[W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: awojdi »

To ja chętnie zagram w Luisa...
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Micelius »

Jans pisze:ja zagram w co popadnie
Czytałeś nieuważnie... tego nie oferują :wink:
Sir-lothar pisze:Witam, jakaś nadzieja na TtA?
Pozdrawiam.
Jak ktoś przyniesie, to w każdym razie mogę tłumaczyć zasady... ale nie wiem, czy się zbierze trójka...


Jak się można domyślić z powyższego, raczej przyjdę - luźny co do planów, bo najbardziej, to bym chciał w Szoguna - lecz nie wiem, czy się zbierze ekipa.

Jeśli się nie zmieszczę np. w trójce do After the Flood, a za to w czymś innym, to płakał nie będę.

(Tak w ogóle, to od dawna mam smaczek na CoH - może by Jax zabrał na wszelki razek?)

Ale najpewniej skończy się na kolejnych obrzędach ku czci Wallace'a, pod przewodem Wielkiego Marudnego Pechowego (już on wie dlaczego, he he :wink: ) Kapłana... Najmniej chętnie w Książęta Renesansu, bo na to już na pt. ustawka jest...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Inermis »

Micelius pisze:
Sir-lothar pisze:Witam, jakaś nadzieja na TtA?
Pozdrawiam.
Jak ktoś przyniesie, to w każdym razie mogę tłumaczyć zasady... ale nie wiem, czy się zbierze trójka...
Ja bym chętnie się załapał na 3ciego, w końcu chciałbym zagrać w TtA, ale w ten i w następny poniedziałek nie dam rady :(
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: elayeth »

Czy gracie od 17? Ja bym chętnie wpadł. Mogę przynieść Agricolę, Szoguna, Dominion lub cos innego z mojej kolekcji. Chętnie pograłbym w RftG, Small World, Filary Ziemi. Znajdzie się wolne miejsce?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: jax »

elayeth pisze:Czy gracie od 17? Ja bym chętnie wpadł. Mogę przynieść Agricolę, Szoguna, Dominion lub cos innego z mojej kolekcji. Chętnie pograłbym w RftG, Small World, Filary Ziemi. Znajdzie się wolne miejsce?
Tak, gramy od 17:00 i oczwyście znajdzie się wolne miejsce.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Keleno »

Hej, pojawię się o 17 i chętnie w coś zagram :)
kminkie_orsky
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2009, 21:54

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: kminkie_orsky »

Keleno pisze:Hej, pojawię się o 17 i chętnie w coś zagram :)
I ja 8)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: samur »

Tez sie dzisiaj pojawie. Mialem miec spotkanie, ale zrezygnowali :D Tylko, ze w zwiazku z tym nic nie mam przy sobie, zadnych gier. Licze na to, ze sie gdzies przylacze :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: elayeth »

Byłem ... i pozytywnie się zaskoczyłem. :)

Dzięki za możliowść pogrania w Książęta Florencji. Przyznam, że gra zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wprawdzie prawie do końca rozgrywki nie znałem wszystkich zasad to jednak nie było tak źle... :wink:

Zachęcony ... wpadnę pewnie gdzieś i w przyszłym tygodniu. :)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Keleno »

Dzięki za wczorajszą rozgrywkę w Ludwika XIV :) Gra bardzo mi się podoba, jest klimatyczna i ładnie wykonana. Ciekawa jestem jak wygląda rozgrywka na 2 osoby, jak to wtedy z tymi licytacjami wygląda; podejrzewam że jest mniej emocjonująco i bardziej przewidywalnie niż w przypadku 4 graczy.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: staszek »

dziękuje Łukaszowi i Adamowi za After the Flood.Niestety nie zdążylismy-graliśmy jakieś 2.5 godziny plus tłumaczenie zasad.
Wallace moim zdaniem zrobił lepsze gry,ale zrobił też gorsze.Połączenie optymalizacji zasobów z teritory control,teoretyczne bitwy są dość specyficzne,niemniej jednak gra ciekawa.nietypowa liczba graczy(3) sprawia,że na szczęście nie czeka się długo na swój ruch.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Micelius »

elayeth pisze:Byłem ... i pozytywnie się zaskoczyłem. :)
A czego się spodziewałeś??? :wink:

Zaś do trójki Wallace'owskiej - pragnę wyraźnie podkreślić, że ja nie byłem jednym z zaledwie 3 graczy, którzy w ciągu trzech godzin nie zdołali skończyć gry :twisted:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: staszek »

tłumaczenie zasad zajęło z pół godziny,więc graliśmy mniej niż 3 godziny,raczej tak jak mówiłem 2,5.fakt,że nie byłeś jednym z tych trzech graczy spowodował,ze zagraliśmy 5 z 6 możliwych tur,zamiast np.3 czy 4 z 6. ;)
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Smerf Maruda »

AtF to bardzo przyjemna, choć nieporywająca, gra. Ma ode mnie solidną siódemką i chętnie zagram raz jeszcze, a potem jeszcze raz, choć może nie w najbliższym czasie (dlatego siedem jedynie, nie osiem :)).
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Smerf Maruda »

Aha, zapomniałem.

Czy na przyszły poniedziałek ktoś przyprowadziłby Syllę? Chciałbym spróbować tej gry.
kminkie_orsky
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2009, 21:54

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: kminkie_orsky »

Dzięki za możliwość zagrania w Ludwika:)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Geko »

Smerf Maruda pisze:Aha, zapomniałem.

Czy na przyszły poniedziałek ktoś przyprowadziłby Syllę? Chciałbym spróbować tej gry.
Ale to nie jest Wallace :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: jax »

kminkie_orsky pisze:Dzięki za możliwość zagrania w Ludwika:)
Proszę bardzo :)

Cieszę się, że mogłem zaprezentować Louisa XIV czterem nowym osobom. Gra bardzo fajna i warto żeby zdobywała nowych zwolenników. A drugi skład mógł się zapoznać z Książętami Florencji (3/5 zapoznać, 2/5 odświeżyć) - też warto oswajać ludzi z tą grą :)

A trzeci skład grał w After the Flood, które lubię i nawet tęga głowa Safariego nie dostrzegła i potępiła niby-broken zasad tej gry (nie wiem która już rozgrywka, w której nie wystąpił nadmiernie problem mikro-ruchów).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: melee »

jax pisze:A trzeci skład grał w After the Flood, które lubię i nawet tęga głowa Safariego nie dostrzegła i potępiła niby-broken zasad tej gry (nie wiem która już rozgrywka, w której nie wystąpił nadmiernie problem mikro-ruchów).
Nie dam się sprowokować 8)
Po prostu kiedyś zagramy :wink:
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Smerf Maruda »

Geko pisze:
Smerf Maruda pisze:Aha, zapomniałem.

Czy na przyszły poniedziałek ktoś przyprowadziłby Syllę? Chciałbym spróbować tej gry.
Ale to nie jest Wallace :P
Ale chyba równie ciekawe. Chcę ocenić :-)
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Smerf Maruda »

jax pisze:A trzeci skład grał w After the Flood, które lubię i nawet tęga głowa Safariego nie dostrzegła i potępiła niby-broken zasad tej gry (nie wiem która już rozgrywka, w której nie wystąpił nadmiernie problem mikro-ruchów).
Co więcej - gra pokazała swoje drugie oblicze. Wbrew pozorom to nie jest gra wojenna - w gruncie rzeczy bowiem armia to również zasób, jak i wszystko inne w tej grze. Ograniczony i cenny, podobnie, jak wszystkie pozostałe.

Ja chętnie zagram jeszcze raz. Ale za jakiś czas :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: jax »

melee pisze:Nie dam się sprowokować 8)
Po prostu kiedyś zagramy :wink:
Jasne.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Micelius »

staszek pisze:tłumaczenie zasad zajęło z pół godziny,więc graliśmy mniej niż 3 godziny,raczej tak jak mówiłem 2,5.fakt,że nie byłeś jednym z tych trzech graczy spowodował,ze zagraliśmy 5 z 6 możliwych tur,zamiast np.3 czy 4 z 6. ;)
Hm... kiedyś grałem z Jaxem i Marudą i chyba w trzy godziny się udało skończyć - a nie spieszyliśmy się wcale :)

Syllę w pon. mogę przynieść.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Micelius »

staszek pisze:tłumaczenie zasad zajęło z pół godziny,więc graliśmy mniej niż 3 godziny,raczej tak jak mówiłem 2,5.fakt,że nie byłeś jednym z tych trzech graczy spowodował,ze zagraliśmy 5 z 6 możliwych tur,zamiast np.3 czy 4 z 6. ;)
Sorki, ale też zapomniałem dodać - Maruda był o 17.30, więc jak byście się sprężali, to mielibyście 3 godziny na samą grę :lol:

Tak gardłuję, bo nikt nie chciał grać w to, co ja, pod pretekstem braku czasu (co, prawda nie głównie z Waszego składu), a potem i tak nie skończyło się. Acz nie żałuję, że w miłym towarzystwie (tudzież przy motywujących docinkach Jan_sa :wink: ) poznałem Książęta (z renesansowej Florencji, ale nie Renesansu :wink: ) Mam tylko obawy, czy ludzie będą w to chcieli jeszcze raz w niedalekiej przyszłości zagrać??? Dosyć mam sytuacji, kiedy tylko poznaję jakś grę, po czym następna partia w nią wypada po pół roku...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: jax »

Micelius pisze:Tak gardłuję, bo nikt nie chciał grać w to, co ja, pod pretekstem braku czasu (co, prawda nie głównie z Waszego składu),
Jeśli masz na myśli 5-osobowego Szoguna, to pewnie nie byłoby szans na skończenie.
Micelius pisze: poznałem Książęta (z renesansowej Florencji, ale nie Renesansu :wink: ) Mam tylko obawy, czy ludzie będą w to chcieli jeszcze raz w niedalekiej przyszłości zagrać??? Dosyć mam sytuacji, kiedy tylko poznaję jakś grę, po czym następna partia w nią wypada po pół roku...
Ja mogę grać 8)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Zablokowany