Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Kurzynsky »

Po waszych wypowiedziach mam wrażenie ze jednak wstrzymam się z dodatkami i skończy na OLX.pl  po kilku scenariuszach :/ czy planowane dodatki zmienia te grę na plus ? :)
Errorek
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2020, 23:32
Been thanked: 1 time

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Errorek »

Wiecie może czy poprzednie dodatki zostaną wydane po PL? Pozdrawiam
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: RaYell »

Errorek pisze: 20 paź 2022, 00:44 Wiecie może czy poprzednie dodatki zostaną wydane po PL? Pozdrawiam
Morze Piasku oraz Mity i Folklor mają być jeszcze w tym roku. Bound by Fate chyba nie zostanie wydany w polskiej wersji.
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Nosiadbt1100 »

A ja się nad tym Bound by Fate zastanawiam - bo Herman mówił podczas Livu, że się jeszcze zastanawiają. A na drafcie kampani widnieje informacja, że można będzie robić zamówienie w języku polskim i że cała poprzednia zawartość będzie również dostępna do kupna - co by sugerowało, że bound by fate również będzie wydane PL.

Z ciekawostek - pojawiły się dodatkowe scenariusze w zakładce community - są nawet 2 po Polsku - z tego co widzę, to ich autorami są autorzy podstawowych scenariuszy :) Jeden jest o królu Popielu!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: tomuch »

Nosiadbt1100 pisze: 20 paź 2022, 08:39 A ja się nad tym Bound by Fate zastanawiam - bo Herman mówił podczas Livu, że się jeszcze zastanawiają. A na drafcie kampani widnieje informacja, że można będzie robić zamówienie w języku polskim i że cała poprzednia zawartość będzie również dostępna do kupna - co by sugerowało, że bound by fate również będzie wydane PL.

Z ciekawostek - pojawiły się dodatkowe scenariusze w zakładce community - są nawet 2 po Polsku - z tego co widzę, to ich autorami są autorzy podstawowych scenariuszy :) Jeden jest o królu Popielu!
Też widziałem info o polskiej wersji w kampanii, więc chyba będzie wszystko PL.
Te dodatkowe scenariusze wymagają tylko podstawki?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Nie znalazłem informacji jakoby wymagały dodatków - które zresztą jeszcze nie są dostępne :) Mam tylko podstawkę i w sobotę na pewno będą ogrywane! :)
topak7
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2021, 20:22

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: topak7 »

Grałem ostatnio w scenariusz Community o Popielu i wydaje się być nieco niedopracowany (odwiedzenie wybranych miejsc nie posuwa nas w ogóle do przodu, ani w statystykach ani w przeznaczeniu - nie ma nawet podpowiedzi/osób które by nas naprowadzaly). Mimo to gra się dosyć przyjemnie, na pewno trzeba liczyć większą ilość rund/tygodni, żeby zakończyć scenariusz.

Największy problem mam z tym, że spełniając cel postaci (Mądra) i chcąc rozpocząć finał scenariusza - nie działa przycisk spotkania z przeznaczeniem. Krótko mówiąc finał się nie odpala. Pytanie - wiadomo czy zakończenie zostanie dodane i czy inne scenariusze Community również są bez zakończenia?

Chętnie bym w nie zagrał, ale wiem czy chciałbym sobie psuć zabawę, jeśli są niekompletne 🙂
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2022, 18:08

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Radzu »

Trochę mnie dziwi tak wiele niepochlebnych opinii. Z jednej strony widzę wiele wad zarówno pod względem technicznym jak i koncepcyjnym z drugiej gra mi się strasznie podoba i nie żałuję zakupu.

Przeczytałem cały wątek i niektóre rzeczy się już wyjaśniły.
Oba dodatki (Folklor i Mity oraz Może Piasku) są już dostępne w sklepach
W przyszłym roku ma wyjść polska wersja Bound By Fate. Jak się uprzeć to powinno dać się grać z angielskim tym dodatkiem a jak by sobie to samemu przetłumaczyć to w aplikacji do tworzenia scenariuszy powinno dać się wygenerować nawet karty do wydrukowania. Sama gra w trybie 2 vs 2 wygląda na to że działa w języku polskim ale niektóre komunikaty są po angielsku.
W przyszłym roku ma też wyjść dodatek Wiedźmi las i 2 dodatkowe moduły i jeszcze jakiś pakiet scenariuszy.

Kwestie techniczne:
- przydały by się kolorowe podstawki dla figurek graczy żeby łatwiej było je znaleźć na mapie,
- figurki powinny by mieć numerki żeby łatwiej je było rozróżnić i w aplikacji powinny się też pojawiać te numery (i naniesione na wypraskę żeby było łatwiej znaleźć),
- oryginalna wypraska jest jakoś dziwnie przewidziana bo nigdy nie umiem tego tam zmieścić i w końcu któreś żetony lądują pod wypraską,
- wypraski dodatków to jakaś parodia bo wszystko zmieściło by się w połowie pudełka i jak się gdzieś dalej chce jechać to trzeba by to wrzucić gdzieś luzem albo powietrze wozić. (na szczęście są gotowe projekty insertów do druku 3D gdzie podstawka + dodatki wchodzi do jednego pudełka).

W kwestii scenariuszy i mechaniki to niestety nawet w podstawowych scenariuszach nadal można znaleźć literówki (choć coraz mniej i co chwilę są aktualizacje) i błędy mechaniczne (
Spoiler:
). Co do kwestii że można podbierać wątki i się zazębiają cele to taka jest koncepcja gry i to mi nie przeszkadza aczkolwiek czasami ciężko znaleźć coś ze swojej ścieżki. Ostatnio w dodatku udało mi się niesamowicie wyekspić i zdobyć kombujące się przedmioty ale nie miałem pojęcia co mam zrobić ze swojej ścieżki żeby w pewnym momencie okazało się że w jednej turze zrobiłem 2/3 celu, a później już będąc totalnie zagubionym totalnym fartem zrobiłem ostatnią część celu.

Co do scenariuszy społecznościowych to raz mieliśmy podejście do Popiela i bardzo się zawiedliśmy, chodziliśmy po mapie bez celu marnując tury nic nie robiąc aż w końcu fartem udało mi się zebrać wszystko z mojej ścieżki i przy próbie rozpoczęcia finału gra się wysypywała. Na inne scenariusze nie zdecydowaliśmy się bo mamy jeszcze nierozegrane scenariusze z dodatków.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Kurzynsky »

Hehe.. napisałeś ze dziwi Cię wiele niepochlebnych opinii a później podobnie w większości opisałeś wady ;)
Przyłącze się do opinii w temacie inesrtow i figurek..
- wszystkie pudełka LDG mają płytkie inserty i po zakoszulkowaniu karty już się nie mieszczą - miejsce w pudełku jest, wystarczy zrobić głębsze wypraski ;/
- figurki duże ok, ale te mniejsze to brak słów.. zrobione na siłę i z lupą trzeba oglądać żeby je rozróżnić ..
można pomalować ale raczej tylko w celu rozróżnieniu bo dzieł sztuki z nich się zrobić nie da …
sama gra przyjemna i nawet można kilka razy machnąć jeden rozdział..zasady banalnie proste a aplikacja prowadzi za rączkę …
kupiłem 2 dodatki ..czekam na więcej ;)
Ogólnie polecam
Maxior80
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:42
Has thanked: 24 times
Been thanked: 4 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Maxior80 »

Coś tam da się z tych figurek wykrzesać. Dzieło artystyczne to nie jest, ale też nie jest tragicznie (przykładowe 3 fotki).
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Kurzynsky »

Maxior80.. jak udaje Ci się trafić z oczami ?;)
Maxior80
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:42
Has thanked: 24 times
Been thanked: 4 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Maxior80 »

Kurzynsky pisze: 22 gru 2022, 00:26 Maxior80.. jak udaje Ci się trafić z oczami ?;)
Dostałem od żony w prezencie fajną lampkę z lupą.
Pędzelek "000" i trochę precyzji.


Obrazek
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: EsperanzaDMV »

Też myślałem o tym, by pomalować te figurki... tylko po co, jak gra jest praktycznie jednorazowa? Przejdzie się tych kilka scenariuszy, większe figurki pojawiają się tylko w jednym konkretnym scenariuszu, mniejsze się czasem powtarzają, ale dłużej zejdzie się z malowaniem niż będzie się grało w Destinies. IMO właśnie te figurki są największą wadą gry - nie zliczę ile razy przesuwałem nie tę figurkę, bo po prostu są tak małe, że trudno je od siebie odróżnić. Lepsze byłyby albo standy albo nawet żetony postaci, te miniaturki to przerost formy nad treścią.
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Overseer »

Jak sądzicie... są jakieś szanse, że Bigboxowe wydanie Witchwood pojawi się w polskim retailu?
Spoiler:
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Na grafice masz znacznik, że jest to lucky duck games exclusive - czyli dostępny tylko na gamefoundzie lub w sklepie Lucky Duck Games. Czyli w retailu nie powinno być pudło dostępne.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 898
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 278 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Dako »

Polską wersję można kupić w przedsprzedaży w mepel.pl:
https://mepel.pl/destinies-witchwood-de ... -gamefound
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Overseer »

Macie jakiś sposób na karty planszy? Mata jakoś poprawia komfort gry?
Strasznie się wyginają. To IMO największa bolączka tego tytułu.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Nosiadbt1100
Posty: 390
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Ja mam połowiczne rozwiązanie... Strasznie mi się też karty rozjeżdzały, wiec kupiłem matę. Teraz jest ok, ale jeszcze jedną rzecz zrobiłem - bo mam wewnętrzny imperatyw, żeby koszulkować wszystko co można - więc zakoszulowałem również te karty lokakacji. A niestety na rynku nie ma odpowiednich koszulek - wrzuciłem wszystko w Paladin Thanatos, ale one mają 10x10 - a destinies ma 9,5x9,5 - więc luzy są. Czyli koszulki nie leżą idealnie, ale też nie jest źle - i trochę na siebie nachodzą koszulki. W sumie sam nie wiem co z tym robić :) A koszulkuję, bo się boję przypadkowego ich zalania :)
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Kurzynsky »

Może zalaminowane byłoby dobrym rozwiązaniem ? Ktoś próbował ?nie samczą grube kafle .?? Swoją droga widziałem na jednej z grup FB, ze ktoś wymyślił drukowane podstawki pod kafelki, które się spinają ze sobą .. to,chyba idealne rozwiązanie ..jak znajdę do wrzucę linka
Pozdrawiam
autopaga
Posty: 1433
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: autopaga »

Wystarczy grać na jakimś materiale i nic się nie rozjeżdża, totalnie nie widzę sensu koszulkowania tych kart. Generalnie od dawna nie gram na gołym stole, bo to po prostu niewygodne, kości hałasują, żetony latają, kart nie da się podnosić i wszystko jeździ.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Kurzynsky »

No ja osobiście zakupiłem taką oto matę pokerową, 200x60 w która łupiemy we wszystkie planszówki.. nie wyobrażam sobie teraz gry bez niej ;) polecam! Jak coś można dostać na Allegro
Obrazek
Jurek260
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2022, 20:09

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Jurek260 »

Witam Czy w tą grę można zagrać z 8 latkiem ?? Chodzi o brutalność, wulgaryzmy itp. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Hardkor »

Jurek260 pisze: 28 paź 2023, 20:18 Witam Czy w tą grę można zagrać z 8 latkiem ?? Chodzi o brutalność, wulgaryzmy itp. Pozdrawiam
Moim zdaniem chyba tak. Wulgaryzmów brak. Brutalności prawie w ogóle albo taka jak w bajkach dla 8 latka. Dobzi walczą ze złymi, biją się etc brak jakiś gorszych opisów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 166
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 144 times
Been thanked: 82 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Mrukar »

Jednoczesnie sama atmosfera jest dość przygnebiająca i poważna, głód, zaraza, sterty trupów itp. Ja bym uważał.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Hardkor »

Mrukar pisze: 28 paź 2023, 21:17 Jednoczesnie sama atmosfera jest dość przygnebiająca i poważna, głód, zaraza, sterty trupów itp. Ja bym uważał.
To też prawda. Chyba trochę zapomniałem jak się grało :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ