Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Chaaber pisze:Takie pytanko oderwane od kontekstu.
Jak się sprawuje Legendary jako gra w trybie solo? Jest ona coś warta. Sam gameplay na więcej osób mi się podoba, ale szukam też czegoś z fajnym trybem solowym. Nada się Legendary?
Sam Core Set może się szybko znudzić, jednak wystarczy dokupić Dark City, aby gra stała się trudniejsza i bardziej regrywalna. Gram głównie solo, posiadam wszystkie dodatki i uważam ją za jedną z lepszych gier solo.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

No i potwierdziło się, w Secret Wars dostaniemy Thanosa jako grywalną postać, poniżej jego rare card:
Spoiler:
No i mamy pierwszego z zapowiedzianych Villain, który gdy ucieknie z miasta staje się kolejnym Mastermindem - Zombie Mr. Sinister:
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

pod ty linkiem: https://twitter.com/twarnken/status/626 ... 0?nav=true można zobaczyć prawie wszystkie karty z dodatku Secret Wars Vol.1. Zapowiada się naprawdę świetnie i już nie mogę się doczekać żeby przetestować nowe postacie (Thanos wymiata) i zmierzyć się z Marvel Zombie z Deadlands :)
Awatar użytkownika
NingeN
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2015, 21:12

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: NingeN »

Zauważyłem, że kupno podstawki Legendary Marvel jest ostatnio bardzo trudne. Można ją dostać tylko w jednym sklepie i to za 269zł. Co prawda jest dostępna gra Legendary Marvel Villains za 215zł, ale czy warto kupować najpierw tą alternatywną wersję gry? Jakoś wcielanie w antagonistów nie daje mi takiej radości jak granie tymi dobrymi. Pozostaje jeszcze rodzaj wydania, w LM mamy ten ładny i praktyczny separator na karty. W pozostałych grach Legendary trochę wieje biedą pod tym względem. Co doradzacie? Czekać aż gra się pojawi w "rozsądnej" cenie? (może wiecie kiedy i jakiej?)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Moim zdaniem warto kupić Villains. Jak wsiąkniesz, to możesz spokojnie kupować dodatki do klasycznego Legendary, jak i do Villains. A potem kupisz podstawkę Legendary jak się pokaże. Poza tym uważam, że przechowywanie w Villains jest lepsze niż w zwykłym Legendary.
Awatar użytkownika
NingeN
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2015, 21:12

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: NingeN »

Gambit pisze:Moim zdaniem warto kupić Villains. Jak wsiąkniesz, to możesz spokojnie kupować dodatki do klasycznego Legendary, jak i do Villains. A potem kupisz podstawkę Legendary jak się pokaże. Poza tym uważam, że przechowywanie w Villains jest lepsze niż w zwykłym Legendary.
Jak wiadomo każde rozszerzenie dodaje coś od siebie do gry. Villains mają trochę zmienioną mechanikę (new recruits itp.), czy aby nie będzie za trudno na początek się rozegrać?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Mam pytanie, w pudełku z Secret Wars znajduje się 50 kart z zadrukowanym rewersem po obu stronach, ktoś wie po co one są? Pozostała liczba kart się zgadza.

EDIT:
Mam też wątpliwość odnośnie zasad, pytam tutaj bo nie ma dedykowanego wątku. Czy Ambition Card muszę "pokonać" normalnymi bohaterami żeby je aktywować?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

kudlacz135 pisze:Mam pytanie, w pudełku z Secret Wars znajduje się 50 kart z zadrukowanym rewersem po obu stronach, ktoś wie po co one są? Pozostała liczba kart się zgadza.

EDIT:
Mam też wątpliwość odnośnie zasad, pytam tutaj bo nie ma dedykowanego wątku. Czy Ambition Card muszę "pokonać" normalnymi bohaterami żeby je aktywować?
Dodatku jeszcze nie mam, ale po przeczytaniu instrukcji sądzę ze grając jako Mastermind wydajesz punkty ataku swoich heroesów głównie zeby wlasnie aktywowac efekty kart ambition (ktore po aktywowaniu odrazu odrzucasz, wyjatkiem jest startowa karta Pure Evil która zostaje i mozesz aktywowac ja wielokrotnie).

Co do tych 50 kart to są to "odpadki" nie przydatne praktycznie do niczego, kazdy wiekszy box z serii Legendary takie posiada.

jestem ciekaw jak sie gra jako mastermind, fajnie jabys opisal wrazenia z rozgrywki w tym trybie i ogolnie na temat samego dodatku ;)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Gambit pisze:Moim zdaniem warto kupić Villains. Jak wsiąkniesz, to możesz spokojnie kupować dodatki do klasycznego Legendary, jak i do Villains. A potem kupisz podstawkę Legendary jak się pokaże. Poza tym uważam, że przechowywanie w Villains jest lepsze niż w zwykłym Legendary.
Ja tez przechowuje karty w pudełku Villains, mozna zmiescic zarówno mate jak i plansze z Core Setu.

Gambit a masz w planach nakręcic videorecenzję Secret Wars?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

13thcaesar pisze:
Gambit pisze:Moim zdaniem warto kupić Villains. Jak wsiąkniesz, to możesz spokojnie kupować dodatki do klasycznego Legendary, jak i do Villains. A potem kupisz podstawkę Legendary jak się pokaże. Poza tym uważam, że przechowywanie w Villains jest lepsze niż w zwykłym Legendary.
Ja tez przechowuje karty w pudełku Villains, mozna zmiescic zarówno mate jak i plansze z Core Setu.

Gambit a masz w planach nakręcic videorecenzję Secret Wars?
Mam w planach. Niestety nie wiem kiedy nabędę, bo fundusze mi się rozjeżdżają.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Dzięki, tak myślałem właśnie, ale włączyła mi się lekka nadinterpretacja :) Może jutro będzie okazja zagrać w trybie ze złym to podzielę się szybkimi wrażeniami :) A w dark City nie miałem takich kart, a już na pewno nie aż 50. Mogli wrzucić jakiś złoczyńców zamiast tego :/

EDIT:

No więc zagraliśmy wczoraj 3 gry na dwie osoby :)
Spoiler, krótki opis partii:
Spoiler:
Podsumowując, dodatek z Secret Wars jest naprawdę ciekawy. Nie grałem w Aliena ani Predatora, także niestety nie mogę się wypowiedzieć jak wariant ze złym graczem jest podobny do tych gier, ale... Nowi bohaterowie są naprawdę różni, mechanika Black Panthera na wykorzystanie dwukolorowych postaci świetnie się sprawdza. Do tego możemy odrobinę spokojniej kupować karty, więdząc że jedną kartą możemy potencjalnie aktywować dwie następne umiejętności. Black bolt, który ma karty bez jakiegokolwiek tekstu wywołał kilka pozytywnych emocji, a karty Sidekicków, to coś co według mnie było potrzebne. Niejednokrotnie zdarzało się, że tury był jałowe, bo startowa ręka pojawiała się w najgorszym możliwym układzie; dzięki Sidekickom nie rozgrywamy bezproduktywnej tury, a kupujemy przydatną kartę, która nie zapycha nam talii co czasem wpływa na wątpliwość zakupu Agentki Hill. Podoba mi się mechanizm, w którym dostajemy pokonanych złoczyńców. Fajnie się będą sprawdzać w Scheme'ach, gdzie chodzi o klonowanie bohaterów itp. Jednak "zakup" za ataki, to mocna sprawa, a "złoczyńcy" kupieni w ten sposób sami w sobie już są przydatni. Sam wariant z pełnoprawnym złoczyńcom ma ode mnie całkiem sporego plusa. Fenomenalne w Legendary jest to, że gra jest naprawdę elastyczna, można ją na różne sposoby ułatwiać, utrudniać, w zależności od tego kim i na kogo chcemy grać, i nie jest to załatwiane home rulami, tylko pełnoprawnymi, przewidzianymi zasadami. Dodatek wprowadza kilku złych bohaterów, więc wcale nie trzeba mieć Villainsów, żeby rozegrać ten wariant na pełną skalę, tj. przez posiadanie osobnego toru Lair, chociaż tematycznie czasem pewnie zagram podkupując bohaterów, albo pozwalając korzystać złoczyńcy na kupno z obu torów. Nie jest to jednak na pewno rzecz, która będzie grana za każdym razem. Na tą chwilę, zarówno solo jak i w grupie, Galactus, Thanos itd. to całkiem trudne postaci. Gdy dorzucimy Ambition deck, którego gracz będzie kładł nacisk na kartę Pure Evil mam wrażenie, że będą to partie prawie nie do zrobienia dla bohaterów, ale... to w sumie spoko! :D Będzie wyzwanie, będzie można zaplanować zestaw bohaterów pod Masterminda. Generalnie, można dorzucić deckbuildingowy aspekt na poziomie przygotowań do rozgrywki, który nie koniecznie będzie opierał się na gustach związanych z bohaterami ;)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

kudlacz135 pisze:Dzięki, tak myślałem właśnie, ale włączyła mi się lekka nadinterpretacja :) Może jutro będzie okazja zagrać w trybie ze złym to podzielę się szybkimi wrażeniami :) A w dark City nie miałem takich kart, a już na pewno nie aż 50. Mogli wrzucić jakiś złoczyńców zamiast tego :/

EDIT:

No więc zagraliśmy wczoraj 3 gry na dwie osoby :)
Spoiler, krótki opis partii:
Spoiler:
Podsumowując, dodatek z Secret Wars jest naprawdę ciekawy. Nie grałem w Aliena ani Predatora, także niestety nie mogę się wypowiedzieć jak wariant ze złym graczem jest podobny do tych gier, ale... Nowi bohaterowie są naprawdę różni, mechanika Black Panthera na wykorzystanie dwukolorowych postaci świetnie się sprawdza. Do tego możemy odrobinę spokojniej kupować karty, więdząc że jedną kartą możemy potencjalnie aktywować dwie następne umiejętności. Black bolt, który ma karty bez jakiegokolwiek tekstu wywołał kilka pozytywnych emocji, a karty Sidekicków, to coś co według mnie było potrzebne. Niejednokrotnie zdarzało się, że tury był jałowe, bo startowa ręka pojawiała się w najgorszym możliwym układzie; dzięki Sidekickom nie rozgrywamy bezproduktywnej tury, a kupujemy przydatną kartę, która nie zapycha nam talii co czasem wpływa na wątpliwość zakupu Agentki Hill. Podoba mi się mechanizm, w którym dostajemy pokonanych złoczyńców. Fajnie się będą sprawdzać w Scheme'ach, gdzie chodzi o klonowanie bohaterów itp. Jednak "zakup" za ataki, to mocna sprawa, a "złoczyńcy" kupieni w ten sposób sami w sobie już są przydatni. Sam wariant z pełnoprawnym złoczyńcom ma ode mnie całkiem sporego plusa. Fenomenalne w Legendary jest to, że gra jest naprawdę elastyczna, można ją na różne sposoby ułatwiać, utrudniać, w zależności od tego kim i na kogo chcemy grać, i nie jest to załatwiane home rulami, tylko pełnoprawnymi, przewidzianymi zasadami. Dodatek wprowadza kilku złych bohaterów, więc wcale nie trzeba mieć Villainsów, żeby rozegrać ten wariant na pełną skalę, tj. przez posiadanie osobnego toru Lair, chociaż tematycznie czasem pewnie zagram podkupując bohaterów, albo pozwalając korzystać złoczyńcy na kupno z obu torów. Nie jest to jednak na pewno rzecz, która będzie grana za każdym razem. Na tą chwilę, zarówno solo jak i w grupie, Galactus, Thanos itd. to całkiem trudne postaci. Gdy dorzucimy Ambition deck, którego gracz będzie kładł nacisk na kartę Pure Evil mam wrażenie, że będą to partie prawie nie do zrobienia dla bohaterów, ale... to w sumie spoko! :D Będzie wyzwanie, będzie można zaplanować zestaw bohaterów pod Masterminda. Generalnie, można dorzucić deckbuildingowy aspekt na poziomie przygotowań do rozgrywki, który nie koniecznie będzie opierał się na gustach związanych z bohaterami ;)
Dzięki za spoiler nie moge juz sie doczekac az wpadnie ten dodatek w moje rece. Widze ze w Polsce jest juz dostepny, ja zaopatruje sie w norweskim sklepie i jeszcze tego nie maja na stanie.

Upper Deck pokazało też już okładkę Secret Wars Vol. 2:
Spoiler:
Awatar użytkownika
NingeN
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2015, 21:12

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: NingeN »

Gra pojawiła się, lecz po waszych komentarzach jestem o krok od kupienia Villains a nie podstawki "Heroes". Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o koszulki na karty. W sklepie polecają jakieś Koszulki na karty Ultra-Pro Pro-Fit 64x89 mm zamiast jakichś Mayday w standardzie CCG. O co tu chodzi? Które koszulko polecacie? Gambit w swoim filmie mówił, że koszulki do tej gry są wręcz konieczne. Ciekaw jestem jakie koszulki On miał?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Ja cały zestaw mam zapakowany w ultra pro fit, leżą idealnie, nie ma luzów z żadnej strony.
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: mia123 »

Potwierdzam, Ultra-Pro Pro-Fit znacznie lepiej się nadają niż Mayday-owe CCG.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ash »

Od razu przyznaje, że nie odrobiłem pracy domowej (poprzednie strony w wątku).

Po Alienie i Predziu położyłem ręce na podstawce Marvela.
Zatem krótkie pytanie: co dalej?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: janekbossko »

Na pewno Dark City


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Zdecydowanie Dark City na początek, potem według ulubionych postaci. Z małych dodatków, najwięcej mechanicznie dają Guardians of the Galaxy, mnie się chyba najbardziej podoba dodatek z pająkami, bo to tanie postacie, zawsze się wpasują, chociaż nie są najsilniejsze, Fantastyczna Czwórka wydaje mi się trochę mocna przez swoją elastyczność. Secret Wars jest bardzo fajne, ale z dużych dodatków na początek mimo wszystko poleciłbym Dark City. Secret Wars trochę miesza w zasadach, chociaż jest przez to interesujące, grając jako Mastermind, przekupując postaci, albo dodając Thor Corps czy inne karty, które pokonane przechodzą na stronę dobrych, jest tu mnóstwo ciekawej zabawy; Dark City optymalnie utrudnia grę dając przy tym sporo popularnych postaci, dokłada nowe mechaniki, ale są one nadal w obrębie znanych zasad, nie angażuje tak pod względem fluffu.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ash »

OK. Dzięki za wskazówki. Mam już Dark City i Paint The Town Red i rzeczywiście gra nabiera rumieńców.

Powiedzcie mi co się do *&& dzieje z Fantastic 4? Jest to gdzieś do kupienia? Będzie?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Ash pisze:OK. Dzięki za wskazówki. Mam już Dark City i Paint The Town Red i rzeczywiście gra nabiera rumieńców.

Powiedzcie mi co się do *&& dzieje z Fantastic 4? Jest to gdzieś do kupienia? Będzie?


Z tego co mi wiadomo to Upper Deck, nie bedzie robic juz dodruku FF.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: pattom »

Czy w podstawce jest mata czy kartonowa plansza?
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: parasite »

pattom pisze:Czy w podstawce jest mata czy kartonowa plansza?
karton
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: eltadziko »

Te różne serie Legendary (Marvel, Alien, Predator) mają jakieś spore różnice w zasadach, o ile jakiekolwiek? Bo nie ukrywam, że świat Marvela kręci mnie najbardziej, ale widzę, że na necie chyba jednak Alien jest najbardziej chwalony. Co on ma takiego, czego Marvel nie ma? ;P
pioma10
Posty: 300
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: pioma10 »

eltadziko pisze:Te różne serie Legendary (Marvel, Alien, Predator) mają jakieś spore różnice w zasadach, o ile jakiekolwiek? Bo nie ukrywam, że świat Marvela kręci mnie najbardziej, ale widzę, że na necie chyba jednak Alien jest najbardziej chwalony. Co on ma takiego, czego Marvel nie ma? ;P
Klimat. To po pierwsze i chyba najważniejsze.
W Marvelu jeszcze możesz otrzymać kartę, która zapycha Ci rękę. W Alien i Predator grasz postacią, która posiada daną zdolność, czego nie ma w Marvelu. W Alien i Predator masz do wykonania kilka zadań w odpowiedniej kolejności. W Marvelu masz po prostu pokonać głównego 'złego' zanim skończy się talia przeciwników, próbując uniknąć porażki.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ash »

eltadziko pisze:Te różne serie Legendary (Marvel, Alien, Predator) mają jakieś spore różnice w zasadach, o ile jakiekolwiek? Bo nie ukrywam, że świat Marvela kręci mnie najbardziej, ale widzę, że na necie chyba jednak Alien jest najbardziej chwalony. Co on ma takiego, czego Marvel nie ma? ;P
Ma większe napięcie podczas rozgrywki, uczucie niepewności, zakryte karty przeciwników, brak wrażenia kontroli nad przebiegiem rozgrywki - to my przeważnie jesteśmy zwierzyną.
Marvel jest dużo lżejszy, bardziej komiksowy, nie mamy postaci, które mogą zginąć. I -z dodatkami - dużo bardziej różnorodny.

Ponieważ największą siłą serii jest klimat - jeżeli świat Marvel cię kręci najbardziej - to nie zastanawiaj się nawet minuty. Aliena zawsze możesz sobie dokupić w drugiej kolejności.
ODPOWIEDZ