(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Keleno »

sipio pisze:
Keleno pisze:
sipio pisze:A czy ktoś byłby chętny na grę Luna p. Felda.
Ja :) Nie grałam, chętnie poznam.
Niestety okazalo się, że jutro nie będę mógł.
Czy możemy to przelożyć na za tydzień??
OK, w takim razie zapisuję się wstępnie na za tydzień :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Dzięki za Steel Drivera i Age of Industry w imieniu moim i Łukasza dla Filipa Apostoła.

Staszek, pojawił się koncept, by w poniedziałek za tydzień łyknąć Liberte (ja, Ty, mój kumpel Łukasz i Filip). Dasz radę? Filip może być najwcześniej o 19:00. Ja z Łukaszem o dowolnej, więc możemy albo zagrać coś wcześniej (np Liberte z kimś jeszcze, albo cokolwiek innego), albo od razu na 19:00. Hm?

Pozdr,
Kuba
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

Chyba było sporo osób ;) - 4 stoły na bank były zajęte :mrgreen:
Dla mnie to było spotkanie pod znakiem nowości:
Epigo - bardzo fajna krótka gra abstrakcyjno - logiczna. Na początku nie wydała mi się taka fajna, ale w miarę rozgrywki czułem większy fun. Jednakże w międzyczasie już poniosłem znaczne straty na planszy. Mam nadzieję że Vester weźmie ją za tydzień i będę mógł jeszcze raz zagrać bogatszy o doświadczenia z pierwszej rozgrywki ;)

Hawaii - początkowo nie doceniłem tej gry, ale wczoraj okazało się że to czarny koń Essenow'y. Plansza modularna, mnóstwo strategi i wyborów. Chyba wszyscy Gracze wypowiadali się pozytywnie o tej grze i wszyscy początkowo brali ją jako prostacką familijną pozycję a okazało się zupełnie inaczej. W grze Gracze są w sytuacji że ciągle brakuje jakiś surowców. Ta gra to niby nic nowego ale...... działa świetnie i daje poczucie oryginalności. Przez to że plansza jest modularna to każda rozgrywka jest całkiem inna.
Aż ciekaw jestem jak będą wyglądały kolejne partie. :roll:
Przy obsadzie czteroosobowej rozgrywka nie trwała chyba dłużej niż 2h. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą grą


Belfort - na spotkaniu Vester rozwalił grę pod kątem zasad. Wykonanie perfekcyjne - (tym minusem jest jedynie grubość kart). Gra ma u mnie status 'Must have'.
Za tydzień Vester ją przynosi i zamierzamy w nią zagrać i zapewne poszukamy kolejnych dwóch chętnych ;)


Evo - szybka niedokończona rozgrywka. Mogliśmy w nią zagrać korzystając z bogatych zbiorów Tytusa. Zresztą w końcu się do nas dosiadł trzepiąc mnie niemiłosiernie ;)
Gra bardzo mnie zaintrygowała, wprawdzie nie jest na liście zakupów ale chętnie jeszcze raz zagram w takim samym gronie.
Byłem sceptycznie nastawiony do gry,ale z biegiem czasu okazało się że jest naprawdę okay

Myślę że ważnym jest poznanie kart przed rozgrywką. Ja jedną źle zinterpretowałem i sam sobie nóż w plecy włożyłem, natomiast drugą za szybko zagrałem ;)
Dzięki wszystkim za wspólne granie i kupę śmiechu
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Wczoraj udane spotkanie.

Na początek City Tycoon. I już wiadomo, żeby NIGDY do tej gry nie siadać w 5 osób, tak jak my wczoraj. Ta 'szybka prosta familijna' gra trwała 3 godziny. Co do mechaniki - pierwsze znużenie poczułem już po 10 minutach rozgrywki... Potem nachodziły mnie jeszcze desperackie myśli 'kiedy ten koniec', ale jakoś dało radę wytrzymać i nawet coś miło pokombinować. Gra generalnie działa - i w zasadzie tyle można powiedzieć. Nie ma natomiast tego błysku, ciekawych twistów itd. Pewnie w mniej osób jest mniej nużąca i męcząca, problem w tym, że po 5-osobowej rozgrywce nie ciągnie mnie do niej.

Na drugie danie Dungeon Petz, bo znalazło się 3 ochotników chętnych poznać. Dałem plamę na całego, od początku mi jakoś nie szło a wiecznie głodny, brudny i niezadowolony Robalek pociągnął mnie na dno. Powienienem pozbyć się gnoja na początku, bo później było to już niemożliwe. Gratuluję zwycięstwa piotrowi_smu, ktory wyśrubowałby jeszcze wyższy wynik, gdyby nie zapomniał o kilku regułach.
Jeśli chodzi o samą grę, to niezmiennie mi się podoba. Jestem absolutnie zachwycony balansem - nikt nie może skarżyć się na pecha czy to że nie dorwał się do upragnionych pól akcji. Zawsze jest 'coś za coś', np. byłeś ostatni i nie załapałeś się na najlepsze pola, to wolne chochliki możesz w zamian zatrudnić do różnych prac albo zarobić złoto i przygotować sobie mega- atak w kolejnej turze.
Druga rzecz, która bardzo mi się podoba, to to że nie ma schematów przy sprzedaży zwierzaków dla klientów. Wcale nie jest oczywiste kiedy sprzedawać (i z jakim mnożnikiem). Mogę sobie wyobrazić różne podejścia włączając w to 2 skrajne: sprzedaż każdemu klientowi małych zwierzaczków albo przygotowanie 1-2 sprzedaży super-wypasionych zwierzaków.
Chyba nadal ciut bardziej wolę Dungeon Lords, ale Dungeon Petz są tuż za a Chvatil (Through the Ages, Galaxy Trucker, Space Alert, DL, DP) jest zdecydowanie moim autorem nr 1.

Deseru brak, bo było już po północy.

Obok grał jeszcze jeden stolik w 1889 bodajże, ale spuśćmy zasłonę milczenia na tych 'niszowców' :twisted: Z 3 stolików dobiegały wesołe rozmowy a przy jednym panowała grobowa cisza i wyzierały znad niego wykręcone w bólu móżdżenia twarze. Ja tam nie wiem, ale te 3 stoliki bawiły się i miały fun a tych panów nad 'osiemnastką' to chyba ktoś posadził za karę :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Wiesz Jacku ja tam śmiechów z nad Waszego stolika też nie słyszałem-natomiast z tego co pamiętam nikogo specjalnie nic nie bolało, a te wykręcone twarze(których ja co prawda nie pamiętam) to może były właśnie nasze uśmiechy :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

staszek, Ty się nie odcinaj teraz zgryźliwie, tylko powiedz, co z tym Liberte!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Wiesz Jacku ja tam śmiechów z nad Waszego stolika też nie słyszałem
Nic dziwnego. Bolesne skupienie na Waszych twarzach było potworne :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Ale miny mielismy mniej czy bardziej smutne od Twojej przy City Tycoonie?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

KubaP pisze:staszek, Ty się nie odcinaj teraz zgryźliwie, tylko powiedz, co z tym Liberte!
Nie wiem czy dam radę przyjść w poniedziałek, bo będę grał w piątek w Agresorze-jak wam zależy na zagraniu w poniedziałek to mogę Liberte pożyczyć, ale możemy też przełożyć na piątek za ponad tydzień(lub poniedziałek).
Straszny bełkot z tego wyszedł :)
jax pisze:
staszek pisze:Wiesz Jacku ja tam śmiechów z nad Waszego stolika też nie słyszałem
Nic dziwnego. Bolesne skupienie na Waszych twarzach było potworne :twisted:
Czy stopień potworności skupienia ma wpływ na zdolnośc słyszenia ? 8)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Czy stopień potworności skupienia ma wpływ na zdolnośc słyszenia ? 8)
Jeśli zależy ci na całkowicie bezstronnej odpowiedzi, popartej dziesiątkami lat badań naukowych, to brzmi ona - tak. :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

staszek, hola, hola! Mówiłeś, że masz w weekend urodziny synów, więc przełożyliśmy z piątku na poniedziałek Liberte. Co to za dezercje?!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

To ja ponawiam swój apel o chętny na Lunę na najbliższy poniedziałek.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

KubaP pisze:staszek, hola, hola! Mówiłeś, że masz w weekend urodziny synów, więc przełożyliśmy z piątku na poniedziałek Liberte. Co to za dezercje?!
Wszystko to prawda, ale jeśli mogę wybrać dzień grania( a okazało się,że mogę) to w tymmomencie 18xx mają priorytet nawet nad Martinem W.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Staszku, jestem Oburzony tym maklerskim podejściem!
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

ja tym razem na 100% biorę Helvetię i tym samym szukam chętnych do zagrania ;)
jednocześnie chętnie zagrałbym w Belforta lub Hawaii
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Fodan
Posty: 15
Rejestracja: 06 sty 2012, 20:44

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Fodan »

sipio pisze:To ja ponawiam swój apel o chętny na Lunę na najbliższy poniedziałek.
Z chęcią w to zagram, może uda się załatwić drugą osobę, ale o tym będę wiedział dopiero w poniedziałek.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Keleno »

jerrymagu pisze:ja tym razem na 100% biorę Helvetię i tym samym szukam chętnych do zagrania ;)
jednocześnie chętnie zagrałbym w Belforta lub Hawaii
Też bym zagrała, więc w razie czego proszę o zarezerwowanie miejsca :)

sipio: Co do Luny - na razie czekam na piątkową partię, zobaczymy jak wrażenia z rozgrywki ;)
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Ja bym chętnie o 17:00, a może nawet wcześniej, zaczął partyjke w Belforta. Co Piotrek i Sylwester na to? :)
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Poniedziałek jeszcze odległy, ale jeśli nic nie wypadnie, to rezerwuję miejsce przy helvetii.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

staszek pisze: Czy stopień potworności skupienia ma wpływ na zdolnośc słyszenia ? 8)
Testowałem to - z odległości pół metra krzyczałem na całe gardło do ludzi skupionych nad grą - NIC nie zauważyli :shock:

Jerrymagu - "rozwalenie gry pod kątem zasad" może, obawiam się, budzić różne skojarzenia... Mamy w naszym gronie różnych majstrów od reguł :mrgreen:

Dziękuję za radosną harataninę w ostatni poniedziałek. Szorstka męska przyjaźń połączona z bezlitosnym urywaniem sobie punktów kwitła :wink:

Przyszłość: czy jest szansa na Hawaii znów? Ta gra mnie urzekła :mrgreen:
W drugiej kolejności (sic!) Ora et Labora
W trzeciej - są chętni na Syllę?
A jak już nic z powyższego nie odpali, to mogę zagrać w Helvetię :lol:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

tytus pisze:Ja bym chętnie o 17:00, a może nawet wcześniej, zaczął partyjke w Belforta. Co Piotrek i Sylwester na to? :)
Ja mam zielone światło i chętnie zagram
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

jak jest miejsce to się zgłaszam do helvetii.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

@Filip - a może jednak pożyczę od Staszka Liberte i spróbujemy znaleźć ekipę na Liberte na poniedziałek? Ja i Łukasz byśmy grali, Ty trzeci, może ktoś się jeszcze znajdzie?
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

jerrymagu pisze:
tytus pisze:Ja bym chętnie o 17:00, a może nawet wcześniej, zaczął partyjke w Belforta. Co Piotrek i Sylwester na to? :)
Ja mam zielone światło i chętnie zagram
jeżeli lista nie jest zamknięta to chętnie się dołączę,
w poniedziałek wysłuchałem pół tłumaczenia, instrukcje mogę przeczytać
słyszałem że gra trwa długo (ze mną pewnie dłużej), więc jak mnie nie przyjmiecie to się nie obrażę
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

jerrymagu pisze:ja tym razem na 100% biorę Helvetię i tym samym szukam chętnych do zagrania ;)
jednocześnie chętnie zagrałbym w Belforta lub Hawaii
Jak się jeszcze znajdzie miejsce przy Helveti to jestem chętny.
ODPOWIEDZ