Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Zorak, to nie jest żaden "skok" na nasza kasę, widocznie były wysokie koszty sprowadzenia tej gry.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide!

Post autor: Banan2 »

Zorak pisze:co do ceny to chyba winic nalezy nasze sklepy na wysoka marze. dodatek na ks byl po 50$ czyli po kursie kolo 150 zl tyle ze cena z ks jest wyzsza niz to co mozna bylo dostac pozniej w detalu o hurcie nie wspomne. dla przykladu 1 sezon na ks byl po 75$ a czesc sklepow w USA po 64 sprzedawala.
Podczas targów Hobby w Poznaniu pytałem polskiego wydawcę o, zaznaczam, przewidywane ceny. Dodatek miał być poniżej 200 PLN. PO w okolicach 300 PLN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Nie twierdze ze to rabunek w bialy dzien ale skoro za podobno kwote zamowilem 2 sezon i dodatek z ks dostajac mase gratisow i tez musialem dodac 35$ za przesylke to cos jest nie tak prawda ? a ks nie jest najtanszym rozwiazaniem wiec gdyby kryterium byla tylko cena to mialbym gre jeszcze taniej. Zastanawia mnie tylko fakt ze taniej pewnie bedzie zamowic gre z zagranicznych sklepow niz kupic w polskich. Widocznie taka specyfika naszego kraju ze placimy drozej niz inni za ten sam produkt.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Na 3trollach pojawiła się przedsprzedaż:
Zombicide: Toxic City Mall - 205 zł
Zombicide: Prison Outbreak - 329 zł.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Borek224 »

Pociecha dla osób które nadal czekają na swoją przesyłkę z Kickstratera. Właśnie dostałem numer przesyłki - jest nadzieja!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

A w ten weekend trzeba bedzie sie posilkowac innymi zombi-podobnymi grami :)

Ps. Tutaj tez paczki sie produkuja.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: Nataniel »

Zorak pisze:Nie twierdze ze to rabunek w bialy dzien ale skoro za podobno kwote zamowilem 2 sezon i dodatek z ks dostajac mase gratisow i tez musialem dodac 35$ za przesylke to cos jest nie tak prawda ? a ks nie jest najtanszym rozwiazaniem wiec gdyby kryterium byla tylko cena to mialbym gre jeszcze taniej. Zastanawia mnie tylko fakt ze taniej pewnie bedzie zamowic gre z zagranicznych sklepow niz kupic w polskich. Widocznie taka specyfika naszego kraju ze placimy drozej niz inni za ten sam produkt.
VAT już policzyłeś, czy czekasz, aż celnicy policzą? :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Ja mam sezon 1 i PO już raczej nie kupię.
Zastanawiam się natomiast nad TCM, by grę trochę rozbudować, ale ponad 200 stówy za dodatek...? ała :x
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

Mam wrażenie ze system w drugiej odsłonie trochę dojrzał - widać ze popracowali nad tym, żeby zwiekszyć liczbę decyzji do podjęcia i poradzili sobie z - chyba jednak problemem - 1 sezonu, czyli ryzykiem szybkiej eliminacji postaci, co przy grze na 2h+ gdy każdy gracz prowadzi jedną postać mogło być zniechecajacym do gry doświadczeniem.
_________
Moje gry
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Nataniel pisze:
Zorak pisze:Nie twierdze ze to rabunek w bialy dzien ale skoro za podobno kwote zamowilem 2 sezon i dodatek z ks dostajac mase gratisow i tez musialem dodac 35$ za przesylke to cos jest nie tak prawda ? a ks nie jest najtanszym rozwiazaniem wiec gdyby kryterium byla tylko cena to mialbym gre jeszcze taniej. Zastanawia mnie tylko fakt ze taniej pewnie bedzie zamowic gre z zagranicznych sklepow niz kupic w polskich. Widocznie taka specyfika naszego kraju ze placimy drozej niz inni za ten sam produkt.
VAT już policzyłeś, czy czekasz, aż celnicy policzą? :)
Jako potencjalnego klienta interesuje mnie cena jaka musze zaplacic a nie jej czesci skladowe. Fakt jest taki ze za podobna kwote dostalem znacznie wiecej.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Ruben$
Posty: 107
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:26
Has thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Ruben$ »

Skoro już kupiłeś to po co to biadolenie ze cena za wysoka? Dystrybutor sciagajac gre musi poniesc dodatkowe koszty jak clo czy vat.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Ruben$ pisze:Skoro już kupiłeś to po co to biadolenie ze cena za wysoka? Dystrybutor sciagajac gre musi poniesc dodatkowe koszty jak clo czy vat.
Nie jestem pierwszym ktory stwierdzil ze cena gry jest wysoka w porownaniu do ceny w KS. Wiem ze dystrybutor musi poniesc dodatkowe koszty jak kazdy dystrybutor. Zwykle cena na KS jest wieksza niz ta za ktora mozna pozniej nabyc gre w detalu, sporo gier wydanych w polsce nie ma takich roznic w cenie do swoich odpowiednikow w innych krajach a ich tez dotyczy clo i VAT.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

A z innej beczki: czy wiadomo coś o dostępności w detalu któregoś z tych pozostałych zestawów figsów zombich czy ocaleńców? Zwłaszcza psy ciekawie wyglądają
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Z tego co słyszałem, to wszystko z zombicide ma być w wersji PL :) w sensie kafle, zombiaki i psy.

Wysłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Zombicide!

Post autor: Predi »

Mam takie pytanie apropo samoróbek do zombicide.
Kto mi powie jak najlepiej byłoby zrobić karty bohatera, tzn co powiedzieć w jakims xero aby mi wydrukowali taka fajna błyszcząca :D?
Znacie w ogole jakies sklepy gdzie można kupic figurki które mógłbym użyć jako nowi bohaterowie lub zombie? Jakich rozmiarow figurek szukac?
Chciałem sobie wydrukować z neta zdjęcia z satelity i użyć jako plansze tylko nie bardzo wiem co dalej jak wydrukuje. Co zrobić aby to było sztywne i nie było znakow klejenia?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Skala figurek to 32 mm, ale nadadzą się figurki w przedziale 28-32mm

Ciekawa propozycja na urozmaicenie bohaterów ;)
http://forum.munchkin.com.pl/showthread.php?tid=1200
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Ceny w przedsprzedaży na 3trolle podskoczyły :O
TCM - 219 zł (było 205 zł)
PO - 339 zł (było 329 zł)

Ciekawe...
Na takim Amazonie UK też nie za różowo, choć TCM zdecydowanie taniej - kolejno 35 i 62 funty.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide!

Post autor: Benedetto XVII »

Znacie dokładną datę premiery Prison Outbreak PL? Większość sklepów podaje "listopad", ale listopad ma aż 30 dni... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Lecą w kulki z tymi cenami. =-O
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Co do cen... można tu mieć tylko pretensje do Guillotine Games :/
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Wassago pisze:Co do cen... można tu mieć tylko pretensje do Guillotine Games :/
Ja tam jestem daleki od obwiniania za ceny rodzimych wydawców, bo sami sobie strzelaliby w stopę takimi zagraniami... ale ewidentnie coś tu jest nie halo. Z takim progresem kolejny sezon będzie okazyjnie kosztował 4 stówy :)
Gry planszowe robią się ekskluzywnym hobby...
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

co do daty premiery to obstawiam koniec listopada/ poczatek grudnia. czesc osob z ks wciaz nie otrzymala swojej kopii gry. w komentarzach na ks jest niezla "gownoburza" za cmon za opoznienia z wysylka informacja ze sklepy dostaly gry przed tymi osobami zrodzi taka awanture ze chyba cmon specjalnie bedzie wstrzymywac premiere.
ja swoj egzemplarz dostane 7.11.
co do ceny do juz pisalem na ks za 185$ bylo do zgarniecia Po + tcm + psy (normalne i zombi) dodatkowe figurki zombi + ponad 5 dodatkowych bohaterow( w tym rzucie 5 kolejni w 2014 nie pamietam teraz ilu dokladnie) + 2 zestawy dodatkowych kostek. kwota ta zawiera koszty wysylki.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Hmmm.. z KS Expected MSRP:
Toxic City Mall - 50$
Season 2: Prison Outbreak 100$
Wysyłka 25$
= 175$ ~ 542zł + Vat jak źle się potoczą sprawy.
1$=3.1

3 Trolle:
Toxic City Mall - 217.70 zł
Season 2: Prison Outbreak 336.50 zł
= 554,2

Nie jest to aż tak wielka różnica, owszem na KS było więcej rzeczy, ale przecież tak własnie działa KS. Dodatkowo jak ktoś nie chce na raz kupować dodatku i drugiej podstawki, to nie ma takiego musu, nie wyjdzie przez to stratny.

Oby ci co zamawiali z KS nie dostali informacji o konieczności zapłacenia Vatu ;)
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

I KS zamraża gotówkę na kilka miechów, w przeciwieństwie do przedsprzedaży w sklepach ;)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

dodatkowe materialy to glowna zaleta tego ksa. czesc figurek bonusowych mozna sprzedac na ebayu za rownowartosc samej gry. dla osob ktorym spodobal sie s1 i sa pewne ze chca dodatki lepszej opcji nie ma.

po i tcm wysylane sa z uk wiec vatu nie bedzie. przy s1 kiedy wysylka szla z usa wpisali wartosc kolo 30$ i clo mnie ominelo.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ