Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

mulek18 pisze:normalnie można było za 239 wrzucić do koszyka
Mi się udało wbić na tę stronę (jakieś szczęście). Jeśli akcja będzie taka, jak tam widzę, to jestem średnio usatysfakcjonowany... Cena ok, ale bonusy, to... Zresztą wypowiem się po 20, gdy będzie to oficjalnie działać.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

W poprzedniej ofercie Gra i kalendarz kosztowały razem 239zł a teraz tylko gra tyle kosztuje bo kalendarz jest sprzedawany osobno za 15 zł.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Fajne rzeczy, jednak audiobook po polsku, ładnie. Wydrukowane Zagubione Scenariusze to też miła rzecz. Taką mysią sakiewkę to bym chętnie przygarnął nawet :)

I tylko "najstraszliwszym przeciwnikiem: zamkowym kotem, Puszkiem!" razi mnie okrutnie. Czyżby zabieg "portalizacji", czyli łagodzenie i ugłaskiwanie gry, która jednak jest nieco mroczna? (wystarczy zobaczyć, jak ten cały "Puszek" wygląda na okładce, nie wspominając o jego super mrocznym wcieleniu w Glormie...). Z drugiej strony, ten wierszyk bardzo klimatyczny. Chyba kupię i dam komuś, tylko po to żeby sobie po polsku przeczytać :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Spokojnie - tam gdzie ma być "mhroczno" to jest :-) Nie róbmy z tego jednak Horroru w Arkham - sugerowany wiek to 7+ ;-)


A z rzeczy oficjalnych:
PRZEDSPRZEDAŻ RUSZYŁA TUTAJ: http://www.cubecp.home.pl/
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

:lol: Co za fail :P Link z odliczania przekierował mnie do możliwości zakupu Master Seta Summoner Wars...

Przedsprzedaż Magii i Myszy znajduje się tutaj.

Co do bonusów:
Spoiler:
Cóż jestem dość mocno rozczarowany. Aby mieć obie karty promocyjne, to musi być sprzedaż na poziomie 125 sztuk... Może i realne, ale trochę smutne. Są dodatkowe dwa rozdziały w przedsprzedaży, ale je można normalnie kupić za 1$. Szczególnie, że ten drugi dodatkowy rozdział jest w przypadku sprzedania co najmniej 250 sztuk... Audiobook jest, ale rozbity tak, że aby mieć wszystkie części, to przedsprzedaż musiałaby mieć wielkość 235 sztuk co najmniej, a w to już nie wierzę osobiście, bo nawet Master Set do Summoner Wars nie miał takiej ilości sprzedanych egzemplarzy... A reszta to "pierdółki", jakieś tapety na komputer, przypinki, smycze...

Rety, liczyłem naprawdę na jakieś farbki do pomalowania Myszy własnoręcznie lub chociaż figurkę jakiegoś kota, pasującą do samej gry. Jedynie cena jest do przyjęcia. O bonusach dla "kto pierwszy" już w ogóle nie mówię, bo z tego wszystkiego, atrakcyjne są tylko płócienne woreczki.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: sirafin »

Krwawisz pisze:Spokojnie - tam gdzie ma być "mhroczno" to jest :-) Nie róbmy z tego jednak Horroru w Arkham - sugerowany wiek to 7+ ;-)
Ha, ha, właśnie sobie wyobraziłem nemezis w postaci KOTHULHU! :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: niwgnip »

xilk pisze:musi być sprzedaż na poziomie 125 sztuk...
Mój numer zamówienia to 398... Jeśli dobrze rozumiem to już tyle osób zamówiło. Pytanie, ile osób się wycofa.

Chyba, że coś źle w regulaminie akcji zrozumiałem ;) i numery będą jakoś inaczej nadawane.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: TTR_1983 »

niwgnip pisze:
xilk pisze:musi być sprzedaż na poziomie 125 sztuk...
Mój numer zamówienia to 398... Jeśli dobrze rozumiem to już tyle osób zamówiło. Pytanie, ile osób się wycofa.

Chyba, że coś źle w regulaminie akcji zrozumiałem ;) i numery będą jakoś inaczej nadawane.
inaczej.
numer dostaniesz jak zaksięgują wpłatę :mrgreen:
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

A ja zamówiłem grę i nawet nie wiem jak zapłacić bo na ich stronie nie mogę znaleźć danych do konta. Przysłali mi dane na pocztę jak się upomniałem ale i tak nie wiem gdzie one są na stronie.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

sirafin pisze:
Krwawisz pisze:Spokojnie - tam gdzie ma być "mhroczno" to jest :-) Nie róbmy z tego jednak Horroru w Arkham - sugerowany wiek to 7+ ;-)
Ha, ha, właśnie sobie wyobraziłem nemezis w postaci KOTHULHU! :lol:
Tego nie trzeba sobie wyobrażać. Na profilu gry Mice and Mystics można znaleźć takie cudo ;)
niwgnip pisze:Chyba, że coś źle w regulaminie akcji zrozumiałem ;) i numery będą jakoś inaczej nadawane.
Przy każdym zamówieniu sklep daje "numer ID" danemu zamówieniu, aby Oni mogli się połapać, czego dotyczy dane zamówienie i do kogo ma być wysłane. Czym innym jest ilość sprzedanych egzemplarzy Magii i Myszy, ta ilosć będzie codziennie o 12 aktualizowana na stronie z przedsprzedażą.

A teraz nasuwają mi się pytania:
1) Ile ten pendrive ma pojemności?
2) Co z audiobookiem, gdy ktoś nie trafi na pedrive? Pliki będą jakoś przesłane?
3) Hm, w spisie elementów brakuje mi 19 kart inicjatywy dla poszczególnych myszy i przeciwników. Porównuję to ze spisem zamieszczonym tutaj.

W samym regulaminie są też literówki i nieścisłości. Chociażby to, że "akcja" przedsprzedaży trwa od 10 grudnia do 15 stycznia, co jest napisane w prologu regulaminu. W Definicjach już w punkcie 4. jest mowa o terminie od 10 grudnia do 14 stycznia.

Poza tym, takie pytanie o kalendarz. Czemu on jest na 2014 rok?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

NA szybko:

Pendrive 4GB. Osoby, które się na niego nie załapią będą miały udostępnione pliki do pobrania. Kalendarz oczywiście na rok 2015 - nieszczęśliwie otrzymaliśmy wizualizację od drukarni na rok mijający.

Co do kart inicjatywy to oczywiście w pudełku są.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: vojtas »

Krwawisz pisze:Kalendarz oczywiście na rok 2015 - nieszczęśliwie otrzymaliśmy wizualizację od drukarni na rok mijający.
Krwawisz i nie grzmisz!? Drukarnie ostatnio same się proszą o imprezy z pochodniami i widłami w rolach głównych.
Awatar użytkownika
Halmaris
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Mice and Mystics

Post autor: Halmaris »

Czy Zagubione Scenariusze będą wydrukowane czy jako materiały elektroniczne na pendrivie/do pobrania?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Jako rzecze regulamin, dodatkowe scenariusze będą w formacie pdf :-)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Kogo głos słychać w audiobooku?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Nikogo z firmy ;-) Zostawimy to profesjonalistom
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Mice and Mystics

Post autor: schizofretka »

Jeśli figurki myszy są w skali 28mm, to można wziąć zwykłego wypchanego kota ;)

Czy wersja sześciolatek (niespecjalnie grający z tego co wiem, raczej poziom żółwików) + rodzice + angielskie faq zadziała? Czy spora trudność i czas rozgrywki nie zniechęci młodego?

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gambit »

schizofretka pisze:Czy wersja sześciolatek (niespecjalnie grający z tego co wiem, raczej poziom żółwików) + rodzice + angielskie faq zadziała? Czy spora trudność i czas rozgrywki nie zniechęci młodego?
Mój syn grał ze mną w wersję angielską. Miał wtedy 6 lat, nie był uplanszowiony w żaden sposób (nawet żółwiowo). Masę frajdy sprawiało mu rzucanie kośćmi, dostawianie sera i fakt, że był małą myszką z wielkim młotem :)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: _Berenice_ »

Szkoda, ze wydawnictwo nie odpisuje na e-maile, mam problem z zamówieniem przedpremierowym, a tutaj jak wiadomo szybkość sie liczy :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Hmm wydaje, mi się że odpowiedzieliśmy na wszystkie maile. Jeśli nie, to proszę o PW
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Hiu »

schizofretka pisze:...Czy wersja sześciolatek (niespecjalnie grający z tego co wiem, raczej poziom żółwików) + rodzice + angielskie faq zadziała? Czy spora trudność i czas rozgrywki nie zniechęci młodego?
Mysle, ze 6-cio latek bedzie szczegolnie zadowolony z FAQ ;)

Btw - pojawil sie ostatni dodatek w sklepach - Downwood tales. Taka niespodzianka na swieta.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: schizofretka »

No FAQ raczej dla rozgarniętych rodziców ;) Pytanie jak duża jest decyzyjność i waga tych decyzji. No i czy można obniżyć łatwo poziom trudności, bo nie lubi przegrywać :/


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Ayaram »

xilk pisze:Wiesz, wszystko zależy od sytuacji. W grze podstawowej masz 11 scenariuszy, każdy to takie 2 godziny gry. Zatem jeśli miałbyś każdy z nich przejść za pierwszym razem to masz 24 godziny rozrywki, czyli nie tak mało. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja grywam z różnymi grupami. Mam stałych znajomych, wczoraj odnowiłem kontakt z dwójką innych właśnie na grach planszowych, do tego są u mnie w mieście wieczory gier planszowych, więc mam teoretycznie 3 miejsca, gdzie w tą grę będę mógł grać. Oczywiście, pewnie będę odczuwał, że dany scenariusz powtarzam, ale te grupy już nie ;)
No właśnie... Aktualnie mam 7 dużych gier + kilka małych, więc te +/- 24h wydają sie dość skromne. Gra wydaje się fajnie (albo inaczej średnio-fajna z miażdżącym klimatem) i kiedyś pewnie o niej pomyślę. Ale chyba narazie lepiej jest się skupić na grach bardziej regrywalnych, niestety ;)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

No i gra opłacona wyszło że mam 14 numer. Pędraczek jest mój ale by być w pełni szczęśliwy chciałbym całego audiobooka. Więc ludzie kupujcie grę bo do 235 to jeszcze daleko.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Ja tutaj się wcisnę, gdyby ktoś otrzymał sakiewkę i mógł się z nią rozstać, odkupię ją chętnie za ... hm. 40 pln. Chyba, że będą potem w sklepie do kupienia, @Krwawisz?
ODPOWIEDZ