Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
white_pony
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2009, 01:38

Re: Arkham Horror

Post autor: white_pony »

aha aha aha i jeszcze jedno. oco kaman z tymi zetonami aktywnosci? i ze z karty mitow pojawia sie aktywnosc gdziestam?
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Arkham Horror

Post autor: Wladek »

edytuj posty.

Odnośnie olewania bram- Hastur z modyfikatorem -0 (konsekwentne eliminowanie potworów) nie jest specjalnie wymagającym przeciwnikiem.

Yig'a ciężko pokonać przez zapieczętowanie- 10 oczek na Doom Tack'u robi swoje. Natomiast Kozica po pewnym obyciu z grą staje się jednym z mniej wymagających przeciwników- ma stanowczo za długi sen.

Z dodatkami wstrzymaj się, aż stwierdzisz że podstawka jest za łatwa i zaczyna Ciebie nudzić. Każdy z add-on' ów podnosi poziom trudności gry (no, może Kingsport nie robi tego w jakiś widoczny sposób, jeśli nie stosuje się nowych AO).

Co do żetonów aktywności, służą one do zaznaczenia miejsc na planszy, które dostają z kart mitów specjalne właściwości (rumors, environmental etc.) i tylko i wyłącznie do tego.
white_pony
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2009, 01:38

Re: Arkham Horror

Post autor: white_pony »

LOL po 3 porazkach, pierwsza wygrana (przeciw cthulhu). gralismy w 7miu, po zamknieciu ostatniej bramy krzyczelismy jakby wlasnie nastal nowy rok:D gra miazdzy suty i nie wyobrazam sobie ze majac wszystkie dodatki mozna rozegrac dwie chocby podobne do siebie partie. jedynym minusem jest chyba to ze grajac w duzo osob latwo sie zamotac, no i ze trzeba miec mnostwo miejsca (gralismy z faraonem i zoltym krolem) majac wszystkie dodatki trzeba chyba wynajac hale.

alez jestem podjarany, zasne dzis spokojnie:D

dzieki za rady i pozdro dla wszystkich badaczy IA IA CTHULHU FHTAGN! :D
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Arkham Horror

Post autor: Aba »

white_pony pisze: ponawiam pytanie, jakbyscie mieli kupic pierwszy dodatek, to ktory? bo za cholere nie moge sie zdecydowac.
King In The Yellow - jak już ktoś pisał, poczekaj zdecydowanie z nowymi planszami.
W mojej ekipie podstawka zrobiła się trochę za łatwa (choć są trudni przedwieczni) i bardzo zadowolony jestem z KITY.
Dodatek ten wymusza jeszcze większe skupienie się na bramach i parciu do przodu bez czasu na łatwe zbrojenie.
Grając w podstawkę z przedwiecznym na zamykanie bram zawsze pojawiał się moment że przynajmniej jedna z postaci miała spokój i czas na zbrojenie, natomiast w KITY pojawiające się kolejne Akty wymuszają przyspieszenia i zdecydowane działania.
Osobiście gra mi się lepiej i ciekawiej.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arkham Horror

Post autor: Soulless »

Jest w PL :) http://www.rebel.pl/product.php/1,1295/ ... nsion.html
Zamówiłem już :D
Haha! Teraz już nie tylko podłoga salonu, ale i zakręt do kuchni będzie zajęty planszą i czterdziestoma siedmioma stosami kart, oraz trzynastoma pojemnikami na żetony i potwory :D
Hello insanity!
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror

Post autor: Wehr »

Teraz tylko pytanie: warta swojej ceny? Kosztuje tyle co duża i droga gra pokroju Die Macher, opłaca się tyle wydać na dodatek? :roll:
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror

Post autor: assurbanipal »

Wehr pisze:Teraz tylko pytanie: warta swojej ceny? Kosztuje tyle co duża i droga gra pokroju Die Macher, opłaca się tyle wydać na dodatek? :roll:
Mam dokładnie takie same odczucia. Uwielbiam AH, mam oba wcześniejsze duże dodatki i bardzo napaliłem się na Insmouth, ale jak zobaczyłem cenę (chociaż można się było tego spodziewać) to od razu mi przeszło. Na szczęście póki co mam w co grać, więc poczekam spokojnie jakiś czas aż cena Insmouth spadnie... mam nadzieję :|

Niemniej będę z niecierpliwością czekał na pierwsze relacje szczęśliwców którzy odwiedziny w Insmouth będą mieli za sobą.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arkham Horror

Post autor: Soulless »

Czy warto? Kazdy sam musi odpowiedziec :)
Ja ze znajomymi ciagle gramy, w roznych konfiguracjach, wiec dla mnie wydatek na pewno warty :)
Poza tym AH traktuje jako planszowke kolekcjonerska :D
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror

Post autor: Wehr »

Tak można traktować niemal każą grę FFG. Szkoda tylko, że są one takie fajne, bo ciągle mam ciśnienie na te cholerne dodatki, ale są na tyle drogie, że wolę sobie kupić nową grę (mam przynajmniej pewność, że trochę w nią pogram, z dodatkami to różnie bywa).
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arkham Horror

Post autor: Soulless »

Wybierz jedna do kolekcjonowania, a niech jakis znajomy wybierze inna... ja wybralem AH i BSG :D
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror

Post autor: Wehr »

Generalnie moi znajomi to hieny. :P Spokojnie, mam w miarę przejrzyste plany, które staram się realizować (teraz Die Macher, potem coś z serii Alea, potem dodatek do Memoira, potem...). Najgorzej jest jak z lasu wyskoczy jakaś atrakcyjna nowość, którą wypada kupić. :-P
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror

Post autor: vaski »

Witam serdecznie
Walczę z instrukcją już chyba trzeci dzień i jakoś nie trafia do mnie język jakim została napisana :( Czytam zdania po kilka razy i jakoś nie potrafię się skupić i załapać zasad.
Zwracam się do was z prośbą czy ktoś nie był by mi w stanie wytłumaczyć ŁOPATOLOGICZNIE "Jak grać?".
Najlepiej przez Skype, mam kamerkę przy komputerze więc powinno to dość sprawnie się odbyć.
W oczekiwaniu na kontakt na PW:
Vaski
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror

Post autor: jax »

vaski pisze:Witam serdecznie
Walczę z instrukcją już chyba trzeci dzień i jakoś nie trafia do mnie język jakim została napisana :( Czytam zdania po kilka razy i jakoś nie potrafię się skupić i załapać zasad.
Przepraszam, czy piszesz o polskiej czy angielskiej instrukcji?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror

Post autor: vaski »

Polskiej
(Prośbę zawieszam do środy ponieważ z nieprzyjemnych przyczyn losowych, o których właśnie się dowiedziałem :( muszę jechać do rodzinnego domu).
Dziękuję za odzew, pozdrawiam i czekam na kontakt instruktorów Horroru w Arkham na PW.
Vaski
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Arkham Horror

Post autor: Dzej »

Z tego co pamiętam to musiałem się posiłkować wersją angielską.Skończyło się na tym że czytałem tylko angielską.

Vaskiemu też tak radze
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Arkham Horror

Post autor: Odi »

Zrobiłem coś w rodzaju karty pomocy/skrótu zasad

Nie jestem do końca zadowolony z efektu. Czekam na jakies konstruktywne uwagi
Awatar użytkownika
Baenre
Posty: 89
Rejestracja: 09 lip 2009, 08:37
Lokalizacja: Chorzów

Re: Arkham Horror

Post autor: Baenre »

Pod koniec czerwca miałem zaszczyt poznać Akrham Horror po raz pierwszy. Szczerze mówiąc podczas pierwszej partii gra wydała mi się zbyt długa i ciu nazbyt skomplikowana (jakby nie było jestem niedzielnym graczem niestety). Graliśmy od 1 w nocy do 5 nad ranem, ale na koniec rozgrywka zrobiła się bardzo dynamiczna- każdy chciał załatwić przedwiecznego i iść spać. W sumie pod koniec pierwszego spotkania polubiłem Arkham na tyle by spróbować następnego dnia koljenej partii, dzięki której naprawdę pokochałem walkę z przedwiecznym złem :)
Mam 2 uwagi co do samej gry. Po pierwsze rozgrywka zyskuje wiele gdy jeden z graczy pełni przy okazjoi rolę mistrza gry czytając wszystkie karty spotkań z odpowienim klimatem. Zresztą sama gra zyskuje sporo kiedy gra się w nią przy odpowiednio mrocznym oświetleniu i muzyce (polecam Endurę). Po drugie nigdy nie wybierajcie jako przedwiecznego Hastura, no chyba, że chcecie grać 5 godzin :)
I have passed from the outermost portal
To the shrine where a sin is a prayer;

http://www.boardgamegeek.com/collection ... large&ff=1
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 209
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 123 times

Re: Arkham Horror

Post autor: Padre »

Odi pisze:Zrobiłem coś w rodzaju karty pomocy/skrótu zasad

Nie jestem do końca zadowolony z efektu. Czekam na jakies konstruktywne uwagi
Jest chyba mała nieścisłość w opisie ruchu i walki/unikania. Twój skrót sugeruje, że można przejść przez pole z potworem bez walki/unikania, pod warunkiem, że na tym polu nie zaczynamy/kończymy ruchu. Wydaje mi się, że do walki (lub unikania) dochodzi również w sytuacji, kiedy chcemy opuścić zajęte pole, nawet jeśli znajduje się ono gdzieś w środku drogi z punktu A do punktu B.
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Arkham Horror

Post autor: waffel »

Baenre pisze:nigdy nie wybierajcie jako przedwiecznego Hastura, no chyba, że chcecie grać 5 godzin :)
Mówią, że granie z Hasturem trzy razy pod rząd powoduje niepoczytalność.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror

Post autor: Ink »

Padre pisze:Wydaje mi się, że do walki (lub unikania) dochodzi również w sytuacji, kiedy chcemy opuścić zajęte pole, nawet jeśli znajduje się ono gdzieś w środku drogi z punktu A do punktu B.
Slusznie Ci sie wydaje. Spotkanie z potworem (walka/unikanie) wystepuje w dwoch przypadkach:
a) zakonczenie ruchu na polu z potworem
b) proba opuszczenia pola z potworem
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Arkham Horror

Post autor: Wladek »

Mechanika Hastura z podstawki niestety woła o pomstę do nieba.
Metoda prosta: sklep, broń, likwidujemy nadmiar potworów coby terror nie podskoczył, olewamy bramy i po krotkim czasie walczymy z Hasturem z modyfikatorem -0. Have fun.

Na szczęście Kingsport nie ułatwia sprawy :wink:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Arkham Horror

Post autor: Odi »

thx. poprawię w nast wersji
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror

Post autor: Perpetka »

Wydaje mi się, że brakuje często zapominanej zasady "Pack your bags, Marge", czy jak to tam szło, taka z odrzucaniem sojuszników jak cośtam... no, mówiłam, że często zapominana.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Arkham Horror

Post autor: Sztefan »

Chodzi o odrzucanie jednego sojusznika z talii, gdy podnosi się poziom paniki?
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror

Post autor: Perpetka »

Tak mi się wydawało, ale nie chciało mi się iść do pudełka sprawdzić :)
ODPOWIEDZ