Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

mat_eyo pisze:Octgn :D
Z resztą nie przesadzaj, ten Twój NBN już teraz śmiga całkiem nieźle ;)
Zobaczymy ;) Wtedy wygrałem, bo miałem farta do kart, a ciężko powiedzieć jak się sprawdzi, gdy szczęścia zabraknie ;)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Jestem wkręcony w scenę turniejową MtG i dopiero zaczynam A:N.
Marzy mi się choć promil takiego wsparcia dla A:N, jakie ma MtG ze strony swojego wydawcy.
Jakie są możliwości organizowania turniejów oficjalnych A:N?
Jakie wsparcie oferuje Galakta/FFG na naszym podwórku?
Gdzie szukać informacji?
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: melee »

Dziś przegrałem 5 razy z bazyn'em, który grał tylko coreset'em, a ja wszystkim. Jeszcze rok, jeszcze dwa i będzie dobrze.
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: jawohl »

Hej,

dobrze analizuję tę kartę?

E3 Feedback Implants

Type: Hardware: Mod
Cost: 2
Faction: Runner Criminal
Faction Cost: 2
Whenever you break a subroutine on a piece of ice, you may pay 1 [Credits] to break 1 additional subroutine on that ice.
CyberSolutions' e3 line of implants trade strictly in muscle memory and automatic responses, freeing the brain to focus entirely on cerebral tasks.

Set: Trace Amount Number: 24 Quantity: 3
Illustrator: Mauricio Herrera

Przydatna jest tylko i wyłącznie VS HB z Bioroid Ice? By zapłacić click'a za "break a soubroutine" i jeśli lód ma jeszcze jedną, to drugą przerwać już kredytem? HB jeszcze nie grałem, narazie gram tylko i wyłącznie NBN i Jinteki, więc dopytam - subrutyny lodów bioroid można przerywać tylko płacać clicki czy też normalnymi umiejetnosciami programow?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Tak, bioroidy można oczywiście łamać normalnie. Mając E3 takiego Janusa łamiesz za klik i 3 kredyty (i nie musząc wyrównywać siły). Przydatne też kiedy grasz Darwinem - łamiesz pierwszy sub za 2 kredyty a kolejne za 1.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

E3 działa przy łamaniu subrutyn. Niezależnie czy robisz to za pomocą clicków, czy programów.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

jawohl pisze:subrutyny lodów bioroid można przerywać tylko płacać clicki czy też normalnymi umiejetnosciami programow?
Jeśli na karcie nie stoi inaczej, to zawsze można programem. W przypadku HB (bioroidów) dochodzi możliwość łamania klikami jako dodatkowa opcja.
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: jawohl »

Dzięki, tak właśnie myślałem. Karta więc głównie, albo tylko przydatna w starciach z HB.

Swoją drogą, kim zaczynaliście grę? Ja startowymi sugestiami (Jinteki VS Sharper), ale mam za soba ok 20-30 gier i jeszcze ani jednej Runnerem, tak bardzo podobają mi się korporacje... Domyślam się, że spróbowanie gry runnerem pozytywnie wpłynie na moją gre corpo, by lepiej poznać przeciwnika, ale jakoś narazie mnie do tego nie ciągnie
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Ja zacząłem całkowicie z innej beczki: Anarch i NBN i do dzisiaj pozostały to moje ulubione frakcje :) Runnerem warto zagrać, gdyż dostarcza to całkowicie innych odczuć z gry i momentami mamy wrażenie, że to już nie jest ten sam tytuł ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2710 times
Been thanked: 2396 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Curiosity »

No, wreszcie sobie trochę pograłem ;)

Ja - po jednej grze, szwagier - człowiek surówa, tłumaczenie wszystkiego od zera. Udało nam się wczoraj rozegrać 5 partii. 4:1 dla mnie, z czego raz wygrałem w dwóch turach (szwagier z R&D wyciągnął Sidła, a ja w swojej turze dobiłem go czymś zadającym obrażenia). Głupia, losowa gra? Eeeee tam!

Szybko się okazało, że mi bardziej odpowiada Korp, a szwagrowi Runnerzy. Po pierwszych dwóch partiach (zalecanymi w i strukcji frakcjami) przejrzeliśmy talie i szwagier sięgnął po Anarchów, a mi najbardziej spodobał się Wayland. Rozegraliśmy tak trzy partie, z czego w ostatniej szwagier "hoborowo" wykończył mnie diabolicznym Yog.0, któremu nie zdołałem przeciwstawić żadnych sensownych lodów (głupia, losowa gra!).

Kurka, to naprawdę wciąga! Śmiałem się z tego, że niby za tydzień zacznę zamawiać dodatki, a tymczasem już dziś zacząłem się za czymś rozglądać. Na razie sie wstrzymuję, bo Weyland jest traktowany jakoś po macoszemu, a to chyba nimi chciałbym docelowo grać. Przegrana partia to była ta, gdzie grałem żółtą Korpo, nie pamiętam nazwy (porażka). HB nie grałem, ale ja z zasady unikam "najmocniejsiejszych", bo nie ma fanu granie zbyt wielkim przepakiem (no i żeby się szwagier nie zraził, a tak, to może sam kupi).

Aha, nie miałem niegdy żadnej LCG, a mój ideał gry to wieloosobowa kooperacja , niekoniecznie posiadająca interakcję między graczami. Netrunner = antyideał? Być może, ale - jak to trafnie określiła kumpela - ciężko przejść obojętnie obok gry nr 5 w rankingu BGG :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Ryu »

Curiosity pisze:Kurka, to naprawdę wciąga!
+1
Ja za karciankami nie przepadam bo drażni mnie losowość ale tu jest inaczej. Dziwne ale tak jakoś z NR jest :)

BTW: przez NR zacząłem nawet czytać "Nauromancera" - genialna klasyka i świetnie oddaje cyberklimat. Polecam :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

I tak oto Netrunner dopada kolejną ofiarę ;)

Jeśli chodzi o dodatki to Wey dostał kilka fajnych kart. Genialny projekt Atlas, Dedicated Response Team, Government Contracts, Oversight AI, Simone Diego. Jest też kilka dobrych neutrali na czele z Chimerą, czyli najlepszym moim zdaniem lodem w early. Warto kupować. Z resztą nie będziesz ciągle grał korpem a w dodatkach znajdziesz zarówno coś dla Anarcha jak i Criminala.
Ryu pisze:BTW: przez NR zacząłem nawet czytać "Nauromancera" - genialna klasyka i świetnie oddaje cyberklimat. Polecam :)
Ha! Ja też czytam ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2710 times
Been thanked: 2396 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Curiosity »

@mat_eyo: jasne, masz rację, są fajne karty (niektóre wręcz must have), ale rozrzucone po jednej sztuce w wielu dodatkach. Słabo soę kalkuluje wydanie 45zł dla jednej-dwóch kart :(
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

To nie tak. Zapewniam Cię, ze nie będziesz ciągle grał Weylandem, w końcu zacznie Ci się nudzić. Wtedy otwierasz dodatek albo dwa i masz świeży zestaw kart dla wszystkich frakcji.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

O atmosferze w naszym domu niech świadczy ta historia: kotka wróciła z ogródka z kleszczem. Kleszcz hostowany na Kocie został skasowany, a dziś będziemy Kotu instalować lód antykleszczowy (Bariera z podprogramem "Zakończ skok"). ;)

A ja w pocie czoła montuję swoją pierwszą talię (Magik, core set + trzecie dwójki + Co niesie przyszłość). Nie przypuszczałem, że liczenie do 15 może być aż tak skomplikowane! :D

Mam dwa pytania do zawodowców:
1. W jakim przedziale mieści się na ogół liczba lodołamaczy w taliach Anarcha?
2. Na czym polega strategia fast advance?
Ostatnio zmieniony 29 lip 2013, 09:18 przez Andy, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Zawodowcem nie jestem, ale odpowiem.
Liczba lodołamaczy to kwestia baaardzo dyskusyjna, zwłaszcza u anarcha. Grałem ostatnio przeciwko talii, w której nie było żadnego. Jeśli chcesz grać Darwinem wystarczy Ci w zasadzie Darwin/Crypsis. Ja mam teraz złożonego Noisa, w którym jedynym icebrakerem jest dziadowy Wyrm ;)
U anarcha dobrze się sprawdzają jego własne lodołamacze, jak Yog, w połączeniu z Zasysaczem Danych. Jeśli chcesz grać "normalnie" to proponuję przynajmniej po dwa lodołamacze na każdy typ lodów + np 2 Femme Fatale.
Jeśli chodzi o FA to jest to taktyka polegająca na jak najszybszym punktowaniu projektów. Dzięki Biotic Labor możesz w jednej turze zainstalować, rozwinąć i zapunktować projekt, który wymaga 3 punktów do rozwinięcia. Jeśli grasz NBN to samo osiągasz dzięki zapunktowanemu AstroScript Pilot Program.

Na koniec do składania deck gorąco polecam to: http://www.cardgamedb.com/index.php/net ... ck-builder#
Bardzo wygodne, możesz sobie przefiltrować karty (np tylko na core + dodatki, które masz), liczy Ci influence, pokazuje rozkład kart (np u korpa jaki procent decku to lody). Bardzo fajna stronka.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

mat_eyo pisze:Zawodowcem nie jestem, ale odpowiem.
W porównaniu ze mną prawie każdy jest zawodowcem ;)
Jeśli chcesz grać "normalnie" to proponuję przynajmniej po dwa lodołamacze na każdy typ lodów + np 2 Femme Fatale.
Właśnie jakoś tak kombinowałem - cieszę się, że to jest "normalne" :)
Na koniec do składania deck gorąco polecam to: http://www.cardgamedb.com/index.php/net ... ck-builder#
Sprawdzę, potestuję, dzięki!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michałku »

Pozwolę sobie na ordynarną reklamę, ale myślę, że "target" jest właściwy.
Jakby ktoś chciał zacząć swoją przygodę z ANR, to polecam się: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=24856
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Chciałem przetestować Deck Buildera, ale od razu utknąłem. :oops: Wybrałem frakcję, zainstalowałem filtry i co teraz? Skąd "wziąć" karty? :cry:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Musisz nacisnąć taki duży przycisk Search, znajduje się nad wszystkimi filtrami :) powinna wczytać się lista kart.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

No właśnie nic się nie wczytuje :(
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Na górze masz jeszcze zakładki Cards i Filter. U mnie po kliknięciu Search samo przełącza się na zakładkę Cards, może spróbuj zrobić to ręcznie. Rejestrowałeś się na tej stronie? Spróbowałem się teraz wylogować i skorzystać jako gość, nadal widzę karty, więc nie powinno być problemu. Dla pewności i wygody możesz jednak założyć sobie konto.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

OK, dzięki za pomoc. W domu sobie nad tym popracuję, choć przyznam, że wolałbym się już nie rejestrować w stutysięcznym miejscu w sieci!

(Po kliknięciu Search przełącza mi się na zakładkę Cards, ale pole pod spodem jest całkowicie puste.)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: melee »

Możesz użyć http://netrunner.meteor.com/
Można się logować na podstawie zewnętrznych kont, np. Facebook
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

To może być brak jakiejś wtyczki w takim razie, sprawdź w domu. Tak jak mówię, nie musisz się logować, ale wtedy nie będziesz mógł zapisywać złożonych decków.
ODPOWIEDZ