Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vektor
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2020, 18:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vektor »

ave.crux pisze: 29 gru 2021, 20:23
Czemu twierdzisz, że tylko w obcym języku?

Można powiedzieć, że jestem świadomym konsumentem - zagrałem dwa razy na TTS w Nemesis

Bo brałem Nemesis Lockdown na KS i w PM Aftermatch był do wyboru tylko w obcych językach. PL mozna bylo dobrać tylko Koszmary i Carno. Aftermatch i Medyk jest tak zwanym KS Exclusive.
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mateuszwon94 »

ave.crux pisze: 29 gru 2021, 14:27 Oglądałem te fanowskie karty osiągnięć i uważam, że są mocno BE. Na każdej napisane "zrób jako pierwszy..., a dostaniesz bonus". Słaba sprawa jak na to, że gra losowo rzuca ci pokoje i wrogów.
Wyzwania też jakoś mi nie leżą.

Jako autor wiekszości tych kart muszę tutaj chyba coś wyjaśnić, bo to nie do końca tak, że to są "fanowskie dodatki":
  • karty celów są w 100% fanowskim dodatkiem
  • karty wyzwań są w 100% oryginalną promką (Feat) wydaną w ramach jakiegoś promkowego KS, fanowskie jest tutaj tylko i wyłącznie tłumaczenie
  • karty osiągnięć są 50/50 oryginalną promką (Achievments), tylko fanowsko przetłumaczoną, oraz fanowskimi nowymi kartami dzialajacymi na takiej samej zasadzie.
Peomki FEAT oraz Achievemwnts sa oraz mają być niedostępne w polskim języku (w przeciwieństwie do Blood Test oraz Korytarzy technicznych) więc zostały przetłumaczone i wydane nakładem fanów.
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Klasyczek na tym forum, jak w memie oryginalne to super, fajne zbalansowane, a to fanowskie? Oj to nie, przecież to 100% słabiutkie bez sensu i w ogole na co to komu. :D Ave crux jak Ci przeszkadza losowość to radzę tę grę od razu wystawic na olx.pl, 100 % wylewu dostaniesz.
ps dzięki Mati super tłumaczenie jestes wielki <3 Karty celów to najlepszy dodatek jaki powstał do tej gry.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

gogovsky pisze: 30 gru 2021, 11:42 Klasyczek na tym forum, jak w memie oryginalne to super, fajne zbalansowane, a to fanowskie? Oj to nie, przecież to 100% słabiutkie bez sensu i w ogole na co to komu. :D Ave crux jak Ci przeszkadza losowość to radzę tę grę od razu wystawic na olx.pl, 100 % wylewu dostaniesz.
ps dzięki Mati super tłumaczenie jestes wielki <3 Karty celów to najlepszy dodatek jaki powstał do tej gry.
99% fanowskich dodatków robiona jest na zasadzie "pomysł brzmi swietnie. Robimy to.". Cały zapał idzie w stworzenie dodatku ale mało kto robi to z duchem designu. nie ma też dostępu do obliczeń jakie wykonywał autor, wyników testów i 0 doświadczenia z developingiem gier planszowych. Czasem można poczytać dzienniki autorów ile ich pomysłów jest słusznie hamowana przez osoby zajmujące się developingiem, ile weryfikują mozolne sesje testów, ile z rzeczy jest obcinana by osiągnąć "slick design". Podczas rozwuj gry więcej się przecież obcina niż dokalda a tu nagle ktoś dokłada.
Fanowskie dodatki, poza wyjątkami, są jak dołożony przez sebe dziwny spojler do kompletnego designu samochodu zrobionego przez fachowców.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: benek12345 »

Przełamałem się do fanowskich dodatków na podstawie 7 cudów świata, do którego wyszło ich ponad 10. Nie mam wszystkich, bo rzeczywiście niektóre są źle zbalansowane lub wprowadzają zmiany mechaniki, które nie pasują mi (i znajomym) do klimatu/oryginału. Jednak wiele zmian i dodatków cenimy, wręcz nie wyobrażamy sobie gry bez nich.

Co do Nemesis, to w drugiej rundzie trzeciej partii byliśmy już pewni jaki cel ma jeden z graczy. Jasne się więc stało, że potrzebujemy więcej kart celów. Taka specyfika towarzystwa
Spoiler:
Póki co - dodatkowe karty celów dobrze się sprawdzają.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 739 times
Been thanked: 1108 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ave.crux »

Spoiler:
W takim razie fanowski dodatek jest tym co wziąłbym najszybciej z tej trójki, ale jeszcze nie teraz.
Spoiler:
Czytałem wszystkie karty z dodatków i po prostu mi nie siedzą. Po cele wrócę jak się nagram.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Xoltro »

W nowym roku zagraliśmy jedną partię nemesis w trybie semikooperacyjnym.

Po pierwsze nie grałem od 3 miesięcy i czułem sięjakbym niektóre rzeczy w instrukcji czytał pierwszy raz. Ten tytuł nie pozwala na miłe i fajne powroty po czasie. Jest tam dużo mikrozasad, które niestety nie są intuicyjne...

Po drugie doszło do sytuacji gdzie jeden z nas zginął prawie w 2 albo 3 rundzie. Ogólnie w 30% gry. Omineliśmy zasady i zmieniliśmy kartę wydarzenia, ale jakby to się skończyło? Po godzinie by zginął i mógłby jechać do domu bo nam rozgrywka zajęło kolejne dwie. Trochę to słaba mechanika. Rozumiem, ktoś może zginąć wcześniej, inna osoba później, ale żeby jednak ludzie umierali przy końcu albo co najmniej w tym samym czasie, a nie przy takim rozstrzale czasowym.

Damy szansę jeszcze Nemesis w trybie pełnej kooperacji ale rozgrywka mnie trochę zawiodła.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dwaduzepe »

Jak ginie szybko to bierze talie obcego i zaczyna sie zabawa:) Niektore moje rozgrywki, gdzie jeden z graczy po smierci wcielil sie w obcych byly fenomenalne.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Xoltro pisze: 07 sty 2022, 14:03 W nowym roku zagraliśmy jedną partię nemesis w trybie semikooperacyjnym.

Po pierwsze nie grałem od 3 miesięcy i czułem sięjakbym niektóre rzeczy w instrukcji czytał pierwszy raz. Ten tytuł nie pozwala na miłe i fajne powroty po czasie. Jest tam dużo mikrozasad, które niestety nie są intuicyjne...

Po drugie doszło do sytuacji gdzie jeden z nas zginął prawie w 2 albo 3 rundzie. Ogólnie w 30% gry. Omineliśmy zasady i zmieniliśmy kartę wydarzenia, ale jakby to się skończyło? Po godzinie by zginął i mógłby jechać do domu bo nam rozgrywka zajęło kolejne dwie. Trochę to słaba mechanika. Rozumiem, ktoś może zginąć wcześniej, inna osoba później, ale żeby jednak ludzie umierali przy końcu albo co najmniej w tym samym czasie, a nie przy takim rozstrzale czasowym.

Damy szansę jeszcze Nemesis w trybie pełnej kooperacji ale rozgrywka mnie trochę zawiodła.
Zależy jak wiele grałeś wcześniej. Ja mając pół roku przerwy przy nemesis pamietalem prawie wszystko, ale mialem z 20 partii wczesniej. Co do umierania to czasem tak sie dzieje niestety, bierze wtedy nowa postac (niezgodnie z zasadami) albo po prostu talie obcych i wtedy wy rowniez szybko skonczycie grę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 739 times
Been thanked: 1108 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ave.crux »

Mozna niwelować swoimi ruchami sprawę szybkiej śmierci. Ta gra nie pochlebia bohaterstwa.

Wydaje mi sie calkowicie inaczej, mianowicie zasady są intuicyjne i logiczne oraz nie ma ich wiele. Jedynie jedna osoba musi obsługiwać sprawnie fazę wydarzeń. Polecam do tego player aid sheet z bgg żeby nie kartkować instrukcji
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Khag »

ave.crux pisze: 07 sty 2022, 16:12 Polecam do tego player aid sheet z bgg żeby nie kartkować instrukcji
Masz może coś takiego w wersji polskojęzycznej? ;)
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: aduko »

Khag pisze: 08 sty 2022, 21:11
ave.crux pisze: 07 sty 2022, 16:12 Polecam do tego player aid sheet z bgg żeby nie kartkować instrukcji
Masz może coś takiego w wersji polskojęzycznej? ;)
Do podstawki jest :)
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 269
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 49 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

Khag pisze: 08 sty 2022, 21:11
ave.crux pisze: 07 sty 2022, 16:12 Polecam do tego player aid sheet z bgg żeby nie kartkować instrukcji
Masz może coś takiego w wersji polskojęzycznej? ;)
Ależ proszę Cię bardzo.
Player Aid PL
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jinx1337 »

Obecnie zbieramy zapisy na serię nieoficjalnych, fanowskich dodatków do Nemesisa - polecam zapisy na grupie (do 20 stycznia)

https://www.facebook.com/groups/658562515321914

Przeklejka z grupy na co zbieramy:

Karty Celów #1 - 13.5 zł
Karty Celów #2 - 8 zł
Karty Osiągnięć - 5 zł
Karty Wyzwań - 3.5 zł
Korytarze Techniczne (Rozbudowane o dodatkowe 10 Kart) - 10 zł
Badanie Krwi - 4 zł
Lockdown Cechy - 2zł
Kontrola Komputera Pokładowego - 20zł

W dodatku, na tej grupie będą tłumaczenia i realizacja wielu nowych i powstających projektów.
lukas.ka2
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2021, 21:02
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukas.ka2 »

Xoltro pisze: 07 sty 2022, 14:03 W nowym roku zagraliśmy jedną partię nemesis w trybie semikooperacyjnym.

Po pierwsze nie grałem od 3 miesięcy i czułem sięjakbym niektóre rzeczy w instrukcji czytał pierwszy raz. Ten tytuł nie pozwala na miłe i fajne powroty po czasie. Jest tam dużo mikrozasad, które niestety nie są intuicyjne...

Po drugie doszło do sytuacji gdzie jeden z nas zginął prawie w 2 albo 3 rundzie. Ogólnie w 30% gry. Omineliśmy zasady i zmieniliśmy kartę wydarzenia, ale jakby to się skończyło? Po godzinie by zginął i mógłby jechać do domu bo nam rozgrywka zajęło kolejne dwie. Trochę to słaba mechanika. Rozumiem, ktoś może zginąć wcześniej, inna osoba później, ale żeby jednak ludzie umierali przy końcu albo co najmniej w tym samym czasie, a nie przy takim rozstrzale czasowym.

Damy szansę jeszcze Nemesis w trybie pełnej kooperacji ale rozgrywka mnie trochę zawiodła.
Tryb komputera pokładowego - fanowski dodatek, w tym przypadku rozwiązuje ten problem wczesnej śmierci.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bruno »

lukas.ka2 pisze: 17 sty 2022, 21:53
Xoltro pisze: 07 sty 2022, 14:03 ... jeden z nas zginął prawie w 2 albo 3 rundzie. Ogólnie w 30% gry. Omineliśmy zasady i zmieniliśmy kartę wydarzenia, ale jakby to się skończyło? Po godzinie by zginął i mógłby jechać do domu bo nam rozgrywka zajęło kolejne dwie. Trochę to słaba mechanika. Rozumiem, ktoś może zginąć wcześniej, inna osoba później, ale żeby jednak ludzie umierali przy końcu albo co najmniej w tym samym czasie, a nie przy takim rozstrzale czasowym.
Tryb komputera pokładowego - fanowski dodatek, w tym przypadku rozwiązuje ten problem wczesnej śmierci.
O, a możesz rozwinąć, o co chodzi, a najlepiej podzielić się linkiem? :)
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
lukas.ka2
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2021, 21:02
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukas.ka2 »

Sprawdź na FB Nemesis Polska, jest link do materiałów i zbiórki na wydruk.
Hh453
Posty: 129
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hh453 »

Czy jest jakaś szansa jeszcze na kupienie zestawu medyka? Byłem pewny że ten zestaw będzie w moim kickstarterze , niestety go nie było, a widzę że nigdzie niedostępny , czy da się go w jakiś sposób jeszcze kupić albo w przyszłości?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Hh453 pisze: 13 lut 2022, 08:36 Czy jest jakaś szansa jeszcze na kupienie zestawu medyka? Byłem pewny że ten zestaw będzie w moim kickstarterze , niestety go nie było, a widzę że nigdzie niedostępny , czy da się go w jakiś sposób jeszcze kupić albo w przyszłości?
Chyba już tylko z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Hh453 pisze: 13 lut 2022, 08:36 Czy jest jakaś szansa jeszcze na kupienie zestawu medyka? Byłem pewny że ten zestaw będzie w moim kickstarterze , niestety go nie było, a widzę że nigdzie niedostępny , czy da się go w jakiś sposób jeszcze kupić albo w przyszłości?
Tylko z drugiej ręki
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: PerezSaj »

Hardkor pisze: 13 lut 2022, 13:48
Hh453 pisze: 13 lut 2022, 08:36 Czy jest jakaś szansa jeszcze na kupienie zestawu medyka? Byłem pewny że ten zestaw będzie w moim kickstarterze , niestety go nie było, a widzę że nigdzie niedostępny , czy da się go w jakiś sposób jeszcze kupić albo w przyszłości?
Tylko z drugiej ręki
Znajdź kogoś kto chce sprzedać to będziesz mistrz.
Awatar użytkownika
Platfus
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2020, 17:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Platfus »

Dostałem dzisiaj medyka i na jego planszy po lewej mam Odrzucone Karty Akcji na biało a po prawej Stos Kart Akcji na szaro. Czy ten błąd nie był naprawiany ze dwa lata temu?
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 269
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 49 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

Platfus pisze: 03 mar 2022, 14:42 Dostałem dzisiaj medyka i na jego planszy po lewej mam Odrzucone Karty Akcji na biało a po prawej Stos Kart Akcji na szaro. Czy ten błąd nie był naprawiany ze dwa lata temu?
Niestety nie.
Ciekawe, czy poprawią przy Lockdown XD
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gab »

Mam pytanie odnośnie dodruków dodatków w wersji pl:
- Medyk
- Aftermath
Na stronie sklepu aleplanszówki znalazłem informację, że dodruk jest planowany na pierwszy kwartał 2022, czyli lada chwila powinien być dostępny. Czy ma ktoś jakieś informacje co do daty wydania tych dodruków - czy to płynie/produkuje się/czeka w kontenerze itp?
Awatar użytkownika
Platfus
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2020, 17:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Platfus »

Z tego co wiem to dodruki przybyły miesiąc temu i się rozeszły. Kolejne nie są w planach, bo to KS exclusive, więc jedyna opcja to odkupienie od aktualnego posiadacza. Ewentualnie może się pojawi jak Pan Kwapiński będzie chciał sfinansować trzecią wersję Nemesisa :D Mamy jednego w kosmosie, drugiego na powierzchni Marsa, to idąc tym tropem, trzeci powinien być w jądrze planety xD
ODPOWIEDZ