Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: McNab »

adman pisze: 24 lip 2023, 11:06 No i fajnie. O to chodziło.

A mógłby ktoś jeszcze pstryknąć choćby telefonem polskie karty, to mógłbym te przerobić na polski.
Mogę to zrobić przy pomocy translatora i moich wątpliwych znajomości języka, ale gdybym przepisał 1:1 to byłoby bardziej profesjonalnie.
Jest prostsza metoda:
Wejdź na tłumacz google, u góry masz wybór, domyślnie wybrane jest do wklejenia tekstu, przełącz w górnym menu tłumacza na dokumenty, znajdź ten pdf z misjami do Gears i kliknij tłumacz. Czasem trzeba poczekać minute aż przemieli.
Sprawdzałem, tłumaczy w miarę sensownie wszystkie karty poza kilkoma pierwszymi, w dodatku masz to wszytko na oryginalnych grafikach.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: KOSHI »

Jezu jak ja dawno w to grałem. Byłem wtedy piękny i młody. 8) Fajnie było wrócić po latach. 1 misja bez większej spiny na dwóch. W sumie to trochę tutorial. Potem China shop. Też na 2 postacie. 4 razy padłem. 2 razy to nawet nie wyszedłem z 1 poziomu. :mrgreen: Rozsmarowała mnie włochata po podłodze. 5 podejście - przelosowałem kafelki i poszło. Sporo używania kart typu zasadzka, nie ruszaj się, praca zespołowa. Mało strzelania, rzucanie granatów na pole wyjścia. Do tego osłony i uciekanie od niej minimum 3 pola co znacznie zneutralizowało karty AI. Ze 2, 3 razy było blisko. Raz nawet myślałem, że padnę, ale fartownie wybroniłem się przed atakiem zwierza dobrym rzutem bo by mi jednego zmiotła Coga. Ciężki scenariusz. Zwłaszcza jak nie ma się Doma w drużynie. Ja grałem łysym i Marcusem. A, czyszczenie planszy z mobków to też nie jest dobry pomysł bo wchodzą karty namnażania na tunelach albo Berserkera biega jakby wessała kilometrowego węgorza. :lol:
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: McNab »

Ten drugi scenariusz jest zdecydowanie najgorszy ze wszystkich.
Próbowałem na 4,3,2 i jednego gracza. Najbliżej zwycięstwa byłem grając jednym kozakiem, ten który ma dodatkowy ruch.
Miałem wrażenie, że wszystko zależy od dociągu aktywacji, żeby wygrać karty musiałby by wychodzić w odpowiedniej kolejności, niewiele zależy od moich decyzji, a prawie wszystko od dociągu.
Poza tym niefortunnym scenariuszem, gra rewelacyjna, gdyby dziś wyszła na kikstarterze pewnie nie kosztowałaby 300 zł, ale 300 ojro.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: KOSHI »

Sporo farta miałem ogólnie. Najgorsza chyba karta w tym scenariuszu to Wymiana ognia. Wszystko się rusza i grzeje do ciebie.Jeszcze gorzej jak wyjdzie po karcie namnażania z tuneli. Dlatego starałem się nie wybić wszystkiego do zera. Przemieszanie talii 1 poziomu też pomogło. No i karty z bieganiem na starcie. Od razu poleciałem 5 pól i wziąłem kolegę. Jak wybiłem prawie wszystko to małpa była prawie pod drzwiami. Cyk granacik na pole z drzwiami i ta samą metodą 2 level. Jak odblokujesz 3 poziom to jest zdecydowanie lepiej a jak dorwiesz się do Młota to trzeba tak kombinować, żeby się naładował a w międzyczasie ją ostrzeliwać i zwiewać. Finalnie wystrzelałem się z całego ammo, nawet z hammerburstów a miałem pestek sporo bo dwa razy dobierałem ze skrzynek i sporo weszło z kart.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: nahar »

McNab pisze: 15 paź 2023, 17:07 Ten drugi scenariusz jest zdecydowanie najgorszy ze wszystkich.
Próbowałem na 4,3,2 i jednego gracza. Najbliżej zwycięstwa byłem grając jednym kozakiem, ten który ma dodatkowy ruch.
Miałem wrażenie, że wszystko zależy od dociągu aktywacji, żeby wygrać karty musiałby by wychodzić w odpowiedniej kolejności, niewiele zależy od moich decyzji, a prawie wszystko od dociągu.
Poza tym niefortunnym scenariuszem, gra rewelacyjna, gdyby dziś wyszła na kikstarterze pewnie nie kosztowałaby 300 zł, ale 300 ojro.

Najlatwiej jest przejsc cala kampanie tym wlasnie typem. Ta gra jest dla mni 1-2 gracze, wiecej to zamulanie straszne wychodzi. Ja skonczylem kampanie i puscilem na mathandel, szkoda czasu probowac innymi postaciami bo za duzo zalezy od dociagu i kostek.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: c08mk »

Mi się najlepiej grało Marcusem z dodatkową kartą (gra solo). Taktykę gry mam taką jak w FPPach, strzał i chowanie/wycofywanie się i działa to całkiem nieźle.
W tym roku jak wróciłem do tego tytułu to miałem okazję zagrać na 3 osoby i w tym przypadku taktyka gry jest całkiem inna. W zasadzie najkorzystniejsze było wykorzystanie zdolności "warta". Wydaje mi się, że gra przy większej ilości graczy traci na dynamice.

I zdecydowanie fajniej się gra pomalowanymi figurkami.
Spoiler:
Konrad11176
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2024, 18:40
Has thanked: 2 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: Konrad11176 »

Witam,

Zakupiłem z drugiej ręki egzemplarz gry i mam problem ponieważ brakuje mi jednego elementu(linijka pola widzenia). Chce zachować grę czy może ktoś mi pomóc i wysłać wymiary tego elementu żeby stworzyć prowizoryczną kopię ?
Pomnik
Posty: 337
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 165 times
Been thanked: 112 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: Pomnik »

Postaram się wrzucić jak wrócę do domu :)
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Pomnik
Posty: 337
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 165 times
Been thanked: 112 times

Re: Gears of war: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: Pomnik »

Konrad11176 pisze: 25 sty 2024, 18:44 Witam,

Zakupiłem z drugiej ręki egzemplarz gry i mam problem ponieważ brakuje mi jednego elementu(linijka pola widzenia). Chce zachować grę czy może ktoś mi pomóc i wysłać wymiary tego elementu żeby stworzyć prowizoryczną kopię ?
26x1 cm :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
ODPOWIEDZ