(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

No to sobie pograłem.

Na początek Tinners' Trail. W sumie dziwna gra. Z jednej strony niegłupia, z drugiej nie rzuca na kolana. Na pewno nie jest przesadnie ciężka. W pierwszej partii wydaje się dosyć chaotyczna - każdy coś tam sobie robi i trudno przewidzieć co się opłaci w przyszłej turze (bo ceny ustalane są losowo). Poza tym nie miałem poczucia większego planowania i przyjmowania jakiejś strategii. Miałem świetną pierwszą turę, potem było już różnie. Ostatecznie wygrał Piotr (proszę o przypomnienie ksywki, bo nie kojarzę) z 74 pkt., ja miałem 72, Zephyr i Vidocq - poniżej 60.

Potem zagraliśmy w tym samym składzie w Euftrat i Tygrys. Udało mi się wygrać, choć w połowie gry było ryzyko, że zaraz skończą się skarby (a miałem wtedy krucho z czerwonymi - całe 2 punkty). Na szczęście rozpętanie dużej wojny w centrum zrobiło swoje i potem udało mi się ładnie odkuć. Przyznaję, że miałem też trochę szczęścia w kafelkach. Najlepsze było, jak w turze Piotra patrzyłem na swoje kafelki i myślałem "po co mi te 5 niebieskich, będę musiał je wymienić w swojej turze". Po czym Piotr wywołuje konflikt na niebieskich i atakuje mnie. Bazowo 6 do 2. Dokłada 1 niebieski zza parawanu, tak dla zasady. Po czym ja dokładam swoje niepotrzebne 5 :mrgreen: :lol:

Po skończonej partii złożyliśmy grę i razem z Piotrem i Zephyrem zaczęliśmy się zastanawiać, w co by tu zagrać. I wyszło, że w ... Eufrat i Tygrys :mrgreen: Tym razem we trójkę. Partia skończyła się dość szybko zwycięstwem Piotra, który nazbierał 5 skarbów, co podwyższyło mu najsłabszy kolor z 2 do 7. W dużym to skorzystał na tym, że z Zephyrem mocno się przepychaliśmy i budował wielkie i cieniutkie (często grubości jednego kafelka) królestwo, zbierając po drodze skarby. Powinniśmy go bardziej pilnować 8)

Na koniec partyjka w Mr. Jacka z Samurem. Graliśmy z dodatkiem Powóz. W sumie o powozie to na początku zapominałem, ale potem raz pomógł mi trochę z rozdzieleniem postaci na widoczne i niewidoczne. Grałem detektywem i początkowo sam pomogłem Mr. Jackowi na pozostawianie większości postaci widocznych. Potem było już lepiej i jeden z podejrzanych (ten policjant z gwizdkiem) zbliżył się za bardzo do wyjścia, więc przesunąłem dziennikarza, żeby zapewnił mu widoczność. W szóstej rundzie podejrzany był już tylko wspomniany policjant i konserwator latarni. I tu się mocno zastanawiałem, czy wcześniejszy pęd policjanta w stronę wyjścia to było szykowanie się do ucieczki, czy tylko blef Samura. Na szczęście nie musiałem zgadywać, bo udało mi się ustawić obu podejrzanych w pozycjach "widoczny" i "niewidoczny" (Samur nie mógł tego zmienić ostatnim ruchem w turze), dodatkowo nieźle otoczonych przez inne postaci. A że w następnej turze to ja zaczynałem, złoczyńca i postrach Whitechapel wylądował za kratkami.

Niniejszym dziękuję współgraczom za udane spotkanie :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Geko pisze:No to sobie pograłem.
Na koniec partyjka w Mr. Jacka z Samurem. Graliśmy z dodatkiem Powóz. W sumie o powozie to na początku zapominałem, ale potem raz pomógł mi trochę z rozdzieleniem postaci na widoczne i niewidoczne. Grałem detektywem i początkowo sam pomogłem Mr. Jackowi na pozostawianie większości postaci widocznych. Potem było już lepiej i jeden z podejrzanych (ten policjant z gwizdkiem) zbliżył się za bardzo do wyjścia, więc przesunąłem dziennikarza, żeby zapewnił mu widoczność. W szóstej rundzie podejrzany był już tylko wspomniany policjant i konserwator latarni. I tu się mocno zastanawiałem, czy wcześniejszy pęd policjanta w stronę wyjścia to było szykowanie się do ucieczki, czy tylko blef Samura. Na szczęście nie musiałem zgadywać, bo udało mi się ustawić obu podejrzanych w pozycjach "widoczny" i "niewidoczny" (Samur nie mógł tego zmienić ostatnim ruchem w turze), dodatkowo nieźle otoczonych przez inne postaci. A że w następnej turze to ja zaczynałem, złoczyńca i postrach Whitechapel wylądował za kratkami.
Nom i chociaz przegralem - od zwyciestwa dzielila mnie tylko jedna runda - to tak, jak powiedzialem po zakonczonej grze: byla to wysmienita zabawa :) Poza tym bawilem sie rownie swietnie grajac w Galactic Emperor - nareszcie poznalem ta gre i moje wrazenia po pierwszej partii sa bardzo dobre. Naprawde bardzo ciekawa i moim zdaniem swietna gra strategiczna, choc jak zauwazyl Siepu, bardziej chodzi w niej o taktyke niz o strategie. Mysle, ze to racja. W kazdym razie z czterech graczy skonczylem na zaszczytnym 3 miejscu ;) Jeszcze wczesniej udalo mi sie poznac i zagrac w Caylus Magna Carta. Kupilem kota w worku, jedynie polegajac na rekomendacjach znajomych graczy, wiec dzisiaj udalo mi sie rozegrac pilotazowa partie w dwojke. Coz, to po prostu o wiele lzejszy Caylus, choc jednoczesnie to calkiem inna gra... Nie ma tej magii, ktora czuje, grajac w Caylusa na planszy. Ale... to tez dobra gra, wiec mysle ze jeszcze nieraz w ta wersje Caylusa zagram tylko tym razem w wiekszej ekipie. Zaluje tylko tego, ze nie moglem zostac dluzej, bo zmylem sie kilka minut przed 22. Chcialoby sie zostac dluzej... :mrgreen: Dzieki wszystkim, z ktorymi gralem :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Czy byliby chętni do zagrania w Cywilizację Treshama? Jest to gra z 1980 roku, którą opisywałem w 2 numerze ŚGP. (Na razie wiem, że jax jest chętny)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2008, 10:59 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

ja. zdecydowanie. choc nie wiem czy to nie gra na sobote cala... i chyba raczej pod warunkiem ze to podstawka, w advanced civilization juz tak duzej ochoty nie mam.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

MichalStajszczak pisze:Czy byliby chętni do zagrania w Cywilizację Treshama? Jest to gra z 1980 roku, którą opisywałem w 1 numerze ŚGP. (Na razie wiem, że jax jest chętny)
Jak rozumiem, to miałoby być w piątek? Bo jesli tak to w związku z przychodzeniem ok 18.30 raczej bym się nie załapał :?
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

MichalStajszczak pisze:Czy byliby chętni do zagrania w Cywilizację Treshama? Jest to gra z 1980 roku, którą opisywałem w 2 numerze ŚGP. (Na razie wiem, że jax jest chętny)
Ja jestem bardzo chętny.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Pancho »

Jeżeli się pojawię (co jeszcze potwierdzę) to też z chęcią zagram w Civilization.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Hyh, nie mam pojęcia, co przeze mnie przemawia w tym momencie, ale piszę się. Tylko że w sobotę :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Chetnie zagram, w zaleznosci od mozliwosci czasowych.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

A ktos ma ochote na Through the ages? Ew. w tygodniu - oprocz czwartku znalazbym czas. Jak niektorzy wiedza, moge i na usrynow dojechac ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Jak rozumiem, osoby zainteresowane grą w Cywilizację w najbliższy piątek to: jax, bazik, dasilwa oraz w miarę możliwości czasowych Pancho i Don Simon. Myślę, że będziemy musieli zacząć grę najpóźniej 17-17.30 więc dla Valmonta to zdecydowanie za wcześnie. Proponuję, żeby osoby zainteresowane przeczytały mój tekst o Cywilizacji w 2 numerze ŚGP oraz (rozszerzone dzisiaj) informacje na mojej stronie.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2008, 16:48 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

MichalStajszczak pisze:Jak rozumiem, osoby zainteresowane grą w Cywilizację w najbliższy piątek to: jax, bazik oraz w miarę możliwości czasowych Pancho i Don Simon.
Mam wrażenie że kogoś pominąłeś tylko nie wiem czy przypadkiem czy z premedytacją :?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

MichalStajszczak pisze:Jak rozumiem, osoby zainteresowane grą w Cywilizację w najbliższy piątek to: jax, bazik oraz w miarę możliwości czasowych Pancho i Don Simon. Myślę, że będziemy musieli zacząć grę najpóźniej 17-17.30
W ten piatek koncze prace o 17:30, wiec na Politechnice bede kilkanascie minut pozniej. Jesli bylbym jedynym, ktory przychodzi pozniej to usuncie mnie ze skladu.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

dasilwa napisał:
Mam wrażenie że kogoś pominąłeś tylko nie wiem czy przypadkiem czy z premedytacją
Oczywiście przypadkiem - już poprawiłem
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

wystarczy ze przeczytalem kilka razy reguly i wiekszosc dyskusji na BGG? nie bardzo wiem gdzie jest moj drugi numer SGP
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Oczywiście, że wystarczy. Mnie chodziło tylko o to, by skrócić czas omawiania reguł gry i stąd propozycja przeczytania podstawowych informacji po polsku.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

w najblizszy piatek chetnie zagram w ktoras z tych 3 gier jednakze nie posiadam zadnej :) :
1) Conflict of Heroes
2)Tide of Iron
3)Agricola

bede wdzieczny za poznanie powyzszych pozycji :)
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wladek »

W najbliższy piątek postaram się przynieść 'Tomb'a. Byliby jacyś chętni na partyjkę? :wink:
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Konrad »

MichalStajszczak pisze:Jak rozumiem, osoby zainteresowane grą w Cywilizację w najbliższy piątek to: jax, bazik, dasilwa oraz w miarę możliwości czasowych Pancho i Don Simon. Myślę, że będziemy musieli zacząć grę najpóźniej 17-17.30 więc dla Valmonta to zdecydowanie za wcześnie. Proponuję, żeby osoby zainteresowane przeczytały mój tekst o Cywilizacji w 2 numerze ŚGP oraz (rozszerzone dzisiaj) informacje na mojej stronie.
Jest jeszcze wolne miejsce? Jak tak, to bym był chętny. Moge zacząć nawet o 16.30. :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Cywilizacja jest na 7 osób (tzn. 7 osób to maksymalna i prawdopodonie optymalna liczba). Czyli z Konradem jest 7 osób, oczywiscie pod warunkiem, że Pancho i Don Simon będą mogli i chcieli zagrać.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MataDor »

Jeśli jest ktoś chętny zagrać w piątek o 18:50 w Conflict of Heroes drugi albo trzeci scenariusz. To proszę o PM. Chodzi mi o osobę która zna zasady.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

MataDor pisze:Jeśli jest ktoś chętny zagrać w piątek o 18:50 w Conflict of Heroes drugi albo trzeci scenariusz. To proszę o PM. Chodzi mi o osobę która zna zasady.
chetnie poznam gre ale nie gralem jeszcze. Moge wstepnie przeczytac instrukcje
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

MichalStajszczak pisze:Cywilizacja jest na 7 osób (tzn. 7 osób to maksymalna i prawdopodonie optymalna liczba). Czyli z Konradem jest 7 osób, oczywiscie pod warunkiem, że Pancho i Don Simon będą mogli i chcieli zagrać.
Biorac pod uwage fakt, iz bede jako jedyny najwczesniej ok. 17:50 chyba lepiej, zebym Was nie blokowal i w takim razie lepiej, zebym zwolnil miejsce.
Prosze tylko o oficjalne potwierdzenie, jak to z tym jest, zebym wiedzial czy sobie jakos inaczej organizowac wieczor.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Skoro dziś środa, to czas ustawki zacząć. W piątek będę już o normalnej "popracowej" porze, czyli ok. 17tej. Wezmę ze sobą Agricolę i chętnie bym zagrał (z kartami) po miesięcznej przerwie. Oprócz tego błagam i proszę, proszę i błagam o zaspokojenie moich planszówkowych pragnień i przyniesienie Galaxy Truckera, najlepiej w wersji angielskiej. Raz już grałem i czytałem instrukcję, więc z zasadami nie będzie problemu. Mogę nawet wytłumaczyć innym współgraczom.
Poza tym chętnie zagram w inne tytuły, zobaczymy co wyjdzie w praniu.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

Ja bym chętnie dosiadł się wreszcie do Red Dragon Inn, a poza tym to zagram w co popadnie :). Chętnie bym przypomniał sobie świeżo wydaną Mozaikę (przyniosę pewnie).
ODPOWIEDZ