Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

@Piettrucha moim zdaniem to bardzo dobry ruch, wielki szacunek za wskrzeszenie tej gry. Gdybym był bardziej ograny z Dominionem wsparłbym bez mrugnięcia okiem. Niestety rozegrałem dopiero kilkanaście partii w podstawkę, a Intryga czeka w paczkomacie ;). Pozostałe dodatki kupię, ale w przyszłym roku ;).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Ja tylko napiszę w ramach reklamy, że w Imperium dochodzą baaardzo fajne karty Krajobrazów - w wielkim skrócie, są to losowane na początku gry karty nowych warunków zdobywania punktów, które mogą bardzo zmienić podejście do danej partii (np. dostajesz 2 punkty zawsze, gdy dodasz w jednej turze więcej niż 1 kartę => idę w karty pozwalające dodawać więcej kart; albo na koniec rozgrywki dostajesz 3 punkty za każdy zestaw Miedziak-Srebrnik-Złocisz i tak dalej). Co jest w nich takiego fajnego? Ano między innymi to, że można spokojnie używać tych kart wyłącznie z podstawką czy Intrygą - nie ma potrzeby używania nowych, bardziej złożonych kart Królestwa z Imperium (przynajmniej na początku). Naprawdę świetna sprawa, bo strategie stają się jeszcze bardziej wielowarstwowe nawet z podstawowymi kartami. Jest o czym pomyśleć!

Sam się napalam jak szczerbaty na suchary, bo losowanie innych warunków punktowania w każdej partii to jedna z moich ulubionych mechanik (patrz Kingdom Builder, Wyspa Skye itp.).

(Tu można zobaczyć je wszystkie. Ze wszystkich dodatków wydanych dotąd po polsku, Imperium ma zdecydowanie najwięcej nowych kart.)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: tomb »

Piettrucha pisze:Zapowiadaliśmy że będziemy Dominionowi poświęcać bardzo dużo uwagi w tym i przyszłym roku, i jest to jedna z konsekwencji naszych słów.
Dokładnie. I z powodu waszych deklaracji wsparłem wasze dominionowe akcje i wesprę kolejną. Byłbym srodze zawiedziony, gdyby kolejne dodatki do tej dużej serii wychodziły z mniejszą częstotliwością. I tak jestem zdziwiony, że nowa akcja obejmuje tylko Imperia.
A po kartach wrzuconych przez morrrisa wróżę, że to jeden z najlepszych dodatków, może nawet najlepszy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Trolliszcze pisze:
(Tu można zobaczyć je wszystkie. Ze wszystkich dodatków wydanych dotąd po polsku, Imperium ma zdecydowanie najwięcej nowych kart.)
Świetny klimat dodatku! (Tak, uważam, ze Dominion ma klimat). Bardzo podobają mi się grafiki na tych kartach ;). Kurczę... wypadałoby wesprzeć... Ale powiedziałem sobie, że będę się zapoznawać dodatkami w chronologicznej kolejności. Nie wiem, czy Empires w połączeniu z Podstawką + Intrygą nie stanowi zbytniej "dziury w zyciorysie" (Empires nie bazuje na zależnościach między kartami z poprzednich zestawów? Nie gubi się gdzieś "kombogenność"?)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kaszkiet »

Z polskiego rynku planszówkowego słychać następujące głosy:

- Musicie zagwarantować mi na piśmie z deklaracją wypłaty odszkodowania, że wydacie po polsku wszystkie dodatki do wydawanej przez was gry!
- Znowu wydajecie po polsku dodatek do wydanej przez was gry? Słabo! Zawiodłem się!
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

kaszkiet pisze:Z polskiego rynku planszówkowego słychać następujące głosy:

- Musicie zagwarantować mi na piśmie z deklaracją wypłaty odszkodowania, że wydacie po polsku wszystkie dodatki do wydawanej przez was gry!
- Znowu wydajecie po polsku dodatek do wydanej przez was gry? Słabo! Zawiodłem się!
;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

Czemu nie po 3 dodatki? Pójdzie szybciej ;)

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

A co z Kingdomino?

I obiecuję już nie marudzić, chociaż mam do Was trochę żalu z zupełnie innych powodów, ale to nie czas i miejsce :-)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

O ile się nie mylę, Kingdomino idzie bez wspieraczki, ale to już Piettrucha potwierdzi (lub zdementuje) ;)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Trolliszcze pisze:O ile się nie mylę, Kingdomino idzie bez wspieraczki, ale to już Piettrucha potwierdzi (lub zdementuje) ;)
Tak, będzie normalnie wydane październik lub listopad.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

TTR_1983 pisze:
Trolliszcze pisze:O ile się nie mylę, Kingdomino idzie bez wspieraczki, ale to już Piettrucha potwierdzi (lub zdementuje) ;)
Tak, będzie normalnie wydane październik lub listopad.
Zgadza się. Ostatnio dostaliśmy mockupy, ale wypraska wymagała poprawy. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: norkbes »

@Trolliszcze: Twoje tłumaczenie landmarks w imperiach (krajobrazy) to tak średnio pasuje do tych kart. Bardziej imho pasują punkty orientacyjne ale jak będzie to już decyzja wydawcy... ja żałuję jedynie że GFP tak późno wzięła się za dominiona. Ja niestety mam prawie pełną serię RGG i żal mi się z nią rozstawać.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

norkbes pisze:@Trolliszcze: Twoje tłumaczenie landmarks w imperiach (krajobrazy) to tak średnio pasuje do tych kart. Bardziej imho pasują punkty orientacyjne ale jak będzie to już decyzja wydawcy... ja żałuję jedynie że GFP tak późno wzięła się za dominiona. Ja niestety mam prawie pełną serię RGG i żal mi się z nią rozstawać.
Myślisz, że "punkty orientacyjne" nie były brane pod uwagę? Ja też mam w domu słowniki ;)

Nie zawsze w przekładzie chodzi o to, żeby wrzucić coś w słownik i zobaczyć, jaki jest efekt (wówczas do tłumaczenia używałoby się Google Translatora). Tutaj miałem kilka problemów, m.in. ten wynikający z projektu karty - sprawdź sobie w wersji oryginalnej, gdzie to trzeba zmieścić (z trudem mieści się angielskie "landmark"). Musieliśmy się zdecydować na pojedyncze krótkie słowo, w innym wypadku byłoby to zwyczajnie niewidoczne.

Osobiście wiem też z doświadczenia, że na oznaczenie kluczowych koncepcji lepiej nie używać zlepków wielu słów - po prostu jest wtedy mniej czytelnie (widać to szczególnie w tych miejscach instrukcji, gdzie jakiś termin pojawia się wielokrotnie w krótkim fragmencie tekstu).
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: norkbes »

Nie żartuj że do tłumaczenia kart używałeś słownika... Jeśli jednak nie żartujesz to może jednak powierzyć tłumaczenie osobom które dobrze znają język? Krajobraz po prostu nie pasuje do zawartości tych kart. Jeśli problemem jest miejsce na karcie to już lepsze są Miejsca.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Używam w pracy wszystkich słowników: języka angielskiego, SJP, SPP, SO i tak dalej. Myślę, że dla nikogo, kto zajmuje się przekładem i redakcją, nie będzie to wielkim zaskoczeniem.
Z "landmarkiem" żart polegał na tym (tam jest taka emotka), że podałeś przekład figurujący na pierwszej pozycji w większości słowników języka angielskiego (czyli wykonałeś pracę, którą wykonałby za Ciebie Google Translator). Ja też potrafię używać Google Translatora (ale na szczęście zwykle nie mam takiej potrzeby).
I już kończąc temat: jeżeli uważasz, że przekład "Miejsca" byłby lepszy (do czego masz pełne prawo), to ślij do GFP CV - może zwolnią mnie, amatora, i dostaniesz moją posadkę ;)
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: norkbes »

Jakiś czas temu robiłem przekład dużego podręcznika dla PWNu. Tekstu z grubsza 10x tyle co w całej serii dominiona razem wziętej. Praca to żmudna i wymagająca dużo czasu jeśli chce się to zrobić dobrze. Jeśli wszedłeś w ten biznes to życzę powodzenia. Moje uwagi nie miały charakteru osobistego i niepotrzebnie tak do nich podchodzisz. Koniec końców to gracze ocenią Twoją pracę. Ja będę miał oryginał bo jak już pisałem nie chcę sobie psuć serii. A pracy na forum nie szukam...
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Rety, czy co dnia musi być na forum jakaś potyczka słowna, która totalnie niczego nie wnosi do wątku o grze czy danym wydawnictwie?
@norkbes szalenie doceniam wkład twojej pracy w rozwój PWN...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Norkbesie, zredagowałem i przełożyłem w swoim życiu około sześćdziesięciu książek (gier wciąż jednak trochę mniej), więc życzenia powodzenia są "ciut" spóźnione, ale to chyba nie miejsce na takie wynurzenia... Osobiście nie uważam, żeby tłumaczenie "Miejsca" było lepsze. Rozpatrywaliśmy wiele opcji (nie tylko ja, nad Dominionem pracował jeszcze redaktor językowy i znany ze swojego zamiłowania do Dominiona morris, choć oczywiście ostateczna decyzja należała do mnie) i wyszło nam, że "Krajobrazy" będą najlepsze. Jeśli Ci się nie podoba, to trudno - nawet się nie łudzę, że zadowolę wszystkich.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: norkbes »

Ok. Z tlumaczeniami wiadomo jak jest. Albo piękne albo wierne. Szczerze wam dopinguję i stąd moja uwaga o krajobrazach. Mam wrażenie, że problem jakości tłumaczenia i korekty językowej coraz lepiej jest dostrzegany przez polskich wydawców i dobrze.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

A może coś więcej o Kingdomino?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Tycjan »

Wincenty Jan pisze:A może coś więcej o Kingdomino?
Proszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... ublishing/
To chyba jedyny polski tekst o tej grze ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Dzięki bardzo!
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Tycjan pisze:
Wincenty Jan pisze:A może coś więcej o Kingdomino?
Proszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... ublishing/
To chyba jedyny polski tekst o tej grze ;)

I jeden z niewielu w ogóle. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: tomb »

Landmarks - okolica, sąsiedztwo. A mechanicznie - wpływy.
Nie podoba mi się Krajobrazy - ani nie ma ich na ilustracjach, ani w mechanice. Ale grę kupię, to tylko słowo.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: BartP »

Kingdomino doczekało się już co najmniej dwóch wideorecenzji, zasady opublikowano, więc powiedziałbym, że dla ludzi znających angielski jest już dużo materiałów w sieci. Też z chęcią kupię.
ODPOWIEDZ