałeś ciała :) -> następny dostaje dziennik -> decyduje... itd.

Z filmu wywnioskowałem, że jest sporo momentów, w których nie wiadomo co się zaraz wydarzy, więc nie ma jak o tym podyskutować wcześniej i narzucić swoje zdanie reszcie grupy.

Może faktycznie rozdzielić ten pomysł, jak sugeruje kamron6, na etapy z dyskusją przed akcją (np. budowa w domu), a przy reszcie tylko jedna osoba decyduje? Sam nie wiem, ale warto się nad pomysłem pochylić.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: schizofretka »

Zaraz ci puryści powiedzą, że 'morda w kubeł' to przeciwieństwo kooperacji (poniekąd słusznie).


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

"Brushes against Bullets", czyli czterej znani graficy (Tomasz "Morano" Jędruszek, Mariusz Gandzel, Greg Bobrowski, Rafał Szłapa) tworzą obraz w ramach rozpoczęcia akcji związanej z wydaniem gry This War of Mine the Board Game Poniżej obiecana relacja. Rzadko można obejrzeć takich mistrzów w akcji na żywo :)
Link: https://www.youtube.com/watch?v=UiLCKYo2KjI

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Blacksad »

Pomysł z malowania na żywo naprawdę przedni, fajny pomysł i ciekawe wykonanie, ale jakość livestream mocno średnia, żeby nie powiedzieć kiepska - niby jest 1080p, a wygląda jak 480p.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Mam tylko nadzieję, że autorzy rozumieją fakt, że Polacy czekają na polską wersję i dlatego wsparło tylko kilkadziesiąt osób ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wallenstein »

Czy instrukcja będzie dostępna w czasie trwania akcji na KS?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wincenty Jan »

Czyli jak dobrze rozumiem, to będzie jedna duża akcja na kickstarterze i koniec? I będzie można ewentualnie kupić, po akcji, grę w polskim lub zagranicznym sklepie?
Dlaczego nie bedzię zbiórki na polskim odpowiedniku kickstartera?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Wincenty Jan pisze:... Dlaczego nie bedzię zbiórki na polskim odpowiedniku kickstartera?
Bo jest szansa na polską wersję w ramach KS.

btw. tu można obejrzeć wczorajszą/dzisiejszą transmisji live: https://www.youtube.com/watch?v=eW8GPji7mFU

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ