(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
rozumiem, że marne szanse na poniedziałek?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sztefan »

O widzisz, dobrze, że ruszyłeś wątek ;) W sensie ja będę, tylko nie wiem dokładnie o której (17:30?) i na pewno bez gier. Jax coś mówił, że ma problemy z internetem w domu, więc pewnie się odezwie dopiero w poniedziałek.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zath »

Jeśli będzie coś niemózgożernego do gry, to chętnie się pojawię. Na Cywilizację przeszła mi ochota… Jakieś Notre Dame może? Dixit?
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witam.
Bardziej chodzi mi o lokum, ze względu na bieżące wydarzenia.
Jeśli jednak dojdzie do skutku, to ze swojej strony zapewnić mogę Dungeon Lords, opcjonalnie chitow.

Najchętniej jednak Stephenson's Rocket (uśmiech w strone Jax'a), jeżdżenie kolejką frustrujące, ale w pewnym sensie przyjemne.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

Jakby coś się na jutro wykluło to też się chętnie pojawię :)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zath »

Dzięki za grę.

Co do Puerto Rico - poszperałem na BGG i wg czegoś takiego można najpierw załadować statek jakimś towarem, a jeśli jeszcze zostanie ten sam typ towaru, to wysłać go znów przez Nabrzeże. To jedno słówko w instrukcji jest jednak nieco mylące, ale (za)graliśmy zgodnie z zasadami.

Pozdrawiam!
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

Również dzięki, miło było sobie Puerto przypomnieć :)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Wpierw szybka demonstracja Wikingów w składzie Sztefan, Zath, Keleno, Sir-lothar. Szybka i przyjemna gra na 2-4 osoby, przy czym w 3 jeszcze nie miałem przyjemności, więc nie mogę powiedzieć jak się sprawuje. Klimat w grze, no cóż wątpliwy. Fajnie, że są statki, ale czemu atakują w poprzek wysp a nie wzdłuż oraz jak przenoszą statki na ich drugą stronę to nadal nie wiem. Niemniej przyjemne budowanie i zaludnianie wysp.
Następnie wsparci Miceliusem (i jego rządzą TTA) zasiedliśmy do Puerto Rico. Jako jedyna posiadana przez nas gra na 5 osób musiała wystarczyć. Miło przypomnieć sobie stare dobre klasyki oraz ciekawe zagrania w nich występujące. Kilka starych sztuczek w nowym wykonaniu, kilka lubianych klasyków, oraz kilka absolutnych nowości. Nawet nie wiedziałem, że wyszły jakieś rozszerzenia do Puerto Rico wprowadzające kilka nowych brudnych sztuczek...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Eh, mimo uczestnictwa w "naszych" sprawach ciągle jestem przygnębiony i wyłączony jakby... bardzo chciałbym wierzyć, że po tej tragedii ludzie (oraz politycy) czegoś się nauczą o stylu rozmawiania ze sobą i o tym, jakie rzeczy w ogóle nie są warte żeby je mówić. Swoją drogą, można mieć wrażenie, że (zwłaszcza) Kaczyński śmiercią osiągnął wiele z tego, o co bezskutecznie starał się za życia...

Cóż, obiecałem, że opiszę Puerto... Szło bardzo sprawnie. Wyniki: Keleno 39 punktów, Zath 45, Sir Lothar 46, Sztefan 49, ja 55 (wszystko to "chyba").
Mi na zdrowie wyszło, że równoważyłem strategie (głównie dlatego, że nie było mnie stać na dużo perspektywicznego myślenia i miałem wiele ruchów "sytuacyjnych") oraz niesamowicie mi pomógł czarny rynek - dzięki niemu (i kamieniołomom i bibliotece) kupiłem np. budynek za 10$ mając tylko 4. Jako że Zath blokował mnie na wysyłkach, nie było to bez znaczenia.
Zath grał na tyle dobrze, że mnie stresował... ale nie miał czegoś mocnego komboidalnego. Sztefana bardzo ciągnęła przeładownia (do góry), podobno dała mu 9 punktów (plus trzy nominalne). Keleno nie powinna się przejmować - to gra łatwa do grania lecz nie do wygrywania, trzeba nieźle pamiętać co z czego wynika (w sensie kiedy zaprocentuje) oraz wyczuwać właściwe momenty na zmianę strategii. Czyli doświadczenia trzeba :) . A Sir L. - grał dobrze, jak to on (na marginesie, w tym czymś wikińskim wcześniej niemal zdublował konkurencję :) ), ale szczerze mówiąc nie zapamiętałem szczegółów. W każdym razie pochwalił mój szalik, przytulał K. i jadł smaczne (jego zdaniem) ciastko...
Dziękuję wszystkim i do zobaczenia. Oby w weselszych okolicznościach.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
niechałbym wyciągać kogokolwiek z ogólnonarodowej żałoby, ale czy znajdzie się choć jedna dusza gotowa na zmagania z planszą w poniedziałek?

@jax: Pamiętaj, że masz jednego chętnego na rakietę, dałoby się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

pewnie będę chętny
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

Ja też :)
cruentus6
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2010, 14:06

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: cruentus6 »

Ja, planszówkowy świeżak ( żeby nie powiedzieć zwierzak :D ), nie mogąc doczekać się do pierwszego mojego spotkania w piątek na Politechnice, prawdopodobnie też pojawię się w poniedziałek. Dopytam tylko o które miejsce chodzi, o Monsoon Cafe czy o Obiekt Znaleziony. Aha, i jeszcze, która gra/gry będą „na tapecie”? (chętnie przeczytam wcześniej instrukcję, nawet jak nie pogram to posłucham/pouczę się od wyjadaczy :mrgreen: )

P.S. Wystarczy, że odpowiedź dostanę jutro, tak żeby nikogo nie urazić pytaniami w ostatni dzień wiadomo jaki. (albo poproszę o info na pm lub mail...)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sztefan »

Chodzi o Monsoon Cafe.

Ja też wpadnę, niestety dopiero ok. 18:30 i to już będzie moja stała godzina. Jutro będę bez gier. Micelius jakby TtA było już rozłożone, to damy radę ;)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zath »

Też się chętnie pojawię, mógłbym nawet (jeśli będą chętni) spróbować dotrzeć na godz. ~16:15. Zabieram ze sobą Stone Age i Puerto Rico. Zagram w Cokolwiek :> co nie jest ciężkim tytułem. (chyba, że Dungeon Lords, ale on nie jest aż tak ciężki)

A tak swoją drogą, co powiecie na powrót do Herba Thea?



[czemu tylda zamieniana jest na minus? :/]
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
cruentus6
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2010, 14:06

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: cruentus6 »

Będę koło 16.30 i chętnie zapoznam się z Puerto Rico. Instrukcja już kilkukrotnie przewertowana :mrgreen:
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Lothar - ja np. ciągle jestem trochę "wytrącony". Ale trzeba żyć dalej
Bardzo proszę, niech ktoś przyniesie TtA... :) (może Zath? nawet jeśli nie chce grać... a może Jax nas widzi?) Ja będę - mogę przyjść nawet o 16, ale dziś tak wcześnie nikogo chyba nie będzie.
Herba Thea - w porównaniu z Monsoonem? Nie bądźmy masochistami!

Witamy serdecznie nowego na pokładzie :)
... jednak tydzień temu Puerto już było - czy chcemy tak raz po raz? Zath, jeśli uważasz, że Puerto nie jest mózgożerne, to może tłumaczyć Twój średni wynik ostatnio :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zath »

Do Cywilizacji potrzeba conajmniej 3.5h (to minimum), prawie tyle czasu zajmuje mi gra 2-osobowa w domu bez pośpiechu, ale też bez zamulania. Na 3 osoby (bo na 2 nie siadam) potrzeba jeszcze więcej czasu… Mogę przynieść, nie ma sprawy. Ale ja odpadam :)


A jeśli naprawdę bardzo chcesz pograć w TtA, to jutro umówiłem się z staszkiem w Graalu na Wilanowie. Tylko godziny są nieciekawe: okolice 11:00-12:00.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: puniek »

Ja także się pojawię, zabieram ze sobą cywilizację i chętnie zagram. Wezmę ze sobą także jakieś lżejsze tytuły. Postaram się być ok. 16.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Sir-lothar pisze:@jax: Pamiętaj, że masz jednego chętnego na rakietę, dałoby się coś z tym zrobić?
Tak, wziąłem dziś w ciemno (oprócz tego mam League of Six).

Micelius - tak, już widzę was, niestety TtA nie wziąłem.

Tak się zastanawiam czy by w to TtA Puńka jednak nie zagrać... (z tym że w tak ograniczonych waunkach czasowych preferuję zdecydowanie 2-osobową rozgrywkę).

Tak czy siak - wreszcie będę po wyniszczającej chorobie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
po pierwsze pragnę podziękować Jax'owi za możliwość zagrania w Stephenson's Rocket. Jak również współgraczom za partię.
Po drugie witamy "Świeżaka" na pokładzie, życzymy miłej zabawy i wielu wygranych partii.
Dziś bardzo oczekiwana (i wspominana) Rakieta a następnie Stone Age. Statystycznie w obu byłem koło środka, a w rzeczywistości najpierw ostatni a w kolejnej grze pierwszy. Obie partie na 4 osoby.
Dziś niestety tak skromnie, mam nadzieje, że wybaczycie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zath »

Spodobała mi się ta Hansa Teutonica na tyle, że zaczynam się poważnie zastanawiać, czy nie zrezygnować z zaplanowanego zakupu Agricoli i nie kupić gry w której wygrywa ten, kto lepiej przestawia kostki :P Nie wiem co ta gra w sobie ma, może prostota zasad? W każdym razie czekam z niecierpliwością na kolejne partie.

W Stone Age znów przydałoby się nauczyć trzymania pewnego planu, bo moment zawahania, nagła zmiana strategii i zaczynają się kłopoty... Sir-lothar nam dzisiaj zbyt mocno odskoczył, 150+ pktów, drugi 130, dalej 100 i 99.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
blind887
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: blind887 »

Witam wszystkich,

jestem nowych na forum maniakiem gier planszonych i z wielką przyjemnością wkręcił bym się na jakieś spotkanka.
jestem z warszawy i pracuję przy świętokrzyskiej wiec z opisu lokalu spokojnie bede mial blisko.
mam dwa zasadnicze pytania:
czy moge wpadać bez zapowiedzi czy warto z wami wszystkio wczesniej obgadać,
czy mogę przyjść bez żadnej wlasnej pozycji- jedna sprawa że mam narazie tlyko osadników z żeglażami i do tego pożyczylem wiec jestem bez tytułów na wiecej osób - oprócz może chang chenga i salonu ;P mam jeszce Atona i zombiaki ale to raczej nie na spotkania w wiecej osób.


i przy okazji zdaża się ze kończe pracę w okolicach 19 czy jest sens przychodzić na ok 19 czy to zdecydowanie za późno ?

a w drugą srtonę czy 16:30 to nie za wcześnie ?

uff ale referat....
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

blind887 pisze:czy moge wpadać bez zapowiedzi czy warto z wami wszystkio wczesniej obgadać,
Jasne, że bez zapowiedzi (choć warto wcześniej w tym wątku sprawdzić czy ktoś się pojawi (na 99% tak)).
blind887 pisze:czy mogę przyjść bez żadnej wlasnej pozycji
Oczywiście, gier nie brakuje.
blind887 pisze: i przy okazji zdaża się ze kończe pracę w okolicach 19 czy jest sens przychodzić na ok 19 czy to zdecydowanie za późno ?
Hmm.. to zależy, jeśli tylko skończy się w tych godzinach jakaś partia, to na pewno będzie czas na kolejną, do której możesz się dołączyć. Problem w tym 'jeśli' (różnie rozgrywki mogą trwać). Ale mam wrażenie, że generalnie w tych godzinach jest szansa się do czegoś podłączyć - chyba że pechowo akurat kolejna runda rozgrywek już wystartowała..
blind887 pisze: a w drugą srtonę czy 16:30 to nie za wcześnie ?
Tego nie wiem. Gros ludzi zbiera się ok. 17:00 i wtedy jest bezpiecznie przyjść. (choć wiem, że czasami niektóre pasożyty społeczne grają już wcześniej ;) - ale wtedy pewności nie ma).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
blind887
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: blind887 »

dzięki za odpowiedzi na większość nurtujących mnie pytań :)

btw czy w jakieś inne dni są gdzieś w wawie jakieś spotkania ?
ODPOWIEDZ