Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Banan2 »

Curiosity pisze:I co się stało? Zagrał kartę, która pozwalała mu (po udanym skoku) dobrać z R&D 3 karty zamiast jednej. Skok był udany. Zgadnijcie co wyciągnął... Tak! TRZY projekty!
Trzeba lepiej tasować karty :wink:
A tak na serio to moi synowie podczas ostatniej rozgrywki mieli bardzo podobną sytuację. Korpo porządnie uzbrojone, ale praktycznie bez projektów. Runner poczynający sobie nieźle, ale bez większych sukcesów. Taki taktyczny remis. A potem skok na R&D, dobranie trzech kart i po grze.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Curiosity pisze:Gupia, gupia, gupia losowa gra!!!
Świetna, świetna, świetna losowa gra!
Curiosity pisze:Grałem Korpem, przeciwnik grał Runnerem.
To raczej zaskoczenie nie jest :P lepiej jak już piszesz to napisz kto jaką frakcją grał. Ty pewnie Weylandem, przeciwnik Shaperem? Albo Anarchem z naładowanym Medium.
Curiosity pisze:Przez jakieś 15-20 dobranych kart wyciągnąłem w sumie jedynie 3 projekty.
To teraz już wiesz, co robić w takiej sytuacji. Skoro przez 20 kart (+5 startowych na ręku), czyli połowę talii, miałeś 3 projekty to gdzie mogą leżeć pozostałe, hmm? Zamiast robić dwa duże serwery mogłeś lodów z jednego użyć do zabezpieczenia R&D ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

mat_eyo pisze:
Curiosity pisze:Przez jakieś 15-20 dobranych kart wyciągnąłem w sumie jedynie 3 projekty.
To teraz już wiesz, co robić w takiej sytuacji. Skoro przez 20 kart (+5 startowych na ręku), czyli połowę talii, miałeś 3 projekty to gdzie mogą leżeć pozostałe, hmm? Zamiast robić dwa duże serwery mogłeś lodów z jednego użyć do zabezpieczenia R&D ;)
+1

Reagowanie na sytuację i wyczucie co się dzieje u przeciwnika ale również u siebie w śmieciach, na ręce i przede wszystkim w decku to bardzo ważny element radzenia sobie z tą głupią, głupią, głupią losową grą! ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Taka nierozwaga w stosunku do R&D to miód dla Anarcha :D
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Mnie zastanawia po co komu dwa duże zdalne serwery? Lepiej ice jednego z nich postawić przed R&D jak widać :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Może lubi jednocześnie advanceować dwie agendy :P Albo na jednym stała koparka.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Migdał »

Gupia, gupia losowa gra!
Nie narzekaj :-) graj dalej i ucz sie na swoich błędach ;-) chron R&D!
Przynajmniej miałeś jakaś partię ja kiedyś chyba w drugiej rundzie dostałem wjazd na R&D z Maker Eye i kumpel wyciągnął 3 agendy :-D
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Wow, właśnie udało mi się wygrać mając 5 brain damage o.O najpierw w pierwszej turze dostałem dwa za Cerebral Overwriter. Później, mniej więcej w połowie gry, robiąc skok na R&D przeciwnik zrezował Whirpool, po nim Howlera, z którego wyskoczył Janus... byłem zmuszony przyjąć 3 brainy i do końca gry grać bez możliwości przechowywania kart na ręku. I mimo tego udało się wygrać, świetne uczucie! :D
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

mat_eyo pisze:Wow, właśnie udało mi się wygrać mając 5 brain damage o.O najpierw w pierwszej turze dostałem dwa za Cerebral Overwriter. Później, mniej więcej w połowie gry, robiąc skok na R&D przeciwnik zrezował Whirpool, po nim Howlera, z którego wyskoczył Janus... byłem zmuszony przyjąć 3 brainy i do końca gry grać bez możliwości przechowywania kart na ręku. I mimo tego udało się wygrać, świetne uczucie! :D
To jak mocny stół miałeś? Że udało Ci się z tego wybrnąć?

Ja wczoraj dostałem 2x scorched earth w jednej turze ;(
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

xel4 pisze:Ja wczoraj dostałem 2x scorched earth w jednej turze ;(
Chyba każdy prędzej lub później przegra w ten sposób ;) Sztuką jest dostać dwa SE w jednej turze i przeżyć :P
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

xel4 pisze:To jak mocny stół miałeś? Że udało Ci się z tego wybrnąć?
Desperado, Ninja, Corroder, Gordian, Kati Jones, HQ i R&D Interfacey ;) i trochę zachomikowanych kredytów. Ostatni skok po agendę dającą wygraną wykonałem na serwer, na którym stały kolejno Whirpool, Victor 2.0, Victor 2.0, Eli i Howler, z którego znowu wyskoczył Janus. Złamałem wszystko i jeszcze mi kredytów zostało :D
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

mat_eyo pisze:Wow, właśnie udało mi się wygrać mając 5 brain damage o.O najpierw w pierwszej turze dostałem dwa za Cerebral Overwriter. Później, mniej więcej w połowie gry, robiąc skok na R&D przeciwnik zrezował Whirpool, po nim Howlera, z którego wyskoczył Janus... byłem zmuszony przyjąć 3 brainy i do końca gry grać bez możliwości przechowywania kart na ręku. I mimo tego udało się wygrać, świetne uczucie! :D
Bardzo fajnie są takie wygrane :)
xel4 pisze:To jak mocny stół miałeś? Że udało Ci się z tego wybrnąć?
Udało mi się wygrać mająć ponad 10 tagów, a przeciwnik Private Security Force na stole, co turę zdejmował mi 3 karty :P
xel4 pisze:Ja wczoraj dostałem 2x scorched earth w jednej turze ;(
Zdarza się ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Galakta wypuściła zaktualizowane FAQ i zasady turniejowe:
http://galakta.pl/modernizacja-sprzetu/
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mbork »

Kurczę, tu hype trwa w najlepsze, a ja nadal rozegrałem tylko jedną partię i najbliższa w najlepszym razie we wtorek, a w najgorszym za jakieś półtora tygodnia...

Tak się zastanawiam, co robią ludzie, którzy kupili 2 coresety na handel dwójkami itp. z żetonami? Przyszedł mi do głowy pomysł, że może warto by było dokupić sobie zapas żetonów brain damage - od października mam zajęcia z pierwszym rokiem, mógłbym rozdawać na zajęciach za szczególnie, hm, błyskotliwe odpowiedzi... :mrgreen:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

mbork pisze:Kurczę, tu hype trwa w najlepsze, a ja nadal rozegrałem tylko jedną partię i najbliższa w najlepszym razie we wtorek, a w najgorszym za jakieś półtora tygodnia...
To już nie hype :D ta gra po prostu jest tak dobra.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Muttah »

Ehh, a mnie po rozegraniu kilkunastu partii i zakupie jednego dodatku jakoś szał opuścił - choć na początku jarałem się niemożebnie ;) W sumie przy WHI wytrwałem znacznie dłużej i swego czasu ciąłem jak najęty, choć ostatecznie też puściłem w dalszy obieg. No i cóż, jak przyszło do ponownego wietrzenia półek, to Netrunner poszedł w pierwszej kolejności. Toteż jeśli ktoś ma ochotę na Core Seta + Trace Amount, to dajcie znać ;)
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner

Post autor: autoexec »

a ja wczoraj grałem chyba najfajniejszą grę, grałem zestawami standardowymi Weylandem vs Kate, przy stanie 6:6 Kate ma dużo kasy i spokojnie przebije się przez lody mojego najbardziej chronionego serwera, także jedyna szansa to zapunktowanie HOSTILE TAKEOVER (tylko dwa żetony zaawansowania do zapunktowania)
w momencie gdy to wyciągam z RnD już wiem że zaraz będzie skok na HQ więc zrzucam trzy projekty z HQ do niechronionego archiwum i runner faktycznie wbija się do HQ mając tylko 1/7 szansy że wyciągnie HOSTILE TAKEOVER...w następnej turze wygrywam - piękne
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Ja też miałem fajny mecz ostatnio:

Najpierw Santiago :
- wypompowałem Syfonem 3 razy Weylanda do zera
- zagrałem 2 Pancerze
- zebrałem w sumie 15 tagów, ale pancerze mnie chroniły
- zagrałem 3 Pewne zakłady
- miałem ok 30 kasy
- Korp nie miał nic
- Wchodziłem Okiem na R&D bez stresu i czesałem Agendy oraz traszowałem bezużyteczne dla Korpa Sidła
- generalnie Weyland leżał i kwiczał 8) :D

Potem Jinteki :
- tu skończyło się błyskawicznie
- 2 razy instal zaminowanych danych na HQ i R&D
- Shaper wjeżdża mi w RnD i zrzuca 1
- przy pomocy Oka hakuje mi RnD i wbija na Snare - zrzuca 3
- drugą kartą jest Fetal co kończy grę, bo Szejper zrzuca 2 i się wypłaszcza :twisted:

Ale generalnie Jinteki jest bardzo powolne, a że lubię szybko grać to, jak tylko popastwię się jeszcze nad kumplem, montuję HB.

BTW - dalej Was nienawidzę, bo już zamówiłem cały pierwszy cykl i duży dodatek :evil:
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner

Post autor: autoexec »

kurcze czyli przy syfonie 2 tagi za każdy ukradziony kredyt?
... grałem tak że brałem 2 tagi za cały włam....
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Nie, oczywiście że bierze się dwa tagi za cały włam i to tylko wtedy, jeśli zdecydujemy się "przepompować" kasę.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Ink »

autoexec pisze:kurcze czyli przy syfonie 2 tagi za każdy ukradziony kredyt?
... grałem tak że brałem 2 tagi za cały włam....
Z treści karty to nie wynika.

"Make a run on HQ. If successful, instead of accessing cards you may force the Corp to lose up to 5 [Credits], then you gain 2 [Credits] for each credit lost and take 2 tags."

Gdyby miały być 2 tagi za kredyt byłoby:

"Make a run on HQ. If successful, instead of accessing cards you may force the Corp to lose up to 5 [Credits], then you gain 2 [Credits] and take 2 tags for each credit lost."
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2710 times
Been thanked: 2396 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Curiosity »

Ja też brałem 2 tagi za cały skok.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

2 tagi za cały skok.

Chyba że w odpowiedzi na syfona, korp rezuje np sansana wykorzystując całą kasę wtedy runner może mówić że nie korzysta z syfona i normalnie podgląda kartę z hq i nie dostaje tagów.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Jak zwykle z dużym zainteresowaniem przeczytałem kolejny wpis Adama na blogu Pełną parą ( http://pelnapara.znadplanszy.pl/2013/07 ... -twarzach/ ) i zastanowiło mnie to zdanie:
Rozgrywka przebiega w turach, które jak na razie są od siebie niezależne – tzn. nie ma możliwości bezpośredniego zakłócania akcji podejmowanych przez przeciwnika w swojej kolejce.
Czy rzeczywiście? Dla mnie możliwość odpalania zdolności warunkowych i płatnych kart W TURZE PRZECIWNIKA jest jednym z ciekawszych aspektów ANR. Powyższe zdanie mogłoby sugerować, że Netrunner jest oparty na mechanice nazywanej (w odniesieniu do dawnych gier wojennych) I go - U go. Ten system szczęśliwie odszedł już do przeszłości. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Pewnie chodziło mu o to, że w turze przeciwnika nie ma możliwości zagrywania (wykładania na stół) własnych kart. Można tylko aktywować to co już jest na stole, czyli tylko to co już było na stole jest w akcji.
ODPOWIEDZ