Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

No tak, ale to tworzy błędne koło. Jesli ktoś może włożyć sporo kasy, tzn. że ma inne główne źródło utrzymania. A skoro tak, to musi jemu zapewne poświęcać dużo czasu. Ergo, nie będzie w stanie dodatkowo jeszcze poświęcać niezliczonych ilości czasu na recenzowanie - itd.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: powermilk »

I znów ze smutkiem czytam, że nikt nie czyta już blogów ;(.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Ja czytam. Nawet częściej niż oglądam :-) A nawet i pisujemy razem z żoną bloga o planszówkach. Od małego lubiłem słowo pisane :-) Powermilk tez jest na mojej liście czytelniczej :-)

Tapnięte z espiątki
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: misioooo »

powermilk pisze? Pamiętam jakieś info, że w styczniu był "The End"...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

misioooo pisze:powermilk pisze? Pamiętam jakieś info, że w styczniu był "The End"...
To był chyba The End Planszówek według Powermilka. Teraz jest w The Fellowship of the Board.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Błysk »

Gambit pisze: Mam wrażenie, że przynajmniej jeśli chodzi o Polskę, to owo "wyciskanie paru złotych" jest bardziej w celu polepszenia jakości tego co się prezentuje, niż jakiejś faktycznej prywatnej korzyści.
Tegoroczne Essen i wszelkie informacje puszczane przez Ciekawe Gry, czy Board Game Girl, uświadomiły mi jak cholernie ważna jest możliwość włożenia w to sporej kasy. Niektórych na to stać i będą się rozwijać. Niektórych nie i pewnie będą się tułali w mrokach YT.
Człowieku, ja ledwie zacząłem, to musiałem skończyć, bo przeprowadzka odcięła mnie od kamery. Ale jeśli ma się sprzęt i czas, albo sprzęt i dosyć pieniędzy to da się stworzyć coś fajnego i powoli się piąć w YTubowej drabinie ;)


EDIT: Mnie blogi jakoś ciężej znaleźć niż YT. Czytam GF i Znadplanszy, ale gdzieś dalej rzadko zdarza mi się zapuszczać.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: WRS »

kdsz pisze:Zawsze biorę pod uwagę rekomendacje WRS-a, chociaż na crapowatym Hanabi to się strasznie przejechałem.
E nooo... jaki crap?
Po prostu musimy kiedyś zagrać.
Ja się za Hanabi dam pokroić (a na dowód napiszę, że mi tylko wersji de Luxe brakuje :) - inne mam!).
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: donPedro »

kwiatosz pisze:Nie ma sensu zmieniać rdzenia podcastu, ale oczywiście nie ma też sensu przechodzić nad błędami do porządku dziennego - więc jak ktoś przyuważy coś uwierającego to nie mamy zamiaru się obrazić, tylko w miarę możliwości zwalczyć (błąd, nie piszącego).
Mam jedną uwagę, ale może to tylko moje odczucie - spoilery w recenzji, np. dotyczące jakiejś wygrywającej strategii, albo, że jakaś mechanika źle działa z dokładnym wskazaniem tejże. Zee ostatnio mówił o tym, że jeżeli jakaś gra mu się podoba, a słyszał, że coś w niej nie działa, to nie doszukuje się tego, tylko stara się mieć fun z rozgrywki.
Ale i tak wg mnie mistrzami w spoilerowaniu są chłopaki z Melanżowni, tam to cały czas muszę oglądać w dużym skupieniu, żeby przypadkiem mnie nie zaskoczyli i żebym zdążył ich w odpowiednim momencie zmutować - sorry guys :)

No, ale to taki mały kamyczek do całkiem fajnie urządzonych ogródków - oba podcasty bardzo cenię - dobra robota!
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fegat »

Biorąc pod uwagę Wasze wskazówki:
https://www.youtube.com/watch?v=2maV-Ue9ey4

Lekko zmieniona forma, lekko zmieniony dźwięk, postarałem się dodać więcej emocji do narracji ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

W przypadku YT warto zdać sobie sprawę, że działając w pojedynkę w pewnym momencie dochodzi się do granicy własnych możliwości; i nie mam na myśli technologii, bo to jest kwestia kasy, którą można zaoszczędzić. Mam na myśli zbyt wiele pracy na jedne ręce. Nie da się wskoczyć na następny poziom realizacyjny, jeśli nie ma drugiej osoby, która obsługuje kamerę i kontroluje dźwięk, czy człowieka, który potrafi stworzyć ciekawe efekty specjalne albo kogoś, kto rozpocznie dyskusję. Będąc w pojedynkę bardzo trudno jest przeprowadzić wywiad (dynamiczny wywiad odpada) czy zrealizować bardziej złożony scenariusz. W kilka osób realizacja staje się znacznie prostsza (co nie oznacza że jest łatwa), a dodatkowo pojawiają się nowe, ciekawe możliwości.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fegat »

vojtas pisze:W przypadku YT warto zdać sobie sprawę, że działając w pojedynkę w pewnym momencie dochodzi się do granicy własnych możliwości; i nie mam na myśli technologii, bo to jest kwestia kasy, którą można zaoszczędzić. Mam na myśli zbyt wiele pracy na jedne ręce. Nie da się wskoczyć na następny poziom realizacyjny, jeśli nie ma drugiej osoby, która obsługuje kamerę i kontroluje dźwięk, czy człowieka, który potrafi stworzyć ciekawe efekty specjalne albo kogoś, kto rozpocznie dyskusję. Będąc w pojedynkę bardzo trudno jest przeprowadzić wywiad (dynamiczny wywiad odpada) czy zrealizować bardziej złożony scenariusz. W kilka osób realizacja staje się znacznie prostsza (co nie oznacza że jest łatwa), a dodatkowo pojawiają się nowe, ciekawe możliwości.
To nie podlega wątpliwości. Natomiast zależy mi na wyznaczaniu sobie nowych granic ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

vojtas pisze:W przypadku YT warto zdać sobie sprawę, że działając w pojedynkę w pewnym momencie dochodzi się do granicy własnych możliwości; i nie mam na myśli technologii, bo to jest kwestia kasy, którą można zaoszczędzić. Mam na myśli zbyt wiele pracy na jedne ręce. Nie da się wskoczyć na następny poziom realizacyjny, jeśli nie ma drugiej osoby, która obsługuje kamerę i kontroluje dźwięk, czy człowieka, który potrafi stworzyć ciekawe efekty specjalne albo kogoś, kto rozpocznie dyskusję. Będąc w pojedynkę bardzo trudno jest przeprowadzić wywiad (dynamiczny wywiad odpada) czy zrealizować bardziej złożony scenariusz. W kilka osób realizacja staje się znacznie prostsza (co nie oznacza że jest łatwa), a dodatkowo pojawiają się nowe, ciekawe możliwości.
Masz rację. Patrzę na każdy materiał nagrany przez dwie osoby i wiem, że na przykład ja takiego poziomu fajności nie osiągnę. Ale z drugiej strony nie każdy ma kogoś do wspólnego nagrywania.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

Fegat pisze:To nie podlega wątpliwości. Natomiast zależy mi na wyznaczaniu sobie nowych granic ;)
No i jakie sobie wyznaczyłeś?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fegat »

Aby każdy nowy odcinek był lepszy pod względem technicznym/merytorycznym ;) Ciekawszy dla widza.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

Fegat pisze:Aby każdy nowy odcinek był lepszy pod względem technicznym/merytorycznym ;) Ciekawszy dla widza.
Bardzo ogólnie to ująłeś. ;) Rozumiem, to tajemnica, którą będziesz stopniowo odkrywał.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fegat »

Nie, to żadna tajemnica. Dodałem kilka słów wstępu, wg mnie dobrze to wpływa na odbiór całości. Cały czas szukam formy, do tego chcę wprowadzić nowe ujęcia :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze:
zioombel pisze:Rownież za to cenię Gambita. Wrzuca recenzje gier, które sam kupił i mu się podobają. A nie czeka aż wydawca coś rzuci.
O wielkich nowościach sam się dowiaduję. A u Gambita można znaleść perełki, które normalnie bym ominął.
A ten fragment pokazuje, że "mała" zmiana, którą chcę niedługo wprowadzić może być zmianą w dobrym kierunku :)
No Gambit, może już pora uchylić rąbka tajemnicy? Jaką to "małą" zmianę chcesz wprowadzić (lub już wprowadziłeś? Cytat sprzed dwóch miesięcy)?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: misioooo »

Zamiast pys... twarzy Gambita będzie jakaś fajna kobietka! Ja głosuję za właśnie taką zmianą ;P Fachowiec zajmie się realizacją od zaplecza, a dziewczyna będzie się w kadrze pokazywać.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:
Gambit pisze:
zioombel pisze:Rownież za to cenię Gambita. Wrzuca recenzje gier, które sam kupił i mu się podobają. A nie czeka aż wydawca coś rzuci.
O wielkich nowościach sam się dowiaduję. A u Gambita można znaleść perełki, które normalnie bym ominął.
A ten fragment pokazuje, że "mała" zmiana, którą chcę niedługo wprowadzić może być zmianą w dobrym kierunku :)
No Gambit, może już pora uchylić rąbka tajemnicy? Jaką to "małą" zmianę chcesz wprowadzić (lub już wprowadziłeś? Cytat sprzed dwóch miesięcy)?
Zmiana jest "za rogiem". Niestety kilka rzeczy mi się przeciągnęło i pewnie od stycznia pojawi się to, co chcę Wam pokazywać. To tak w skrócie :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: Zmiana jest "za rogiem". Niestety kilka rzeczy mi się przeciągnęło i pewnie od stycznia pojawi się to, co chcę Wam pokazywać. To tak w skrócie :)
ale to nie będzie nic spod płaszcza? :) :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

detrytusek pisze:
Gambit pisze: Zmiana jest "za rogiem". Niestety kilka rzeczy mi się przeciągnęło i pewnie od stycznia pojawi się to, co chcę Wam pokazywać. To tak w skrócie :)
ale to nie będzie nic spod płaszcza? :) :P
Ja pierniczę...skąd ja mam taką reputację? :mrgreen:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: misioooo »

Z oczu Ci jakoś tak... dziwnie patrzy w tych recenzjach ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

misioooo pisze:Zamiast pys... twarzy Gambita będzie jakaś fajna kobietka! Ja głosuję za właśnie taką zmianą ;P Fachowiec zajmie się realizacją od zaplecza, a dziewczyna będzie się w kadrze pokazywać.
Będą cycki, będzie sub :D
[co prawda sub już jest, ale zawsze można cofnąć] :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: misioooo »

Curiosity, wyrażaj się jaśniej... Gambit jeszcze gotów dla subów koszulę ściągać przed kamerą... :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ