Colt Express (Christophe Raimbault)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Colt Express

Post autor: Maxxx76 »

Zacieramy łapki :)))
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Colt Express

Post autor: Markus »

Trochę dużo dodatków jak na grę która ma być fillerem
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Colt Express

Post autor: BartP »

Przecież nie musisz kupować ;].
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Colt Express

Post autor: Maxxx76 »

A od przybytku głowa nie boli :-)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: powermilk »

Maxxx76 pisze:A od przybytku głowa nie boli :-)
Ale co za dużo to nie zdrowo.

(czuję się zdezorientowany polskimi przysłowiami :D)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Colt Express

Post autor: BartP »

W zdrowym ciele zdrowy duch.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: kwiatosz »

Nie ma takiego wagonu, którego nie da się odczepić.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Colt Express

Post autor: Maxxx76 »

Osiołkowi w żłoby dano...
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Colt Express

Post autor: Bombloslav »

Lepsze jest wrogiem dobrego.
Jakoś nie byłem przekonany do tej gry. Tzn. podchodziłem z założeniem, że zagramy, zapomnimy i skupimy się na czymś innym. Muszę jednak przyznać, że nawet nie zauważyłem kiedy minęło te kilka godzin pościgów, strzelanin i skakania po dachach. Gra zdecydowanie ma syndrom "jeszcze jednej partii". Obawiam się, że dodatki tylko niepotrzebnie skomplikują rozgrywkę. Niemniej te kunie prezentują się nieźle.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: kwiatosz »

Z jednej strony dodatek mi nie jest potrzebny, z drugiej strzelam, że gra była bogatsza na etapie projektowania i coś zostało wycięte. Jeżeli dodatkiem będzie to coś, co było wycięte, to ja to chętnie nabędę :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Colt Express

Post autor: mig »

Konie i dyliżans rewelacyjne :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Colt Express

Post autor: Szaweł »

Ja się na to piszę. W ogóle jestem swego rodzaju fetyszystą dodatków i jak już mam jakiś tytuł, to chcę mieć wszystko do niego. W przypadku CE, wyczytałem gdzieś, kiedyś (a może po prostu sobie to ubzdurałem), że kunie i dyliżans były w pierwowzorze, ale zostały wycięte (jak pisał wcześniej Kwiatosz) i podejrzewam, że może być to bardzo trafiony dodatek... Ma być i już! :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Colt Express

Post autor: Bombloslav »

Szaweł pisze: W ogóle jestem swego rodzaju fetyszystą dodatków i jak już mam jakiś tytuł, to chcę mieć wszystko do niego.
Powodzenia przy Imperial Assalut :D Cud, że nie zacząłeś się bawić z Descentem albo X-wingiem/Armadą. Poszedłbyś z torbami!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Colt Express

Post autor: Szaweł »

Bombloslav pisze:
Szaweł pisze: W ogóle jestem swego rodzaju fetyszystą dodatków i jak już mam jakiś tytuł, to chcę mieć wszystko do niego.
Powodzenia przy Imperial Assalut :D Cud, że nie zacząłeś się bawić z Descentem albo X-wingiem/Armadą. Poszedłbyś z torbami!
Właśnie dlatego w nie nie wszedłem, żebym mógł poszaleć z IA :D A o moje torby to Ty się nie martw :P
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: Michałku »

Obrazek
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
szajus2
Posty: 64
Rejestracja: 27 paź 2014, 18:19
Been thanked: 1 time

Re: Colt Express

Post autor: szajus2 »

Mam takie drobne pytanie (jest to pewnie gdzieś w instrukcji, ale nie mogę znaleźć) - jak ktoś dostaje fangę w nos to jaki skarb traci? Ten o najwyższej wartości czy inaczej się to odbywa? :mrgreen: :|
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Colt Express

Post autor: adman »

szajus2 pisze:Mam takie drobne pytanie (jest to pewnie gdzieś w instrukcji, ale nie mogę znaleźć) - jak ktoś dostaje fangę w nos to jaki skarb traci? Ten o najwyższej wartości czy inaczej się to odbywa? :mrgreen: :|
Cytat z instrukcji:
Bandyta traci żeton Łupu, jeśli takowy posiada – wybierz jeden z żetonów leżących na jego karcie Postaci i połóż go na poziomie Wagonu, w którym znajduje się pionek Twojego Bandyty. Jeśli wybierzesz żeton Worka z pieniędzmi, nie możesz podejrzeć jego wartości.

Zdanie "Jeśli wybierzesz żeton Worka z pieniędzmi, nie możesz podejrzeć jego wartości." sugeruje, że wybierasz dowolny, żeton.

Podobna sugestia jest we właściwościach Cheyenne:
Jeżeli zadała Cios, może zabrać Worek z pieniędzmi upuszczony przez Bandytę, który był celem tego Ciosu. Jeśli Cheyenne będzie chciała, żeby Bandyta upuścił Klejnot lub Walizkę, Łup zostanie w wagonie.

Tak ja to widzę.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: palladinus »

Gra otrzymała właśnie nagrodę Spiel des Jahres.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: powermilk »

Chyba pierwszy raz odkąd śledzę Spiel des Jahres odgadłem poprawnie nagrodę główną ;).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Colt Express

Post autor: mig »

Jak dla mnie nagroda bardzo zasłużona :) Nie dość, ze niezle wpisuje sie w oficjalne cele i zalozenia nagrody, to jeszcze, jest bardzo fajną, rodzinną grą. Gratulacje dla Rebela za dobry wybór :) teraz o los (a także liczbę i terminowość) dodatków, raczej nie musimy sie martwić ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Colt Express

Post autor: vojtas »

mig pisze:teraz o los (a także liczbę i terminowość) dodatków, raczej nie musimy sie martwić ;)
To wcale nie jest takie oczywiste, bo Rebel odrzuca nawet możliwość crowdfundingu jakichkolwiek dodatków.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: REBEL.pl »

vojtas pisze:
mig pisze:teraz o los (a także liczbę i terminowość) dodatków, raczej nie musimy sie martwić ;)
To wcale nie jest takie oczywiste, bo Rebel odrzuca nawet możliwość crowdfundingu jakichkolwiek dodatków.
Jakieś sobie nie przypominamy, abyśmy tak kategorycznie wypowiadali się o crowdfundingu, zwłaszcza w kontekście "jakichkolwiek dodatków".

Zapowiedzieliśmy, że do Colt Express wydamy wszystkie 3 (pierwszy już jest przygotowany). Ten tytuł mamy rozplanowany na kilka lat do przodu, otrzymana nagroda Spiel des Jahres 2015 jeszcze mu tylko pomoże utrzymać się na rynku. Nie ma powodu do obaw.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: kwiatosz »

REBEL.pl pisze: Nie ma powodu do obaw.
No chyba że o portfel :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Colt Express

Post autor: crsunik »

A wiadomo już kiedy będzie dodruk podstawki?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Colt Express

Post autor: vojtas »

REBEL.pl pisze:
vojtas pisze:
mig pisze:teraz o los (a także liczbę i terminowość) dodatków, raczej nie musimy sie martwić ;)
To wcale nie jest takie oczywiste, bo Rebel odrzuca nawet możliwość crowdfundingu jakichkolwiek dodatków.
Jakieś sobie nie przypominamy, abyśmy tak kategorycznie wypowiadali się o crowdfundingu, zwłaszcza w kontekście "jakichkolwiek dodatków".
W przypadku Kupców i korsarzy odrzuciliście możliwość wydania dodatku, nawet w crowdfundingu (np. na wspieram.to). Dla właścicieli podstawki to spory zawód.
REBEL.pl pisze:Zapowiedzieliśmy, że do Colt Express wydamy wszystkie 3 (pierwszy już jest przygotowany). Ten tytuł mamy rozplanowany na kilka lat do przodu, otrzymana nagroda Spiel des Jahres 2015 jeszcze mu tylko pomoże utrzymać się na rynku. Nie ma powodu do obaw.
Fajnie. Ale taki Small World musiał czekać kilka lat, byście się w końcu odważyli. Rozumiem względy biznesowe, ale biorąc pod uwagę pozycję na rynku, Wasza postawa jest bardzo zachowawcza.
ODPOWIEDZ