A Game Of Thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

ghostdog pisze: czy da się grać samą podstawką?
Tak, ale żeby było jasne: jeśli chcesz grać we dwóch, to wskazane jest przebudowanie talii (a przynajmniej plot decku - dlatego właśnie polecam dokupić pack "Ancient Enemies"). Może nie od razu po pierwszej grze, ale po załapaniu o co chodzi. Ponadto w podstawce są 4 talie ale tylko 45-kartowe. A talia legalna powinna mieć minimum 60 kart. Zatem na dwóch warto złożyć dwie talie z tego co masz. (Podstawka x2 to już w ogóle luksus).
ghostdog pisze: aby grało się naprawdę przyjemnie
Pamiętajcie, to jest gra karciana. Przyjemność bierze się głównie z samodzielnego decydowania co włożyć do talii i, w przypadku multiplayera, jakim wariantem zasad grać (gdyż jest więcej niż jeden). Nieodłączną częścią gry jest proces przechodzenia z początkującego do doświadczonego gracza, poznając w tym czasie wciąż nowe karty, wyrabiając sobie opinie o nich (często bardzo różne od innych graczy :) ) oraz szukając synergii między kartami, żeby stworzyć "niepokonaną", zindywidualizowaną, własną, niepowtarzalną talię (jak również styl grania). Planszówki Wam tego nie dadzą! :D
A więc nie warto też przesadnie się pytać o chapter packi i pozbawiać się przyjemności poznawania gry wg własnego tempa.

ps. Jeśli ktoś chce się pozbawiać powyższych przyjemności, oczywiście może tę grę traktować (z powodzeniem) jako kolejną planszówkę (tzn. sama podstawka), jego wola, tyle że wtedy to będzie tylko kolejna planszówka.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Wallenstein »

"Princes of the Sun" już prawie puka do drzwi i z tego powodu miałbym pytanie. Czy reflektowałby ktoś na jeden deck z tego dodatku? W każdym pudełku są dwa takie same decki. Ja kupię dwa pudełka, więc jeden ofoliowany deck będzie mi zbywał. Jeżeli ktoś ma ochotę to odsprzedam za niewielką kwotę.

Chętnych proszę o PW.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
szelest
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:12

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: szelest »

Nadal aktualne?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Może nie piszę w odpowiednim dziale, ale wydaje mi się to najodpowiedniejsze miejsce.

Mianowicie szukam ludzi z okolic Gliwic, którzy mają/lubią/grają w AGoTa LCG i chcieliby pograć. Gramy z dziewczyną od ponad pół roku i miło byłoby się zmierzyć z kimś nowym (najlepiej w formie joust, czyli 1:1, ale jak ktoś nie lubi, to nie ma problemu).
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Grzechu, ja wprawdzie nie jestem z okolic Gliwic, ale mam/lubię/gram w AGoT LCG. Możemy się umówić na granie na Pionku (ostatnio bywam regularnie).
Bardzo chętnie wezmę jakieś talie :) Jeszcze nie wiem, czy pojawię się na "międzypionku" pod koniec marca, ale jeśli tak, to napiszę. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Wallenstein »

W sumie ja też byłbym chętny, a najchętniej w 4.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Grzechu »

No to świetnie, że znaleźli się jacyś chętni. Międzypionek to rzeczywiście dobra okazja na kilka zaciętych pojedynków :D . Czekam niecierpliwie.
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Wallenstein pisze:"Princes of the Sun" już prawie puka do drzwi
Jeśli już masz "Princes of the Sun" to napisz, jak się spisuje (szczególnie w konfrontacji z Lannisterami:). Czy grasz póki co podstawową talią z PotS czy zbudowałeś jakąś z dodatkowymi kartami z Chapter Packów?
Ciekaw jestem jaką :)
Pozdrawiam!
Grzechu pisze: No to świetnie, że znaleźli się jacyś chętni.
Mam nadzieję, że do zobaczenia na międzypionku (postaram się pojawić, choć termin mi trochę nie pasuje). Może uda mi się też namówić kolegę, który gra w AGoT LCG na wyjazd. Im więcej nas, tym weselej.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Wallenstein »

Deck dla Martelli jescze nie przetestowany, choć parę pomysłów na talię już jest :D
Oj będzie się działo na międzypionku.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Tak BTW, to jeśli wszyscy zadeklarowani się pojawią, to będzie można zrobić małe zawody w AGoTa na Międzypionku. Zwycięzca stawia kolejkę :twisted:
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Jeszcze jedno BTW :). Kto jakimi taliami gra? Bynajmniej nie pytam, by podrasować talię na Międzypionka :mrgreen: , tylko ogólnie zobaczyć, które rody są najpopularniejsze. Zacznę się od siebie: gram rodami Baratheonów, Lannisterów i Greyjoyów, przy czym najczęściej na stole pojawiają się Bara. Analogicznie moja połówka gra Starkami, Targaryenami i (od niedawna) Martellami, preferując zdecydowanie tych pierwszych (na moją zgubę :( )
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Wallenstein »

Ja różnie: Targaryen, Lannister, Stark, teraz przymierzam się do Greyjoya i Martella.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Wallenstein »

Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Grzechu pisze:Kto jakimi taliami gra?

Ja gram Starkami, Baratheonami i Martellami.
Ponieważ gram od dość dawna, to w gronie znajomych używamy też kart z czasów sprzed formatu LCG, gdy AGoT był jeszcze kolekcjonerską karcianką. Ale na międzypionka oczywiście przywiozę talie tylko w nowym formacie.
Czekam, jak rozwinie się aktualny blok chapter packów, bo nie ukrywam, że mój "stary" deck oparty na Nocnej Straży był moim ulubionym.
Wallenstein pisze:My tu gagu gadu a tu nowy dodatek:
Przyznam, że jestem zaskoczony. Nie wiedziałem, że pojawi się "duży" dodatek dla Starków, którzy byli w Core Secie. No, ale ponieważ to mój ulubiony dom (niestety, znacznie słabszy niż za czasów CCG, moim zdaniem), to jest to pozytywne zaskoczenie :)
Direwolf opisany w artykule FFG wygląda na kartę w porządku. Szczególnie w połączeniu z plotem Threat from the North
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=932

Póki co najsilniejszymi domami WYDAJĄ się być Lannisterowie i Baratheonowie (przynajmniej w partiach granych ze znajomymi).
Martelli jeszcze nie mam do końca złożonych, więc nie wiem jak się spisują:)
A jak to wygląda u Was?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Wallenstein pisze:My tu gagu gadu a tu nowy dodatek: :D
http://new.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1096
Ciekawe posunięcie ze strony FFG. Czyżby każdy ród z podstawki miał dostać upgrade??
szelest
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:12

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: szelest »

Starkowie nie są tacy słabi, mają kilka naprawdę mocnych kart - myślę że ostatnio ich upgradeowali:)

Złożyłem decka Martelli, ale jeszcze nie przetestowałem. Opiera się na przegrywaniu oraz na manipulowaniu ikonkami - jak testowałem w ostatnią sobotę całkiem nieźle chodził. Kombinuje jakby tu połączyć z początkowymi kartami Wildlingów -ale na to pewnie przyjdzie poczekać:)

Kiedyś grałem Lannisterami, ale się mi znudzili, obecnie mam zrobione 4 w miarę dobre decki - Targaryenów, Baratheonów, Starków i testowych Martelli:)
dibbler
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:36
Has thanked: 1 time

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: dibbler »

Przeczytałem ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie:
Czy karty z CCG można mieszać z LCG?

Jesli tak, to mam dodatkowe pytanie:
Jestem w posiadaniu Premium Starter Set Valyrian Edition (CCG). Czy nadaje się to na starter do nauki LCG?
Tak, nie, dlaczego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

dibbler pisze:Przeczytałem ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie:
Czy karty z CCG można mieszać z LCG?
Już odpowiadam.
Karty sprzed formatu LCG są kompatybilne z kartami formatu LCG. Zasady gry w CCG i LCG są niemal identyczne.
W formacie LCG wprowadzono dodatkową fazę Taxation. Pojawiły się też specjalne karty do gry wieloosobowej, tzw Titles (choć one akurat pojawiły się jeszcze pod koniec czasów CCG, o ile pamiętam). Wraz z ukazywaniem się nowych Chapter Packów pojawiają się też nowe mechanizmy w grze (jak np. karty typu "Shadows"), ale dotyczą one tylko nowych kart.
Tak więc jeśli masz dwie talie z Valyrian Premium Starter, możesz spokojnie grać wg reguł z instrukcji do tego startera. I będzie to bardzo dobra nauka gry w AGoT LCG. Jeśli zależy Ci na grze wg reguł z formatu LCG, również nie będziesz miał z tym problemu. Reguły z formatu LCG znajdziesz tutaj:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... =10&esem=4


PS: Jak zapewne zauważyłeś, karty ze starszych dodatków z formatu CCG (np. Valyrian Set) różnią się od nowych designem. Ostatnie dodatki z formatu CCG mają już design identyczny z tym znanym z LCG. Ew. różnice w wyglądzie kart nie wpływają jednak na jakość rozgrywki.

W razie pytań, pisz. Odpowiem.
Fantasy Flight Games wprowadziło trochę zamieszania zmianą formatu z CCG na LCG, ale jeśli chodzi o reguły, to jest to praktycznie ta sama gra.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 23:27 przez fruszu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

szelest pisze:Starkowie nie są tacy słabi, mają kilka naprawdę mocnych kart - myślę że ostatnio ich upgradeowali:)
Masz rację. Wydaje mi się jednak, że trudno z tych kart zbudować solidną talię.
Jest świetna Arya, ale by w pełni wykorzystać jej umiejętność, trzeba zbudować talię opartą na mechanice pór roku (konkretnie zimie). Jest Catelyn, która może pozbawić przeciwnika możliwości wykonywania "zielonych" ataków. Ale oprócz zimy wymaga minimum 1 karty w Shadows. Są świetne karty do zabijania postaci przeciwnika, ale ich zagranie obwarowane jest tyloma warunkami, że często po prostu nie opłaca się nimi grać. Tym samym to, co zawsze było najmocniejszą stroną Starków - możliwość bezpośredniego eliminowania postaci przeciwnika, zostało gdzieś zatracone. Zresztą różnice między domami coraz częściej się zacierają. To, co kiedyś było praktycznie unikalne dla jednego domu, pojawia się teraz w innych.
Być może spowodowane jest to zmianą formatu z CCG na LCG i w miarę upływu czasu znów się wszystko wyklaruje.

Na pewno jednak nowy format jest ciekawy dla kogoś, kto grał wcześniej w AGoT CCG. Każe trochę zmienić sposób myślenia. Ja wciąż się tego uczę.
To chyba z powodu nostalgii napisałem, że Starkowie są słabsi niż kiedyś. I może dlatego, że ostatnio ciągle przegrywają z Lannisterami i Targaryenami :)
szelest
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:12

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: szelest »

Jest całkiem dobry direct kill u Starków, już podaje przykłady:

1. Moje ulubione combo: Icy Catapult na jakimś tanim charakterze np. Peasant Defenders (samo założenie to fajne combo, bo założenie darmowe a dodaje im siły i nie kneelują się do bloku) a następnie House Umber Berserkers. Albo na Bolton Refugee (odpada w przegranej dominacji i zabiera ze sobą ofiarę.
2. Bear Island.
3. Ice
4. Robb Stark
5. Guilty
6. Lethal Counterattack- kilka atakujących naraz, fajnie działa jeśli rzucone w odpowiednim czasie.
7 Wybronienie się u Starków w M to nie problem wiec nowy plot Battle of Oxcross daje radę (nie direct ale fajne)

Aha jakby ktoś chciał zagrać przez NET też można grać - pod warunkiem, że zna się najnowsze karty, bo te sprzed pół roku są dopiero podane w całości.
dibbler
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:36
Has thanked: 1 time

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: dibbler »

fruszu pisze: W razie pytań, pisz. Odpowiem.
Fantasy Flight Games wprowadziło trochę zamieszania zmianą formatu z CCG na LCG, ale jeśli chodzi o reguły, to jest to praktycznie ta sama gra.
Dziękuję za odpowiedź.
Pojawiły się następne pytania:
1. Gdzie można kupić Core Set? Szukałem w kilku sklepach internetowych i nie mogłem znaleźć.
2. Co kupić na początek, jeśli Core Set nie będzie już dostępny?
3. Czy jest jakieś program lub strona do budowania decków? Np. coś w stylu DeckTech.net

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Na stronie FFG piszą że reprint Game of Thrones LCG już do nich płynie więc pewnie niedługo będzie znowu dostępna.
szelest
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:12

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: szelest »

dibbler pisze: 3. Czy jest jakieś program lub strona do budowania decków? Np. coś w stylu DeckTech.net
Warte uwagi są dwie strony
http://www.tzumainn.com/agot/
http://info.wsisiz.edu.pl/~szczesnj/
Kelshar
Posty: 46
Rejestracja: 12 mar 2010, 09:29

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Kelshar »

Fruczak Gołąbek pisze:Na stronie FFG piszą że reprint Game of Thrones LCG już do nich płynie więc pewnie niedługo będzie znowu dostępna.
Czy są nowe wieści o reprincie Core Setu?
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Sprawdzałem na i-szop i nigdzie jeszcze nie mają ... ale chory jestem i może mi umknęło ;)

http://i-szop.pl/index.php?szukaj=1&tex ... es+&sort=1

Na stronie FFG piszą że jest "on the boat"

http://www.fantasyflightgames.com/edge_upcoming.asp

Monitoruj sytuację, pewnie niedługo będzie, też sobie na nią ostrze zęby :D ale nie wiem czy pakowanie się w trzeci LCG to dobry pomysł :?
ODPOWIEDZ